Bangkok Uçak Bileti

Bangkok, Tayland'ın en büyük şehri ve aynı zamanda başkentidir. Ayrıca melekler şehri olarak da bilinir. Bangkok, 1782'de Kral 1. Rama tarafından kurulmuştur. Güneydoğu Asya'daki en hızlı gelişen ve en kozmopolit şehirlerden biridir. İstanbul - Bangkok arası uçuş süresi yaklaşık 9 saattir. Bangkok aynı zamanda Müslümanların da yaşadığı, ibadetlerini serbestçe gerçekleştirebildikleri bir yerdir. Cami sayısı yaklaşık olarak 55 civarıdır. Bangkok havalimanına indiğinizde sıcakkanlı ve güler yüzlü insanlarla karşılaşırsınız. Şehri keşfe çıktığınızda karşınıza elindeki malı ne pahasına olursa olsun satmak isteyen satıcılar çıkabilir. Size tavsiyemiz sıkı bir pazarlık yapmanızdır. Satın alacağınız ürünü yarı fiyatına, hatta üçte bir fiyatına elde etmeniz mümkündür.Keşfe çıkmak için beklemenize gerek yok, Bangkok'a planladığınız yolculuk için sitemizde uygun fiyatlı Bangkok uçak biletlerini bulabilirsiniz.

Fulltrip avantajlarıyla alacağınız THY, Emirates ve Qatar’dan alacağınız İstanbul Bangkok ucuz uçak bileti ile yepyeni bir dünyayla tanışmaya hazır olun!

Bangkok'da Gezilecek Yerler

Bangkok'ta gezilecek yerler dendiğinde Bangkok Tapınakları, Yüzen Çarşı ve Bangkok Nehri'nde kanal turu ilk akla gelenler arasındadır. Wat Pho, Bangkok'un en eski tapınağıdır. 46 metre uzunluk, 15 metre yükseklikteki Yatan Buda heykeli ise dünyaca ünlü yapılar arasında yerini almaktadır. Muazzam bir büyüklüğe sahiptir. Damnoen Saduak Floating Market, yani Yüzen Çarşda meşhur teknelerden taze meyveler alabilir, iç kısımdaki pazarda her aradığınızı bulabilirsiniz. Ayrıca burası sevdiklerinize hediyelik eşya almanız için de birebirdir. Kanal turuna gelecek olursak, Chao Phraya Nehri şehir kanalizasyonuna yakın olduğu halde en ufak bir koku ve sineklenme yoktur. Siam Square alışveriş ve yeme-içme için idealdir. Grand Palace (Büyük Saray) ise Bangkok'un en etkileyici yerlerinden biridir. Bir buçuk yüzyıldır kraliyete hizmet eden saray, 218 metrekarelik bir alanı kaplar ve içinde yaklaşık 100 bina vardır. Dış ve orta alanını gezebildiğiniz sarayın iç bölümü ziyarete kapalıdır. Altın Buda Heykeli ise, Bangkok'ta en fazla ziyaret edilen noktalar arasında yer alır. 3 metre yüksekliği ve 5,5 ton ağırlığı ile dünyanın saf altından yapılmış en büyük heykelidir. Tapınak Çin Mahallesi'nde yer almaktadır. Sabah 08:00-17:00 arası ziyarete açıktır. Tapınak gezilerinden yorulup rahatlatıcı bir masaj hiç de fena olmazdı derseniz, Thai masajı yaptırabilirsiniz. Süresi 1 saat ile 4 saat arasında değişen bu masajı yaptırmak için her köşe başında bir salon bulabilirsiniz.

Bangkok'da Şehir İçi Ulaşım

Bangkok'ta tuktuk ve taksi gibi ulaşım araçlarının yanı sıra, şehir içindeki turistik yerleri gezmek için günlük olarak şoförlü araba veya minibüs kiralayabilirsiniz. En uygun ulaşım araçları ise raylı sistemlerdir. Oldukça modern metro hattı ve havaalanı raylı bağlantısı pek çok yere çabucak ulaşmanızı sağlıyor. Kanal tekneleri ise şehir merkezine gitmek için tercih edilen bir diğer ulaşım aracıdır. Sırt çantalı gezginler için en çok tercih edilen alternatif ise uygun fiyatları ile halk otobüsleridir. Bangkok'u sakin sakin dolaşmak istiyorsanız sitemizdeki Bangkok araç kiralama modülünden faydalanabilirsiniz.

Bangkok ulaşım haritasından şehre daha detaylı bir bakış atabilirsiniz:

 

Bangkok'da Konaklama

Bangkok'ta her türlü bütçeye ve zevke uygun binlerce otel bulabilirsiniz. Sırt çantalı gezginlerin bir numaralı tercihi, ünlü Khao San Road'dur (Banglamphu). Gecesi 120 Baht'tan başlayan konuk evlerinde kalmak mümkündür. Merkeze yakın olmak isteyenler ve alışverişi sevenler için Siam Square ve Sukhumvit & Silom bölgesi uygundur. Ayrıca ev konforunu tercih edenler için çok sayıda lüks stüdyo oda ve daireler mevcut. Haziran -Kasım arası turist yoğunluğu açısından düşük sezon olduğu için %50'ye varan indirimler mevcuttur. Fiyatlara gelecek olursak, basit konuk evleri ve hosteller 120-400 Baht, orta seviye konuk evleri 400-800 Baht, 5 yıldızlı oteller 3000 Baht ve üzeri civarındadır. Sitemizdeki yer alan Bangkok otel arama modülünü kullanarak bütçenize ve zevkinize en uygun olan oteli kolaylıkla seçebilirsiniz

Bangkok'da Hava Durumu

Bangkok, Güneydoğu Asya'dadır. Tropikal bir iklime sahip şehirde genel olarak mevsimler üçe ayrılır. Birincisi, serin mevsimdir. Kasım - Şubat, seyahat için en uygun aylardır. Hava çok sıcak olmamakla birlikte yağış azdır. İkincisi sıcak mevsim, yani Mart- Haziran ayları arasındaki süreçtir. Bu aylarda hava nemli ve sıcaklık değerleri yüksektir. Üçüncüsü ise yağışlı mevsim olarak bilinen Temmuz - Ekim ayları arasıdır. Bu mevsimde özellikle muson yağmurları etkilidir.

Bangkok uçak biletinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için tahmin aracımızı kullanarak ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz: