Menü


Saylamlar Hotel

Devlet Karayolu Uzeri Yalincak Trabzon, Trabzon

Grand Vuslat Hotel

Iskenderpasa Mah Gencoglu Sokak No5 Ortahisar Trabzon, Trabzon

Gardenya Suit Hotel

Kemerkaya Mahallesi Kucuk Sokak No. 13 Trabzon, Trabzon

Ramada Plaza Trabzon

Gulyali Mevkii Rize Caddesi No.23 Yalincak Trabzon Trabzon, Trabzon

Azra Suite Otel

2 Nolu Bostanci Mahallesi Akif Saruhan Caddesi Trabzon, Trabzon

Ortahisar Otelleri 

ortahisar otelleri

Burayı ziyaret ettiğiniz zaman karşınıza çıkabilecek pek çok farklı durak söz konusu. Özellikle de burada ruhunuzu besleyecek bir mimari ilk etapta karşınıza çıkabilir. Buraya geldiğiniz zaman ziyaret etmeniz gereken belli başlı yerler söz konusu olabilir. Her anlamda bu evlerin taş ve tahta işçilikte olması da sizi heyecanlandırabilir. Çünkü bu evler, oldukça eski zamanlardan  günümüze aktarılmış evlerdir. Burada yaşayan insanlar genellikle Karadeniz kültürünü devam ettiren insanlardır. Yöre halkının bu kültürlerine bağlı yapısı da ilginizi ve dikkatinizi çekebilir. Sizlerde böyle bir tarihi ve kültürel gezi planlıyorsanız, deniz kum ve sahil tatilinden daha başka bir tatile planlıyorsanız ziyaret edebileceğiniz noktalardan birisi de Ortahisar olabilir. Burayı ziyaret ettiğiniz zaman Trabzon’un eşsiz manzarası karşısında bir eğleneceksiniz. Öncelikle belirtmek de fayda var ki Trabzon’un kendine has yapısı, yeşil doğası sayesinde karşınıza çıkabilecek olan alternatif pek çok farklı otel fırsatı ile karşılaşabilirsiniz.  Ortahisar‘da mutlaka görmeniz gerekebilecek farklı noktalar söz konusu. Buralarda karşınıza çıkabilecek belirli seyahat noktaları ilginizi çekecektir. Belirtmekte fayda var ki şehrin yani Trabzon Büyükşehir belediyesi haline gelmesinden hemen sonra Ortahisar daha ilçe haline gelmiştir. Büyük bir nüfusu söz konusu ve en büyük yerleşim yeri de Trabzon Ortahisar bölgesi olabilir. Burada bir otogar bulunmaktadır ve bu otogar sayesinde pek çok farklı ziyaretçi bu bölgeye gelip tarihi ve kültürel bir tur yapmakta. İçinde yer alan Trabzon Ortahisar otelleri arasından size uygun olanı ziyaret ettiğiniz zaman konaklama amacıyla kullanabilirsiniz. Konaklamak için belirleyebileceksiniz bu otellerin genel anlamda farklı hizmetleri söz konusu ve bu hizmetlerden yararlanabilmek için otel ile alakalı detaylı bir bilgi  sahibi olmalısınız.

 

Ortahisar Otel Fiyatları

Bölgede genel anlamda farklı oteller söz konusu olduğu için içerisinde konakladığınız süre zarfında farklı otellerden yararlanabilirsiniz. Otellerin içeriği ve hizmetleri değişkenlik gösterebilir. Sizler de karşınıza çıkabilecek alternatif otellerden yararlanarak kendi zevkinize uygun olabilecek bir seçim yapabilirsiniz. Ayrıca bu otellerin fiyatları da değişkenlik gösterebilir. Değişen fiyatlar söz konusu olduğu için kendi bütçenize uygun bir seçim rahatlıkla yapabilirsiniz. Seçiminizi yaparken de farklı alternatifleri göz önünde bulundurarak Ortahisar otel fiyatları araştırması yapıp en doğru oteli seçebilirsiniz. Seçiminizi yaptıktan sonra karşınıza çıkabilecek otellerin hizmetleri farklılık gösterebilir. Aynı zamanda fiyat farklılığı da söz konusu olduğu için hizmetlerin değişken olması normaldir. Belirtmekte fayda var ki beş yıldızlı bir otel ile apart otel aynı hizmete sahip olmadığı için farklı fiyat aralıklarına da sahip olması normaldir. Özellikle de beş yıldızlı otellerde havuz hizmeti gibi spesifik hizmetler söz konusu ancak apart otellerde sadece konaklama hizmeti söz konusudur. Bu tarz farklılıklar söz konusu olduğu için seçiminizi yaparken de farklı alternatiflere yönelebilirsiniz.  Aynı zamanda bölgenin belirgin farklılıkları söz konusu olduğu için gezilecek yerler çeşitlenmektedir. 

 

Ortahisar Gezilecek Yerler

Gezilecek pek çok farklı durak söz konusu bu duraklarda seyahat ettiğiniz süre zarfında gezebilirsiniz. İçerisinde yer alan müzeler, kaleler ve vadiler ile beraber şehrin oldukça yakınında yani Trabzon’un oldukça yakınında yer alan iyi ve ilçe statüsüne sahip olan Ortahisar aynı zamanda uygun fiyatlı otelleri ile de göz doldurur. 

 

Ortahisar Doğa Otelleri

Muhteşem doğası ve denizi, yeşile kucaklayan manzarası ile bu ilçenin kendine has bir yapısı var. İlçenin merkez kısmında ve köy kısmında yaşayan pek çok farklı insan bulunmaktadır ve bu insanlar genellikle yaz aylarında kış aylarında farklı bölgelere seyahat ederek sene içerisinde yer değişikliği yapabiliyorlar. Halkın genel anlamda geçim kaynağı hayvancılık ve tarımdır. Merkezde yer alan halk genellikle merkezileşmiş ve daha farklı iş kollarına bölünmüş dur. Ancak yine de içerisinde yer alan insanlar Trabzon kültürüne ait pek çok geleneği sürdürebilen ve Trabzon kültürü ile yaşayan insanlardır. Burayı ziyaret ettiğiniz zaman karşınıza çıkabilecek farklı alternatifler söz konusu olduğundan ziyaretlerinizi uzun süreli devam etmek istiyorsanız bir otele yerleşmeniz gerekebilir. Bir otele Yerleştiğini zaman daha iyi seyahat sizleri bekliyor olabilir çünkü otelde konaklayarak seyahatinize daha konforlu ve güvenli bir şekilde devam edebilirsiniz. Pek çok farklı otel ile karşılaşabilirsiniz ve bu otelleri genellikle de yapısı değişkenlik gösterebilir. Bölgede yer alan çoğu otel doğa manzarasına ve yeşil bir  manzaraya sahiptir. Doğa manzarasının en önemli yanı ise yeşil bir bitki örtüsü, orman ve vadilerle kaplı olmasıdır. Burada yer alan otellerin genellikle de büyük bir manzaraya ev sahipliği yapması yaygındır. Yani buralarda konakladığınız zaman özellikle de konakladığınız otel merkezin dışında köy yaşantısına yakın bir doğa oteli ise büyük bir mağazada sizleri bekliyor olabilir. Her anlamda ilginizi çekebilecek olan ilin genel anlamda manzarası ve sıcak yapısı sizi kucaklayacaktır. Mutlaka burada görmeniz gereken tarihsel yerleri ziyaret ederek ve yöresel yemeklerden tadarak seyahatinizi daha anlamlı hale getirebilirsiniz.

 

Ortahisar Butik Otelleri

Köy yaşantısını ve doğa yaşantısını daha çok seviyorsanız ve bu yaşantıda sizler de yer almak istiyorsanız çeşitli otellerde konaklayarak bu yaşantıya ortak olabilirsiniz. Özellikle de butik oteller genellikle köy yaşantısını size verebilecek en iyi otel alternatifleri arasında değerlendirilir. Bu otelde en önemli özelliği küçük evlerden oluşmalarıdır ve bu evler genellikle de kullanıcıların kendi evlerindeki konforu içerebilecek şekilde dizayn edilmiştir. Bu butik otellerin en önemli özelliği ise ev sahipliği yapan küçük bir eve sahip olmaları ve bu evlerin daha sonradan otel haline gelmelidir. Daha sonradan otel haline gelen bu küçük evler genellikle de kullanıcıların köy yaşantısına ve doğal bir yaşantıya duyduğu özlemden kaynaklanmakta. Turistler ziyaret ettikleri zaman genellikle de köy yaşantısını daha ilgi çekici bulmakta. Dolayısıyla merkezden ziyade köy yaşantısındaki gündelik işleyişi öğrenmek isteyen turistler ve ziyaretçiler buradaki butik otellerde konaklayabilirler. Ortahisar butik otelleri değişken fiyatlara ve değişken niteliklere sahip olabilir. Sizlerde kendi bütçenize ve ilgi alanınıza uygun otel seçimini rahatlıkla yapabilirsiniz.     


ortahisar otelleri
 

Ortahisar Gezi Rehberi

Trabzon’un en büyük ilçelerinden olan Ortahisar diğer ilçelere nazaran daha çok gelişmiş özelliklere sahiptir. Bu gelişkin özellikleri ise merkezde toplanan insanlardan anlaşılmaktadır. İlçenin merkez kısmında genellikle de oturan insanlar daha çok Trabzon ile alışveriş halinde olan insanlardır. Burada oldukça eski yapılara ve kent müzelerine denk gelebilirsiniz. Özellikle de ilçenin köylerinde ise daha çok kültürel, tarihsel eserleri ve yapılara da denk gelebilirsiniz. Buraya geldiğiniz zaman ve burada konakladığınız zaman oldukça güzel bir tatil deneyimi sizleri bekliyor diyebiliriz. Burada yalan otellerden faydalanarak tatilinizi daha uzun bir süreye yayabilirsiniz. Otellerin panoramik bir manzarası söz konusu olmakta. Karadeniz genel anlamda yeşili ve doğayı kucaklayan bir görünüme sahip olduğu için burada konakladığınız süre zarfında pek çok güzel şehir manzarası ile karşılaşabilirsiniz. Şehir manzarasından ziyade daha çok doğa manzarasını seviyorsanız ve karşınıza yeşillerle bezeli vadiler, yaylalarda ovalar çıksın istiyorsanız da buna yönelik manzaraya sahip olan otellerde de karşılaşabilirsiniz.     

 

En iyi Ortahisar Otelleri

Bölgede yer alan çoğu otel size güvenli ve konforlu bir deneyim yaşaya bilmenize katkı sağlayabilecek şekilde düzenlenmiştir. Bu otellerin genel anlamda turistlere ev sahipliği yapması ve bölgeyi gezdikleri süre zarfında burada konaklamaları yaygındır. Karşınıza çıkabilecek pek çok farklı manzaraya sahip ve dokuya sahip otel söz konusu. Bu otellerin genellikle hizmetleri değişkenlik gösterebilir. Özellikle de otellerin içerisinde yer alan farklı bölümler söz konusu olabilir. Beş yıldızlı otellerde genel anlamda havuz, Spa, otopark, restoran ve daha pek çok farklı kafe tarzında bölümler de söz konusu. Dolayısıyla ilginizi çekebilecek olan otelleri değişkenlik göstermesi ve farklı alternatiflerle karşınıza çıkması yaygındır. İlk etapta söylenebilecek bir şey arasında fiyat farklılıklarını da söz konusu olması olabilir. Söz konusu olduğu için sizler genel anlamda bir seçim yapmalısınız. Seçim yaptığınız zaman tatilinizin keyfini daha iyi bir şekilde varabilirsiniz.   Neden onlarda şehrin içerisinde görülmesi gereken pek çok farklı doğa alanı yer almaktadır. Özellikle de seyahat ettiğiniz süre zarfında karşınıza çıkabilecek her çok farklı vadiye, ova, nehir ve görüntü söz konusu olacaktır. Bunların şehrin içerisinde ve bölgenin içerisinde yer almasının en büyük sebebi iklim olabilir. Muhteşem bir iklime ev sahipliği yapan bölge Karadeniz içerisinde yer aldığından dolayı sene boyunca yağış almakta. Bu yağışın ana kaynağı ana sebebi ise iklimdir. Aynı zamanda bu yağıştan verimli bir şekilde yararlanan yerel halk çay üretimini de bu yağışlara borçludur.  

 

Ortahisar’da Görülmesi Gereken Yerler

Her anlamda ilginizi çekebilecek ve karşınıza çıkabilecek pek çok farklı seyahat rotası söz konusu. Bir yeri gezmeden evvel gidebilecek yerleri belirlemek ve bu yerler ile alakalı bir araştırma yapmak her açıdan verimli olabilir. Özellikle de seyahat ettiğiniz yer ile alakalı bilgi edinmeniz aynı zamanda bu yer ile alakalı ilginizi de arttırır. Her anlamda ilginizi çekebilecek olan otellerde burada yer aldığı için buradaki otellerde konaklayarak seyahatinize yön verebilirsiniz. Konaklayacağımız otele iyi seçerek seyahatinizde daha konforlu ve güvenli bir konaklama deneyimi yaşayabilirsiniz. Genel anlamda çoğu otel güvenli ve konforlu bir şekilde dizayn edildiği için size bu iki gereksinimi sağlıklı bir şekilde verecektir ancak sizin istek ve ihtiyaçlarına yönelik olarak farklı otellerde de karşılaşabilirsiniz gezmeniz gereken yerleri gezdikten sonra bu otelde rahatlıkla konaklayabilirsiniz.      

    

Ortahisar Nerede?

Trabzon’a bağlı en büyük ilçe olan Ortahisar Karadeniz bölgesinde yer alır ve burada kendisine komşu olan pek çok farklı ile de yakın bir mesafede bulunur. Trabzon’a yaklaşık olarak 7 km  uzaklıkta olan ilçe Trabzon’un en büyük etkileşim aldığı ülkelerden biridir. Trabzon’a bu kadar yakın olduğu için gün içerisinde günübirlik olarak burada yaşayan insanlar işlerini halledebilmek için Trabzon ve başkaca çevre illere seyahat edebilmektedir. 

 

Trabzon Ortahisar Nasıl Bir Yer?

Burası Karadeniz bölgesinde yer aldığı için genel anlamda yeşile doymuş ve doğa manzarasına sonuna kadar sahip olan bir ilçedir. Genel anlamda insanları ve bu bölgede yaşayan halk daha çok tarım ve hayvancılık ile geçimini sağlamakta. Geçimini sağlama noktasında bazen halk merkezde yaşayan özellikle de gençler Trabzon’a iş yoğunluğu için seyahat edebilmektedir.

 

Ortahisar’da Nereye Gidilir?

Burada gezilmesi gereken ve görülmesi gereken pek çok farklı yer var. Özellikle de burada yer alan doğa harikası pek çok muhteşem ova ve yayla söz konusudur. Buranın iklimi oldukça elverişli olduğu için genel anlamda pek çok farklı yerde konumlanmış olan güzel ve verimli topraklar karşınıza çıkabilecektir. Bu topraklarda yer alan köylüler genellikle de bu topraklardan geçimini sağlamakta. Yine aynı şekilde muhteşem bir yaylaya ve doğa manzarasına sahip olan otellerde bu topraklarda yaralar. Bu otellerde konaklayacak sizlerde doğa manzarasını tadını çıkartabilirsiniz.

 

Ortahisar’da Ne Yenir?

Genel anlamda Karadeniz mutfağının ve bu bölgenin yemekleri bu ilçede de sürdürülmekte. İnsanlar gelenekçi bir yapıya sahip olduğu için klasik anlamda denizden ne çıkarsa yiyebilecekleri bir mutfağa sahiptir. Hamsi onların en çok önem verdiği ve en çok yemeklerinde ortak ettiği yiyecek olabilir. Hamsili tava, hamsikuşu, ağlama, turşu, lahana sarması gibi klasik ve oldukça geleneksel bir mutfakları vardır. Burayı ziyaret ettiğinizde ve buraya geldiğinizde en lezzetli yemekleri deneyimlemek için bir araştırma yaparak şehre yakın veya köy yaşantısı içerisinde yer alan popüler restoranları belirleyebilirsiniz.  

 

Ortahisar Kaç Km?

Ortahisar ile Trabzon arası yaklaşık olarak 7 km mesafesindedir. Burayı ziyaret etmek istiyorsanız bir araba yolculuğu yaparak 13 dakika içerisinde Trabzon merkezinden Ortahisar merkezde yol alabilirsiniz. Aynı zamanda Ortahisar da bir ilçe otogarı yer aldığı için bu ilçe otogarından Trabzon’a kalkış yapan pek çok farklı otobüste söz konusu. Yani bölgede genel anlamda ulaşım çok kolay olduğu için insanlar günübirlik bir şekilde Trabzon ili Ortahisar arasında mekik dokuyabilirler.