Menü

THY İle Doğu Ekspresi 2 Gece 3 Gün Kars Erzurum Turu1. Gün

İstanbul, Kars Kalesi, 12 Havariler Cami, Taş Köprü, Namık Kemal in Evi, Kanlı Tabya Savaş Müzesi

Siz değerli misafirlerimizle İstanbul Hava Limanından saat 07:30da THY kontuarı önünde buluşma. Türk Hava Yolları TK 2714 tarifeli seferi ile saat 09:45te Kars a uçuyoruz. 11:45 te Karsa vardığımızda hava limanında bizleri bekleyen aracımıza binip Kars merkeze hareket ediyoruz. Şehir merkezine varışımızı takiben Rus işgali sırasında yapılan taş binaları ile şehir bizleri karşılıyor. Türkiyenin Kafkasyaya açılan kapısı olan Kars geçmişte Bargatlı Krallığı ve Cenub-u Garbi Kafkas Hükûmeti ne başkentlik yapmış şehrimizdir. Kars şehir turumuz sırasında Kars Kalesi görüp günümüzde Kümbet Camii olarak anılan 12 Havariler Kilisesini geziyoruz. Ermeni mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan yapı 12 Havariyi anma adına yapılmış olup kubbe etrafında ki 12 havariyi betimleyen kabartmalar çok ilginizi çekecek. Gezimiz sonrasında Kars Çayı üzerine yapılmış Taş Köprü ve Namık Kemalin evini göreceğiz. Sonrasında şehir merkezinde öğle yemeği alıyoruz.(ekstra). Yemek sonrası Savaş sırasında kullanılan silahlarında sergilenmiş olduğu Kanlı Tabya Müzesini ziyaret ediyoruz. Kanlı Tabya binası Padişah III. Selim Döneminde "Yeni Tabya" ismiyle yapılmış tabyalarımızdandır. Rusların Kars a yaptıkları saldırılarda, bir gece baskını sırasında tabyadaki askerlerimizin tamamı şehit edildiği için bu tabyanın adı literatüre Kanlı Tabya olarak geçmiştir. Gezimiz sonrasında otelimize hareket konaklama ve akşam yemeği otelimizde.
2. Gün

 Ani Harabeleri, Çıldır Gölü, Susuz Şelalesi, Kafkas Gecesi

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Kadim şehir Kars' ın en görülesi yeri olan UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde de bulunan Ani Harabeleri' ne doğru hareket ediyoruz. Ani Harabeleri' nde kendimizi bir Ortaçağ masalında gibi hissederek büyüsüne kapılacağız. Bu kadim diyarda göreceğimiz yerler ise Kent Surları, Ani Katedrali, Tigran Honents Kilisesi ve Türklerin bölgeyi fethinden sonra yapılan ve dolayısıyla Anadolu'nun ilk Camisi olan Manucehr Camii olacaktır. Gezimiz sonrasında Çıldır Gölü' ne doğru hareket ediyoruz. Doğu Anadolu bölgesinin en büyük tatlı su gölü olan Çıldır' a varışımızı takiben serbest zaman veriyoruz. Buz kalınlığın el vermesi durumunda atlı kızaklarla gezinti yapabilirsiniz. Bu güzel gölde ekstra olarak alacağımız öğle yemeği sonrasında bu eşsiz anları fotoğraflarınızla ölümsüzleştirebilir güzel kareler yakalayabilirsiniz. Gezimiz sonrasında bölgedeki en yüksek düşüşü sağlayan Susuz Şelalesi' ne doğru hareket ediyoruz. Varışımız sonrasında fotoğraf ve keyifli anlar yaşayabilmeniz için şelalede serbest zaman veriyoruz. Şelale gezimiz sonrasında otelimize hareket konaklama ve akşam yemeği otelimizde. Dileyen misafirlerimiz akşam düzenlenecek olan Kafkas gecesi turuna katılabilirler. Tur sırasında rehberimiz gece ile alakalı gerekli bilgilendirmeleri yapacaktır.

3. Gün

 (Doğu Expresi İle Kars-Sarıkamış), Allahuekber Dağları, Horosan, Çifte Minareli Medrese, Erzurum Ulu Camii, Eski Erzurum Evleri, Yakutiye Medresesi, Lala Paşa Camii, Taşhan

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Kars Tren Garı' na hareket ediyoruz. Nostaljik keyifli bir yolculuk yapmak için Doğu ekspresine biniyoruz. Doğu Ekspresi rotasının en güzel yolculuğunun geçmiş olduğu Kars - Erzurum güzergâhı yolculuğumuzda karlar altında beyazlara bürünmüş noktaları trenden tedarik edebileceğiniz sıcak içeceklerinizi yudumlarken görüp keyif dolu unutulmaz anlar yaşayacak ve bu eşsiz anları fotoğraflarımızla ölümsüzleştireceğiz. 90 Bin şehit vermiş olduğumuz Sarıkamış' ta trenimizden inerek Rus işgali sırasında yapılan bir taktiksel hata ile binlerce askerimizi şehit verdiğimiz Sarıkamış' ta şehitlerimizin anısına yapılmış olan temsili şehitliği ziyaret ederek anlatımlar rehber anlatımları eşliğinde duygusal anlar yaşayacağız. Gezimiz sonrasında aracımıza binerek Allahuekber Dağlarının beyazlar altındaki büyüleyici manzarasını seyrederek Erzurum'a varıyoruz. Erzurum' un sembolü haline gelen bir Selçuklu eseri olan Hatuniye Medresesi de denilen Çifte minareli medreseyi, ardından Selçuklu Cami-i Kebir'lerinin ilk ve en önemli örneği olan Sultan 4. Murat zamanında yiyecek deposu olarak kullanılan Ulu Cami'yi panoramik olarak görüyor ve 11 tane evin birleşiminden oluşturulmuş Etnografı bir müze olan Eski Erzurum evlerini geziyor, ardından Anadolu da Mimar Sinan'ın nadir eserlerinden olan Lala Paşa camiini ve Caminin hemen yanında bulunan ve yine Selçuklu dönemi Medrese yapılarının en güzel örneklerinden olan Yakutiye medresesini şehir merkezideki yürüyüşümüz sırasında yanından geçerken fotoğraflama imkânımız olacak. Erzurum deyince ilk akla gelen en meşhur yeraltı zenginliği olan Oltu Taşından yapılmış objelerin satış ve sergisinin yapıldığı tarihi Taş han da serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Erzurum Hava Limanına hareket ediyoruz. Türk Hava Yolları saat 20:45 TK 2707 tarifeli seferi ile İstanbul' a hareket ediyor ve siz değerli misafirlerimizle vedalaşarak ayrılıyoruz.
 


Otobüslerimizin hareket saatleri değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı ve sözlü teyit edilmesi gerekmektedir.
-İstanbul dışından gelecek misafirlerimizin ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden Otel Fırsatı sorumlu değildir.
-Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir.
-Otel Fırsatı , gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.
-Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
-Otel Fırsatı , kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
-Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır.
-Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.
-Turun iptali durumunda sigorta ücreti iade edilemez. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
-Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz.
-Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilecektir, daha az katılım olduğu takdirde fiyatlardaki değişiklikler alternatif turlara yansıtılır.
-Bu gezi ya da turların yapılamamasından Otel Fırsatı sorumlu tutulamaz.
-Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir.
-3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür.
-Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.
-Grup kahvaltıları otellerde ayrı salonlarda alınıp münferit yolcu kahvaltılarından farklıdır.
-Misafirlere bağlı olan gecikmelerde, Rehberin verdiği saatlere uyulmaması durumunda tur programına yazılsa dahi gezilemeyen yerlerden Otel Fırsatı  sorumlu tutulamaz.
-Rezervasyon sırasında koltuk garantisi verilemez.
-Tur rehberi koltukları özel durumlara göre belirler. Gerekirse Rotasyon uygulayabilir.
-Tur programı yayınlandığı tarihten itibaren geçerlidir.

Türk Hava Yolları ile İstanbul Havalimanı - Kars / Erzurum - İstanbul Havalimanı Gidiş Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Biletleri
Otellerde 2 Gece Konaklama
2 Açık Büfe Sabah Kahvaltısı
2 Akşam Yemeği
Kars - Erzurum Doğu Ekspresi Pulman Koltuk
Lüks Araçlar ile Transfer ve Gezi Hizmetleri
Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası (30 TL- İptal Ve Değişiklikte İptal İadesi Yoktur.)

Tüm Özel Harcamalar
Tüm Öğlen Yemekleri, İlk Gün Kahvaltı, Son gün akşam yemeği
Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
Müze Kart ( Kültür ve Turizm Bakanlığına Ait Müzelere Giriş İçin Gereklidir
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri 
Erıs Garantısı (Erken Rezervasyon Iptal Sıgortası) (Istege Baglı) (300TL) Otel Fırsatı Guvencesi Altında Tur Hareketine 15 Gün Kalaya Kadar Koşulsuz Şartsız Turu İptal Etme İmkanı Sunar. Zorunlu Sağlık Sigortası Ve Eris Ücreti İade Edilmez.