Paris Uçak Bileti

Sanat, aşk ve hayat şehri Paris! Belki de Paris’i ‘’Azizim, bu şehir ne zaman benim üzerimde tesir etmez hale gelecektir?’’ sözleriyle en güzel tanımlayan Tolstoy olmuştur. Paris’i tanımlamak için bir çok betimleme kullanılmış ama ‘Ville de Lumiere’, yani ‘Işık şehri’ bu tanımların arasında en kabul göreni olmuş. Moda ve lüksün merkezi olan şehir Fransa’nın başkentidir ve İle-de-France bölgesinin merkezidir. Sen Nehrinin üzerine, Paris Havzasının ortasına kurulmuştur. Tüm dünyada anıtları, sanatsal ve kültürel yaşamı ile tanınmış olan Paris, günümüzde dünyanın egemen ticari ve kültürel merkezlerinden biridir. Keşfe çıkmak için beklemenize gerek yok, Paris'e planladığınız yolculuk için sitemizde uygun fiyatlı Paris uçak biletlerini bulabilirsiniz.

İstanbul’dan Fransa’nın başkenti Paris’e Fulltrip fırsatlarıyla gitmek çok avantajlı! Pegasus Havayolları ve THY’den alacağınız İstanbul Paris uygun uçak bileti ile Fransız kültürü bir tık uzağınızda.

Paris seyahatiniz için Schengen vizesine ihtiyacınız olucak, Fransa schengen vizesi için gerekli evraklar ile bilgi ve başvuru için Fransa vizesi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

Paris'te Gezilecek Yerler

Aşıklar şehrinde gezilecek yer dendiği zaman akla ilk Eyfel Kulesi gelir. Paris'in sembolü olan bu kule Fransız Devriminin 100. yıl anısına düzenlenen "1889, Paris 3. Evrensel sergisi" için Gustave Eiffel tarafından inşa edilmiştir. Her yıl yaklaşık 6 milyon turist tarafından ziyaret edilen kulenin ağırlığı 10.100 ton ve yüksekliği 300 metreden fazladır. Kule 3 farklı bölümden oluşur. İlk bölümde kulenin tanıtımının yapıldığı bir müze, ikinci bölümde Le Jules Verne Restaurant ve üçüncü bölümde seyir terası bulunmaktadır. Eyfel kulesinden hemen sonra, bünyesinde Mona Lisa, Venüs de Milo gibi ünlü sanat eserlerinin barındıran ve dünyanın en büyük müzelerinden biri olan Louvre Müzesini ziyaret etmenizi şiddetle öneririz. Müze içinde Fransız tabloları, Antik Mısır, Antik Yunan ve Fransız Heykelleri, İtalyan tabloları ve heykelleri, Doğu Sanatı, Flemenk Resimleri ve İslam Sanatı gibi koleksiyonlar bulunmaktadır. Bu eşsiz müzeden sonra Paris'e gitmişken şehrin dini merkezi olan Notre Dame Katedralini görmeden olmaz. Yapımı 1163 – 1345 yılları arasında süren katedral, her yıl milyonlarca ziyaretçi ağırlamaktadır. Fransız Gotik mimarisini temsil eden Notre Dame katedrali turistler açısından popüler bir yer olması dışında, Roma Katolik katedrali olarak kullanılır ve Paris başpiskoposluğuna ev sahipliği yapar. Mimarisiyle ve sanat eserleriyle görenleri büyüleyen bu şehirde mutlaka görmeniz gereken diğer yerleri Rodin Müzesi, Montmartre tepesinde yer alan Sacré-Cœur Bazilikası, Paris'in en ünlü anıtı olan Zafer Takı, 776 km uzunluğundaki Sen Nehri, Versay Sarayı, Pantheon, Paris'in en önemli müzelerinden Orsay Müzesi, Paris'in en büyük ikinci parkı olan Lüksemburg bahçesi, Euro Disney S.C.A tarafından kurulan Disneyland, birbirinden ünlü mağaza, sinema, turistik dükkan, kafe ve restoranların yer aldığı Şanzelize Caddesi, Concorde Meydanı, Pont Neuf, dünyanın en çok tanınan mezarlığı olan Pere Lachaise Mezarlığı, Le Marais, Montmarte, Espace Dali ve Paris Yeraltı Mezarları olarak sıralayabiliriz.

Paris'te Şehir İçi Ulaşım

Fransa’nın başkenti Paris ulaşım konusunda belki de Avrupa’nın en sıkıntısız şehirlerindendir. Otobüs, metro ve tren, gitmek istediğiniz her yere kolayca ulaşmanızı sağlar. Tabii burada dikkat etmemiz gereken durum, ulaşım fiyatlarının bölge bölge değişiyor olmasıdır. Şehir içinde en çok tercih edilen ve sistematik bir şekilde çalışan ulaşım aracı metrodur. Bunun dışında RER trenleri, otobüsler, taksiler ve tramvaylar şehir içinde ulaşımınızı kolaylaştıracak diğer araçlardır. Paris’te satın alacağınız tek tip bilet ile metro, otobüs ve (1. ve 2. bölgeye) RER trenleri ile seyahat edebilirsiniz. Keyfinize düşkünseniz ve yürümekten de çok hoşlanmıyorsanız, Paris araç kiralama modülümüzden faydalanarak kendi arabanızla da gezebilirsiniz!

Paris ulaşım haritasından şehre daha detaylı bir bakış atabilirsiniz.

Paris'te Konaklama

Paris, 2013 verilerine göre 12 milyonluk nüfusu ile Avrupa’nın en büyük şehirlerindendir. Bu kalabalık şehirde konaklama konusunda bütçeniz, zevkiniz ve gezmek istediğiniz yerler seçim yapmanıza yardımcı olacaktır. Ama hatırlatmak isteriz ki Paris’te kalacağınız yer fark etmeksizin yürüyüş mesafeniz hep fazla olacaktır. Bu yüzden gezerken rahat ayakkabılar giymeye özen gösterin. Konaklama konusunda 2 yıldızlı otellerden apartlara ya da lüks Paris otellerine kadar bir çok seçeneğiniz bulunmaktadır. Paris 20 bölgeye ayrılmış durumdadır ve bölge numaraları merkezden başlayarak spiral şeklinde dışa doğru genişleyerek gider. Şehrin merkezinde 70 – 80 Euro gibi bir fiyata otel bulmanız mümkün, fakat nerede kalırsanız kalın, Paris'te kalacağınız yerin metroya yakın olması sizin için büyük avantaj olacaktır. Paris'e planladığınız seyahatiniz için en uygun oteli Paris otel arama modülümüzden bulabilirsiniz.

Paris'te Hava Durumu

Paris, Okyanus iklimi etkisi altında olduğu için atlas okyanusundaki hava değişimlerinden çok etkilenir ve bu durum fazlaca yağış riskini beraberinde getirir. Bu yüzden Paris’e hangi mevsimde giderseniz gidin, şemsiyeniz yanınızdan ayırmayacağınız tek aksesuarınız olsun. Şehre kar yağışı çok uğramaz, fakat kış boyunca kuru ve soğuk hava hakimdir. Yaz ayları ise oldukça sıcak ve bunaltıcı geçer. Çoğu şehirde olduğu gibi Paris’i de gezmek için en uygun zaman bahar aylarıdır. Şehrin güzelliğine bahar ayında açmaya başlayan çiçekler de eşlik eder ve geziniz daha keyifli bir hale gelir.

Paris uçak biletinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için tahmin aracımızı kullanarak ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz: