Erzurum Uçak Bileti

Doğu Anadolu’nun en büyük kentlerinden Erzurum, ülkemizin önde gelen kış turizm merkezlerinden biridir. Palandöken Kayak Merkezi birçok kış ve kayak olimpiyatlarının yanı sıra  özel etkinliklere  de ev sahipliği yapıyor. Erzurum'da Atatürk Üniversitesi ve Erzurum Teknik Üniversitesi bulunmaktadır. Kurtuluş mücadelesinde önemli ölçüde belirleyici kararların alındığı Erzurum Kongresi’nin yapıldığı ilin tarihimizde önemli bir yeri var. 

Erzurum'da Gezilecek Yerler

Görkemli mimarisiyle şehrin en büyük ibadethanesi Ulucami, Anadolu Selçuklu döneminin en güzel eserlerinden Üç Kümbetler, Anadolu Türk Mimarlığının ilk örneklerinden olan Erzurum Kalesi, Çifte Minareli Medrese, Oltu taşları, tespihlerin ve hediyelik eşyaların satıldığı Taşhan, muhteşem manzarasıyla Tortum Gölü ve Tortum Şelaleleri, Yakutiye Medresesi,  Atatürk Evi Müzesi, Yedigöller, Narman Peri Bacaları , Erzurum Arkeoloji Müzesi, Ayrıca kış sporları için Palandöken, Konaklı ve Kandilli tesisleri gezilmesi gereken yerlerin başında geliyor.
 

Erzurum'da Ulaşım

Şehir içi ulaşımında otobüsler, minibüs, tramvay ve taksiler kullanılmaktadır. Özellikle ilçeler arası seyahat için minibüs ve dolmuşlardan da faydalanılmaktadır. Havaalanına ulaşım içimde Gaziantep Büyükşehir Belediye Otobüslerini veya alternatifi olarak HAVAŞ otobüslerini kulanabilirsiniz.

Erzurum'da Konaklama

Erzurum da konaklama için en çok tercih edilen tesisler Palandöken otelleridir. Kış sporları için şehre gelen ziyaretçiler Palandöken bölgesindeki otelleri tercih etmektedirler. Bu otellerde kasım ayından mart ayına kadar kış sezonu sürmektedir. Otellerin bir kısmı ise şehir merkezinde ve çevre ilçelerde bulunmaktadır.
Tatil anlayışınıza en uygun tesise Erzurum otel arama aracımızı kullanarak ulaşabilirsiniz.
 

Erzurum'da Hava Durumu

Yüksek bir bölgede konumlanmış olan Erzurum oldukça soğuktur. Sert kara iklimi hüküm sürmektedir. Bu yüzden de yazların çok sıcak ve kurak, kışların ise çok soğuk ve karlı geçmektedir. En erken 20 Ekim'de başlayan kar yağışının 15 Mayıs'a dek devam edebilmesi de söz konusu olabilmektedir. Şehirde en soğuk ay ortalaması, -8,6 ve en sıcak ay ortalamasının ise 19,6 derecedir.  Bununla birlikte en düşük sıcaklık -35 derece ve en yüksek sıcaklık ise 35 derece olarak ölçülmüştür.

Erzurum uçak biletinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz.