Belgrad Uçak Bileti

İstanbul ve Atina'dan sonra dünyanın en eski yerleşim birimlerinden olan Belgrad, Balkanları gezmek isteyenlerin gözde rotalarından biri. Sırbistan'ın başkenti olan kent günün her saati yaşam dolu olmasının yanı sıra vizesiz seyahat edilebilmesi nedeniyle de çok seviliyor. Adı Sırpça "Beyaz Şehir" olarak geçmesine rağmen Belgrad stratejik konumu sebebiyle tarihte onlarca kez işgal edilmiş ve birçok savaş yaşamış. Günümüzde kozmopolit bir yapıya erişen şehrin eğlenceli gece hayatının yanı sıra bozulmamış doğal güzellikleri, içten ve samimi insanları ve dolu dolu geçen tarihi, özellikle ekonomik bir tatil yapmak isteyen turistleri cezbediyor. Keşfe çıkmak için beklemenize gerek yok, Belgrad'a planladığınız yolculuk için sitemizde uygun fiyatlı Belgrad uçak biletlerini bulabilirsiniz.

Pegasus Havayolları veya THY’den alacağınız İstanbul Belgrad ucuz biletler ile, tatilin tadı bir başka çıkıyor. Fulltrip güvencesiyle yapacağınız seyahatler sizlere avantajlar sağlıyor.

Belgrad'da Gezilecek Yerler

Tarihi geçmişi oldukça derin olan Belgrad, ziyaretçilerine gezilip görülecek pek çok rota da sunuyor. Belgrad'ın muhteşem manzarasına doyacağınız Kalemegdan Kalesi kentin en önemli simgelerinden biri olarak kabul ediliyor. Etrafını çevreleyen geniş parkın içerisinde çok sayıda ünlünün heykellerini görebilir, kale ile birlikte parkın içerisinde yer alan askeri müze, sanat merkezi, şehir enstitüsü ve hayvanat bahçesine bir göz atabilirsiniz. Görünümü itibariyle Ayasofya'ya benzetilen Aziz Sava Katedrali'nin güzelliği ile büyülenebilir, dünyanın en tanınan Sırp'ı Nicola Tesla için açılan müzeyi gezerken şaşırabilirsiniz. Picasso, Gustav, Klimt, Van Gogh, Rubens, Kandinsky, Monet ve Yugoslavya'nın yetiştirdiği en büyük ressamların eserlerini görebileceğiniz Sırbistan Ulusal Müzesi ile sanata doyabilirsiniz. Roma ve Osmanlılar zamanında ev inşa etmek için gerekli taşların çıkarıldığı bölge olan Taş Meydan'da dinlenebilir, burada yer alan, savaş zamanı NATO'nun bombardımanı esnasında ölen çocuklar için yapılan anıta göz atabilirsiniz. Skadarlija Caddesi'nde Belgrad'ın bohem yönünü keşfederken 1838'den kalma St. Mark's Kilisesi'nde huzur bulabilirsiniz. Sava Nehri üzerinde yer alan gece kulüplerinde tüm senenin stresini atabilirsiniz. Aleksandra Bulvarı'nı ziyaret ederek kentten size anı olarak kalacak hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz. Belgrad, vintage ürünler için de bir cennet olarak görülüyor. Knez Mihailova'da yer alan birbirinden güzel butikleri ziyaret etmeyi unutmayın.

Belgrad'da Şehir İçi Ulaşım

Orta büyüklükte bir kent olan Belgrad, tramvay, otobüs ve minibüs üzerine kurulu ulaşım ağı ile pek çok turist için yeterli oluyor. Gezilecek noktalarının birbirine yakın konumda olması Belgrad'ı yürüyerek keşfetmenizi kolaylaştırıyor. Taksi fiyatları her ne kadar uygun olsa da turist olduğunuzu anladıklarında taksiciler sizi kazıklamak isteyebilir. Belgrad'ı sakin sakin dolaşmak istiyorsanız sitemizdeki Belgrad araç kiralama modülünden faydalanabilirsiniz. Şehre iniş yapacağınız Nicola Tesla Havaalanı'nın 12 km uzakta olduğu ve tramvay ağının pek de gelişmemiş olduğu göz önüne alındığında, araç kiralamak yapılabilecek en mantıklı seçeneklerden biri olacaktır.

Belgrad ulaşım haritasından şehre daha detaylı bir bakış atabilirsiniz.

Belgrad'da Konaklama

Avrupa ülkelerinin çoğuna kıyasla Belgrad konaklama için pek çok ekonomik alternatifi bünyesinde barındırıyor. Sitemizde yer alan Belgrad otel arama modülüne kriterlerinizi girerek zevkinize uygun pek çok konaklama noktasını sıralayabilir, aralarından en uygunu seçebilirsiniz. Belgrad'da konaklama için otel seçerken şehir merkezine yakın lokasyonları tercih ederek toplu taşıma alternatiflerinden daha iyi yararlanabilirsiniz. Teranziye Meydanı gece hayatı için Belgrad'ı seçenlere çok sayıda güzel alternatif sunuyor. Nehir kenarında yer alan Zemun, manzarası için tercih edilen noktaların başında geliyor. Belgrad'ın en işlek caddesi Knez Mihailova Caddesi'nde yer alan lüks otelleri değerlendirebilir ya da Zig Zag Belgrade bölgesinde kısa süreli ev kiralayabilirsiniz.

Belgrad'da Hava Durumu

Dört mevsim düzenli yağış alan Belgrad; ılıman havası nedeniyle her mevsim görülebilen ender yerlerden biri olma özelliği taşıyor. Yazın sadece bir ay 30 derecelerin üzerinde gezinen havası kışın ise eksili değerleri pek görmüyor. Belgrad'ı ziyaret etmek için en ideal zaman dilimi mayıs ayı ile eylül ayı arasındaki uzun dönem olarak görülüyor. Mayıs ayında düzenlenen Şarap Festivali, temmuzda düzenlenen "Yaz Festivali" ya da ağustos ayında düzenlenen "Bira Festivali" esnasına ziyaretinizi denk getirirseniz kentte çok daha eğlenceli zaman geçirebilir, Sırp kültürünü daha yakından tanıyabilirsiniz.

Belgrad uçak biletinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için tahmin aracımızı kullanarak ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz: