Boston Uçak Bileti

A.B.D'nin doğu kıyısının ikinci büyük şehri olan Boston, üniversiteler şehri olarak da adlandırılır. Amerika'nın ve hatta dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer alan Harvard ve MIT bu şehirde yer almaktadır. Bunun yanı sıra Boston Celtics, New England Patriots ve Red Sox gibi takımlarıyla da sporun çeşitli dallarında adından başarıyla söz ettirmiştir. Kırmızı tuğlalı evlerin ve İngiliz mimarisinin hakim olduğu kent, Amerika'nın en fazla ziyaret edilen yerlerinden birisidir. Massachusetts eyaletinin başkenti olan Boston, bulunduğu konum itibariyle İngiliz ve İrlandalı göçmenlerin fazlaca bulunduğu bir bölgedir. Keşfe çıkmak için beklemenize gerek yok, Boston'a planladığınız yolculuk için sitemizde uygun fiyatlı Boston uçak biletlerini bulabilirsiniz.

İstanbul’dan, Amerika’nın en büyük ve gelişmiş şehirlerinden Boston’a Fulltrip güvencesiyle gitmek çok kolay! THY, Lufthansa ve Air France’dan alacağınız İstanbul Boston uygun fiyatlı bilet ile Amerika artık size daha da yakın.

Boston'da Gezilecek Yerler

Amerika'nın en eski yerleşim yerlerinden birisi olan Boston, gezip görülecek birçok seçeneğe sahiptir. Gezinize "The Freedom Trail" (Özgürlük Yolu) ismi verilen, yaklaşık 4 km uzunluğunda olan yol ile başlamanız, şehrin önemli tarihi yerlerini görmeniz için iyi bir tercih olabilir. Üniversiteleri ile meşhur şehirde Harvard, MIT ve Boston Üniversitelerinin bulunduğu bölgeyi ziyaret ederek kampüslerini gezebilir, kütüphanelerinde kitap karıştırabilirsiniz. Bunların dışında, Faneuil Hall Marketplace yılda 20 milyon ziyaretçisi ile hem alışveriş yapabileceğiniz, hem de farklı kültürlerin yemeklerini tadabileceğiniz bir opsiyon olarak karşımıza çıkar. Burası özellikle "4 Temmuz Bağımsızlık Günü" kutlamalarının da en görkemli yapıldığı yer olarak da bilinir. Alışveriş ve kafelerden hoşlanan ziyaretçiler için bir başka durak da Back Bay bölgesi olabilir. Şehrin tarihi hakkında daha çok bilgiye sahip olmak isteyenlerin mutlaka gitmesi gereken yer ise Plymouth kasabasıdır. 1620 yılında Mayflower gemisi ile Avrupa’dan gelenlerin karaya ilk ayak bastığı yer olan kasabada Amerika'nın tarihine tanıklık edebilirsiniz. Şayet müzeleri ziyaret etmekten hoşlanıyorsanız, Boston Museum of Fine Arts, Boston Contemporary Museum ve Harvard Üniversitesi müzelerinde keyifle zaman geçirebilirsiniz. Prudential Kulesi içinde 50. katta yer alan Skywalk Gözlemevi, halka açık en yüksek gözlemevi olarak hizmet verir. Ziyaretçilerine şehrin 360 derece manzarasını sunarak Boston'a olan hayranlığınızı bir üst seviyeye çıkarmayı hedefler.

Boston'da Şehir İçi Ulaşım

Boston'da ulaşım için toplu taşıma kullanmak, pratik ve ucuz bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Elektronik ulaşım kartı alarak kolaylıkla tüm toplu taşıma araçlarını kullanabilirsiniz. Şehrin en eski ulaşım şekli olan yeraltı ulaşımında üç farklı hat bulunuyor, dolayısıyla kaybolmamak için mutlaka bir harita ile gezmenizi öneririz. Yeraltı ulaşım seçeneğinden hoşlanmayanlar için otobüsler de hızlı ve güvenli bir alternatif. Bununla beraber araç konforu yaşamak istiyorsanız sitemizde yer alan Boston araç kiralama modülümüzden yararlanabilirsiniz.

Boston ulaşım haritasından şehre daha detaylı bir bakış atabilirsiniz.

Boston'da Konaklama

Boston'da konaklama tercihinizi ziyaretinizin türüne göre yapmanızda fayda var. Eğer daha çok tarihi bölgeleri ziyaret etmek istiyorsanız Downtown, Waterfront ve Fanauil Hall civarında otel araması yapmalısınız. Bununla beraber alışveriş ve müze odaklı bir gezi için Beck Bay Area ve Copley Square, konaklama açısından daha uygun bir seçenek olabilir. Downtown şehir merkezi tarihi binaları, kafeleri, müzeleri, galerileri, meydanları ve eğlence merkezleri ile Amerika'nın en Avrupai bölgelerinden birisidir. Tarih ve kültürün güzelce harmanlandığı bir şehir olan Boston, iş turizmi için de sıklıkla tercih edilir. Sitemizde yer alan Boston otel arama modülünde tüm seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Boston'da Hava Durumu

Yazın sıcak ve nemli olan Boston'ı ziyaret için en uygun havalar kuşkusuz Mayıs, Eylül ya da Ekim aylarıdır. Özellikle Mayıs ayında şehirde baharın gelişini kutlayabilirsiniz. Seyahat için yaz aylarını tercih edenler, şehrin plajlarında eğlenceli vakit geçirebilir.

Boston uçak biletinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için tahmin aracımızı kullanarak ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz: