Menü


Sakarya Grand Hotel

Adnan Menderes Caddesi Adapazari, Sapanca, Sakarya

Sakarya Otelleri


sakarya otelleri

Sakarya, Marmara Bölgesinde bulunan en büyük beşinci ildir. Nehrin etrafına kurulan şehir, doğal güzelliği ile her yıl binlerce turisti kendine hayran bırakmaktadır. Gelişimini sürdüren Sakarya, doğal güzelliklerini koruma konusunda oldukça başarılı bir ilerleme kaydetmektedir. Coğrafi konumundan dolayı, büyük şehrin boğucu havasından uzaklaşmak isteyen insanlar için oldukça ideal bir tercihtir. Hafta sonlarında insanların sığınabileceği sakin bir liman görevi görmektedir. Özellikle yakın oluşundan dolayı Bursa, Ankara ve İstanbul’daki insanları kendini çekmektedir. Sakarya otelleri, doğa özlemi çeken turistlere, farklı tarzlara sahip konaklama seçenekleri sunmaktadır. Sayısız alternatif içerisinde doğa, butik, göl, lüks, aile, dağ ve kaplıca otelleri ön plana çıkanlardandır. Her yaşam tarzının düşünüldüğü Sakarya’da tüm tatilcileri memnun edecek tesisler bulmak mümkündür. Tercihinize göre romantik, eğlenceli, sakin ya da macera dolu günler geçirebilirsiniz. Dört mevsim boyunca hizmet veren otellerde, kış sporları ve doğa aktivitelerine katılarak kaliteli zaman geçirebilirsiniz. Bu seçeneklerle, sıkılmanıza fırsat kalmadan doğanın kusursuz güzelliğine hayran kalabilirsiniz. Ekstrem sporlardan, doğa yürüyüşüne enerjinizi verimli ve sağlıklı bir alanda kullanmanızı sağlayacak etkinlikleri seçebilirsiniz. Gri şehir hayatının sıkıntıları arasında solan romantizmi canlandırabilirsiniz. Konuma göre seçim yaparken Sakarya merkez otelleri ya da ilçeleri taleplerinize göre değerlendirebilirsiniz. Yerli ve yabancı binlerce turistin akınına uğrayan bölgede günübirlik konaklama hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz. Bir kez gelen herkesin beğenisini kazanan Sakarya, en kısa zamanda yeniden gelme düşüncesini oluşturur. 
 

Sakarya Otelleri ve Fiyatları

Sakarya otelleri, dört mevsim boyunca yoğun bir ziyaretçi potansiyeline sahiptir. Misafirlerine daima en iyi deneyimi yaşatmak isteyen işletmeciler, hizmetlerini olabilecek en iyi duruma getirmeyi görev olarak benimsemişlerdir. Sundukları hizmet dikkate alındığı zaman bu talebin sebebi açıkça görülmektedir. Çevrede insanları bekleyen balayı otelleri, butik, pansiyon, bungalov, lüks, göl ve dağ otelleri şehrin farklı kesimlerinde ziyaretçilerini beklemektedir. Sakarya şehir otelleri haricinde özlenen doğa manzaralarına sahip otel seçenekleri de bulunmaktadır. Sakarya sahip olduğu; deniz, akarsu, göl, yayla, termal, orman ve flora kaynakları ile eşsiz bir doğa turizmi cennetidir. Tedavi amaçlı kullanabileceğiniz kaplıcaları ve ciğerlerinize bayram ettirecek ormanları ile rahat ve sağlıklı tesis seçenekleri bulundurmaktadır. Büyük şehirlere kıyasla, Sakarya otelleri fiyatları daha ulaşılabilir bir noktadır. Ancak bu otel fiyatları bulunduğu nokta ve sunduğu hizmete göre rakamlar değişiklik gösterebilmektedir. Otelinizi seçerken kişisel tercihlerinizden ödün vermemek için fiyat araştırması yapmak isteyebilirsiniz. Değerlendirebileceğiniz kampanyalarla, Sakarya fırsat otelleri sizin için çok daha ekonomik olabilir. Ayrıca erken rezervasyon yaptırarak daha avantajlı fiyatlara kavuşabilirsiniz. Dilerseniz siz de bu tarz alternatifleri değerlendirerek daha konforlu ve huzurlu bir tatil planı oluşturabilirsiniz.
 

Sakarya Dağ Otelleri

Doğası bakımından, çevresinde kalan illerden ayrılmaktadır. Bereketli toprakları ile hayvancılık ve tarım, şehir için oldukça önemli bir kaynak oluşturmaktadır. Turizm de aynı şekilde bölgede önemli geçim kaynaklarından biri olmuştur. sakarya dağ otelleri, her mevsimde turistler tarafından tercih edilmektedir. Otellerin sunduğu ek hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Uçsuz bucaksız bu yeşil alanda at binme, okçuluk, paintball ve safari gibi aktivitelere katılabilirsiniz. Akşamları çoğu otel tarafından yapılan canlı müzikle keyifli zaman geçirebilirsiniz. Çocuklarınızın, yeşil alanda koşuşturarak oynaması için oldukça güvenli bir alana da sahiptir. Ayrıca otel bünyesinde yer alan oyuncaklar ve oyun salonlarını da kullanabilirsiniz. Sakarya doğa otelleri, huzuru tabiatı ile günü birlik seyahatlerinde ara vermek için de uygun bir lokasyonda bulunmaktadır. Özellikle İstanbul-Ankara arasında seyahat edenler için iyi bir mola yeri olarak değerlendirilebilir. Artan bu taleple, işletmeciler farklı otel tarzlarını benimsemeye başlamıştır. En iyi hizmeti verebilmek için her geçen gün kendini geliştirmeye çalışan bölgede yenilenmeye devam etmektedir. Modern mimariden etkilenen oteller yapılmıştır. Sakarya bungalov otelleri son yılların en sevilen seçeneklerden biri olmuştur. Balkonunuzda içeceğinizi yudumlarken, çevrenizi sarmalayan ormanların sessizliğiyle rahatlayabilirsiniz. Çevreyi bisiklet turu yaparak daha yakından tanıyabilirsiniz. Havası oldukça serin olduğu için yanınıza koruyucu bir giysi almanız faydalı olacaktır.
 

Sakarya Göl Otelleri

Sapanca Gölü, Sakarya’nın kuzeyinde bulunmaktadır. Güneyinde bulunan Samanlı Dağlarının heybetli görüntüsüyle gerçek bir doğa harikasıdır. Seyahatlerinde aktivelere katılmaktan hoşlananlar için birçok seçenek barındırmaktadır. Sakarya göl kenarı otelleri, en harika manzaralardan birine sahiptir. Her mevsim farklı bir görüntüye sahne olur. Gölde uzun yürüyüşler yaparak düşüncelerinizden uzaklaşabilirsiniz. Yanınıza kameranızı alarak nefes kesici karelerin altına imzanızı atabilirsiniz. Şehrin kesintisiz süren gürültüsünden bunaldıysanız burada doğanın yeşil kollarına sığınabilirsiniz. Tektonik hareketler sonucu oluşan göl, aynı zamanda birçok kuş için bir habitat oluşturmaktadır. Yılın belli dönemlerinde göçmen kuşları da ağırlamaktadır. Doğa fotoğrafçıları ve kuş gözlemcilerinin beklentilerini karşılamaktadır. Tatlı su göllerinden biri olan Sapanca’da yüzmek tehlikelidir. Çevrede bu konu hakkında uyarı levhaları da bulunmaktadır. Sakarya Sapanca otelleri, genellikle odaya kahvaltı ve yarım pansiyon olarak hizmet vermektedir. Genellikle aile işletmelerinden oluşan oteller sıcak ortamı ve samimiyeti ile misafirlerine güzel bir ortam yaratmaktadır. Sakarya 3 yıldızlı oteller bu bölgede en çok tercih edilen hizmetleri sunmaktadır. Geleneksel ve modern çizgileri bir araya getiren bu oteller özenle dizayn edilmiştir. Balkonunuzda güneşin doğuşunu izleyerek temiz havanın keyfini çıkartmak için siz de ilk fırsatta rezervasyon yapabilirsiniz. 
 

Sakarya Kaplıca Fırsatları

Sakarya, sahip olduğu hizmet alanları açısından büyük bir çeşitlilik yaratmıştır. Farklı konseptlerde yeni tatil deneyimlerine açık olan kişiler için harika bir fırsat sağlamaktadır. Sakarya termal otelleri ile sağlık turizminde de önemli bir yere sahiptir. Akyazı İlçesinde Kuzuluk Kaplıcaları bulunmaktadır. Şifalı bir yeraltı su kaynağıdır. Tüm sezon boyu hizmet veren bu kaplıcalar ile şifa arayanlar için alternatif bir tedavi önerisi sunmaktadır. Astım, bronşit ve alerjik üst solunum yolları enfeksiyonları gibi sorunlara faydası olduğu söylenmektedir. Solunum yolu dışında, bazı cilt sorunları üzerinde iyileştirici etkilere sahip olduğu bilinmektedir. Kireçlenme ve romatizma gibi rahatsızlıklar içinde aynı olumlu etkilere sahiptir. Sakarya kaplıca otelleri, mineralli suyun mucizevi etkilerini vücudunda hissetmek isteyen yüzlerce kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Oda seçenekleri ile ziyaretçiler için gereken her detay özenle düşünülmüştür. Aynı zamanda bazı Sakarya spa otelleri aynı zamanda kaplıca seçenekleri de sunabilmektedir. Kan akışınızı hızlandırarak, cildinizi yenileyen sulara kendinizi bırakarak yenilenmeye başlayabilirsiniz. Ayrıca masaj, buhar ve havuz odaları gibi seçeneklerle uzun zamandır eksik kalan bakımınızı tamamlayabilirsiniz. Bakım yaptırırken dinlenerek rahatlayacağınız bu ortamda bulunan birçok hizmetten yararlanabilirsiniz. Ailecek tatil yapmak için paket seçeneklerinden faydalanarak daha kapsamlı bir hizmet alabilirsiniz. Bütün öğünlerde yemek çıkan tesislerde sağlık durumunuzda bir sorun olmaması durumunda gün boyu kalabilirsiniz. Bazı hizmetler için ekstra ücret ödemeniz gerekebilir. 
 

Sakarya’da Romantik Bir Balayı 

Birbirini seven iki kişi evlendiğinde, hayatlarını birleştirmelerini kutlamak için balayına çıkar. Oldukça yoğun geçen düğün döneminden sonra romantik ve özel bir tatil yapılır. Bu yüzden bu gezinin sakin bir bölgede olması tercih edilir. Sakarya balayı otelleri sağladığı hizmetlerle en uygun konaklama imkanını sağlamaktadır. Kişisel tercihlerinize göre seçeceğiniz otelin göl, dağ ya da orman kenarında olmasına özen gösterebilirsiniz.  Bütün bu bölgelerde, çiftlerin romantik bir tatil yapmasını sağlayan tesisler bulunmaktadır. Sakarya 5 yıldızlı oteller, lüks bir hizmet anlayışına ulaşmak isteyenler için uygun olacaktır. Havuz, spa, kaplıca gibi alternatiflere sahip oteller seçilerek aynı zamanda yorgunluktan kurtulabilir ve bakım yaptırabilirsiniz. Otelinizin sizi kutlamak için hazırladığı ikramların ve oda dekorunun tadını çıkarabilirsiniz. Mum ışığında yemek yerken romantik bir akşam geçirebilirsiniz. Balayı paketlerinden yararlanarak size uyan en iyi paketi seçebilirsiniz. Göl kenarında güneşin batışını izleyebilir, yeşil arazilerde piknik yapabilirsiniz. Geleneksel yemeklerle zenginleştirilen sofralarda karnınızı doyurabilirsiniz. Çift olarak katılabileceğiniz birçok etkinlik ile unutulmaz bir tatil yaşayabilirsiniz. 


sakarya otelleri
 

Sakarya Kış Otelleri

Eşsiz doğası ile dikkat çeken Sakarya’ya daha çok bahar ve yaz aylarında gidilmektedir. Ancak sahip olduğu doğal güzelliklerle her mevsim ayrı bir görsel şölen yaşatmaktadır. Temiz havasını borçlu olduğu uçsuz bucaksız yeşil ormanları kar yağışı ile beyaza dönmektedir. Ortalama sıcaklığından dolayı kış mevsiminde de Sakarya’nın keyfini çıkartabilirsiniz. Havanın soğuk olmasını fırsat bilerek kış sporlarına yönelebilirsiniz. Günümüze en yoğun ilgiyle karşılaşan kayak merkezlerinden birine de sahiptir. Kartepe Kayak Merkezinde dostlarınız ve ailenizle keyifli vakit geçirebilirsiniz. Her seviyeye uygun pist sağladığı için amatör olsanız bile kayak yapabilirsiniz. Sakarya yılbaşı otelleri tarafından düzenlenen aktivitelere katılarak yeni yıla daha büyük bir coşku ile girebilirsiniz. Kayak yapmayı öğrenebileceğiniz eğitmenlere ulaşabilirsiniz. Yaz sezonuna göre daha sakin olduğu için kafa dinlemek için de günü birlik turlar yapabilirsiniz. Aynı zamanda bölgenin şifalı sularından faydalanmak için kaplıcalarda da vakit geçirebilirsiniz. Kış sezonunda hafta sonlarında Sakarya Adapazarı Otelleri doğal güzelliği ile öne çıkmaktadır. Şehirden ayrı düşünülemeyen Adapazarı’nda güne güzel bir kahvaltıyla başlayabilirsiniz. Poyrazla Gölünü ziyaret ederek, onlarca kuş türünü kendi gözlerinizle görebilir ya da balık tutabilirsiniz. Doğa ile baş başa olabileceğiniz bir tatil geçirmek için Sakarya’yı tercih edebilirsiniz. 

 

Sakarya Butik Otelleri

Sahip olduğu tertemiz suları, bereketli toprakları ve sakin yapısıyla turistlerin gözde mekanlarından biri haline gelmiştir. Özellikle bahar ve yaz aylarında yoğun bir ilgi görmektedir. Kalabalıktan uzakta ve izole bir şekilde tatil imkânı sağladığı için Sakarya aile otelleri ziyaretçilerinden tam not almaktadır. Çocukların eğlenceli vakit geçirmeleri için oyun alanı ve internet hizmeti bulunan oteller mevcuttur. Ailecek kaliteli vakit geçirmek isteyenler için otel etkinlikleri de değerlendirilebilir. Çoğu insan tarafından hafta sonu hatta bazen günü birlik ufak kaçamaklar için tercih edilmektedir.  Şehir merkezinde ve ilçelerde ziyaretçilerini bekleyen çok sayıda tesis bulunmaktadır. Birçok kişi tarafından tercih edilen Sakarya butik otelleri en sevilen konaklama alternatiflerinin başında gelmektedir. Diğer otellere göre daha az oda sayısı bulunan bu tarz oteller oldukça sıcak bir ortama sahiptir. Ev konforunda bir hizmet veren otellerde aileniz ya da arkadaşlarınızla sorun yaşamadan kalabilirsiniz. Göl ya da dağ tarafında da karşınıza çıkan butik otelleri de değerlendirebilirsiniz. Gittiğiniz sezona göre sahil tarafında bir butik otele yerleşmeyi de düşünebilirsiniz. Karadeniz’e kıyısı olan, Karasu İlçesinde bulunan sahilde ferahlayabilirsiniz. Birçok büyük şehre yakın olmasından dolayı yolculuk süresi kısadır. Yolda vakit kaybetmek istemiyorsanız tatil listenizde Sakarya’yı üst sıralarda yer verebilirsiniz. Misafirlerini evinde ve huzurlu hissettiren butik otellerde huzurlu bir tatil yapabilirsiniz. En iyi fiyatı yakalamak için tatil fırsatlarını takip edebilirsiniz. 

 

Yöresel Sakarya Mutfağı

Sakarya, yıllar içerisinde yoğun göç almış bir şehirdir. Farklı etnik grupların biraya araya gelerek birleşmesiyle güçlü bir kültür oluşmuştur. Bu zengin kültürün yansımalarını geleneksel yemeklerde de görmek mümkündür. Kafkas, Yörük, Boşnak, Gürcü ve daha birçok kültürden gelen tarifler biraya gelerek bir bütün oluşturmuştur. Yetiştirilen ürün ve mevsimsel özelliklerinden dolayı dönemsel olarak değişebilen tarifleri içeren menülere sahiptir. Genel olarak, buğday, sebze ve hamur işleri yemeklerin ana besin maddelerini oluşturur. Bu menüye çoğu zaman bölgenin süt ürünleri de eşlik etmektedir. Sakarya tatil otelleri menülerinde görebileceğiniz bazı yöresel yemekler:

 

Sakarya’da Gezilecek Yerler

Sakarya, doğa aşıkları için en sevilen destinasyonlardan biridir. Keşfedilmeyi bekleyen onlarca güzelliği bulunan Sakarya her mevsim otel faaliyetlerine devam etmektedir. Marmara bölgesinin en verimli topraklarına sahiptir. Yeşilin her tonunu barındıran bir şehir olan Sakarya, konumu bakımından da turist çekmektedir. Kısa konaklamalar, doğa gezileri, kaplıcalar, kayak merkezleri ve tarihi yapılarıyla misafirlerinin keşfetmesi için çok sayıda gezi durağı bulunmaktadır. Tercih ettiğiniz hizmet koşullarını sağlayan Sakarya otelleri 4 yıldızlı seçeneğini değerlendirerek keyifli bir tatil geçirebilirsiniz. Kültür, doğa ve sağlık turizmi için Sakarya’ya geldiğiniz zaman gezmeniz gereken yerler:

 

Sakarya Nerede?

Marmara bölgesinin en doğusunda yer almaktadır. 

Sakarya Kaç Km?

Bazı şehirlerle arasında bulunan mesafeler:

•    İstanbul: 155km

•    Ankara: 310km.

•    İzmir: 500km 

•    Bursa: 165km

Sakarya Nasıl Bir Yer?

Sakarya tarih, doğa ve sağlık turizminin yaşandığı bir kenttir. 

Sakarya Kaç Derece?

Şehrin havası yağışlı ve rutubetlidir. Yaz aylarında ortalama sıcaklık 36 °C, kış aylarında ise 4.1 °C’dir. 

Sakarya Nasıl Gidilir?

Ulaşım için kara, demir ve hava yollarını tercih edebilirsiniz. Sakarya’da havalimanı olmadığı için en yakın İstanbul Havalimanından şehre aktarma yapmak için daha sonra kara ya da demir yollarını tercih etmeniz gerekmektedir. 

Sakarya’da Ne Yenir?

Çerkez tavuğu, ıslama köfte ve balkabaklı ekmek gibi birçok yöresel yemek bulunmaktadır. 

Sakarya Nereye Yakın?

Bilecek, Bursa ve Kocaeli’ye yakındır. 

Sakarya’da Nereye Gidilir?

Cami, han, hamam, yayla, longoz ve göl ziyaretleri yapılabilir. 

Sakarya’da nerede kalınır?

Şehirde ve ilçelerde bulunan onlarca tesis arasından; butik, bungalov, göl, dağ, balayı, kış otellerinde kalmayı seçebilirsiniz.