Menü


Mdc Cave Hotel Cappadocia

Karangandere Mah. Karagandere Sk. No:20 Urgup, Nevsehir

Dinler Hotels Urgup

Mehmet Dinler Bulvari No:15 Urgup, Nevsehir

Ürgüp Otelleri


ürgüp otelleri

Ürgüp, Nevşehir’in Kapadokya bölgesinde yer alan turistik merkezlerden biridir. Yüzyıllar boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış ve farklı isimlere sahip olmuştur. Cumhuriyet döneminde, günümüzdeki ismine kavuşmuştur. Ürgüp, tüm sezon boyunca yerli ve yabancı binlerce turisti ağırlamaktadır. Bu yoğun ilginin en temel sebebi, tüf tabakasından oluşan coğrafi yapının masalsı güzelliğidir. Yıl boyunca, her mevsim yapılabilecek gezi için Ürgüp’ün farklı bir güzelliğini keşfedebilirsiniz. Tarihi ve doğal zenginliği ile dünya çapında üne sahip yerleşim yerlerinden biri olan Ürgüp otelleri ile ziyaretçilerine kaliteli bir hizmet sunmaktadır. Türkiye’nin önemli bir turistik bölgesi olan Nevşehir Ürgüp otelleri sayı olarak oldukça fazladır. Bölgede oluşan bu geniş çeşitlilik tüm ziyaretçilerin ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Muhafazakâr, nostaljik, lüks, butik tipte oteller arasından beklentilerinizi karşılayan bir işletmeyi seçebilirsiniz.  Bunlar haricinde bölgede bulunan uygulama otellerine de göz atabilirsiniz. Öğrencilerin eğitim aldığı Hacı Bektaş Üniversitesi bünyesinde yer alan Ürgüp uygulama otelleri yıl boyu hizmet vermektedir. Tatilinizi planlarken Ürgüp otelleri listesi çıkarabilirsiniz. Böylece tüm seçenekleri atlamadan değerlendirebilirsiniz. Beklentilerinize en uygun konaklama seçeneğini bularak, keyifli bir tatil geçirebilirsiniz. 

 

Ürgüp Otelleri ve Fiyatları

Kapadokya, İç Anadolu Bölgesinde en çok turist ağırlayan bölgelerdendir. En ilgi çekici destinasyonlardan biri olan Ürgüp peri bacaları ile farklı manzaralar sunmaktadır. Tüm sezon turist akınına uğrayan bölge, tarihi yapıları, coğrafi güzelliği ve kültürel etkileri ile yoğun ilgi görmektedir. Klasik otel yapıları haricinde, bölgeye has yapılar da konaklama alanında tercih edilmektedir. Butik, beş yıldızlı, mağara, İslami, apart otel seçenekleri bulunmaktadır. Ürgüp otelleri fiyatları, ziyaretçilerini sunulan hizmete, konumuna, konsept ve diğer özelliklere göre değişiklik göstermektedir. İşletme sahipleri, konuklarına en iyi hizmeti vererek onları evlerinde gibi hissettirmek isterler. Büyük çoğunluğu aile işletmelerinden oluşan bölgedeki oteller, bu konuda oldukça başarılıdır. Bölge, sahip olduğu kültürel ve doğal zenginlikleri ile uzun bir listeye sahiptir. Tüm bu oluşumları gezmek günler sürmektedir. Araçsız bu yolculuğa katılan kişiler için Ürgüp merkez otelleri daha uygun olacaktır. Konum açısından her yere daha kolay ulaşmaları açısından faydalı bir seçimdir. Seyahatiniz için bütçe planlaması yaparken otel fiyatları haricinde, yol ücretlerini de hesaplamanız daha konforlu bir yolculuk için oldukça önemlidir. Tüm bunların hesaplamak ve incelemek yorucu geliyorsa, tur şirketlerinin oluşturduğu paketlerden faydalanabilirsiniz. Ürgüp otel fırsatları sayesinde erken rezervasyon imkanlarından faydalanabilirsiniz. Kalabalık bir grupla yaptığınız planların bölünmemesi ve daha avantajlı fiyatlar bulmak için Ürgüp büyük otel seçeneklerini değerlendirerek unutulmaz bir maceraya atılabilirsiniz. 

 

Ürgüp Butik ve Apart Otelleri

Güzel atlar diyarı olarak bilenen ve İpek Yolu üzerinde bulunan Kapadokya, turistlerin en uğrak yerlerindendir. Her anlamda farklı özelliklere sahiptir. Bölgenin en önemli geçim kaynağı turizmdir. Bu durumda artan otel sayısı, ziyaretçilere geniş bir otel yelpazesi sunmaktadır. Bu antik bölgeyi keşfetmek isteyenler için farklı otel tipleri bulunur. Genellikle aile işletmeleri olan, Ürgüp butik otelleri sayı bakımından oldukça fazladır. Butik oteller daha çok oda ve kahvaltı hizmeti vermektedir. Diğer otellere göre daha az oda sayısına sahiptir. Kalabalıktan uzak ve konforlu bir alanı tercih eden kişiler için oldukça uygundur. Yapı olarak Ürgüp nostalji otel, ev ortamına en yakın tarza sahiptir. Bu tarz otelleri Ürgüp’ün birçok noktasında bulabilirsiniz. Ailenizle ya da arkadaşlarınızla yapacağınız seyahatlerinizde rahatlıkla butik otellerde konaklayabilirsiniz. Ürgüp apart otelleri, diğer bölgelerdeki örneklerinin aksine daha farklı mimari özelliklerde görünebilir. Taşların oyularak yapıldığı mağara tarzı apartlar da en az modern seçenekler kadar yaygındır. Dilediğiniz deneyimi yaşamak için seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Kısa süreli seyahatlerinizde tercih edebilirsiniz. Yüksek yapılar olan bu tarz otellerde bölgenin masalsı manzarasının keyfini çıkarabilir, güneşin batışıyla renk değişimi yaşayan vadilerin ışık oyununu izleyebilirsiniz

 

Ürgüp Mağara Otelleri

Ürgüp, Kapadokya’nın en kalabalık yerleşim noktasıdır. Bölgenin en sembolik yapılarından biri de mağara tipi evlerdir. Turizmin ilerlemesiyle, bölgede bulunan taş konak ve evler otellere dönüştürülmüştür. Böylelikle kültürel doku korunarak, yöre halkı için yeni bir geçim kaynağı oluşturulmuştur. Bir dönem, bölgede çekilen film ve dizilerin de bu noktaya gelinmesinde büyük etkisi vardır. Bölgenin atmosferini koruması ve geliştirmesi açısından da ahenkli bir görüntü yaratmaktadır. Bölgenin zengin aktivite ve gezi rotalarının ardından, Kapadokya havasını konaklama alanlarında da deneyimlemek isteyenler için Ürgüp mağara otelleri harika bir alternatiftir. Beyaz taş duvarların bir araya gelmesiyle oluşan bu yapılar, hafızalara kazınan o meşhur görüntüyü yaratır. İç dekorasyonda da oteller, bu kültürel dokuyu korumuştur. Adeta bir tarihin renkli bir sahnesinden fırlayan bu yapılarda kalarak siz de harika fotoğraflar çekebilirsiniz. Ürgüp manzaralı oteller konuklarına adeta görsel bir şölen yaşatır. Her gün güneşin doğuşu ile havalanan balonlarla dünyada eşi benzeri bulunmayan tarifsiz bir sahne yaşatmaktadır. Huzurlu ve sakin bir tatil geçirmek istiyorsanız, kumda Türk kahvelerinizi içerken bu eşsiz manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. Ya da açlığınızı bastırmak için şeflerin özel olarak pişirdiği yöresel ve dünya mutfağına ait lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.  Ürgüp otantik otelleri, misafirler için temel ve keyfi bütün ihtiyaçların düşünüldüğü, harika bir mimari görüntüye sahip olan otellerdir. Modern çizgide kültürel yapıların harmanlanmasıyla yakalanan bu uyumla, bir otelden olmanın ötesine geçilmiştir. Bu sentezin içerisinde yerinizi alarak, volkanik kayaçlarla şekillenen bu bölgeyi daha yakından tanıyabilirsiniz. 

 

Ürgüp İslami Oteller

Asırlar boyu farklı kültürleri barındıran Ürgüp’te, herkes için uygun bir tatil fırsatı bulmak mümkündür. Her yaşam tarzına uyum sağlayabilecek yapıda oteller bulunmaktadır. Ürgüp İslami oteller, bölgenin ünlü kültürel varlıklarına yakın yerlerde bulunmaktadır. Muhafazakâr görüşte olan insanların rahatlıkla konaklayabilirler. Ayrıca aileler için de bu tarz Ürgüp otelleri tavsiye edilmektedir. Son dönemlerde en çok aranan ve tercih edilen otel türlerinden biri olmuştur. Son derece güvenli ve huzurlu bir ortam oluşturan bu otellerde çocuklar unutulmamıştır. Çocuk oyun alanları ile sıkılmadan oynayabilirler. İslami usulde helal yemekler ve içeceklerle bölge kültürünü rahatlıkla keşfedebilirsiniz. Havuzlu alternatiflerden yararlanabilmek için özel hizmetlere sahip olan otelleri de tercih edebilirsiniz. Beklentilerinize göre lüks hizmetler sunan İslami otellerin ayrıcalıklarında da yararlanabilirsiniz. İnanışınıza uygun şartlarda bir otel seçerek siz de Ürgüp’ün destansı güzelliklerinin keyfini rahatlıkla çıkarabilirsiniz. Ürgüp’te kendine yer edinen, güvenilir ve konforlu İslami otellerde taleplerinize uygun bir oda bulabilirsiniz. 

 

Ürgüp Beş Yıldızlık Otelleri

Ürgüp 5 yıldızlı oteller, misafirlerine lüks ve her türlü olanağı sağlamaktadır. Konfordan ödü vermek istemeyenler için birçok tesis bulunmaktadır. Küresel bir turizm noktası haline gelen Kapadokya Bölgesinde bu oteller yerli ve yabancı binlerce kişiye konaklama imkanı sunmaktadır. Otelde konaklayan misafirlere büyük önem veren işletmeler, memnuniyetinizi sağlamak için hizmet vermektedir. Dinlendirici bir tatil için endişe duymadan rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Her mevsim ayrı bir güzelliğe sahne olan bölge, bahar ve yaz aylarında en yoğun dönemini geçirmektedir. Denize kıyısı olmamasına rağmen olan şehirler kadar yoğun ilgi görmektedir. Ürgüp otelleri havuzlu alternatifi ile sıcak ve kurak olan bölgede serinlemenizi sağlayacaktır. Ailecek yapılan bir tatilde çocukların enerjilerini atmaları ve keyifli vakit geçirmeleri için iyi bir fırsattır. Bir diğer lüks hizmet olan Ürgüp Jakuzili oteller ile rahatlayabilir, günün yorgunluğunu atabilirsiniz. Ürgüp spa otelleri ile bedeninize hak ettiği değeri vererek tatilinizden arınmış şekilde eve dönebilirsiniz. Çoğu beş yıldızlı otelin odasında manzaranın keyfini çıkararak kullanabileceğiniz jakuziler bulunmaktadır. Egzotik, lüks ve çağdaş anlayışları harmanlayan bu otellerde, anılarınızı ölümsüzleştirebilirsiniz. Özel günlerinizde kutlama yapmak için tercih edeceğiniz Ürgüp suit otel ile harika zaman geçirerek, bunun gibi özel hizmetlere ulaşabilirsiniz. Gündelik hayatın omuzlarınıza yüklediği stres ve yorgunluğu atmak için hemen kendinize bir oda ayırtabilirsiniz. 

 

Ürgüp Kış Otelleri

Turistler, Kapadokya Bölgesini daha çok bahar ve yaz aylarında gezmeyi tercih etmektedir. Tüm sezon boyunca açık olan oteller kış mevsiminde daha sakindir. Yakın şehirlerden hafta sonu kafa dinlemek ya da hava değişimi yapmak için rahatlıkla gidilebilirsiniz. Ürgüp kış otelleri, mevsimde ihtiyacınız olan her şeyi düşünerek oluşturulmuştur. Kar yağdığı zaman çok daha büyülü bir görüntüye kavuşan bölgede manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. Ürgüp şömineli otel ile kış ambiyansını derinlemesine yaşayabilirsiniz. Şöminenin başına oturup yöreye özgü bir kadeh şarap içebilir ya da kahve keyfi yapabilirsiniz. Yılbaşı için özelikle tercih edebileceğiniz bu otellerde, romantik ve özel bir kutlama ile yeni yıla yeni bir başlangıç yapabilirsiniz. İnanılmaz doğal güzelliği ile adeta bir masal diyarına benzeyen Ürgüp, görünenden çok daha fazlasına sahiptir. Volkanik yapısı sayesinde şifalı sulara sahip olan bölge kaplıcaları ile de meşhurdur. Ürgüp kaplıca otelleri, krater içinde kaynayarak yüzeye çıkan Kozaklı çevresindeki suyu kullanmaktadır. Suyun içerisinde sodyum klorür, kalsiyum, sülfat ve radon gazı bulunmaktadır. Radon gazı, hücre yenilenmesini hızlandıran özelliği ile doğal gençlik serumu olarak görülmektedir. Kadın ve erkek ayrı termal havuzlarda hizmet veren kaplıca otelleri bulunmaktadır. Siz de bu kür uygulamalarından faydalanabilirsiniz. Vücudunuza hak ettiği bakımı sağlayarak, tazelenebilirsiniz. 

 

Geleneksel Ürgüp Yemekleri

Ürgüp, yüzlerce yıldır topraklarında birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Masalsı atmosferin ardında ziyaretçileri geleneksel yemeklerle donatılan masalar beklemektedir. Kapadokya’nın kalbi olan Ürgüp, doyurucu ve göz dolduran lezzetleri ile oldukça zengin bir his yaratmaktadır. Tahıl, bakliyat ve et gibi malzemeler yemeklerde sıkça kullanılmaktadır. Vadiler, kiliseler, müzeler, balon gezileri gibi aktivitelerin ardından, siz de bölgeye özgü leziz yemeklerin tadına bakabilirsiniz:


Ürgüp’te Gezilecek Yerler

Kapadokya Bölgesi, turizm açısından dikkate değer birçok yere ev sahipliği yapmaktadır. Coğrafi açıdan zengin ve doğal alanları ile dünya üzerinde benzeri olmayan güzelliklere sahiptir. Ürgüp Göreme otelleri bu bölge için oldukça stratejik bir konaklama noktası olacaktır. Tüm bölgeyi rahatlıkla gezmek ve tanıyabilmek için idealdir. Yüzyıllarca, farklı ulusların yaşadığı bu topraklarda farklı kültürlerden kalan izler görebilirsiniz. Yer altı kentleri ile eski şehir yapısını derinlemesine inceleyebilirsiniz. Peribacalarının efsanelere konu olan hikayelerini dinleyebilirsiniz. Çok daha fazlası ile herkesi kendine hayran bırakan Ürgüp’te harika bir gezi için ziyaret etmeniz gereken yerler bulunmaktadır.

Müzeler: Ürgüp Müzesi, Kapadokya Sanat ve Tarih Müzesi, Ortahisar Etnografya Müzesi.

Manastırlar & Kiliseler: Keşlik Manastırı, Hallaç Manastırı, Balkan Kiliseleri, Cemil Köyü Kiliseleri, Üzümlü Kilise, Aziz Yeorgios Kilisesi, Aziz Theodore Kilisesi, Kırkşehitler Kilisesi    

Yeraltı Şehirleri: Fıratkan ve Mazı Yeraltı Şehri

Vadiler: Üzengi Vadisi, Kızılçukur Vadisi, Pembe Vadi, Pancarlık Vadisi

Gezilecek Diğer Yerler: Temenni Tepesi ve Anıt Mezarları, Kadı Kalesi Altıkapı Türbesi, Taşkınpaşa Külliyesi, Sarıhan Kervansarayı ve Damsa Baraj Gölü ve Üç Güzeller.


ürgüp otelleri
             

Ürgüp’te Yapılacak Aktiviteler

Dünyada eşi benzeri olmayan bir bölge olan Kapadokya’da yapılacak birçok şey vardır.

Topraklarında bir sürü efsane anlatılan Ürgüp’te saklı kalan sırları keşfetmeye başlayabilirsiniz. Farklı medeniyetlerinin izlerini hala taşıyan bölgede dini, coğrafi ve tarihi yerleri gezebilirsiniz.  Turizme açıldığı dönemden bu yana asla popülerliğini kaybetmeyen at gezilerine katılabilirsiniz. Coğrafi yapısından dolayı her bölgede araç kullanılamayan Ürgüp’te gezintinize atlarla devam edebilirsiniz. Oldukça canlandırıcı olan bu aktivite ile bu bölgeleri kolayca gezebilirsiniz. Atlar bu iş için özel olarak eğitildiğinden, at sürme deneyiminizin olmaması sorun yaratmaz. Bölgenin sahip olduğu zengin çeşitliliğe sahip üzüm bağlarından yapılan şarapları deneyebilirsiniz. Meyve şarapları konusunda da oldukça geniş bir çeşitliliğe sahip olan bölgede şarap tadımı yaparken yeni şeyler öğrenebilirsiniz. Harika bir manzaraya sahip olan Temenni Tepesi’nde çaput bağlayarak bir dilekte bulunabilirsiniz. Bölgede kutsal sayılan bu arazide dua edebilir, manzaranın keyfini sürebilirsiniz. Pancarlık Vadisi, son yıllarda doğa sporlarının en çok tercih edildiği turistik alanlardan birine dönüşmüştür. Siz de bu spora katılarak engebeli bölgede ATV turu yapabilirsiniz. Adrenaline evet diyenler için bu tur iki saat kadar sürmektedir. ATV kullanmak için bir ehliyet gerekmemektedir. Bölgenin yapısına son derece iyi adapte olan araçlarla günbatımına doğru ilerleyebilirsiniz. En çok sevilen ve bölgenin sembollerinden olan balon turları havanın uygun olduğu her gün yapılmaktadır. Rüzgârın rehberliğinde, Kızılırmak ve peribacalarını gökyüzünden seyredebilirsiniz. Ortalama bir saat kadar süren balon turuna katılmak ya da izlemek için erken saatlerde kalmak gerekmektedir. Kuş bakışı olarak bölgeyi incelemek için sizde hemen bu fırsattan yararlanabilirsiniz. 
 

Ürgüp’te Alışveriş

Hatıra ya da hediyelik eşya almak isteyenler için bölgeye özgü alışveriş durakları bulunmaktadır. Dokumacılık Bölgenin en meşhur zanaatlarından biridir. Etnik motiflerle bezeli halı, kilim ve duvar halısı almak isteyenler için merkez bölgesine kadar Ürgüp’ün her köşesinde dokumacı bulmak mümkündür. Ürgüp’ün ara sokaklarında bile sevdiklerinize alabileceğiniz hediyelik eşya dükkanları bulmak mümkün. Bölgeye has elde yapılan bez bebekler, ponza taşından oyulmuş minyatür peribacaları ya da balon alabilirsiniz. Oldukça popüler olan peribacaları için farklı boyutlarda ürünler bulmak mümkündür. Küllük, lamba, biblo, magnet biçimde bulunabilir. Ürgüp’te özel olarak yetişen Emir üzümünden yapılan şaraplardan evinize götürebilir ya da dostlarınıza hediye olarak alabilirsiniz. Cumartesi, Ürgüp’te kurulan köylü pazarına giderek, çiftçilerden yöresel ürünler de alabilirsiniz. Dolaz, kabak çekirdeği ve çörekotlu yağlı peynir tercih edebilirsiniz. 

 

Ürgüp Nerede?

İç Anadolu’da bulunan Nevşehir İlinin 20 km doğusunda bulunur. 

Ürgüp Nereye Bağlı?

Nevşehir İline bağlıdır. 

Ürgüp Kaç Km?

Adana:280 km

Ankara:314 km

İstanbul:764 km

İzmir: 782 km

Ürgüp'te Ne Yenir?

Testi kebabı, dıvıl, Nevşehir tavası, nohutlu yahni, düğün çorbası gibi birçok lezzet denenebilir. 

Ürgüp'e Nasıl Gidilir?

Hava ve kara yoluyla ulaşım mümkündür. Kapadokya Havalimanı’ndan Ürgüp’e ulaşımda taksi, araç kiralama, transfer araçları ya da bazı tesislerin ücretli transfer hizmetleri kullanılabilir. Şehirlerarası otobüs seferleri ya da özel araçlarla da ilçeye ulaşmak mümkündür. 

Ürgüp'te Ne Yapılır?

At binebilir, tarihi ve doğal harikaları gezebilir, balon turuna ve uygun dönemde festivallere katılabilirsiniz. 

Ürgüp Nasıl Bir Yer?

Coğrafi ve tarihi açıdan eşsiz turistik bir ilçedir. 

Ürgüp'te Nerede Kalınır?

Mağara evler, yenilenen konaklar ve otellerde konaklanabilir.