Menü


Bof Hotels Uludag Ski & Convention Resort

Volfran Yolu 2. Gelisim Oteller Bolgesi Uludag, Bursa, Bursa

Karinna Hotel Uludag

2. Gelisim Bolgesi Volfram Yolu Uludag, Bursa, Bursa

Uludağ OtelleriUludağ, Bursa il sınırları içerisinde bulunur. Marmara Bölgesi’ndeki en yüksek dağdır. Ayrıca Türkiye’deki kış ve doğa sporlarının en büyük merkezidir. Bursa’nın kış turizmi için gelir kaynağıdır. Yaz aylarında deniz kenarları ne kadar çok ilgi görüyorsa kış aylarında da Uludağ bir numaralı tatil yeridir. Bursa’nın adeta göz bebeğidir. Uludağ’a tatile gittiğinizde Uludağ otelleri arasından tercihinizi yapabilirsiniz. Kış aylarında turistlerin yoğun ilgisi ile birlikte otellerde yer bulmanız zorlaşabilir. Erkenden rezervasyon yaparsanız hem Uludağ otelleri kampanya imkânlarından yararlanırsınız hem de kolayca yer bulabilirsiniz. Birçok turisti ağırlayan oteller oldukça iyi hizmetler sunar. Aynı zamanda Bursa’da teleferiğin bulunması ulaşım açısından kolaylık sağlamıştır. Buradaki tatilinizde eşsiz kar manzaraları size eşlik eder. Dağın en tepe noktaları yaz kış karlarla kaplıdır. Genellikle insanların Uludağ’a başlıca geliş sebepleri kayak yapmaktır. Kayak sporunun yanında burada kamplar, doğa yürüyüşleri ve kış sporları yapılabilir. Tatilinizi bu bölgede geçireceğiniz zaman çeşitli aktiviteler sizi bekler. Yoğun aktivitelerin bulunduğu eğlencenin merkezi olan bu yerde canınız hiçbir zaman sıkılmaz. Gelen turistlerin beğenisine göre Uludağ otelleri tavsiye edilen oteller arasındadır. Burada yaz kış tatil yapılabilir. Ancak kış aylarında daha çok turist çekmesinden kaynaklı olarak yaz mevsiminde bazı oteller birkaç ay hizmet veriyor. Turist yoğunluğunun aylara göre Uludağ otelleri ücretlendirme konusunda değişiklik gösterebiliyor.

Uludağ Otelleri ve Fiyatları

Kış turizmiyle birlikte ilgi odağı olan Uludağ’da fiyatlandırmalar da otellerin hizmetlerine ve turist yoğunluğuna göre değişiklik gösterir. Özellikle kış aylarında Uludağ otelleri fiyatları en üst noktaya ulaşır. Uludağ’a kış aylarında gitmek genellikle en güzelidir. Kış aylarındaki yüksek meblağlar cebinizi yakıyorsa erken rezervasyon yapabilirsiniz. Böylelikle sizin için Uludağ uygun otel imkânı sunmuş olur. Uludağ otelleri kayak için sizlere çok güzel fırsatlar sunar. Hiç deneyimlememiş olsanız bile burada kayak sporunu öğrenebilirsiniz. Bazı otellerde bunun için eğitmenler vardır. Ücret ödedikten sonra eğitmenler size özel eğitimler verir. Yeni deneyimler için istediğiniz noktada burası sizin için en uygun tatil yeri olur. Eğer kayak tecrübeniz varsa size özel parkurlardan yararlanabilirsiniz. Bu aktivitelerle birlikte tatilinizi çok eğlenceli bir şekilde geçirebilirsiniz. Kış aylarının yaşanan en keyifli zamanları arasında yılbaşı geceleri sayılabilir. Uludağ otelleri yılbaşı organizasyonları ile birlikte kutlamalarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bu tarz özel günlerde ilgi daha fazla olduğundan fiyatlar konusunda artış olabilir. Uludağ otelleri yılbaşı günlerinde birbirinden özel konukları ağırlar. Yılbaşı kutlamalarınızı bu otellerde yaptığınıza asla pişman olmazsınız. 

Uludağ 5 Yıldızlı Oteller

Uludağ 5 yıldızlı oteller, genel olarak oldukça büyük alana kurulmuş tesislerdir. Tatilinizin lüks içinde geçmesini isterseniz buraları tercih edebilirsiniz. Uludağ 1. bölge ve 2. bölgesinde 5 yıldızlı lüks oteller bulunur. Birinci bölgede daha fazladır. İkinci bölge diğer bölgeye göre daha yeni bir yapıdadır. Eğlence ararsanız 1. Bölgedeki otelleri seçmeniz daha iyi olabilir. 5 yıldızlı oteller ara ara ünlü konukları ağırlar. Gece eğlencelerinizi arttırmak isterseniz fiyat olarak yükselse bile bu Uludağ otel önerisi ile birlikte tercihinizi yapabilirsiniz. İki bölge içerisinde de oldukça güzel kaliteli hizmet veren oteller vardır. İki bölge arasını araçla kısa bir sürede gidebilirsiniz. 5 yıldızlı oteller arasında balayı otelleri de bulunur. Yeni evli çiftlerin tercih edebileceği Uludağ otelleri şömineli odalara sahiptir. Bu otelde aşkınız yeniden tazelenebilir. Balayınızı hem eğlenceli hem de romantik bir şekilde geçirebilirsiniz. Bazı odalarda da jakuzi bulunur. Şömine ve jakuzi çiftlerin ilgisini çeken önemli detaylardır. Bu detaylar otellerin tercih edilebilirliğini arttırır. 5 yıldızlı otellerde özellikle pist imkânları oldukça güzeldir. Bazı Uludağ otelleri kayak pisti iki tanedir. Bu özellikler ve güzel hizmetler otellere avantaj sağlar.

Uludağ Otelleri Her Şey Dahil imkânı

Birden çok hizmetten yararlanmak isteyenler için Uludağ otelleri her şey dahil imkânları sunar. Bu konseptteki otellerde oldukça fazla hizmet verilmeye çalışılır. Yiyecek ve içecek konusunda açık büfe kahvaltı, öğle yemeği , çay ve pasta servisi akşam yemeği, gece çorbası ve gece yarısına kadar alkollü alkolsüz içecek hizmetlerini verebilir. Odalardaki dekorasyon oldukça zariftir. Uludağ jakuzili oteller her şey dahil konseptinin içinde de bulunur. Bu tarz oteller genellikle yeni evli çiftler tarafından da sık tercih edilir. Çiftler genellikle balayını oldukça şık bir otelde geçirmeyi tercih eder. Her şey dahil konseptli otellerde bu konuda Uludağ otel önerileri arasındadır. Her şey dahil otellerde hamam, spa , masaj, kapalı havuz, spor salonu gibi otel imkânlarından yararlanma imkânlarınız da vardır. Uludağ otelleri her şey dahil imkânlarını kullanmak isteyen diğer kişiler ise genellikle iş insanları olabilir. Bu otellerde iş toplantılarının ya da seminerlerinin gerçekleştirilebileceği salonlar bulunur. İşten yorulan ziyaretçilerin akşam eğlenebilecekleri organizasyonlar da mevcuttur. Bu otellerde müşteri memnuniyeti oldukça önemlidir. Her şey dahil oteller sizlere konfor ve eğlenceyi bir arada sunar.

Uludağ Muhafazakâr Oteller 

Uludağ’da herkese göre farklı konaklama konseptleri mevcuttur. İslami yaşam tarzına uygun otellerde kayak tatilini geçirmek isteyenlere ideal hizmet sunar. Uludağ muhafazakâr oteller hem konforludur hem de dini hassasiyetlere dikkat edilerek inşa edilmiştir. muhafazakâr otellerin çoğu 5 yıldızlıdır. Uludağ 5 yıldızlı oteller arasında olan muhafazakâr oteller ayrıca her şey dahil konseptine de uyar. muhafazakâr aile yapısını benimseyen kişiler için bu otellerde erkeklere ve kadınlara özel olan havuzlar bulunur. Ailelerin rahatlığı hizmetler arasında en önemli olandır. Bazı otellerde kadınların çocuklarıyla vakit geçirmeleri için özel alanlar yapılmıştır. Bu alanlarda konforlu bir tatil geçirmeniz sağlanır. Yiyecekler konusunda oldukça çeşitlidir. Her şey dahil standartlarına uymasına rağmen alkollü ürün bu otellerde bulamazsınız. Ayrıca helal kavramına oldukça dikkat edilir. Ailelerin yiyecekleri özenle seçilir. muhafazakâr aile yapısına sahip kişiler için Uludağ otelleri tavsiye etmek isterseniz bu otelleri söyleyebilirsiniz. Burada yaşam tarzınıza uygun Uludağ’ın her imkânından yararlanmanız mümkündür. Bir kez gittikten sonra bu oteller size uygun olduğu için daha sonrasında da tercih etme oranınız artacaktır.

Yılbaşında Uludağ Otelleri

Bilindiği gibi Uludağ kış turizminin canlı olduğu bir yer. Kışın en eğlenilen günlerden biri de yılbaşı geceleri denilebilir. Herkes bu özel günde doyasıya eğlenmek ister. Bu gün için özel planlar oluştur. Planlanan organizasyonlarda çoğunlukla özel mekânlar tercih edilir. Siz de eğer bu günü özel bir yerde geçirmek isterseniz Uludağ otelleri yılbaşı gecesi için harika bir seçenek olabilir. Yılbaşı gününün sabahında size harika kış manzaraları eşlik edebilir. Yeni yıla keyifle girebilir, ertesi günü ise kayak yaparak geçirebilirsiniz. Uludağ otelleri yılbaşı günlerinde özellikle yakın ilk olan İstanbul’dan çok sayıda misafir ağırlar. Sanatçıları çağırır ve müşterilerine doyasıya eğlence hizmeti sunar. Oldukça ünlü konukların geldiği gün tatil deneyiminizi daha keyifli hale getirebilir. Daha önceden yılbaşı gecesini Uludağ’da geçiren kişilerden Uludağ otelleri önerileri alabilirsiniz. Genellikle bu günü otellerde yapan kişilerin yaptığı yorumlarda programlarla ilgili beğeniler belirtilir. Uludağ otelleri yorumları ve kullanıcı puanlarına bakabilir, tatilinizi daha önce deneyimlemiş kişilerin tavsiyeleri ile programlayabilirsiniz. Bu sayede onlarca alternatif arasından kendinize en uygun olanı rahatlıkla bulabilirsiniz.

Uludağ’daki Villa Oteller

Uludağ tatilinizi yeşillerin içindeki kar manzarasıyla iç içe geçirmek istiyorsanız doğa ile iç içe olan oteller bulabilirsiniz. Bu otellerin bazıları yaz kış hizmet verir. Bu otellerde tam anlamıyla otelde gibi hissetmeyebilirsiniz. Bu otellerin atmosferi genellikle klasik otel imajının dışındadır. Çoğunlukla Uludağ köşkleri adı altında Uludağ villa otel listesini bulabilirsiniz. Bu alternatiflerin otel tanımının dışında olmasının nedeni tek bir bina içerisinde bir sürü odanın bulunmamasıdır. Bu alternatifler yan yana minik villaların bulunduğu doğa ile iç içe olan seçeneklerdir. Eğer tatilinizde ev hissini daha fazla yaşamak isterseniz bu otelleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca eğer evcil hayvanınız bu otellerden bazıları evcil hayvanları kabul ediyor. Herhangi bir sorunla karşılaşmamak için bu konuda önceden işletmeyle iletişime geçebilirsiniz. Villa otellerin çoğunda yemeğinizi kendiniz yapabilirsiniz. Bazı villa otellerde ise restoran bölümü bulunur. Böylece bu seçenekleri değerlendirerek isterseniz yemeğinizi kendiniz yapabilirsiniz isterseniz de ücretini ödeyip restoranda yemeğinizi yiyebilirsiniz. Bu otellerin yemekleri son derece lezzetlidir. Yemek seçeneklerinde organik lezzetlerle hazırlanmış alternatifler bulunur. Villa oteller Uludağ otel önerileri arasında ilk sıralarda yer alır. Burada kalan müşteriler genellikle memnuniyet duyduklarını iletir. Sizler de ev konforunda tatil yaşamak isterseniz bu alternatiflere mutlaka göz atmalısınız.

Uludağ’a Nasıl Gidilir?

Uludağ’a ulaşım imkânları bazı hava koşullarında oldukça zorlayıcı olabilir. Özellikle yoğun kar yağışı olan günlerde yoldaki kar yüzünden dağa çıkmakta zorlanabilirsiniz. Böyle bir durumda eğer karayollarını tercih edecekseniz dağa çıkan özel lastikleri bulunan taksileri tercih edebilirsiniz. Özel aracıyla dağa çıkmaya çalışan kişilerin yolda kalma ihtimali oldukça yüksektir. Bu taksiler sizi Uludağ otelleri önüne kadar bırakır. Deniz yolu ile Uludağ’a ulaşmak isterseniz ilk önce deniz otobüsü ile Mudanya’ya uğramanız gerekir. Sonrasında kara yoluyla otelinize ulaşabilirsiniz. Uludağ’a birçok yoldan gidilebilir. Alternatiflerden birisi de hava yollarıdır. Bursa Yenişehir havalimanı Uludağ’a oldukça yakındır. Havalimanından sonra tekrar karayolları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca Bursa’ya özgü olan teleferikle Uludağ otelleri kayak merkezlerine ulaşabilirsiniz. Teleferik oldukça hızlı bir ulaşım sağlar. Teleferiğin içindeyken yeşil Bursa manzarası size eşlik eder. Uludağ için oldukça çeşitli ulaşım imkânları vardır. Hangisi daha uygunsa onu tercih edebilirsiniz. Çeşitlilik ulaşım açısından büyük bir kolaylık sağlamış olur.

Uludağ’da Gezilecek Yerler

Uludağ’ın eteklerinde gezilecek doğal yerler çok fazladır. Uludağ’da doğa ve kış sporlarıyla uğraşırken etrafı keşfetmeniz de oldukça mümkün. Birbirinden özel ve güzel yerlere sahiptir. Doğa tutkunu kişiler burada bir tatil geçirmek için Uludağ otelleri isimleri araştırmasına girebilir. Burada gezilebilecek eşsiz yerlerden biri farklı bitki ve hayvanları görebileceğimiz Uludağ Milli Parkı’dır. 

- Göller: Uludağ için en önemli yerlerden biri de göllerdir. Kış aylarında üstü buz tutmuşken bile büyüleyici görüntüleri vardır. Kilimli , Buzlu ve Aynalı ziyaret edebileceğiniz göllerden birkaçıdır. Bu göller özellikle kampçıların uğrak noktaları arasındadır. Sadece gezmek amaçlı da tercih edilebilir. Genellikle Uludağ otelleri ile göllerin arasındaki mesafe fazla değildir.

- Yaylalar: Uludağ oldukça dik olsa da yaylaları uğranması gereken yerlerdendir. Bu yaylalar özellikle kampçılara, doğaseverlere ev sahipliği yapar. Çobankaya, Kirazlı, Sobra gibi yaylaları gezebilirsiniz. Bu yaylaların yeşilliği sizi mest edecektir.

- Şelaleler: Uludağ’da şelaleler de mevcuttur. Görkemli şelaleleri arasında Softaboğan ve Aras’ı ziyaret edebilirsiniz. Uludağ şelalelerinin yakınlarında yürüyüş parkurları da vardır bu şekilde doğa sporunuzu da yapabilirsiniz.

Uludağ’da Ne Yenir?

Bursa kendine has bir yemek kültürüne sahiptir. Uludağ’ın da gidildiği zaman yemeden dönülmeyecek lezzetleri vardır. Uludağ otelleri içerisinde bu yemeklere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Kışın kar üstünde sucuk ekmek oraya giden kişilerin başlıca önerisidir. Bu lezzeti otelin dışarısındaki yakın mekânlarda bulma ihtimaliniz yüksektir. Mangal Uludağ’daki tatilcilerin vazgeçilmez lezzetidir denilebilir. Bunun yanında o soğuk kış günlerinde içinizi ısıtacak sıcak şarabı deneyebilirsiniz. Uludağ otelleri şömineli odalar bulundurabiliyor. Bu odalardan birine rezervasyon yaptırıp şöminenizin karşısında sıcak şarabınızı yudumlayabilirsiniz. Böylelikle tatilinizi romantik bir hale getirebilirsiniz. Eğer Uludağ’a gelmişken Bursa lezzetlerini de tatmak isterseniz İskender, cantık kebabı, tahinli pide gibi lezzetleri deneyebilirsiniz. Dönüş yolunuzda sevdiklerinize götürmek ve denemek için kestane şekeri alabilirsiniz. Bursa kestane şekeri ile ünlüdür.

Uludağ’da Yapılacak Aktiviteler

Uludağ tatilinizde pek çok aktiviteyi deneyimleyebilirsiniz. Kendinize yeni hobiler edinebilirsiniz. Bazı Uludağ otelleri profesyonel kayak eğitimi verir. Bunun dışında kayak eğitimi veren profesyonel kurslar da bulunur. Kayak deneyimini uzun süreli düşünürseniz bu kurslardan birisine katılabilirsiniz. Göller bölgesine gittiğinizde doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz. Şehirde konaklarken gün boyu dilediğiniz şekilde kayak pistlerini kullanabilirsiniz. Uludağ’ı ziyaret ettiğinizde Bursa’da paraşütle atlamayı deneyebilirsiniz. Uludağ’ın pek çok yerinde harika kar manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. Kayak dışında yeni bir şey denemek isterseniz snowboard kullanmayı da tercih edebilirsiniz.

Uludağ’da Alışveriş

Uludağ yakınlarında alışveriş yapılabilecek çok fazla yer yoktur. Genellikle küçük dükkanlar, işletmeler mevcuttur. Bu küçük yerlerden sevdikleriniz için hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Uludağ otelleri kayak merkezleri ile ünlü olduğu için burada kayak malzemeleri, kışlık ürünler satan dükkanlar bulmanız olasıdır. Bunun dışında daha fazla alışveriş yapmak isterseniz şehir merkezine gidebilirsiniz. Şrhir merkezinde Bursa’ya özgü ürünleri bulabilirsiniz. Ayrıca tarihi Kapalı Çarşı’yı da şehir merkezine inerek ziyaret edebilirsiniz. Uludağ otelleri verdikleri hizmet sayesinde sizin dışarıdan alacağınız ihtiyaçları minimuma indirir. Bu yüzden alışveriş yerlerinin az olması sorun çıkarmaz. Uludağ tatil dönüşünde Bursa’da meşhur olan şeftali ve kestane gibi ürünleri hem kendiniz hem de sevdikleriniz için satın alabilirsiniz.

Uludağ Pistleri

Uludağ iki bölgeye ayrılır. Birinci bölgede ve ikinci bölgede farklı kayak pistleri mevcuttur. Uludağ otelleri kayak pistleri genellikle birinci bölgededir. İkinci bölgede pek fazla otel bulunmaz. İki bölge içinde zorluk derecelerinin değiştiği pisteler vardır. Siz kendinizi hangi seviyede görüyorsanız o pisti tercih etmeniz oldukça önemlidir. İkinci Bölgede iki adet profesyonel pist bulunur. Birinci bölgede ise kolay ve orta seviye pistler pek çok pist mevcuttur.

Uludağ Nerede?

Bursa il sınırları içerisindedir. Marmara Denizi’nin güney kısmında yer alır.

Uludağ Kaç Derece?

Uludağ kış aylarında -30 dereceye kadar çıkabilir. Yaz aylarında da hava ortalama 18 derecedir.

Uludağ Kaç kilometre?

Bursa merkezi ve Uludağ arası 51 kilometredir. İstanbul - Uludağ arası ise 309 kilometredir.

Uludağ’da Ne Yapılır?

Gün boyunca kayak yapabilirsiniz. Öğlen ya da akşam yemeklerinde mangal yapan bir yerde, karlar altında yemek yiyebilirsiniz. Akşamları Uludağ’da olan eğlencelere katılabilirsiniz.

Uludağ’a Nasıl Gidilir?

Kara, hava ve deniz yoluyla Uludağ’a ulaşabilirsiniz. Bursa’ya özgü teleferik de Uludağ’a ulaşmak konusunda kolaylık sağlar.

Uludağ’da Nerede Kalınır?

Uludağ’da çeşitli konaklama imkânı vardır. İsterseniz burada göller bölgesinde kamp yapabilirsiniz. Otellerde konaklamak isterseniz villa tarzı oteller, 5 yıldızlı oteller, muhafazakâr oteller bulabilir ve buralarda kalabilirsiniz.

Uludağ Nereye Yakın?

Uludağ Bursa’nın çevre illerine oldukça yakındır. Büyük şehirlere yakınlığı ve merkez konumunda olması avantajlıdır.