Menü


Günümüzde Termal Turizmi 


termal otelleri

Termal genellikle belirli bir yaş gurubuna hitap eden ve yılda birkaç defa gidilen önemli tatil noktalarından biridir. Genellikle, kış mevsimlerinde gidilmesi planlanan bu tip seyahatlerin süreleri ise on ile on beş gün arasında değişmektedir. Türkiye’nin termal cennetlerinden biri olan Yalova termal otelleri bu sektörde misafirlerine eşsiz bir tatil keyfi sunacaktır. Termal anlayışında suyun kalitesi son derece önemlidir. Hemen hemen en önemli detay ise suyun kaç derece olduğu ve içeren mineralleridir. Oteller sağlık sektörüne hitap ederek, destek vermektedir. Yalova termal otel tavsiye ve önerileri bu alternatiflerin sık tercih edildiğini göstermektedir. Günümüzde orta yaş ve üzeri için oldukça faydalı olan termal sular aslında hemen her yaş için son derece faydalıdır. Diğer tatiller gibi otelin müşterilere sundukları değil suyun ne kadar değerli olup olmadığı önemli olması sebebiyle genç yaş grubunun çoğu zaman dikkatini çekmemektedir. Ancak gençler tarafından tercih edilmemesi nedeniyle belirli bir yaş grubuna hitap eden bir turizm olmuştur. Yalova termal otelleri her şey dâhil hizmet veren bir politika izlemektedir. Bu durumun sebebi termal kaynak merkezine yakın olmaları nedeniyle genel olarak şehir merkezlerine uzak olmaları sebebiyle tüm hizmetlerin müşterilere sunulması tercih edilmiştir. Kaynak sulara yakın bölgelerde oteller tesis oluşturmaktadır. Bu sular özel borular ile inşa edilerek otel bünyesine dâhil edilmektedir. Bu sebeple termal suyun çıktığı bölge önemlidir. Ve bu bölgeye yakın birçok tesis olduğu bilinmektedir. Termal sular kaynak su olması sebebiyle birçok anlam da şifa ve sağlık ile kişilerin vücutlarına sağlıkla dokunmaktadır. Isı derecesi yüksek olması sebebiyle kişileri ilk etapta biraz zorlayabilir. Yalova termal otel 7 yıldızlı otellerin açık hava havuzları da tesislerinde bulunmaktadır. Bu sayede havanın sunmuş olduğu ferahlık ile suyun ısısı kişiyi etkilememektedir.

Termal Sulardan Gelen Şifa

Kişiler üzerinden son derece faydalı olan şifalı sular Yalova bölgesinde ve genel olarak Ege bölgesinde oldukça yaygın olarak ülkemizde görülmektedir. Yalova termal otel kaplıcaları birçok bilinen şifası ile sağlık sektöründe de hastalıklara şifa olmaktadır. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli detay kalp hastalarının ya da kronik solunum gibi sağlık problemlerinin var olduğu kişilerin doktorlarından termal sulara girmek için izin alması son derece önemli bir ayrıntı olacaktır. Termal sular ısı derecesi oldukça yüksek vücut ısısının bir tık üzerinde sıcaklıktaki sulardır. Bu nedenle kalp hastaları ve solunum yetmezliği gibi direkt etkilenebilecek hastaların doktor kontrolüyle tatillerini değerlendirmeleri uygun olacaktır. Yalova termal otelleri tam pansiyon olarak müşterilerine hizmet veren bir tesistir. Kişiler termal tercihlerinde genel olarak ağrılar için ya da cilt hastalıkları için çoğunlukta tercih etmektedirler. Son derece faydalı olan ve hemen hemen tüm hastalıklarda şifalı etkisi olduğu bilinen termal suların en fazla yaygın olarak tedavi ettiği hastalıklar kronik ya da müdahale sonucu oluşan ağrıların tedavisinde ve cilt hastalıklarına şifalı geldiği bilinmektedir. Sedef hastaları gibi ciddi boyutlarda sağlık sorunu yaşayan kişilerin Yalova termal otel jakuzili oda konforuyla şifa bulacağı tesis her hastanın sağlığa uygun olarak yararlanmasını temel olarak sağlamaktadır. Yalova bölgesin kaynak sular anlamında son derece zengin ve bu konuda tesisleri fazlasıyla bulunan bir özelliğe sahiptir. Bölgenin hemen hemen her ilçesinde kaynak su bulunması sebebiyle, Yalova termal cenneti olarak da adlandırılmaktadır. Tabiatıyla müşterilerine sınırsız bir huzur ve sakinlik sağlarken termal suyun ayrıcalıklarını kişilere sunuyor olmaktadır. Yalova termal oteller 5 yıldızlı olarak bölgede konumlandırılmış durumdadır. Her şey dâhil sunumuyla kişilerin otel içinde tüm ihtiyaçlarının karşılanması merkezlere uzak olmaları sebebiyle bir ihtiyaç olarak görülmektedir. Kaynak suların çıkış noktaları yeraltın zenginliklerinin bulunduğu bölgeler ile belirli olması sebebiyle oteller bu bölgelere ne kadar yakın olurlarsa bir o kadar maliyet olarak uygun bir şekilde tesislerini inşa edebilmektedirler. Bu nedenle de çoğu zaman şehir merkezlerinden uzak bölgelere konumlandırıldığı görülmektedir.

Yalova Muhafazakâr Oteller ile Termal Ayrıcalıkları

Aileler için özel olarak tasarlanan bölümleriyle, her kesimden anlayışa sahip çıkan ve temel olarak rahatlığın yanı sıra tatil kalitesini yüksek tutmayı hedefleyen politikalarıyla termal anlayışını kişilere sunmaktadır. Yalova termal oteller muhafazakâr aileler için de son derece kolaylıklar sunacaktır. Oteller kadın ve erkek olarak çift havuz sistemiyle ayrılarak aileler için de özel tasarlanan bölümler ile kişilere hizmet ediyor. Termal oteller olarak müşterilerin önem verdiği konu suyun kalitesi olması sebebiyle sudan hangi şekilde faydalanıldığının bir önemi yoktur. Gerek odalardaki küvetler gerekse tesis havuzları kişilerde aynı etkiyi gösterecektir. Bu nedenle ailelerin rahatlıkla kullanacağı tesislerin tasarlanması için odalara termal suyun çıkarılması bu noktada önem arz ediyor olacaktır. Odalara suyu sağlayan tesisler ise çoğunlukla kaynağa en yakın konumda inşa edilen tesisler olduğu bilinmektedir. Yalova termal aile otelleri birçok detayı düşünerek kişilere odalarında hizmeti de vaat etmektedir. Odalara kadar termal su konforunu sunan ve özel kabinler ile termal su konforunu odasında ailesiyle yaşamak isteyenlere özel hizmet sunmaktadır. Tatil olarak değerlendirilmesi sebebiyle doğası gereği kişilerin rahat olmasını için tüm ayrıcalıkları sunan hizmet anlayışı ile hemen hemen birçok ihtiyacı odalarda kişilere sunmaktadır. Bu sayede Yalova termal otel tesettürlü aileler için gözde tatil mekânları arasında ilk sıralarda yerini alıyor olacaktır. Kadınların havuzlarının ayrı olması birçok acıdan kişilere fayda sağlarken, bazı müşteride aileleriyle birlikte olmayı tercih etmeleri sebebiyle odalara termal tesisler inşa edilmiştir. Her otel de açık ya da kapalı termal havuz bulunmamaktadır. Sıklıkla tercih edilen kapalı her mevsim kullanılan havuz modelidir. Bu nedenle kadın ve erkek ayrılmış ancak bazı otellerde karma havuz da bulunmadığı görülür. Bu durumun sebebi Yalova termal otel İslami değerlere göre tasarlanan anlayış ile odalara verilen hizmet sebebiyle düşünülmüştür. Odalara küvet ve gerekli donanım sağlanmasının ardından son derece sağlığa uygun koşullarda kişilerin aile olarak bireysel kullandıkları ortamları oluşturan alt yapılara sahip otellerdir. Genellikle kış mevsimlerinde tercih edilen termal tatiller belirli bir yaş grubuna hitap ediyor olması sebebiyle bazı kişiler sakinlik ve dingin bir ortam talep ediyor olması sebebiyle de odalarında sıfır temas ile kaynak suyun şifasından faydalanmak istemektedir. 

Yalova’nın Eşsiz Doğası ile Termal Keyfi

Yalova tabiatı ve naturası gereği son derece huzurlu ve temiz bir havaya sahip illerden biridir. Termal turizminin başkenti olarak kabul edilen Yalova günümüzde birçok termal otele de ev sahipliği yapıyor olmaktadır. Yer altı kaynaklarının zengin olması nedeniyle görsel olarak huzur vaat eden bir şehir olan termal şehri gerek tesisleriyle gerekse doğasıyla huzurlu ve şifalı bir tatil sunmaktadır. Yalova’yı tercih eden termal tatilcileri hem bölgeye ulaşımın kolay olması hem de yeşiliyle hemen herkesin ruhuna hitap edebilmesi sayesinde İstanbul’a yakın tercih edilen termal merkezlerinin sıralamasında ilk sıralarda yer almaktadır. Günümüzde Yalova termal oteller listesi düşünüldüğünde oldukça fazla kategoriye sahip olan bölge doğasıyla ayrıca kişileri büyülerken, termal sularının şifasıyla adından fazlasıyla söz ettirmeyi hedeflemektedir. Otel olarak da bölgede oldukça fazla tesisiyle hizmet vererek termal turizmin başkenti konumundadır. Eşsiz tabiatı ve dingin ortamıyla misafirlerini adeta huzura davet eden bir yapıya sahiptir. Yeşili oldukça bol olan bölgenin kaynak su olarak yer altının zengin olması tabiatına oldukça detaylı olarak yansıdığı görülür. Bölgeye giderken görsel bir şölen sunan ağaçlı yollar mutlaka fotoğraflanması gereken görülecek yerlerden biridir. Yalova termal otel yorumlar arasında hemen ilk olarak ağalı yollara değinildiği de ayrıca bilinmektedir. Termal otel ayrıcalıklarını yaşayan kişilerin aslında tabiatı beğenmesinin yanı sıra termal suyun şifasından da bedenini beslediği bilinmektedir. Termal sularda minimum on gün kadar kalmak ve düzenli olarak her gün saatte bir yarım saatlik periyotlar ile suya girerek şifalanma hedeflenmektedir. Bir havuz ya da deniz gibi değil tesisin kişilere önerdiği rutinler ile havuzlar kullanılmalıdır. Yalova termal otel önerileri herkes tarafından sıklıkla dile getirilen bölgelerden biridir. İstanbul gibi bir metropole yakınlığı sebebiyle hafta sonu kaçışları için uygun olmasının yanı sıra oldukça yaygın olarak da çevre illerden talep görmektedir. Türkiye’nin doğusunda da termal yaygın olmasına rağmen Yalova bölgesinin su kalitesi benimsenmiş ve turist çekme potansiyeli daha yüksek olan bölgeler kategorisine dâhil edilmiştir.  

Termal Otellerin Özellikleri ve Fiyatları

Termal yapının kendine has özellikleri ve tatil anlayışı olduğu bilinmektedir. Bu tip otellerin havuzlarına ilişkin kullanımlar son derece hassasiyet gerektiren ve saatli havuz kullanımları söz konusu olan bir sistem ile tatil süreci değerlendirilmektedir. Örnek vermek gerekirse bir saat boyunca su da kalan bir birey 10 ya da 15 dakika havuzdan çıkmalı ve biraz beden dinlendirilmelidir. Sonrasında kişiler dilerse tekrar havuza girebilir. Bu şekilde belirli rutinleri olan sıcak su havuzlarının kullanımı konusunda kişilerin hassasiyetle ve önemle konuya yaklaşmaları oldukça önemlidir. Yalova termal otelleri fiyatları tesisin özelliklerine göre değişmektedir. Fiyat olarak değerlendirildiğinde birçok etkenin göz önünde bulundurulması gereken detaylı bir konudur. Bu sebepler her tesis fiyat değeri değişkenlik göstermektedir. Ancak genel olarak termal turizmi fiyatıyla yaz turizmi ya da kış turizmi değerlendirildiğinde termal tatiller için ayrılan bütçelerin biraz daha uygun oldukları görülmektedir. Her mevsim kullanıma açık olan tesisler için kış mevsimleri son derece daha aktif geçiyor olmaktadır. Yalova termal uygun oteller olarak da bölgede ortalama değerlerin altında her bütçeye hitap edecek tesis bulmak mümkündür. Sonuç olarak bölgenin termal cenneti olması sebebiyle otel yoğunluğu oldukça fazladır. Yalova termal otel kampanyaları da zaman zaman sektöre sunulan ayrıca değerlendirilmesi gereken dönemleri bulunur. Yaz döneminin son ya da yaz aylarında biraz daha fiyatların uygun olduğu görülebilir. Yalova termal otelleri 5 yıldızlı tatil konforu düşünüldüğünde bir termal su da alışabilecek şifanın neredeyse birkaç katı da ruhsal bir arınma ile tamamlanmaktadır. Bölgenin yeşili bol olması tabiatının da yer altı kaynaklarını görselliği ile beslemesi son derece önemli bir detay olduğu görülür. Termal tatiller için otelin konforlu olması son derece önemli bir detay olacaktır. Ancak bu tip seyahatlerde bakılması gereken en önemli detay suyu kalitesi ve içerenleridir. Hemen her otelde suyun tabiatı yani suyun karnesi bulunur ve müşterilere sunulur. Bu rehberler ile suyu değerlendirerek otel seçimi oldukça rahat bir şekilde sağlanabilir. Su kalitesi değerlendirildikten sonra seçilen oteller içinde konfor alanlarına bakılmalıdır. Yani bir yaz tatili ya da kış tatili gibi ilk olarak bakılması gereken oteli kişilere sunduğu konfor alanları değil suyun ne kadar kaliteli olup olmadığıdır. 

termal oteller
 

Yalova Termal Kaç Km?

Yalova Marmara bölgesinde bulunan bir termal şehridir. Bu nedenle Marmara bölgesine yakın olup, Anadolu şehirlerine de çok uzak olmayan son dönemlerde yapılan köprüler ile de ulaşım seçenekleri artan bir konumdadır. İstanbul’a 90 Km uzaklıkta bulunan il toplam ulaşım süresi 1.30 saat civarındadır. Yalova’ya gelinmesiyle kişilerin bu noktadan termallere ulaşması ise toplam yarım saati bulacaktır. Termal yollarının son derecede keyifli olduğu il genelinde görsel olarak fotoğraf çekilebilecek yerlerden geçilmektedir. Bu nedenle termal yolu olarak görsel değeri yüksek illerden biri olmaktadır. Çevre illere İstanbul kadar uzak olmayan bölge çoğunlukla müşterilerini İstanbul’dan ağırlamaktadır.

Yalova Termal Nasıl Gidilir?

Bölgenin ulaşımı oldukça kolayladır. Kaldı ki son yıllar da yapılan köprü ile daha da kolay bir hal almıştır. Feribot ile de geçişlerin tercih edildiği bölgeye en kolay ulaşım özel araçlarla olduğu gibi Termal turlar da bu ulaşıma destek vermektedir. Bölgenin müşterileri çekme potansiyeli son derece yüksek olması sebebiyle birçok detayın düşünüldüğü termal şehrine gelindiğinde hangi otel tercih edildiyse şehir merkezinden ilgili otele gitmek zor değildir. Bu nedenle otel ulaşımları özel araç olmasa dahi son derece kolaydır. Şehir genelinde şehir içi ulaşım ağı oldukça başarılı olması nedeniyle termal bölgeler mağduriyet bölgeleri değildir. 

Yalova Termal Nerede?

Marmara bölgesinin güney doğusunda kalan şehir genel olarak yer altı zenginliği açısından son derece verimli topraklara sahiptir. Son yıllarda gelişen yapılaşma ile de gündem de olan ve tesis kaliteleri bilinen bölgenin hemen hemen her otelinde aynı kalite ve ulaşım kolaylığı bulunmaktadır. Bu sayede kişilere sınırsız bir tatil konforu sunan şehir özel araç gerektirmeyen ulaşım kolaylığı ile son derece keyifli bir tatil vaat edecektir. Termal su olarak ege bölgesi diğer illere oran ile yer altı bakımından zengin olmasına rağmen Marmara bölgesinde de Yalova ve Sakarya gibi illerde yeraltı sular bakımından zengin kaynaklar görülmektedir. 

Yalova Termal Nerede Kalınır?

Termal otel tercihinize bir yön veremediyseniz bu nokta da seçimleri sınırlandırarak ve sıralandırarak ilerlemeniz gerekir. Öncelikli olarak termal suyun kalitesini araştırmalısınız. Hangi tesis kaynağa en yakın ya da hangi tesis termal su bakımından daha çok yararlanmaya elverişli olup olmadığını bunun ardından sınırlı sayıda kalan otellerinizin içinde de konforlarına göre bir seçim yapabilmek son derece kolay olacaktır. Nerede kalacağınıza su kalitesine ve otel konforuna göre değerlendirme yapmak gerekirken fiyat olarak da bütçenizi zorlamayacak birçok otele ulaşmak son derece kolaydır. Yalova bölgesinde termal anlam da fazla sayıda otel olması sebebiyle seçenek oldukça çoktur.

Yalova Termal Nasıl Bir Yer?

Müşteri memnuniyeti olarak değerlendirildiğinde bölge son derece yüksek bir kapasite ve verimlilikle çalıştığı bilinmektedir. Tabiatı oldukça geniş ve huzur veriyor olması sayesinde öncelikli olarak doğasına hayran kalan ziyaretçileri suyu kalitesi ve şifasıyla elde ettikleri mutluluk ile birlikte son derece mutlu ayrılmaktadırlar bölge otellerinden. Yalova termal merkezi olarak bilinen bir yapıda olması sebebiyle kalitesini günden güne arttıran şehirlerden biridir. Bu sayede hemen herkes tarafından beğenilen ve müşteri memnuniyeti son derece yüksek olarak turizm merkezlerinden biri olmaktadır.  Yalova tatil köyleri olarak da bazı görüşlerce değerlendirilen termal şehri misafirlerine eşsiz tesisleri aracılığı ile mutlu bir termal keyfi yaşatmaktadır.