Menü


Des'otel

Yavuz Mah. Saraphane Cad. No:33, - 59100 Tekirdag, Tekirdag

Divan Corlu

Kazimiye Mah. Salih Omurtak Cad. No: 38 Corlu, Tekirdag

Sefa 1 Hotel

Muhittin Mah.omurtak Cad., 43 Corlu, Tekirdag

Hilton Garden Inn Corlu

Kazimiye Mh Salih Omurtak Ca Corlu, Tekirdag

Wyndham Cerkezkoy

Kizilpinar Mahallesi 221 Sokak No 11/1 Cerkezkoy Cerkezkoy, Tekirdag

Tekirdağ Otelleri

Tekirdağ Otelleri
 

Tekirdağ Hakkında Bilinmesi Gerekenler 

Trakya’nın bir yakasında yer alan Tekirdağ, genel anlamda eski bir şehirdir. Seneler içerisinde buraya insanlar akın etmiş ve ziyaret durağı haline bile gelmiştir. Aslında Türkiye’nin kalabalık şehirleri arasında olan şehir tarihi durakları, lezzetleri ve dokusu ile oldukça zevkli bir yolculuğu sizlere vaat ediyor.  Gezilecek pek çok farklı durağı söz konusu olan şehir her yerden turiste ev sahipliği yapıyor. Şehrin geneline hakim olan yeşil doğa ise gelenleri adeta büyülüyor. Kökü ve geçmişi yoğun olan şehirde gezilecek pek çok farklı tarihi durak da söz konusu. Sahilleri ve tertemiz doğası sayesinde buranın oldukça oksijeni bol da bir havası vardır. Sizlerde her anlamda ilginizi çekebilecek sayısız durakla yakından tanışabilirsiniz. Gezilecek yerler listesine göz atarak Tekirdağ otelleri arasından seçiminizi yapıp burada konaklayabilirsiniz. Konaklama duraklarının fazla olması ve şehre hakim olan otellerin de çeşitliliği ile muhteşem bir tatil sizleri bekliyor. Özellikle de Tekirdağ plaj otelleri de ilgi gören oteller arasındadır çünkü bölgenin genel anlamda oldukça temiz sahil kenarları ve çok iyi plajları söz konusudur. 

 

Tekirdağ Otelleri

Tekirdağ ve çevresi muhteşem bir manzaraya ev sahipliği yapıyor ve çevresinde yer alan sahiller, plajlar her anlamda tatil durağınız haline gelebilir. Tatil durağınıza bir yenisini eklemek istiyorsanız ve hali hazırda bir arayış içerisinde iseniz doğaseverlerin dikkatini çekebilecek bir durak da Tekirdağ olabilir. Tertemiz ve masmavi sahillerinde dinlenebileceğiniz bir tatil keyfi yapabilirsiniz. Tatil süresince konaklayabileceğiniz durakların sayısı oldukça fazla. Hem dokusu hem de doğası ile Tekirdağ her anlamda sizleri mutlu edecek detaylara sahip. Tekirdağ otelleri denize sıfır olmaları ile bilinir ve bu otellerde konaklayarak tatilinizi daha keyifli bir hale getirebilirsiniz.  Tatil duraklarınıza eklenecek olan bu güzel sahillere açılan oteller her anlamda sizi de mutlu edecektir. Aynı zamanda merkeze de yakın olmak istiyorsanız ziyaret edebileceğiniz pek çok tarihi ve kültürel duraklara yakın olmak istiyorsanız Tekirdağ otelleri merkez hizasında da konumlanmıştır. Merkeze yakın olan bu duraklar kesinlikle ziyaret edilmesi gereken kültürel duraklara olan yakınlıkları ile bilinirler. Konuk olabileceğiniz sayısız durak ve bu duraklardaki sayısız kültür noktası ile Tekirdağ mutlaka görülmeli. 


tekirdağ otelleri
 

Tekirdağ Gezilecek Yerler

 

Tekirdağ’da Doğa Manzarası

Sayısız plajı ve sayısız koyu olan doğa manzarası ile de göz dolduran Tekirdağ her anlamda ilginizi çekebilecek bir iklime sahiptir. Şehrin her yanına yeşilin egemen olduğu ve bu yeşilin de insanlara huzur verdiği bilinen bir gerçektir. Yerli ve yabancı pek çok turist tarafından yöre ziyaret edilebiliyor ve bu sayede yöreye de kurulan oteller söz konusu. Çok farklı sayıda kesime hizmet vermek için özgülenmiş oteller vardır. Tekirdağ 5 yıldızlı oteller ilk etapta karşınıza çıkabilecek şık ve lüks oteller arasında gösterilebilir. Tekirdağ balayı otelleri için genellikle de beş yıldızlı Tekirdağ tatil otelleri farklılaştığı için sizlerde kendi tarzınıza göre bir otel ile hemen şimdi tanışabilirsiniz. Burada konakladığınız süre zarfında da muhteşem bir doğa manzarası sizleri bekliyor diyebiliriz. Köy yaşantısına daha çok adapte olmak ve köy yaşantısında bir tatil yapmak istiyorsanız ziyaret edebileceğiniz duraklar değişkenlik gösterebilir. Bu duraklarda seyahat ettiğiniz sürece oldukça keyifli dakikalar yaşayabilirsiniz. Özellikle de benzersiz plajlara sahip olan ilde sahile çok yakın oteller de bulunmaktadır. Tekirdağ sahil otelleri sahilde konumlandığından beş dakika içerisinde sahile gidip tatilinizin keyfini çıkartabilirsiniz. Sahilde yer alan otellerde konaklayarak her anlamda kafa dağıtmak mümkün.

 

Tekirdağ Otel Fiyatları

Tekirdağ Doğa Otelleri ile meşhur olan bir il olduğundan karşınıza çıkabilecek çok sayıda otel söz konusu olacaktır. Karşınıza çıkabilecek bu alternatiflerden özellikle de sizin tatil ihtiyacınıza yönelik olanı ile seçiminizi yapabilirsiniz. Her anlamda ilginizi çekebilecek farklı çok fazla sayıda alternatif otel konsepti karşınıza çıkacaktır. Özellikle de muhafazakar otel arayışında iseniz bu konsepte özel tasarlanmış otel alternatifleri ile de karşılaşabilirsiniz. Tekirdağ muhafazakar otel sizin de ilginizi çekiyorsa burada da konaklayabilirsiniz. Aynı zamanda kaplıca kültürü yaygın olmakla beraber pek çok yerde kaplıca bulunmadığından oteller kaplıca hizmetine özgülenemezler. Ancak belirtmeliyiz ki, özellikle de karşınıza çıkabilecek oteller arasında Tekirdağ kaplıca otelleri ilginizi çekebilir. Bu otellerin en iyi yanı oldukça güzel sıcak su ve iyileştirici kaplıca sularına sahip olması olabilir. Her anlamda suların sağlığa iyi gelmeleri ve iyileştirici etkisinin bulunması sebebiyle ziyaretçiler her sene burayı ziyaret ederek suyun ve kaplıcanın tadını en iyi şekilde çıkartır. Tekirdağ otelleri fiyatları farklı alternatifler söz konusu olduğu için değişebiliyor. Bu değişken fiyatların en önemli sebebi de her anlamda değişken hizmetleri söz konusu olan otellerdir. Bazı otellerin farklı fiyatları ve farklı hizmetleri söz konusu olduğu için sizler kendinize en uygun olabilecek fiyatlandırmadan yararlanarak seçiminizi yapabilirsiniz. 

 

Tekirdağ Seyahat Rehberi

Trakya bölgesinin büyük şehirlerinden biri olan Tekirdağ genel anlamda harika doğası ve manzaraları ile bilinir. Burada görülmesi gereken ve gezilmesi gereken pek çok farklı yer bulunmaktadır. Özellikle de Şarköy, Kumbağ ve Uçmakdere bölgeleri yemyeşil ormanlara ve muhteşem doğa manzaralarına hakimdir. Hem Tanrı’ya büyük bir ilginiz var ise hem de güzel bir doğa harikası yerler gezmek istiyorsanız unutulmaz anılar yaşayabilmek için bu bölgeyi ziyaret etmeniz gerekmektedir. Burada en az iki gece konaklamanızı tavsiye edebiliriz çünkü burada gezilecek yerler ve duraklar oldukça fazla sayıdadır. Hem bu duraklara yeterince zaman ayırmak hem de gezilecek yerler hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için 2 geceyi buraya ayırmalısınız. Bölgede yer alan köylerde ve bölgenin kırsal kesimlerinde pek çok farklı noktada butik oteller bulunmaktadır konaklamak istediğiniz bölgede herhangi bir otelde rahat edebileceğinizi belirtmek de fayda var. Kendi yaşantınızda ve kendi gereksinimlerinize uygun bir otel ile karşılaşabilmek için muhakkak ki gitmeden evvel bir piyasa araştırması yapmanızı tavsiye ederiz. Tekirdağ butik otelleri genel anlamda kullanıcılar tarafından çok sevilerek ziyaret edilen noktalardandır çünkü doğa harikası ve yeşil seviyorsanız köy yaşantısını anımsatan butik otellerde konaklayabilirsiniz.

 

En İyi Tekirdağ Otelleri

Bir seyahat bölgesi olarak Tekirdağ ziyaretçilerine açık bir bölgedir. Burada gezilmesi gereken ve görülmesi gereken pek çok farklı tarihi ve kültürel durak söz konusudur. Buralarda seyahat ettiğiniz zaman konaklayan bilmenize imkan sağlayabilen pek çok farklı otel ile karşılaşabilirsiniz. Bu otellerin genel anlamda yapısı ve özellikleri değişkenlik gösterebilir çünkü verilen hizmetler değişkenlik gösterir. Otellerin konseptleri ve otellerin içeriği ile alakalı detaylı bilgi sahibi olabilmek için gitmeden evvel bir araştırma yapabilirsiniz. Genel anlamda en iyi oteller beş yıldızlı oteller olarak adlandırılır fakat farklı tarzdan otelleri de denk gelebilirsiniz. Beş yıldızlı otellerin hizmetlerine göz attığınız zaman buradaki genel anlamda verilen hizmetin daha üstün bir hizmet olduğunu fark edebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse Tekirdağ jakuzili oteller arasında ilk sırada yer alabilecek beş yıldızlı ve sahile yakın otellerdir. Yine aynı şekilde şömine gibi bir hizmette sağlayan oteller söz konusudur, bazı odalarında şömine hizmeti söz konusu olan bu oteller kış aylarında ilkbahar aylarında tercih edilebilecek oteller arasında yer alabilir. Tekirdağ şömineli oteller genel anlamda farklılaşmaktadır çünkü bazı otellerin içeriğindeki odalarda böyle bir özellik söz konusu olabilirken bazı otellerin tamamında böyle bir imkan söz konusu. Kullanıcıların bu tarz hizmetleri içeren otellere yönelmeleri de rastlanılan bir durumdur. Mesela örnek vermek gerekirse Tekirdağ termal otel genel anlamda kullanıcıların severek ziyaret ettikleri oteller arasında yer alır çünkü buradaki su oldukça sağlıklı bir içeriye sahip olup iyileştirici etkileri söz konusu dur. Sağlıklı bir tatil yapmak istiyorsanız seçiminizi buradaki otelden yana yapabilirsiniz.

 

Tekirdağ Otelleri Listesi

İlginizi çekebilecek ve size hitap edebilecek farklı sayıda otellerle karşılaşabilirsiniz. Bu farklı sayıdaki oteller genel anlamda kullanıcıların beğenisine sunulmuş ve onların tercih edebileceği tarzda düzenlenmiş otellerdir. Bu otellerin en önemli özelliği hizmetlerinin farklılık ve değişkenlik gösterebilmesi olabilir. Bir de ayrıca otellerde seyahat eden kullanıcılar bu otelleri ziyaret ettiklerinde bu hizmetlerden belirli bir oranda faydalanırlar veya tam oranda faydalanırlar. Bu gibi değişikliklere göre fiyat farklılıkları da söz konusu olmaktadır. Sizlerde kendi bütçenize ve kendi tatil anlayışınıza hitap edebilecek şekilde farklı otellerle Tekirdağ bölgesine karşılaşabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse Tekirdağ İslami oteller genel anlamda kullanıcıların tercih edebileceği bir alternatif olarak karşımıza çıkar ancak son zamanlarda oldukça yoğun bir şekilde turistlerin ve ziyaretçilerin seyahat ederken konaklaması söz konusu olmuştur. Genel anlamda belirli bir konsepte olan bu otellerin hizmetler değişkenlik gösterebilir. Tekirdağ aile otelleri olarak adlandırılabilecek bu tarz muhafazakar oteller değişik konseptler eve değişik içeriklere sahip olabilir. Farklı hizmetlerden yararlanmak istiyorsanız buna uygun bir seçim yaparak daha sağlıklı bir tatil yaşayabilirsiniz. Sizlerde size en uygun olabileceğini düşündüğünüz farklı sayıda otellere göz atarak kendinize göre bir seçim yapabilirsiniz. Bu seçimi yaparken de bir otel listesine ve araştırmasına ihtiyaç duyabilirsiniz. Tekirdağ oteller listesi edinerek burada gezilecek yerleri araştırıp kalınacak sürenizi belirleyip otel seçiminde karar verebilirsiniz.

 

Tekirdağ Nerede?

Marmara bölgesinde yer alan ve ikinci büyük Trakya şehri olan bu şehir genel anlamda Edirne’ye, Kırklareli’ne ve İstanbul’a komşudur. Çevresindeki pek çok farklı ve yoğun nüfusa sahip olan iller sayesinde Tekirdağ’da yoğun bir nüfusa sahip olmaktadır. Karadeniz ve Marmara denizine komşu olmasıyla bilinen Tekirdağ genel anlamda bir çok dereye ve daha sahip olan ildir.

Tekirdağ Kaç Kilometre?

İstanbul’a 148 km uzaklığında Bursa’ya 300 km uzaklığında olan bu şehir aslında tam olarak Marmara bölgesinde yer alan orta ölçekli bir şehirdir. Şehrin komşularının önemli şehirler olması ve iletişim ve ticaret merkezi haline gelen İstanbul’ayakın olması şehrin en önemli özelliklerindendir. Nüfusu da 1 milyonun üzerine Yaklaşan şehir genel anlamda İstanbul’a göç vermeye meyilli bir durumdadır.

Tekirdağ Nereye Bağlı?

Tekirdağ Marmara bölgesinin içerisinde yer aldığı için bu bölgeye bağlıdır ve esasen Trakya yakasında yer almaktadır. Trakya’da kendisine komşu olan Edirne ve Kırklareli’nin Trakya yakasında yer alan illerdendir. İstanbul olan yakınlığı ile bilinen Tekirdağ genel anlamda İstanbul ile alışverişi olan bir ildir. Aynı zamanda Marmara denizi ile Karadeniz arasında yer aldığı için de bir liman kenti olabilme statüsüne sahiptir. Meriç Nehri ve Ergene Nehri arasında yer alan il genel anlamda bir çok ovaya ve dereye sahiptir.

Tekirdağ'a Nasıl Gidilir?

İlin İstanbul olan yakınlığından dolayı çoğu seyahat severler  Tekirdağ’dan evvel İstanbul’a uğrayıp buradan Tekirdağ’a geçiş yapmaktadır. Aslında ulaşım konusunda sıkıntı yaşamayacağını şehirlerden biridir çünkü etrafındaki illere oldukça yakın olduğu için İstanbul’dan 1 saat 45 dakikalık mesafe ile özel aracınızla veya taksi ile, otobüs ile Edirne’den Tekirdağ gelebilirsiniz. Yine aynı şekilde Ankara ve İzmir gibi büyük metropol şehirleri de bu şehre çok yakın olduğu için buralardan da özel arabanız ile seyahat ettiğiniz zaman beş ila 7 saat aralığında bu şehre erişebilirsiniz. Kolaylıkla ulaşım sağlanan bir şehir olduğu için otobüs Terminali bulunmaktadır ve otobüs terminalinden gideceğiniz mesafeye kadar bilet keserek seyahat edebilirsiniz.

Tekirdağ seyahat etmek için zaman olarak en doğru aralık Nisan mayıs, Haziran ayları olabilir. Bu aylarda genel anlamda Akdeniz iklimi görüldüğü için yağmur olsa bile yağış türü çok gezilmeye müsait bir yağış türüdür ve insanları rahatsız etmez. Yine yaz aylarında da ortalama sıcaklık 22° olduğu için yaz aylarında da burayı ziyaret edebilirsiniz. Genel anlamda iç bölgelerde karasal iklim hakim iken sahil kısımlarında Akdeniz iklimi görülür ve zengin bir toprağa sahip olan genel anlamda bir yoğun yağış alır.

Tekirdağ Kaç Derece?

Tekirdağ seyahat etmek için zaman olarak en doğru aralık Nisan mayıs, Haziran ayları olabilir. Bu aylarda genel anlamda Akdeniz iklimi görüldüğü için yağmur olsa bile yağış türü çok gezilmeye müsait bir yağış türüdür ve insanları rahatsız etmez. Yine yaz aylarında da ortalama sıcaklık 22° olduğu için yaz aylarında da burayı ziyaret edebilirsiniz. Genel anlamda iç bölgelerde karasal iklim hakim iken sahil kısımlarında Akdeniz iklimi görülür ve zengin bir toprağa sahip olan genel anlamda bir yoğun yağış alır.

Tekirdağ Ne Yenir?

Herkesin bildiği bir Tekirdağ köftesi mutlaka ki yemeniz gereken yemekler arasındadır. Aslında İstanbul’a gidecekler için bile Tekirdağ uğrayıp Tekirdağ’da bu köfteyi yemek ve şehri gezmek en çok keyifli vakitler geçirebileceğiniz vakitler arasında yer alır. Burada kısa bir yolculuk yaparak bu köftenin tadına vardıktan sonra tekrar gelebileceğinizden eminiz. 

Tekirdağ Nerede Kalınır?

Buranın meşhur doğası ve iklimi sayesinde yeşile duyabileceğiniz bir atmosfer sizleri karşılayacaktır. Aynı zamanda bu atmosferi kucaklayan otellerde söz konusu ve Tekirdağ’da bu otelleri ziyaret edebilirsiniz ve konaklayabilirsiniz.