Menü


Ferah Luxury House

Nemlioglu Cemal Sk Trabzon, Trabzon

Cephanelik Butik Hotel

Boztepe Mah. Cephanelik Mevkii, No.89 Ortahisar Trabzon, Trabzon

Yildiz Life Hotel

Yildiz Plaza Merkez Cimenli Mevkii No: 42 Trabzon, Trabzon

Park Dedeman Trabzon

Kasustu Mahallesi, Eyupoglu Sokak Trabzon, Trabzon

Trabzon Otelleri

trabzon otelleri
 

Trabzon Doğası ve Manzaraları 

Trabzon, tabiatı ve doğası gereği oldukça keyifli bir o kadar da gezilecek yerleri fazla olan şehirlerden biridir. Trabzon bungalov otelleri ise yayla turizmi için vazgeçilmezlerden biridir. Bölgede Trabzon dağ otelleri oldukça yaygın görülürken kişiler tabiatı daha fazla hissetmek için bungalov tercih edebilir. Doğa ile iç içe bir tatil için doğru bir merkez olan bölge Trabzon doğa otelleri olarak kişilere hizmet veren alternatiflerden bir diğeridir. Doğa otellerinde doğadan kopmadan konaklama oldukça önemlidir.  Manzarasıyla son derece keyifli fotoğraf karelerine sahip bölgede yeşilin her tonunu keşfedebileceğiniz Trabzon dağ evi otelleri kişilerin sıklıkla tercih ettikleri bir başka ayrıntıdır. Herkes için doğayı doyasıya yaşanabilmesi için tasarlanan oteller son derece keyifli ve konforlu ayrıcalıklarıyla tatilcilere ev sahipliği yapmaktadır. Yaylalarda Trabzon kaplıca otelleri bulunan ve kaynak suları oldukça etkili olan bölgeleri bulunmaktadır. Kaplıca sıcak sularıyla birçok derde şifa olurken tatilcilere günün yorgunluğunu atma konusunda oldukça büyük bir destek sunacaktır. Tabiat dokusu sayesinde misafirlerine temiz havanın yanı sıra görsel bir şölen sunan yaylaları bölgenin en büyük zenginliklerinden biridir. Jeolojik anlam da birçok yaylası bulunan ve son derece yüksek rakımlara sahip yaylalara son yıllarda inşaat izni verilmesiyle konaklama seçenekleri oluşan alanlarda tatilciler, son derece kolay bir şekilde yayla havasını yaşayabilirler. 
 

Trabzon Lezzetleri ve Turizme Katkısı

Yöresel olarak birbirinden oldukça çeşitli lezzetlere sahip olan Trabzon misafirlerine otelleri aracılığı ile bu yemekleri sunacaktır. Hemen her konaklama tesisinde bulabileceğiniz lezzetler ile misafirlerini ağırlamaktadır. Trabzon 3 yıldızlı oteller ya da Trabzon otelleri 4 yıldızlı konforunda dahi yöresel çeşitliliği görebilirsiniz. Trabzon sofraların baş tacı olarak bilinen meşhur lezzeti ise Trabzon köftesidir. Otellerde tüm yöresel lezzetlerin çeşitliliği son derece yaygın olarak bulunmaktadır. Birbirinden çeşitli ve zengin sofralara sahip yörenin pideleri de meşhurlar arasındadır. Turizme katkısı sofralarıyla desteklense de yörenin tarihi dokunuşları ve eşsiz tabiatıyla turistik gezilere katkısı büyüktür. Eğlence olarak kemençe ve tulum gibi meşhur eğlence araçları bulunan Trabzon, yılbaşı otelleri olarak keyifle eğlenebileceğiniz müzikal renkleriyle farkındalık yaratacaktır. Geleneksel oyunları ve müzikleriyle yeni yıla farklı bir giriş yapmayı hedefleyen kişiler için unutulmaz bir deneyim olacaktır. Başka bir bakış ile tarihe dokunmak isteyenler Trabzon sürmene otelleri ile Rumlardan kalan tarihi renkler ve çeşitlilikler ile kişileri eski dönemlere götürecek yapılar sahiptir. Kültürel anlamda oldukça zengin olan bölge plajlarıyla, tarihiyle ve yaylalarıyla birbirinden farklı çeşitlerde tatil ve gezi çeşitliliği sunacaktır. Bölgeye gelirken öncesinde tanıtıcı rehberleri okumak planlı hareket etme noktasında kişilere önemli ölçüde katkı sağlayacaktır. Zengin menüleri ve tabiatıyla ticari amaç ile gelen misafirlerin dahi dikkatini çekebilen atmosfere sahip olan şehir Türkiye’nin gözde yayla merkezlerinden biridir. 

trabzon otelleri
 

Trabzon Seyahat Rehberine Göre Kalınacak Oteller

Seyahat planlaması yapılırken hangi özellikle tatile başlanacağı oldukça önemlidir. Trabzon Karadeniz Bölgesi’nin önemli bir noktasında yer alır. Tarihi dokusuyla turistlere hitap ettiği kadar bir o kadar da Ülke genelinde ticari bir kapı olarak bilinmektedir. Tarihi gezi ile başlanarak ardından Trabzon plaj otelleri desteği ile yapılan deniz tatili kişilere oldukça keyif sağlamaktadır. Şehir gezileri için de Trabzon sahil otelleri tercih edilebilir. Böylelikle şehir, deniz manzaralı bir odanın konforunu yaşamanın ayrıcalığını da tatilcilere yansıtmış olacaktır. Yaz mevsiminde denizden yararlanma bazı zamanlar, pek mümkün olmasa da Trabzon otelleri havuzlu olması sayesinde bu durumu telafi edebilmektedir. Söz konusu otel çeşitliliği için de Trabzon aquapark otelleri gibi keyifli konaklama tercihleri de kişilere sunulabilmektedir. Yaz mevsimlerinde Karadeniz bölgesi olması nedeniyle güneş alıyor olsa da akşamları yağan yağmurları nedeniyle bazı dönemler denizinden fazla yararlanılamaması, otel çeşitliliğinde etkili olmuştur. Hemen hepsi Trabzon aile otelleri olarak değerlendirilebilen keyifli konaklamalara ev sahipliği yapabilecek konumdadırlar. Bu özellikleri sayesinde hemen her kalabalıkta aileler için son derece uygun çift ve içten açılabilen odalar ile kişilere sınırsız hizmet sağlamaktadır. Şehir balıkçılık ile de yakın illere balık temini sağlayan ulaşım aracıdır. Doğu bloğu olarak değerlendirilen şehirlere balık ve hayvancılık konusunda alışveriş halinde olduğu önemli bir merkezdir. 
 

Trabzon Otelleri 

Şehir merkezinde bulunan ve konaklama olarak kişilerin tercihlerine sunulan birbirinden farklı seçenekte oteli bulunur. Trabzon merkez otelleri arasında deniz manzaralı, şehir manzaralı ya da doğa manzaralı seçenekler ile kişilere hizmetler sunulur. Şehir merkezli konaklamaların tüm çalışan kişiler için konfor alanları oluşturması planlanmaktadır. Hemen herkes tarafından tercih edilen oteller tüm gezi turlarına da ev sahipliği yapabilmektedir. Otellerde konaklayanlar için tarihi geziler ya da yayla gezileri düzenleyen kültürel etkinliklerle ilgili hizmet sunulur. Trabzon balayı otelleri olarak eski dönemlerde sahil bölgesindeki oteller tercih ediliyor olsa da günümüzde yayla turizminin ön plana çıkmasıyla doğa tarafına da tatilcilerin geçiş yaptıkları bilinir. Bu nedenle yaylalar da hemen her bölge de Trabzon apart otelleri görebilmek mümkündür. Apart otellerin kullanım amaçları tam olarak yayla ya da plaj olarak belirlenir. Yayla doğasını ve tabiatını kişilere sunan oteller son derece konfor alanları geniş ve kaliteli otellerdir.  Son yılların gözdesi olan yayaların tercih edilmesi tabiat ile olan özlemin giderilmesiyle bağlantılı bir durum olmaktadır. Bu nedenle Trabzon yayla otelleri doğanın dokusunu kaybetmeden tasarlanmaktadır. Oteller konforunu yayla kültürüyle misafirlerine sunacaktır. Birçok gezilecek yeri olması sebebiyle kişilerin Trabzon meydan otelleri tercih ederek konakladıkları ayrıca tercih edilen bir durum olmaktadır. Meydan otellerin yakınlığı sayesinde şehir gezilerinde en çok tercih edilen konaklamadır.
 

Trabzon Gezilecek Yerler 

Yaylarıyla meşhur bölgenin gözde merkezlerinden biri Uzungöl ’dür. Buranın doğası son derece bol oksijene sahip dağların arasında kalmış bir konumdadır. Trabzon Uzungöl otelleri bölgenin dokusunu yıpratmayacak şekilde tasarlanarak kişilere hizmet sunar. Bu sayede hemen herkese konaklama sağlayarak bölgede kalmaları hedeflenmektedir. Şehir merkezine yakın olmasına rağmen yolu nedeniyle bir gün için gidip tekrar dönülebilecek bir konumda değildir. Şehir merkezinden Uzungöl bölgesine çıkarken rastlanan Trabzon termal otelleri ayrıca konaklanabilecek bölgelerden biridir. Trabzon denildiğinde akla gelen en önemli detaylardan biri köftesidir. Bu nedenle Akçaabat bölgesi tatilciler için olmazsa olmazlardır. Trabzon Akçaabat otelleri yöresel lezzetleri son derece çeşitli bir şekilde müşterilerine sunan bölge otelleridir. Yöresel lezzetleri tatmak isteyen kişilerin tercih ettiği şehir otelleri tarihi geziler için ve deniz tatili için oldukça uygun bir konumdadır. Hemen her bölgenin şehir otelleri yöresel kültürü ve tarihi müşterilerine yansıtmaktadır. Trabzon Maçka otelleri da aynı şekilde yöresel kıyafetlerin en iyi sergilendiği oteller arasındadır. Bu sayede kişilerin yöre halkının gelenek ve göreneklerine kıyafetleri aracılığı ile anlamlandırmış olması hedeflenir. Tarihi dokunuşları oldukça fazla olan son derece gözde şehirlerden biridir. Şehirde ilk dikkatleri çeken ve geziye başlangıç noktası kabul edilen Atatürk köşkü tarihin aynası konumundadır. Bu nedenle birçok kişi için oldukça önemli bir değere sahiptir. Söz konusu köşk hemen herkes tarafından bir değere sahip olmasının yanı sıra şehrin son derece önemli değerlerinden biridir. Gezilecek yerler olarak Trabzon rehberi incelendiğinde birçok detayın olduğu görülecektir. Aynı şekilde yöresel lezzetler de bu standarttadır. Bu nedenle konaklama yapılan otelin rehberi ya da dâhil olunan kültür turunun rehberine danışarak da birçok detaylı bilgiye şehir ile ilgili ulaşabilirsiniz. Süt ve süt ürünleri olarak değerlendirildiğinde ise neredeyse tüm esnafta bulabileceğiniz tereyağı ve yöresel peynirleri mutlaka tadına bakılması gereken lezzetleri arasında yer almaktadır. Aynı zaman da bu ürünler “kuymak” olarak adlandırılan kahvaltı seçeneğinin temel malzemeleridir. 
 

Trabzon Otelleri Özellikleri ve Fiyatları

Karadeniz gezileri için ayrılan bütçenin diğer tatil seçenekleriyle eşdeğer bir fiyatlandırma olması muhtemeldir. Fiyatlandırma son derece önemli bir detay olarak tatilcilerin değerlendirmek istediği konulardan biridir. Tesisler arasında özelliklere göre değişkenlik gösteren bu konu genel olarak ortalama değerlerin üzerinden bir artış göstermemektedir. Ulaşım ve konaklama olarak hesaplanması gereken gezi planın da çok maliyetli bir bütçe misafirlerine çıkartmamaktadır. Trabzon otelleri fiyatları standartların oldukça dışında ve aşırı bir değere sahip oteller değildir. Şehrin gelen ortalaması büyük şehirler kapmasında olması nedeniyle kişilerin bütçelerini sarmayacak şekilde bir tatil bütçesi ile uyumludur. Yine de her bütçeye hitap edebilmek için Trabzon uygulama otelleri aracılığı ile kişilere hizmet vermeyi ihmal etmemektedir. Uygulama otelleri turizm ve otelcilik bölümü öğrencilerinin mesleğini öğrenerek kişilere hizmet sunduğu kuruluşlardır. Her bütçe ile uyumlu olması nedeniyle gezi planınıza konaklama bütçesini daha az ayırarak daha çok yer gezilmesi konusunda yardımcı olacaktır. Trabzon butik otelleri yayla bölgelerinde oldukça meşhur durumdadır. Şehir merkezlerinde görmeye alışkın olmayan tatilciler butik otelleri genel olarak yaylalarda fazlasıyla bulabilmektedir. Bu konaklama seçenekleri sayesinde bütçelere ve misafirlerin bir otelden beklentilerine göre sınıflandırarak seçilmesine yardımcı olmaktadır. Trabzon spa otelleri günün tüm bölümünü şehir gezilerine ayıran kişiler için sıklıkla tercih edilen otellerdir. Bölge ticari bir liman kenti olması sebebiyle iş için gelen kişilerin de spa oteller de konakladıkları şehir otelleri kadar ön planda yer almaktadır. Trabzon tesettür otelleri birçok kişi tarafından önemli bir değer olması sebebiyle, şehir genelinde bu tip hizmet veren oteller bulunmaktadır. Tesettür otel konaklamasın da ailelerin ve kadınların konfor alanları son derece etkin bir şekilde tasarlanmaktadır. 
 

Trabzon Kaç Km?

Trabzon ulaşım açısından farklı yollar ile gidilebilecek bir konuma sahiptir. Karayoluyla gidilmek planlanıyorsa batı şehirlerinden hemen hemen 1000 Km gibi bir mesafe sürecektir. İstanbul ile arası 1.060 olarak bilinen bölge batı illerine bu ortalama uzaklıkta yer alır. Saat olarak ise, on iki saat ile on üç saat arasında bir süre de ulaşılabilmektedir. Karayolu dışında da uçak ile ulaşım tercihler arasındadır. İstanbul ve Trabzon arası ortalama gidilen uçak süresi 1,30 saat olarak hesaplanmaktadır. Ulaşım olarak Türkiye’nin doğu Karadeniz bölgesinde kalması sebebiyle batı illerine biraz uzak mesafededir. Uçak ile ulaşım en önemli ve aktif olarak tercih edilen bir yöntem olmaktadır. 

Trabzon’da ne yenir?

Yöresel lezzetleri son derece kıymetli ve meşhur olan Trabzon yemekleri hemen hemen her şehirde yaygın olarak bilinmektedir. Kahvaltı sofralarına da kuymak adıyla eşlik ederken, Akçaabat köftesiyle birçok şehirde lezzetiyle ün yaparak tüm şehirlere etki etmiştir. Birçok yöresel lezzete sahip olmasının yanı sıra Tereyağı gibi temel gıda üretiminde de ayrıca bilinen ve tüm Türkiye’ye üretim sağlayan illerden biridir. Hayvancılık konusunda büyük baş hayvancılığın oldukça yaygın olarak görüldüğü Karadeniz bölgesi şehri Trabzon’da kahvaltılık peynirlerinde son derece önemli bir yeri bulunmaktadır. Kuymak adıyla sabah sofraları eşlik eden lezzetin yapılması için mutlaka Trabzon peynirlerine ihtiyacınız olacaktır. 

Trabzon Nerede?

Türkiye’nin doğu Karadeniz bölgesinde kalan bir deniz şehridir. Dağların denize paralel olduğu bölgenin iklim ve bitki çeşitliliği olarak tam anlamıyla Karadeniz iklimini yansıtan önemli şehirlerden biridir. Ayrıca Balıkçılığında gelişmiş olduğu liman bölgesidir. Yöresel lezzetleriyle adından söz ettirdiği kadar balıkçılığı ve hayvancılığı ile de son derece gündem de kalmayı başaran bölgedir. Yöresel bir kültüre sahip olan Trabzon hemen her tatilci için önemli uğrak merkezlerden biri olmaktadır. Yayla turizm olarak birçok başlık altında hizmet veren önemli şehirlerden biridir. Doğası gereği yeşilin ve tabiatın açık ara fark yarattığı bu bölge, yaylalarıyla meşhur olması nedeniyle turist çekmektedir. 

Trabzon nasıl bir yer?

Naturası son derece geniş, denizden etkilenen şehirlerden biridir. İnsanıyla ve tabiatıyla turistlerine huzuru vaat eden şehir yaylalarıyla son derece meşhur bir iklime de sahiptir. Rakım olarak Türkiye’nin yüksek seviyelerine sahip olan bölgenin geçim kaynağı turizm, çay ve hayvancılıktır. Tüm bunların yanı sıra Karadeniz’in merkezi olarak bilinen büyük şehir limanıyla da ticaret merkezi olarak da ayrıca ülkeye destek sağlamaktadır. Yaylar turizmi son yıllar daha çok gündeme gelerek adından bahsettirmeyi başarmıştır. Hemen her kesimden kişiye hitap edebilecek kadar çeşitliliğe sahip olan yaylaları tam anlamıyla oksijen merkezidir. Bu nedenle yaşamın kaynağı ve merkezi de denilmektedir. 

Trabzon’a Nasıl Gidilir?

Trabzon şehrine uçak en kolay ulaşım şekli olması sebebiyle rahatlıkla gidilebilir. Ancak aileler kendi araçlarıyla gitmeyi tercih ederlerse bu nokta da on iki ya da on üç saatlik bir karayolu yolculuğu ile de bölgeye varabilirler. Yol olarak zorlu bir ulaşıma sahip olmayan son derece rahat sahil yollarına sahip olan Trabzon şehri için ulaşım son derece kolaydır. Turistik gezi olarak düşünüldüğünde bağlı bulunan şehirlerden bölgelere tatil paketleri kapsamın da turlar bulunur. Ancak kişiler kendileri de bölgeye şehirlerarası otobüsler ya da uçaklar ile giderek Trabzon şehir merkezinden istedikleri bölgelere turları tercih edebilir. 

Trabzon’da Nerede Kalınır?

Bu bölgede kalma konusunda birçok tercih bulunurken bu tercihler ise son derece birbirlerinden bağımsız ve farklı başlıklar altında incelenebilir. Trabzon kişilerin gelme amacıyla birebir doğru orantılı olan konaklama hangi amaç ile gelindiyse bu doğrultuda bir otele yönelerek konaklama tercih edilir. Yayla tatili ya da deniz tatili isteyenler için ayrı seçenekler sunulurken, şehir merkezlerindeki müzeleri ve şehri tanımak için şehir merkezindeki konaklama seçenekleri tercih edilir. Gezilecek ve görülecek oldukça fazla müze, tapınak olması nedeniyle Trabzon kısa tatil planlayan tatilciler için pek uygun bir bölge olmayacaktır. Trabzon gezisi için en az on beş günlük bir süre ayrılması gerekir.  

Trabzon’da Neler Yapılır?

Gezilere yerler listesi oldukça geniş olan ve son derece tarihi bir dokuya sahip önemli şehirlerden biridir. Hemen herkes tarafından bilinen ama tercih edilen tarihi kalıntılara sahip olurken, yayla olarak da Önemli oksijen merkezlerinden biridir. Yöresel lezzetlerinin yanı sıra Atatürk müzesi, Sümela manastırı, yayları ve plajlarıyla dön bir yandan tatil ve gezi rehberi olan şehir birçok açıdan vaat ettiği çeşitlilik ile keyifli bir tatil sunacaktır. Trabzon tatilinde neler yapılabileceği bölge gezi planınızı ne kadar iyi düzenlediğiniz ile ve zamanı doğru kullanmanız ile orantılı olarak tüm görülecek yerleri görebilir ve dokuyu keşfedebilirsiniz.