Menü


Ramada Plaza By Wyndham Rize

Engindere Mahallesi Sevgi Caddesi No 18 Rize, Rize

Babillon Hotel Spa & Restaurant

Ficitasi Mah. 3, Kume Evleri No: 79 Iyidere Iyidere, Rize

Rize Otelleri


Rize Otelleri

Karadeniz’in doğusunda yer almaktadır. Artvin ve Trabzon İllerinin arasında kalan Rize, en sevilen tatil noktalarından biridir. Tarih boyunca, topraklarında birçok medeniyet var olmuştur. Aralarında Urartu, Büyük İskender ve Roma ve Osmanlı İmparatorluğu gibi köklü devletler de bulunmaktadır. I.Dünya Savaşı sırasında Ruslar tarafından işgal edilmiştir. Bu dönemde, Rusların bölgeye ekmek için çay getirmesi ile günümüzdeki en büyük çay üreticilerinden birine dönüşme süreci başlamıştır. Türkiye’nin en yoğun yağış alan şehridir. Kıyı kesimlerinde daha ılık bir iklim görülmektedir. Gür ormanları ve yemyeşil çay bahçeleriyle Karadeniz turlarının olmazsa olmaz şehirlerinden biridir. Rize otelleri, günümüzde artan turizm faaliyetleri ile çeşitlilik göstermektedir. Her yıl yerli ve yabancı binlerce insan tarafından ziyaret edilmektedir. Daha çok bahar ve yaz aylarında yoğunluk yaşanmaktadır. Yaz tatilini geçirmek için de tercih edilen Rize tatil otelleri bölgeye gelenler için büyük bir hizmet sağlamaktadır. Karadeniz Bölgesiyle özdeşleşmiş doğal özelliklere sahiptir. Yüksek yamaçları, vadileri, gür ormanları, sevilen şifa kaynağı yaylaları, akarsuları ve tarihi eserleriyle doğanın en cömert davrandığı şehirlerden bir tanesidir. Bölgede konaklamak için, doğa, sahil ya da şehir merkezinde bulunan seçenekleri inceleyebilirsiniz. Size en uygun olan oteli bulmak için bir liste oluşturabilirsiniz. Butik, kaplıca, bungalov ve aile otelleri gibi seçeneklerden birini tercih edebilirsiniz. Ayrıca konaklamak için teknik lise ve üniversitelerin turizm otelcilik öğrencilerinin staj yapabilmesi için işletilen Rize uygulama otelleri tercih edilebilir. 
 

Rize Otelleri ve Fiyatları

Rize, yeşil ve mavinin bir araya geldiği en güzel Karadeniz şehirlerinden biridir. Şehir daha çok yayla ve çay turizmi ile ön plana çıksa bile yaz aylarını geçirmek için de tercih edilebilir. Rize plaj otelleri, yoğun geçen yılın yorgunluğunu atmak için gereken tüm hizmet imkanlarına sahiptir. Karadeniz sularında huzur bulabileceğiniz denize sıfır otellerde tatilinizi unutulmaz kılabilirsiniz. Sahilde oturup dalgaları izleyerek, bölgenin harmanından oluşan çayınızı yudumlayabilirsiniz. İş toplantıları ya da şehir gezisi için geldiyseniz, Rize merkez otelleri sizin için daha iyi bir tercih olacaktır. Gerçek Karadeniz deneyimini yaşamak istiyorsanız yüksek eteklerde bulunan dağ kısmında bir otel bulmayı tercih edebilirsiniz. Rize doğa otelleri, bölge yaşantısı hakkında daha detaylı bilgi edinmenizi de sağlamaktadır. Rize otelleri; sahil şeridi, heybetli Kaçkar Dağları ve şehir merkezinde olmak üzere her bölgede farklı amaçlar uygun işletmeler bulundurmaktadır. Romantik bir tatil geçirmek isteyenler, doğa özlemi çekenler, kültür ya da sağlık turizmi yapmak isteyenler için farklı otel grupları bulunmaktadır. Seyahat amacınıza ve kişisel zevklerinize en uygun olan oteli seçerek daha unutulmaz bir gezi planlayabilirsiniz. Konaklama ücretleri farklı parametrelere göre değişiklik gösterebilir. Kalınacak gün sayısı, sezon, otelin sunduğu hizmetler, konum önemli belirleyicilerdendir. En uygun rize otelleri fiyatları için kampanyaları takip edebilir ya da erken rezervasyondan faydalanabilirsiniz. 

 

Rize Butik Otelleri

Karadeniz’in, kartpostallardan fırlamış gibi görünen güzide şehri Rize her geçen yıl daha fazla ziyaretçi çekmektedir. Her mevsim tercih edebileceğiniz otellere sahip olan Rize, çay hasatı başladığı zaman en yüksek turist kapasitesine ulaşmaktadır. Turistlerinde katıldığı etkinlik sayesinde yöresel kültürün tanıtımı da yapılır. Bir sanat olarak görülen ve birçok ilçede düzenlenen çay toplama etkinliklerine siz de katılabilirsiniz. Yöresel kıyafetler giyerek bölgeye adapte olabilirsiniz. Şehrin her bölgesinde rahatlıkla bulabileceğiniz Rize butik otelleri popüler konaklama seçimlerinden biridir. Karadeniz’in etkileyici doğasında uygun fiyatlara tatil yapma imkânı sağlamaktadır. Genellikle küçük yapıda olan butik oteller yörede aile işletmelerinden oluşmaktadır. Adeta sıcacık bir ev ortamı yaratmayı başaran işletmeciler, ziyaretçilerinin memnuniyetine oldukça önem vermektedir. Rize aile otelleri olarak rahatlıkla kalabileceğiniz butik oteller bulunmaktadır. Çocuklar için güvenli ve eğlenceli hizmetler sağlayan otelleri seçebilirsiniz. Rize otelleri uygun konaklama alternatifleri ile her mevsim tatillerin en sevilen adreslerinden biridir. 

 

Rize Yayla Otelleri

Karadeniz’in uçsuz bucaksız yeşil ovalarında gezerken, sakin hayatın keyfine varabileceğiniz yayla otelleri bulunmaktadır. Rize yayla otelleri en güzel doğal yerleşim noktalarına kurulmuştur. El değmemiş doğayı hayranlıkla izleyeceğiniz yaylalarda, gerçek Karadeniz yaşantısını keşfedebilirsiniz. Boğucu şehir hayatından sıkıldıysanız, yeşile ve maviye doyabilirsiniz. Bir taraftan kültürel yapıyı keşfederken diğer taraftan bu gezintinin keyfini çıkarabilirsiniz. Yayla turizmi, Rize’ye seyahatin en önemli nedenlerinden biridir. Talep edersiniz özel tur firmalarının yaptığı gezilere katılabilirsiniz. Özellikle son yıllarda çekilen dizi ve filmlerin de etkisiyle yayla turlarına olan talep artmaktadır. Keyifli bir hafta sonu geçirmek için bile insanlar tarafından tercih edilmektedir. Ayder, Anzer ve Yukarı Kavrun Yaylaları, Rize’de turizm merkezi ilan edilmiştir. Yaylalarda yalnızca doğa yürüyüşü yapmak istemeyenler için birçok alternatif bulunmaktadır. Ekstrem sporlar yapmayı sevenler için Rize fırtına deresi otelleri iyi bir seçim olacaktır. Zip-Line ve rafting yapma imkânı tanıyan dere sayesinde gezinize heyecan katabilirsiniz. Derenin daha yukarısında sizi bekleyen doğa harikası yaylaları da görmek isteyebilirsiniz. En ünlü yaylalardan biri olan Ayder’e uğramadan kesinlikle Rize’den ayrılmamalısınız. Sakin doğası ve akan sularıyla Kaçkar Dağlarına çıkarken ziyaretçileri karşılayan bu yayla, yurtiçi ve yurt dışından binlerce turist ağırlamaktadır. 
 

Rize Kaplıca Otelleri

Rize’ye turist gelmesinde büyük pay sahibi olan kaplıcalar, şifalı suları ile insanları kendine çekmektedir. Rize termal otelleri, Ayder ve İkizdere’de bulunmaktadır. Doğal ve kültürel değerlerin korunduğu Rize, bu sayede her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Sağlık turizmi ile büyük bir ivme yakalayarak, yayla turizmi kadar önemli hale gelmiştir. Rize ayder otelleri, güzel doğası haricinde eşi benzeri olmayan doğal minerallere sahip kaplıca suyu ile ön plana çıkmaktadır. Modern yapılı kaplıca tesisleri ile insanlara şifa vermektedir. Kokusuz, 37-40 derece sıcaklıkta, yararlı mineraller içeren yapısı ile diğer örneklerinden ayrılmaktadır. Alternatif tedavi olarak da kullanımınıza açıktır. Kadın, erkek ve karma havuzlara sahiptir. Tamamlayıcı tedavi görenler için fizik tedavi konusunda uzman olan hekimler kontrolünde hizmet verilmektedir. Bölgede bulunan bazı Rize spa otelleri aynı zamanda termal alanında da hizmet vermektedir. Sevilen diğer Rize kaplıca otelleri İkizdere Ilıca köyünde bulunmaktadır. Ilıca’da çıkarılan su; kokusuz, ekşimsi ve 60-70 derece arasında değişen bir sıcaklığa sahiptir. Daha çok kadın hastalıkları, kırık, bel fıtığı, romatizma ve nevrit gibi hastalıklarından şikayeti olanlar tarafından özellikle tercih edilmektedir. Rize İkizdere otelleri termal hizmeti için özenle hazırlanan odalarıyla şifa bulmak isteyenlere ve sahipliği yapmaktadır. Sadece cilt bakımınız için bile tercih edebileceğiniz bu doğal kaynakları sunan otellerin sayısız imkanından faydalanabilirsiniz. 
 

Rize Şehir Merkezi Otelleri

Rize, Karadeniz’in kültürel ve doğal zenginlikleri ile doğa severlerin vazgeçemediği şehirlerinden biridir. Tatil için bu noktayı seçenler her geçen gün büyüyerek gelişim göstermeye devam eden şehir merkezinin sunduğu konaklama imkanlarından yararlanabilir. Rize’nin temiz havası ve kendine has mutfağı tatilinizde size eşlik ederek harika zaman geçirmenizde önemli bir rol oynamaktadır. Türkiye’nin en yoğun yağış alan bu bölgesi hızlı değişen havasından dolayı genellikle daha ılıman mevsimlerde ziyaret edilmektedir. Sıcak kanlı ve misafirperver insanların işlettiği Rize şehir merkezi otelleri ulaşım açısından da size kolaylık sağlayacaktır. Rize şehir otelleri arasından butik, lüks, apart, spa gibi seçeneklerden hizmet beklentiniz ve seyahat amacınıza göre bir seçim yapabilirsiniz. Rize 5 yıldızlı oteller, rahatlığından ödüm vermek istemeyen tatilcilerin listesindeki ilk tercihtir. Manzaralı, sigara içilmeyen, oda servisi olan süit ya da aile odaları seçenekleriyle şehrin keyfine varılabilir. Dört dörtlük hizmet anlayışı ile çalışan bu oteller balayı yapmak isteyen genç çiftler tarafından da tercih edilmektedir. Rize balayı otelleri, sundukları imkanlarla romantik bir tatil geçirilmesini sağlamaktadır. Ferah ve geniş odalarda yeni evli çiftler için meyve sepetleri ya da başka ikramlar jest olarak verilmektedir. Özel olarak süslenen rahat ve ferah odalara sahip otelinizde siz de unutulmaz bir tatil geçirerek mutlu bir şekilde evinize dönebilirsiniz. 
 

Rize Dağ Otelleri

Şehirlerin gürültülü, kalabalık ve monoton ilerleyişinden sıkılar için doğaya kucak açan Rize’de bir tatil yapılabilir. Doğal yaşlı ormanları, hızlı akan soğuk suları ile gerçek bir oksijen kaynağıdır. Rize dağ otelleri, insan sesinden uzakta, doğanın kalbinde kafa dinlemek için tercih edebileceğiniz harika bir alana sahiptir. Kırsalda görülen geleneksel Karadeniz mimarisine göre şekillendirilen oteller sayesinde her şeyden uzaklaşabilirsiniz. Rize’nin hakkında türküsü olan Çayeli ilçesi bu anlamda en sakin duraklardan biridir. Yoğun olarak görülen dağ evlerinin olduğu Derecik Köyü Rize Çayeli otelleri dinlenmek için harika fırsat sunmaktadır. Enerji tazelemek için harika ortam sunan bu yeşil alanlarda meditasyon ve spor yaparak zinde kalabilirsiniz. Bisiklet turlarına katılarak çevre hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilir, fotoğraf makinenizle bu anları ölümsüz kılabilirsiniz. İhtiyacınız olan motivasyona ulaşmak için akarların suları izleyerek pozitif enerji ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Oldukça duru bir güzelliğe sahip bu kırsal alanlarda daha modern yapıları da tercih edebilirsiniz. Rize bungalov otelleri, doğal malzemelerden yapılan, insanlardan izole bir tatil için özel alan sağlayan popüler bir tatil alternatifidir. Genellikle sahip oldukları küçük mutfaklarda, yöreden aldığınız organik ürünlerden yemek yapabilirsiniz. Ufak terasınıza çıkarak güneşin hareketlerini takip ederken leziz Rize çayınızı içebilirsiniz. Rize fındıklı otelleri yapı olarak hem taş konak hem de bungalov seçenekleri sunarak insanların dinlenebileceği sakin bir yaşam alanı sunmaktadır. 


rize otelleri
 

Deniz Kıyasında Bulunan Rize Otelleri

Rize’nin zümrüt yeşili ormanları kadar büyüleyen bir diğer yanı ise denizidir. Çoğu insanın düşündüğünün aksine yayla ve sağlık turizminden ibaret değildir. Karadeniz sahil kıyısında bulunan şehir, sahip olduğu manzara ile gönüllerden taht kurmaktadır. Unutulmamalıdır ki hırçın dalgalara sahip Karadeniz’in tüm sahillerinde yüzmek mümkün değildir. Tatil için güvenli plajlara sahip Rize sahil otelleri belirlenmelidir. Çakıllık ve kumluk zemine sahip kumsallar yüzmeye elverişlidir. Dolgu şeklinde olan ve içinde büyük ve ağır taşlar barındırabilen kıyılar oldukça büyük bir tehlike yaratmaktadır. Oldukça kaygan olan zeminde boğulma tehlikesi bulunmaktadır. Çocukların ve yetişkinlerin bu konudaki uyarıları dikkate almaları oldukça önemlidir. Kontrolsüz davranışlarla tatilinizi zehir etmemek için güvenli plajları tercih etmelisiniz. Rize pazar otelleri deniz keyfi yapmak isteyenler için son derece uygundur. Hamidiye plajının suyu analiz ettirilmiştir ve zemini tehlike yaratmamaktadır. Şüphesiz yaz aylarında hayatın tadını çıkartmak için sıcak kumların üzerinde yürüyerek denizi seyredebilir, ferahlamak için biraz yüzmek isteyebilirsiniz. Denize girmek istemeyenler için farklı seçeneklerde bulunmaktadır. Rize Kalkandere otelleri deniz kenarına oldukça yakın bir seçenektir. Her tarafı ağaçlarla kaplı bu yeşil arazide ayrıca birçok dere akmaktadır. Aynı zamanda sahip olduğu Çağlayan Şelalesi ile turistik bir öneme de sahiptir. Rize Derepazarı otelleri sessiz ve sakin ilçelerde huzuru bulmak isteyenler için iyi bir seçim olacaktır. Denize kıyısı olan ilçenin taze balıklarının tadına bakabilir, deniz manzarası eşliğinde keyfini çıkarabilirsiniz. Genellikle hamsi, mezgit ve istavrit arasından yöresel yemeklerde sıklıkla kullanılan hamsiyi seçebilirsiniz. Deniz tatili konusunda ısrarcı olan tatilciler için kullanılmasında sakınca görülmeyen sahiller şunlardır: 

Fındıklı- Kıyıcık Plajı
Fındıklı-Yeniköy Plajı

Ardeşen-Karaoğlu Plajı
Ardeşen Bel.Bariş Mah. Bayan Plajı
Pazar-Hamidiye Plajı
Çayeli Halk Plajı
Çayeli-Limanköy Aile Plajı

Çayeli-Saklıbahçe Aile Plajı
Merkez-Alipaşa Plajı
İyidere-Saraköy Plajı
İyidere-Yalıköy Plaj

 

Geleneksel Rize Lezzetleri

Turizmin en renkli şehirlerinden biri olan Rize, Karadeniz mutfağının eşsiz yemeklerini misafirlerine sunmaktadır. Hırçın doğası, sağlıklı suları, ciğerlere bayram ettiren ova ve ormanları ile adeta doğa turizminin en başarılı isimlerinden biri olmuştur. Yüksek potansiyelini her geçen gün gösteren ve insanların evlerine bir kez daha gelme hayali ile uğurlayan bölge yemekleri ile de akılda kalmaktadır. Benzersiz tarifler yaratan Rize’nin lezzetlerini denemeden kesinlikle ayrılmamalısınız. En sevilen yemeklerden bazıları: Muhlama, etli kuru fasulye, Rize kavurması, sac kavurma, Rize pidesi, pepeçura tatlısı, Laz böreği, fırın sütlaç, pekmezli kabak tatlısı, hamsili pilav, mısır ekmeği, pazı tavalısı, hamsi kolu, hamsi çığırtması, kara lahana çorbası, Rize simidi. 
 

Rize’de Gezilmesi Gereken Yerler

Tüm sezon boyunca yerli ve yabancı binlerce turisti misafir eden Rize, doğal ve tarihi birçok önemli noktaya sahiptir. Çay hasadının olduğu dönemde geldiyseniz çay bahçelerine gitmeniz çayın kıymetini anlamanız için harika bir yol olabilir. İç huzurunuzu bulacağınız yaylalar arasından birini seçerken ulaşım detaylarını kontrol ederek daha isabetli bir yol haritası çıkarabilirsiniz. Tarihi kale ve köprülerden büyüleyici manzarayı izleyebilir, harika fotoğraflar çekebilirsiniz. Gezinizi planlamadan önce bu kısmı inceleyebilirsiniz. En iyi deneyimi yaşamak için doğal ve kültürel birçok değeri tanıyabilirsiniz. Seyahat planlarınıza eklemeniz gereken önemli noktalar:

Tarihi Kaleler: Ciha Kalesi, Rize Kalesi, Kız Kalesi, Zil Kale

Köprüler: Şenyuva Köprüsü, Mikron Köprüsü

Tarihi Camiler: İslampaşa Camii, Şimşirli Köyü Camii, Kıble Dağı Camii, Büyük Gülbahar Sultan Camii

Yaylalar: Ayder, Anzer, İkizdere, Palovit, Çağrankaya, Ovit, Pokut, Avusor, Huser, Kavrun

Mimari: Eski Rize Evleri, Hemşin Evleri

Dereler: Fırtına Deresi

Şelaleler: Ağaran, Palovit, Gelintülü, Bulut, Cimil

Büyükdeniz Gölü

Yeşil Alanlar: Kaçkar Milli Parkı, Çayeli Haremtepe Çay Bahçesi

Ziraat Botanik Bahçesi 

 

Rize Kaç Km?

Yolculuğunuzun başladığı noktaya göre değişim göstermektedir. Bazı şehirlerle arasındaki mesafeler:

Ankara:820km

İstanbul:1150km

Samsun:405km

Trabzon:80km

Rize Nerede?

Rize, Türkiye’nin Doğu Karadeniz Bölgesinde bulunur. 

Rize'de Ne Yenir?

Muhlama, Rize kavurması, Rize simidi, Pepeçura tatlısı gibi yöresel lezzetlerin tadına bakılabilir. 

Rize Kaç Derece?

Bulunduğunuz mevsime ve yıla göre farklılık gösterebilir. Yıllık ortalama sıcaklık 14 C’dir. Bugüne kadar kış aylarından en düşük sıcaklık olarak -7 C kaydedilmiştir. 

Rize Nasıl Bir Yer?

Rize, yeşil ve mavinin buluştuğu bir şehirdir. Türkiye’nin en çok yağış alan bölgesinde bulunmaktadır. 

Rize’de Neler Yapılır?

Yaylara çıkılabilir, kaplıcaya girilebilir, deniz kenarında yürüyüş yapabilirsiniz. Bunlar haricinde ekstrem sporları da deneyebilirsiniz. 

Rize’de Nereye Gidilir?

Merkezdeki müzeler, tarihi önem taşıyan cami, köprü ve hanlara gidilebilir. Şehrin kültürel anlamda önemli olan ilçeleri de ziyaret edilebilir. Kaçkar Dağları Milli Parkına gidilebilir. 

Rize Nerede Kalınır?

Rize konaklama açısından misafirlerine birçok seçenek sunar. Butik, 5 yıldızlı, dağ ev, sahil otelleri ve daha birçok seçenek değerlendirilebilir.