Gaziantep Uçak Bileti

Gaziantep, Türkiye'nin Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunmaktadır. Yaklaşık 2 milyon nüfusa sahip şehir, Mezopotamya ve Akdeniz'e yakın konumuyla tarih öncesine dayanan geçmişe sahiptir. Gaziantep, Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en büyük, Türkiye'nin ise 6. büyük ilidir. Tarihi İpek yolu üzerinde bulunan Gaziantep çeşitli medeniyetlerin bir arada yaşamasına imkan sağlamıştır. Bu çeşitlilik Gaziantep'in kültürel düzeyini geliştirmiş ve çok sayıda mimari yapının inşa edilmesine olanak sağlamıştır. Çeşitli medeniyetlere ait yiyecek kültürünün harmanlanması, Gaziantep'e UNESCO 2015 Gastronomi Şehri unvanını kazandırmıştır. Gaziantep, sahip olduğu bütün güzellikleriyle ziyaretçilerini bekliyor. Keşfe çıkmak için beklemenize gerek yok, Gaziantep'e planladığınız yolculuk için sitemizde uygun fiyatlı Gaziantep uçak biletlerini bulabilirsiniz.

Gaziantep'te gezilecek yerler

Gaziantep'in sembol yapıları, Antep evleridir. Mezopotamya kadar uzanan tarihsel geçmişe sahip Gaziantep halkının geleneksel yaşam biçimi, ziyaretçiler tarafından ilgi çekici bulunmuştur. Avlusu duvarlarla örülmüş, iki katlı geleneksel Gaziantep evlerini bir kerede olsa görmek iyi olacaktır. Gaziantep'in uluslar arası arenada tanıtan bir başka sembolü ise çingene kızı mozaiğidir. Gaziantep arkeoloji müzesinde sergilenen çingene kızı mozaiğini, ziyaret etmeden Gaziantep'ten ayrılmak büyük hata olacaktır. Saç şekli nedeniyle, halk tarafından çingene kızı olarak tabir edilen devasa çingene kızı mozaiği yer tanrıçası, tanrıların anası ve Büyük İskender'i tasviri olduğu düşünülmektedir. Çingene kızı, tarihsel geçmişinin yanı sıra canlı renkleriyle ziyaretçilerini büyülüyor. MÖ 300'de Büyük İskender tarafından kurulan Zeugma Antik Kenti'nde ziyaret edilmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Dünyanın en büyük mozaik müzesi olan Zeugma Mozaik Müzesi de ziyaret edilebilir, Gaziantep, bakır ve çelik işleme sanatının icra edildiği nadir yerlerden biridir. Gaziantep ziyaretçileri, bakır ve çelikten imal edilmiş el emeği ürünleri almak için ünlü bedestenleri ziyaret etmektedirler. Gaziantep'te Zincirli ve Kemikli Bedesten tarihleriyle ön plana çıkarken, Gaziantep'e özgü ürünlerin bulunduğu çok sayıda han bulunmaktadır. Gaziantep'in meşhur baklavası eşliğinde, menengiç kahvesini içip, Fırat Nehri üzerinde, tekne turu yaparak gezinizi tamamlayabilirsiniz.

Gaziantep'te Ulaşım

Gaziantep şehir merkezinde ulaşım, otobüs ve minibüslerle rahatlıkla yapılmaktadır. Otobüs ve minibüs fiyatları gayet uygundur. Gaziantep'te taksi kullanarak da seyahat etmek mümkündür. Gaziantep şehir içi ulaşımda kart 27'yi kullanabilirsiniz. Kart 27'yle bazı müzelere giriş de yapılabilmektedir. Gaziantep şehir merkezinin tarihsel noktalara uzaklığı taksi kullanımında yüksek fiyatlar ödemenize neden olabilir. Gaziantep'in zengin tarihsel geçmişini ve yemek kültürünü benimsemek için yapacağınız ziyaretlerin konforlu geçmesi için Gaziantep araç kiralama seçeneğini göz önünde bulundurabilirsiniz.

Gaziantep ulaşım haritasından şehre daha detaylı bir bakış atabilirsiniz:

 

Gaziantep'te Konaklama

Gaziantep'te bulunan çeşitli tesisler her bütçeye uygun konaklama imkanı sunmaktadır. Dört mevsim boyunca hizmet veren Gaziantep otelleri sayesinde tatil planı oluşturmak oldukça kolaylaşmıştır. Gaziantep'te birçok otel Şehitkamil ve Şahinbey mahallelerine toplanmıştır. Burada bulunan oteller 3, 4 ve 5 yıldızlı oteller ile pansiyonlar, tarihi butik otellerdir. Gaziantep otel fiyatları, tesisin özellikleri ve yoğunluğa göre çok değişkenlik göstermektedir. Gaziantep'te 5 yıldızlı oteller kişi başı gecelik ortalama 200 liradan başlamaktayken, 4 yıldızlı oteller kişi başı gecelik ortalama 150 liradır. Gaziantep'te konaklamak için konaklar da iyi bir seçenek olabilir. Gaziantep otel arama aracımızı kullanarak, sizler için en uygun tesisi bulabilir, rezervasyon yapabilirsiniz.

Gaziantep'te Hava Durumu

Gaziantep'te Akdeniz ve Karasal iklim özelliklerine rastlanabilmektedir. Gaziantep'te yaz ayları termometreler oldukça yüksek sıcaklık değerlerini göstermektedir. Gaziantep'te yaz aylarında yağmur yağışıyla karşılaşmanız da pek mümkün değildir. Nisan ayıyla birlikte ısınmaya başlayan Gaziantep'e en çok yağmur ilkbahar aylarında görülür.

Gaziantep uçak biletinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için tahmin aracımızı kullanarak ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz: