Menü


Trabzon Uzungöl Otelleri 


uzungöl otelleri

Karadeniz’in en güzel illerinden olan Trabzon’a yer alan Uzungöl ziyaretçilerinin en gözdesi olan mekanlar arasında yer alır. Bu mekanın kendine has doğası ve bu doğanın da karşı konulmaz yanı söz konusu olduğu için ziyaretçiler burayı ziyaret etmekte. Buranın kendine has yapısı ve muhteşem doğası ziyaretçileri kendine hayran bırakmaktadır. Mutlaka fotoğraflarda gördüğünüz o büyükçe gölün burada yer aldığını belirtmekte fayda var. Çaykara ilçesinde bulunan Uzungöl deniz seviyesinden yaklaşık olarak 1000 metre yükseklikte yer alan bir yerdir ve bugün oluşumuna yine dağlar ve vadilerin bağlantı noktasından deniz ile birleşmesi ile sağlanmıştır. Gölün etrafında bir sürü köy ahşap evlerle bezeli yöresel bir bölge yer almaktadır. Karadeniz’in eşsiz güzelliği ve gezilecek yerleri ile burayı da ziyaret etmeniz gerekmekte. Pek çok farklı turistlerin uğrak noktası olan bölgeye genel anlamda lezzetleri ile de meşhurdur. Buraya geldiğiniz zaman burada ziyaret edebileceğiniz pek çok farklı doğa harikası yer miyim mümkün olmaktan. Buraları ziyaret ettiğiniz zaman kendinize ve yöreye zaman tanıyarak keyifli vakit geçirebilirsiniz. Bu bölgeye hizalanmış olarak karşınıza çıkabilecek otellerde de seyahat ederek seyahatinizi daha anlamlı hale getirebilirsiniz. Otellerin kendine özgü yapısı ve hizmetleri söz konusu olduğu için bunlar arasından karşınıza çıkabilecek alternatiflere göz atabilirsiniz.

 

Trabzon Uzungöl Otel Fiyatları

Otel fiyatları genel anlamda diğer her yörede değişkenlik gösterebildiği gibi Ortahisar bölgesinde değişkenlik gösterebilir. Bu yöre kendine has yapısı ve coğrafi koordinatları sayesinde doğanın beşiğinde yer alan bir bölgeye sahip olmaktadır. Burada gölün etrafında sıralanmış olan pek çok farklı otel söz konusu ve bu otellerin de konseptleri ve özellikleri değişkenlik gösterebilir. Özellikle de otellerin değişken fiyat aralıklara da söz konusu olabilir çünkü otellerin içerikleri değişkenlik gösterir. Belirtmekte fayda var ki ilk etapta karşınıza çıkabilecek oteller butik tarzı olan oteller olabilir. Bu oteller genellikle de küçük bir evin otelleşmesi ile ortaya çıkar ve burada belirli sayıda insan kapasite olarak konuk olabilir. Uzungöl butik otelleri içerisinde sizlerde konaklamak istiyorsanız muhakkak ki buraya gelmeden evvel bir piyasa araştırması yapmanızı tavsiye ederiz. Bu araştırmayı yaptıktan sonra kendi isteklerinizi ve ihtiyaçlarınıza yol verebilecek olan oteli daha rahat bir şekilde seçebilirsiniz. Seçiminizi yaptıktan sonra genellikle rezervasyon yapma adamına geçebilirsiniz. Çünkü oldukça fazla sayıda turist akın etmektedir ve bu turistlerin akınına dolayısıyla otellerde bazen boş yer bulmak zor olabiliyor. Dolayısıyla Uzungöl otelleri içerisinde konaklamak istiyorsanız daha önceden bir bilgi alışverişinde bulunup rezervasyon yapabilirsiniz.

 

Trabzon Uzungöl’de Gezi

Burası esasen bir yayla köyüdür ve de yaklaşık olarak 1000 kişi ikamet etmektedir ve bu köye ev sahipliği yapan pek çok insan ormancılık faaliyetleri ile uğraşmaktadır. Ormanın kendine has yapısı söz konusu olduğu için ormanın etrafında ve içerisinde pek çok yabani bitki ve hayvan türü yaşamaktadır. Ancak Nisan ve mayıs sezona gibi buraya akın eden turistler de söz konusu olduğu için bu doğal güzellikler yedi ay boyunca ziyaret edilebilir. Yörenin kendi insanını söz konusu bölgede tarım ve hayvancılık ile uğraşmaktadır ve burada seyahat ettiğiniz sırada bu insanları ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca deniz kum güneş tatili dışında bir tatile arayış içerisinde iseniz Karadeniz’de tatil yapmak istiyorsanız ve doğaya düşkün iseniz ziyaret etmeniz gereken farklı noktalar söz konusu olduğu için özellikle de koruma bölgelerine gidebilirsiniz. Burada yapabileceklerinizin sınırı yok açıkçası ve yamaç paraşütü ile bilinen paraşütü yapabilirsiniz. Engebeli arazisi olduğu için havada yaklaşık olarak on 15 dakika kalarak yerküreye iniş yapabilirsiniz. Aynı zamanda göre sporcuların da çok sevdiği bir yer olduğu için bir aktivite olarak ATV turu ve sürüşler helikopter ile gezinti gibi pek çok farklı aktiviteler yapabilirsiniz. Ayrıca çok meşhur olan ilişki aktivitesi de yapabilirsiniz ki Heliski yapabileceğiniz pek çok yer söz konusu değil bu arada bu aktiviteyi de yapabilirsiniz.     

    

Uzungöl Seyahat Rehberi

Karadeniz aşığı bir insan iseniz ve Karadeniz’de etmek istiyorsanız muhakkak ziyaret etmeniz gereken bir gölde Uzungöl olabilir. Uzun gölün etrafındaki köy evleri eve küçük yerleşkeler ilginizi çekebilir. Aynı zamanda buraya geldiğiniz zaman yamaç paraşütü ve atv turları gibi pek çok eğlenceli adrenalin dolu spor aktiviteleri yapabilirsiniz. Dünyanın yalnızca belli bölgelerde yapılabilen helsinki sporunu da yapabilirsiniz. Profesyonel kayakçılar tarafından yapılabilen bu sporlar genel anlamda spor tutkunları için vazgeçilmezdir ve engebeli arazisi sayesinde zengin ve huzur verici bir gün geçirebilirsiniz. Burada yapacağınız aktivitelerin sınırı yok dolayısıyla geldiğiniz zaman beğeneceğinizi belirtmekte fayda var. Karadeniz’in iklimi ve genel anlamda coğrafyası bu tarz sporları yapmaya çok elverişli olduğu için turizm faaliyetleri de buna yönelik olarak çeşitlenmekte. Aynı zamanda bölgede yer alan oldukça lüks ve konforlu otellerde de konaklayabilirsiniz.  Mesela Uzungöl termal otelleri en çok ailelerin tercih ettikleri arasında karşınıza çıkar ve burada huzur, konfor dolu bir tatil sizleri bekliyor olabilir.


uzungöl otelleri
 

Uzungöl Doğa Manzarası

Karadeniz deyince akla gelebilecek ilk iki şeyden bir tanesi yeşil ve olabildiğine güzel bir yeşil manzarası olabilir. Doğanın muhteşem görünümünü pek çok farklı noktadan ziyaret edebilirsiniz ve karşınıza çıkabilecek manzaralar ilginizi çekebilir. Bu manzaralara yakından bakmak ve bölgede konaklamak istiyorsanız bir otelde konaklayan bilirsiniz ve otele yerleştikten sonra bu otelin her köşesinden derenin, göllerin ve dağların manzarasını seyredebilirsiniz. Yalnız belirtmekte fayda var ki yörenin içerisinde yer alan pek çok fazla sayıda dere söz konusu olmaktadır. Bu derelerin kendine has yapısı ve aynı zamanda da engebeli arazilerin fazlalığı aynı zamana göre de spor yapılmasını da kolaylaştırmıştır. İlginizi çekebilecek olan başka duraklar ise burayı ziyaret ettiğiniz zaman görebileceğine soğanlı dağları ile haldizen Deresi olabilir. Vadinin  iki yakasında bulunan Uzungöl etrafında sıradağlar ile çevrilidir. Aynı zamanda göl bir dere ile sonlanır ve vadinin meydana gelen bir heyelan sonucunda ortaya çıktığı söylenir.  Buraları ziyaret etmeden Uzungöl’den uzaklaşmayın çünkü bu doğa harikası yerleri başka bir zaman göremeyebilirsiniz veya gördüğünüz zaman buraya tekrar gelmek isteyebilirsiniz. Sahip olduğu bir doğa manzarası ve doğa harikası güzellikler sayesinde çok sayıda turist buraya gelmeyi her sene bir alışkanlık haline getirmiştir. 

 

Uzungöl Yöresel Lezzetleri

En çok kahvaltısı ile meşhur olan köy Karadeniz mutfağının yöresel lezzetlerini içerecek şekilde özelleşmiştir. Bu Karadeniz mutfağına ait yöresel lezzetleri deneyimlediğiniz zaman sevebileceğiniz ve beğenebileceğiniz farklı lezzetler de söz konusu olabilir. İlk etapta yemeniz gereken ve kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi olan mıhlama diğer adıyla kuymak çok yaygındır. Yöre halkı tereyağı üretimine bulunduğu için ve bu tereyağının oldukça doğal bir içeriye sahip olmasından kaynaklı olarak yemekler çok lezzetli olmaktadır. Mıhlamada en önemli özelliklerinden iki tanesi peynir ve tereyağıdır. Bu bölgede yetişen ve bu bölgeden beslenen hayvanlardan elde edilen yağlar ve peynirler her yemeğe  ayrı bir lezzet kazandırmaktadır. Yine sevebileceğiniz lezzetlerden bir tanesi ise hamsili pilav, lahana çorbası, mısır ekmeği, turşu kavurması laz böreği, sütlaç gibi yiyecekler olabilir. Bunlar tipik olarak Karadeniz mutfağının en lezzetli öğelerindendir. Bu benzersiz lezzetleri başka bir yerde tadamayacağınız için  muhakkak ki burada bu lezzetlerin tadına varmayı deneyimleyebilirsiniz. Karadeniz mutfağının kendine has bir yapısı söz konusu olduğu için burada çıkan her balık Yemeklerde kullanılır. Sağlıklı ve vitamin deposu olan balıkların denizden taze taze çıkıp sofralara getirilmesi de ayrıca bir ayrıcalıktır. Dolayısıyla bu ayrıcalığı tanımlamak ve deneyimlemek de sizin elinizde.

 

Uzungöl Manzaralı Oteller

Burada yer alan çoğu otel manzaralı otel statüsüne sahiptir. Manzaranın göz alıcı görüntüsü ve ihtişamlı yeşil vadeler her anlamda insanları cezbedecektir. Özellikle de turistlerin belli zamanlarda bölgeye akın etmesi ve bu bölgeyi kullanması yaygındır. Bölgeye gelen turistler genel anlamda doğa manzarasını tadını çıkartabilmek için daha çok manzaralı oteller yönelmektedir. Oteller ilginizi çekebilecek ve farklı alternatiflerle karşılaşabilecek bir genişliğe sahiptir. Otellerin genel anlamda manzarası şehre baktığı için otellerden pek çok farklı noktayı da görebilirsiniz. Dağ yamacı etrafında sıralanan Uzungöl suit oteller genellikle hem göl hem de vadi görmektedir. Bu otellerin görüntüsü ve yeşili kucaklayan yapısı burayı ziyaret eden turistlerin ilgisini çekmektedir. Süit odalarda jakuzi de bulunmakta Uzungöl jakuzili otel alternatiflerine göz atarak seçiminizi daha iyi yapabilirsiniz. Sizin de ilginizi çekebilecek olan doğa manzarası her anlamda her yerden görülebilecektir. Uzungöl manzaralı oteller genellikle nehrin ve suyun kıyısına dizilmiş olan otellerdir. Bu otellerin genel anlamda ev konseptine sahip olması da bilinen bir gerçektir. Ev şeklinde olan oteller sizin de ilginizi çekebilecek detaylar ile bezelidir. Uzungöl doğa otel alternatifi arıyorsanız ve doğa ile baş başa kalmak istiyorsanız bu oteller seçmek isteyebileceğiniz oteller olabilir. Bu sıcak atmosferi ve doğa manzarasına sahip olabilmek için seçiminizi yaparak sizlerde seyahatiniz için konaklayacak bir yer bulabilirsiniz, Uzungöl otelleri fiyatları da bu farklı alternatiflere göre değişkenlik gösterebilir.

 

Uzungöl’de Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

Burayı ziyaret ettiğiniz zaman mutlaka görmek isteyebileceğiniz yerler söz konusu olacaktır. En başta görmek isteyeceğiniz yer Uzungöl’ün ta kendisidir. Uzungöl büyük bir göl olduğu için ve görün her iki yakasında da evler sıralı bir şekilde dizildiği için ve bu evlerden oluşan bölgeye de Uzungöl adı verildiği için başlı başına göre ziyaret etmeniz bile seyahatinizin en önemli adresi olabilir. Ayrıca belirtmekte fayda var ki çay karaya oldukça yakın olduğu için burayı da ziyaret edip benzersiz çayların tadına bakmak isteyebilirsiniz. Aynı zamanda bu çayın satışı da yapıldığı için ikamet ettiğiniz yere bu çayı götürebilirsiniz veya sevdiklerinize hediye olarak çayın en güzel halini alabilirsiniz. Bu çayı yerinde tatmak ve tatlınız bu çayı sevdiklerinize götürmek en güzel hediye olabilir. Aynı zamanda Kaçkar Dağları’nın birleştiği bir nokta olarak adlandırılan bu köy, tarihsel açıdan da çok önemlidir ve burası Müslümanların yerleşik hayata katılmasıyla beraber büyümüştür. İlk defa tarihi kayıtlara geçişi ise 1500’lü yıllarda Rumca Saraho adı ile geçmektedir. Bundan yaklaşık 30 sene evvel bir mahalle statüsü taşıyan köy genel anlamda belediye unvanını kazanmış fakat daha sonradan bu unvanını kaybetmiştir. Ancak yine de belirtmekte fayda var ki dağınık olarak yerleşim çok yaygındır ve yerleşim noktaları birbirinden oldukça uzaktadır. Gölün her iki yakasında da konumlanan evlerin sayısı ne kadar çok olsa da daha yamaçlarında ve kenarlarında evler söz konusudur. Burayı ziyaret ettiğinizde görebilirsiniz gibi buradaki yerel halkın genellikle kış ve yaz aylarına geçirdikleri farklı evlere de söz konusu olabilir. Uzungöl otel tavsiye olarak da en çok bu manzaraya hakim olabileceğiniz otellerden yana verilmektedir.

 

Uzungöl Nerede?

Bölge adını kıyısında kuruldu gölden almaktadır ve bu göl her sene binlerce ziyaretçiyi bölgeye akın ettirmeyi sağlamaktadır. Burası Trabzon’un en önde gelen turistik yerlerinden biridir. Her sene burada nisan mayıs ve haziran aylarında pek çok farklı ziyaretçi gölü ziyaret ederek buradaki otellerde konaklamaktadır. Oteller genellikle gölün etrafına hizalanmıştır ve  gölün etrafındaki otellerde sizlerde konaklayabilirsiniz.

 

Uzungöl Kaç Km?

Trabzon’a oldukça yakın bir mesafede yer alan ilçe aslında bir köydür ancak nüfusu oldukça fazla olduğu için ilçe statüsünde değerlendirilebilir. Buranın çevre ile olan yakınlığı sayesinde pek çok farklı insan çevre illeri ziyaret ettiği zaman Uzungöl’e de uğramaktadır. Trabzon’dan 85 km uzaklığa sahip olduğu için burayı ziyaret ettiğiniz zaman karşınıza çıkabilecek pek çok farklı durağı da ziyaret ederek gezinizi tamamlayabilirsiniz. Aynı zamanda belirtmekte fayda var ki etrafında yer alan Rize, Giresun Ordu gibi büyük iller arasında da gezi planlayabilirsiniz. 

 

Uzungöl Nereye Bağlı?

Türkiye’nin büyük illerinden olan Trabzon iline bağlı bir köydür. Aynı zamanda Trabzon’un da Çaykara ilçesine bağlı bir köydür. Aynı zamanda büyük de bir köy olduğu için ziyaretçisi de, yerel halkı da köyde büyük bir kalabalık yapmaktadır. Köyün en önemli özelliği bu göldür ve bu gölün etrafında sıralanmış olan köyler genellikle de güzel ahşap evlere sahiptir. Bu evlerden sizlerde yararlanmak istiyorsanız ve evlerde konaklamak istiyorsanız butik otel alternatiflerine göz atabilirsiniz. 

 

Uzungöle Nasıl Gidilir?

Burayı ziyaret etmek istiyorsanız nasıl gideceğinizi iyi belirlemeniz ve bunun ile alakalı bir araştırma yapmanız gerekebilir. Buraya ziyaret etmek için Rize’ye oraya bilirsiniz. Rize’den yaklaşık 71 km uzaklığında olan köy aynı zamanda çay karaya da 19 km uzaklıktadır. Trabzon kent merkezine 96 km uzaklıkta olduğu için uzun gelecekse yolunuzu kısaltmak için Rize’den seyahat edebilirsiniz. 

Buranın genel anlamda en meşhur yemekleri Karadeniz bölgesinin yemekleri ile örtüşmektedir. 

 

Uzungöl’de Ne Yenir?

Karadeniz bölgesinin en popüler yemeklerinden mıhlama, hamsi tava, hamsi kuşu, mısır ekmeği, lahana turşusu ve lahana sarması gibi ya tarifleri deneyerek sizlerde bu lezzetlerin tadına varabilirsiniz. 

 

Uzungöl’de Nerede Kalınır?

Burayı ziyaret ettiğiniz zaman konaklayacağımız yeri belirlemeniz gerekebilir. Ancak belirtmekte fayda var ki konaklayacağımız yeri belirtmeniz oldukça kolay bir meseledir çünkü buranın kendine has doğa manzaralı pek çok farklı oteli söz konusu olmaktadır. Yine aynı şekilde köyün pek çok farklı butik oteli de söz konusudur. Dolayısıyla köy yaşantısını ve dua yaşantısını doruklarına kadar yaşamak istiyorsanız karşınıza çıkabilecek alternatifler çeşitlenmektedir. Sizlerde kendi bütçenize ve kendi tatile anlayışınıza uygun bir seçim yapabilirsiniz, Uzungöl otel önerileri için de daha önce burayı ziyaret etmiş insanlarla iletişime geçebilirsiniz.

 

Uzungöl’de Neler Yapılır?

Aslında burayı ziyaret etmeden evvel yapılabileceklerin bir listesini çıkartsanız iyi olabilir. Çünkü burada yapabileceğinizin sınırı yok. Özellikle de adrenalin tutkunu iseniz ve bu tarz aktivitelere, sporlara önem veriyorsanız Uzungöl tam size göre. Doğa manzarasına eşlik edebilecek Uzungöl şömineli otel alternatiflerine de göz atarak otel keyfinin de tadını Uzungöl’de çıkartabilirsiniz. Çünkü burada yer alan nehrin etrafına konumlanmış olan bir çok köyü bulunur ve bu köylerin etrafında ise pek çok farklı doğa manzarası eşliğinde ziyaret edebileceğiniz duraklar söz konusu. Bu duraklardan paraşüt, ATV, gezi yürüyüşü gibi farklı sportif aktiviteler yapabilirsiniz.