Nevşehir Uçak Bileti

Nevşehir, dünya üzerinde benzeri bulunmayan eşsiz bir şehirdir. Hasan dağı ve Erciyes dağlarının oluşturduğu tüf yapı, sel suları, rüzgarın aşındırması ve insanoğlunun şekillendirmesi ile çeşitli biçimler almış ve şehre büyülü bir hava katmıştır. Bu doğal taşlardan oluşan doku, bu ilin bir masal şehri gibi görünmesini sağlamıştır. Bu şehir, Göreme, Üçhisar, Avanos, Ürgüp, Ortahisar, Zelve, Mustafapaşa, Ihlara Vadisi ve Yeraltı şehirleri ile sizi bir masal kahramanı gibi hissettirecek! Nevşehir denildiğinde akla benzersiz coğrafi yapıların yanı sıra renkli balonlar ve şarap da gelmektedir. Sabahın ilk saatlerinde etrafı rengarenk boyayan balonları izlemeyi ve nesiller boyunca şarapçılık ile uğraşan işletmelerin şaraplarından tatmayı unutmayın! Keşfe çıkmak için beklemenize gerek yok, Nevşehir'e planladığınız yolculuk için sitemizde uygun fiyatlı Nevşehir uçak biletlerini bulabilirsiniz.

Nevşehir'de gezilecek yerler

Nevşehir'de gezilecek yerler denildiğinde akla şüphesiz ki peri bacaları gelir. Bu coğrafi oluşum, Nevşehir'in simgesi halini almıştır. Bir diğer akla gelen gezilecek yer ise Nevşehir Açık Hava Müzesi'dir. UNESCO Dünya mirasları listesinde yer alan bu müze şapeller, kiliseler, mutfak, yemekhane, manastır gibi alanlardan oluşmaktadır. Dönemin yaşayışını gözler önüne seren bu müze, misafirlerine uzun süre etkisinden kurtulamayacakları eşsiz anlar yaşatacaktır. Görülmesi gereken bir diğer yer ise Ihlara Vadisi'dir. Burada yürüyüş yapabilir, kiliseleri gezebilir ve doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Bir diğer önerimiz ise Balon Turları. Sabahın erken saatlerinde, gün doğarken başlayan turlara katılabilir; katılmayı tercih etmezseniz bile balonların havalandığı anda gökte oluşan rengarenk görüntüyü keyifle izleyebilirsiniz. Genellikle aynı anda havalanan balonlar görkemli cüsseleri ve canlı renkleri ile gökyüzünü renklere boyar ve ortaya çıkan inanılmaz görüntü insanı kendisine hayran bırakır. Tüm bunların yanı sıra Ortahisar'a gidip Tavşanlı, Harim, Sarıca, Cambazlı, Balkan Deresi Kiliseleri ile Hallaç Dere Manastırı’nı görebilir; Zelve'de Balıklı, Üzümlü ve Geyikli Kiliselerini gezebilir ve Özkonak, Özlüce, Tatlarin yer altı şehirlerini ziyaret edebilirsiniz. Nevşehir'de bulunan bir çok şarap tesisinden de kısaca bahsedelim. Burada nesiller boyunca şarapçılıkla uğraşan ailelerin işletmelerinde lezzetli şaraplar yapılmaktadır. Bu şarapları tadabilir, sevdiklerinize hediye olarak götürebilirsiniz.

Nevşehir'de Ulaşım

Nevşehir'de ulaşım için birinci tercih minibüs ve taksidir. Genellikle tüm ilçeleri arasında minibüs aracılığı ile ulaşım sağlanabilir. Merkezler arası mesafe çok uzun olmadığı için yürüyerek gezebilir ya da taksi seçeneğini kullanabilirsiniz. Bisiklet ve ATM kiralayarak gezmek de mümkün. Bu alternatifler yörede gençlerin en çok tercih ettiği seçenekler arasında yer alıyor. Ancak bu yörede yerli ve yabancı turistlerce en fazla tercih edilen yöntemin özel araçlarla gezmek olduğunu söyleyebiliriz. Özel aracınız ile şehri gezmek ve seyahatinize ekstra bir konfor eklemek için siz de Nevşehir araç kiralama seçeneklerini düşünebilirsiniz.

Nevşehir ulaşım haritasından şehre daha detaylı bir bakış atabilirsiniz:

 

Nevşehir'de Konaklama

Nevşehir'de konaklamak için tercih edilebilecek ilk seçenek şüphesiz ki taş evler ve taş otellerdir. Başka bir yerde rastlayamayacağınız bu yapılar size eşsiz bir deneyim sunmanın yanı sıra, tamamen doğal olması sayesinde sağlıklı bir uyku uyumanızı sağlayacaktır. Bunun yanı sıra romantik lüks otellerin de seçenekleriniz arasında olduğunu hatırlatalım. Otellerin çoğunun avluları ve terasları bulunmakta ve benzersiz manzaraları ile misafirlerine mükemmel bir deneyim yaşatmaktadır. Özellikle bu manzara eşliğinde verilen yöreye özel kahvaltıları mutlaka denemelisiniz. Otel seçiminde taş evleri tercih etmenizi, özellikle otelin konum ve manzarasını incelemenizi öneririz. Her bütçe ve zevke göre değişen seçeneklere sitemizde yer alan Nevşehir otel arama modülüyle ulaşabilirsiniz.

Nevşehir'de Hava Durumu

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir'de karasal iklim hakimdir. Yazları sıcak ve kurak kışları oldukça soğuk geçer. Kışın bol yağış alan bu şehrimizi görmek için bahar aylarını tercih etmenizi öneririz.

Nevşehir uçak biletinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için tahmin aracımızı kullanarak ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz: