Menü


Ölüdeniz Otelleri


ölüdeniz otelleri

Ölüdeniz otelleri genellikle Fethiye’nin doğasını gözler önüne seren manzaraların yakınında konumlandırılmıştır.  Denize yakın konumda bulunan oteller, doğa ve otel tatilini bir arada yaşamak isteyenler için uygundur. Ölüdeniz’in yeşille mavinin buluştuğu konumlarında bulunan otellerde; butik veya apart tarzı gibi seçeneklerin yanı sıra, SPA hizmeti veren konaklama alanlarını da görebilmekteyiz. Ölüdeniz otelleri farklı bütçelere göre olup, sakin ya da aktivite dolu bir tatil tercih edenler için uygun hizmetler sunmaktadır. Ölüdeniz otelleri yamaç paraşütü alanlarına ve daha birçok farklı deneyim kazandırabilecek  gezi alanlarına yakın konumdadır. Her şey dahil, tam pansiyon, yarım pansiyon gibi daha birçok seçeneğe sahip otelleri bu bölgede bulmak oldukça kolay olacaktır.

 

Fethiye Ölüdeniz Otelleri

Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden olan Fethiye bölgesinde en dikkat çeken yerlerden biri olan ölüdeniz’de, çok farklı talepleri karşılayabilecek durumda olan otel seçenekleri mevcuttur. Fethiye ölüdeniz otelleri, buradaki güzel manzaraların yakınında konumlandırılmıştır. Çocuklu ailelerin ya da durgun ve sığ bir plajı tercih edenlerin bu bölgede konaklayabilecekleri Fethiye Ölüdeniz otellerinde sakin ya da aktiviteli tatil konseptlerini bulabilmekteyiz. Nadide bir denizi içerisinde barındıran bölgedeki Fethiye Ölüdeniz otelleri; butik, apart, tam pansiyon, yarım pansiyon veya her şey dahil seçeneklerini bize sunmaktadır. Bungalov otel, balayı oteli gibi tatil tercihleri olan konuklar da Fethiye Ölüdeniz’de aradıkları özelliklerdeki oteli bulabileceklerdir.

 

Ölüdeniz Otelleri Fiyatları

Tatil ile ilgili bir plan yapılırken önemli etkenlerden biri de maliyet olabilmektedir. Bununla birlikte, seçilen tatil beldesinde bulunan konaklama çeşitliliği, fiyatları direkt etkileyen bir konudur. Bu  bölgedeki oteller genellikle; standart oda, süit oda, delüks oda gibi farklı seçenekleri bünyelerinde bulundurmaktadır. Bunun dışında, apart oteller, bungalov oteller, termal ya da SPA oteller farklı hizmetleri sunmakta olup, ölüdeniz otelleri fiyatları da bu konseptler çerçevesinde belirlenmiştir.  Fiyatlar; kalınacak gün, ay ve mevsime göre değişken olabilmektedir. Farklı özelliklerde bulunan Ölüdeniz otellerinde çeşitli ekonomik durumlara uygun bolca seçenek ve imkan bulunmaktadır.

 

Ölüdeniz Her Şey Dahil Oteller

Ölüdeniz Her şey dahil oteller genellikle, farklı özellikleri bünyesinde barındıran, doğanın içinde konumlandırılmış, farklı mimari yapılara sahip, deniz ve havuz seçenekleri ile oldukça çeşitlilik göstermektedir. Çocuklara ya da yetişkinlere hitap eden aquapark havuzları, aktivite alanları bulunan oteller; temiz bir deniz ile de tatilcileri konuk etmektedir. Her şey dahil otellerde her tercihe uygun yeme içme hizmetleri de gün boyu verilmektedir. Bununla birlikte; ihtiyaca ve isteğe uygun oda özellikleri de Ölüdeniz her şey dahil oteller konsepti çerçevesinde bulunmaktadır.

 

Ölüdeniz 5 Yıldızlı Oteller

Ölüdeniz bölgesinde farklı konumlarda 5 yıldızlı oteller bulunmaktadır. Bu otellerde; SPA, aquapark, + 16 yaş gibi hizmet veren otellerin yanı sıra; tatil köyü, balayı oteli gibi konseptlere sahip oteller de bulunmaktadır. Ölüdeniz 5 yıldızlı oteller genellikle, sahile yakın, doğa içerisinde konumlandırılmışlardır. Otellerde erken rezervasyon indirimleri gibi uygulamalar bulunmaktadır. Çocuklu misafirler için; çocuk dostu, bebek dostu özelliklerde oteller de bulmak mümkündür. Bunun yanında, 5 yıldız konaklamalara uygun olan hizmetler sunulmaktadır.
 

Ölüdeniz Manzara Otel

Ölüdeniz bölgesinde bulunan otel; özellikle ailece tatil yapanlara da hitap eden, plaj yakınında, açık yüzme havuzlu, bahçe ve terası da bulunan bir yapıdadır. Ölüdeniz plajı, tabiat parkı gibi noktalara yakın konumda olup; oda servisi, restoran hizmeti, açık büfe kahvaltı hizmetleri bulunmaktadır. Ayrıca; otelin restoranında üç öğün yemek servisi de yapılmaktadır. Eşsiz manzarası ve temiz bir havası bulunan Ölüdeniz bölgesindeki; Ölüdeniz Manzara Otel, doğada bir tatil hayali kuran tatil severler için uygun bir seçenek olacaktır. 

 

Ölüdeniz Otelleri Denize Sıfır

Ölüdeniz bölgesinde denize sıfır bir otelde kalmak isteyen tatilciler için konaklama imkanları bulunmaktadır. Otellerin konumları doğa ile iç içe olup, sığ bir denizi olan bölgede, dinlendirici bir tatil yaşamak isteyenlere çeşitli hizmetler verilmektedir. Konum olarak da birçok yere yakın olan ölüdeniz otelleri denize sıfır özelliklerinin olmasının yanı sıra; restoran, evcil hayvan barındırma gibi özelliklere de sahip olabilmektedir.

 

Ölüdeniz Bungalov Otelleri

Bungalov evler ile otantik bir tatil yapmak isteyen tatil severler için, Fethiye çevresinde bungalov evlere sahip tesisler bulunmaktadır. Tesislerin bazılarında açık yüzme havuzu bulunmakta olup, doğada bir tatili özleyenler için bu mekanlardan Fethiye bölgesi plajlarına yakınlık da diğer önemli özelliklerdendir. Ölüdeniz bungalov otelleri konseptinde bulunan bölgedeki tesisler; gezilecek yerlere yakın olması, yeşili bol olması, temiz bir havaya sahip olması sebebi ile tercih edilebilir yerlerdir.


ölüdeniz otelleri
 

Ölüdeniz Plaj Otelleri

Ölüdeniz sığ ve dalgasız bir denize sahiptir. Bununla birlikte, açık denize bağlı bir bölgededir. Bu bölgeye giden turistler Ölüdeniz veya açık denizde bulunan plajlardan faydalanabileceklerdir. Ölüdeniz plaj otelleri, eşsiz bir doğada ve denizin iç kısımlarında konumlandırılmıştır. Plajdan güzel manzaralar izleyebileceğiniz gibi plaj otellerinde istediğiniz konum ve fiyatta olanını tercih edebilirsiniz. Bu bölgede balayı konseptli, özel plajlı, çocuk dostu, SPA özellikli, denize sıfır konumda gibi nitelikleri bulunan otellerden seçim yapabilirsiniz.

 

Ölüdeniz Otelleri Tavsiye

Ölüdeniz bölgesinde farklı beklentilere uygun çok çeşitli ve özellikli oteller yer almaktadır. Üst düzey hizmet ve lüks bir tatil arayışı olan tatilciler için modern oda konseptlerine sahip otellerin yanında, plaja çok yakın, doğa ve yeşilin ortasında konaklama imkanı sağlayacak oteller de mevcuttur. Butik veya bungalov bir otelde kalmak için plan yapan konuklar Ölüdeniz otelleri tavsiye konusunda, uygun fiyat ve kampanyalı otelleri de bu bölgede bulabileceklerdir. Eğlence ve gece hayatına yakın ya da az yoğunluğu bulunan, sakin olan otel seçenekleri de, Ölüdeniz çevresinde yer almaktadır.

 

Ölüdeniz Sahil Otelleri

Mavi ve yeşilin buluştuğu çok özel bir görünüme sahip bölgede Ölüdeniz sahil otelleri farklı konsept ve hizmetleri ile bölgede yer almaktadır. Denize sıfır konumdaki oteller; açık havuz SPA gibi özelliklere sahip olup, çocuklu aileler için de uygun hizmetleri bulunan konaklama tesislerini bu bölgede görebilmekteyiz. Ayrıca, plaj ve deniz severler için özel bir plaja sahip olan oteller de bölgede bulunmaktadır. Özellikle, denizinin temizliği ispatlanmış olan bölgede, deniz ve doğadan en güzel şekilde faydalanılabilecek tesisler, tercihlere göre seçilebilir.

 

Ölüdeniz Merkez Otelleri

Ölüdeniz merkezine farklı uzaklıklarda; havuz restoran, bar, araç kiralama ve daha birçok hizmeti bünyesinde bulunduran Ölüdeniz merkez otelleri, su sporları, gezme alanları gibi, aktivite alanlarına da yakın olarak konumlandırılmışlardır. Otellerde farklı oda özellikleri, farklı mutfak lezzetleri, sunulmakta olup, aile ve bireysel tatilcilerin memnun kalacağı hizmetler verilmektedir. Bununla birlikte, ulaşım olanaklarına yakınlık da otelleri tercih etme sebeplerinden olabilir.

 

Ölüdeniz Doğa Otelleri

Fethiye Ölüdeniz bölgesi, yeşil bir doğa ile çevrilidir. Temiz bir denizi ve plajının bulunması, bölgeyi en önemli tatil beldelerinden biri haline getirmiştir. Ölüdeniz doğa otelleri ile ilgili olarak, bölgedeki çoğu konaklama tesisinin bozulmamış bir doğal yapı içinde konumlandırıldığını söylenebilir. Konaklama ve otel seçenekleri de bölgede birçok ekonomik yapıya ve tercihe hitap edebilmektedir.

 

Ölüdeniz Otel Önerileri

Bölgede, özellikle doğaya ve yeşile özlem duyan kişiler için çeşitli nitelik ve imkanları sunan konaklama seçenekleri mevcuttur. Ölüdeniz otel önerileri olarak sahil şeridinde veya merkezi yerlere yakın olan oteller bulunmaktadır. Konumuna göre farklı fiyat ve özelliklerde olan Ölüdeniz otellerinde önceliklerinize uygun olan seçenekler oldukça fazla sayıdadır. Bu bölgede dilediğiniz özelliklere sahip, bir oteli birçok seçenek arasından tercih etmeniz kolay olacaktır.

 

Ölüdeniz Jakuzili Oteller

Bölgede, Tatil planı olarak özellikle dinlenmeyi önemseyen tatilcilerin tercihlerinden olan, jakuzili bir otelde tatil yapma düşüncesinin gerçekleştirilebileceği konaklama tesislerinde, doğa ile bütünleşmiş teras, oda ya da balkonda jakuzi ile dinlenme olanağı sağlanan otel seçenekleri mevcuttur. Ölüdeniz jakuzili oteller farklı oda yapıları, süit gibi hizmetleri ile misafirlerinin tercihlerine uygun konaklamalar içermektedir. Burada konaklayan misafirler, eşsiz doğa ve denizden de faydalanarak bolca dinlenme olanağı bulabileceklerdir.

 

Ölüdeniz Villa Otel

Ölüdeniz çevresinde bulunan villa otellerde diğer konaklamalardan daha fazla kişiye özel, aileye özel yapıları ile konumlandırılmış bir atmosferi bulmamız mümkün olmaktadır.  Ölüdeniz villa otel seçeneğini değerlendiren tatilciler, kalabalıktan uzak daha sakin ve özel bir ortamda, tatillerini geçirme imkanı bulabileceklerdir. Çevredeki bu tür konaklama yerleri farklı ekonomik yapılara uygun olarak bölgede yer almaktadır.

 

Ölüdeniz Uygulama Oteli

Bölgede birçok misafiri ağırlayan ve ilgi gören uygulama oteli, merkeze yakın olarak konumlandırılmış olup, diğer gezi alanlarına da yakın mesafededir. Ekonomik olarak da olumlu yorumlanan Ölüdeniz uygulama oteli Fethiye bölgesi konumunda yer almakta ve deniz ile doğanın buluştuğu bir noktada bulunmaktadır. Otelde standart otel olanaklarının bir çoğu bulunmakta olup, tercih edilebilir seçenekler arasındadır denilebilir.

 

Ölüdeniz Aile Otelleri

Doğa ile çevrili Ölüdeniz bölgesinde, farklı pansiyon özelliklerinde oteller mevcut olup, özellikle, çocuklu misafirlere de uygun olan; geniş bahçe ve gezilecek alanları mevcut oteller, farklı özelliklerde bu bölgede yer almaktadır.  Bazı otellerde farklı yaş gruplarında indirimli fiyatlar da uygulamaktadır. Konaklama olarak, Ölüdeniz aile otelleri oda kahvaltı, yarım pansiyon, tam pansiyon gibi seçenekleri misafirlerine sunmaktadır. Özellikle ailelere yönelik olan imkanların sunulduğu otellerde, çocuklara yönelik eğlenceli alanların bulunduğu  yerler de yer almaktadır.

 

Ölüdeniz Otelleri 4 Yıldızlı

Nadir özelliklere ve doğaya sahip olan Ölüdeniz çevresinde bulunan 4 yıldızlı otellerde, farklı konaklama özelliklerinde, denize farklı mesafelerde, çeşitli yüzme havuzu özellikleri bulunan tesisler mevcuttur. Ölüdeniz otelleri 4 yıldızlı konseptinde bulunan konaklama tesislerinde erken rezervasyon gibi özel indirimler de uygulanabilmektedir. Kişilerin tatil planlarına uygun konseptli otel bulma konusunda bu bölgede oldukça fazla seçenekleri bulunmaktadır.

 

Ölüdeniz Yetişkin Otelleri

Bu bölgede yetişkinler için tasarlanmış otellerde balayı konseptini de bulmamız mümkündür. Bölgenin etkileyici doğası ile iç içe olan otellerde ücretsiz olanaklar misafirlerin hizmetine sunulmuştur. Ölüdeniz yetişkin otelleri belli bir yaş altı olan misafirleri kabul etmemekte olup, çeşitli konaklama tiplerini içermektedir. Süit oda, aile odası veya farklı konseptlerde oda seçenekleri de bulunmaktadır. Yeşil ile denizin buluştuğu noktalarda konumlandırılmış olan bu otellerde misafirler, dinlenme fırsatı bulabileceklerdir.

 

Ölüdeniz SPA Otelleri

Özellikle dinlenmek veya yenilenmek isteyen tatilcilerin tercihlerinden olan Ölüdeniz SPA otelleri farklı tip oda özellikleri, havuz özellikleri ve doğa manzaraları ile misafirlerine özel hizmetler vermektedir. Çevrede bulunan SPA özellikli otellerde; kapalı ve açık havuzlar, farklı restoran hizmetleri, jakuzi, spor salonu, aktivite ve eğlence gibi olanaklar da mevcut olabilmektedir. Bununla birlikte, çocuklu misafirlere uygun oteller de bu bölgede yer almaktadır.

 

Ölüdeniz Suit Otel

Pırıl pırıl bir denize sahip olan nadide turizm merkezi Ölüdeniz’de bulunan Ölüdeniz Suit otel konseptinde, misafirler ev rahatlığında ve konforlu bir tatil imkanını bulabileceklerdir. Standart odalardan daha konforlu olarak tasarlanmış suit seçeneğini tercih eden tatilciler aynı zamanda, kendi tercihlerine göre dinlendirici veya bol aktivite içeren seçenekleri bu bölgede bulabilirler.

 

Ölüdeniz Nerede?

Ölüdeniz Muğla iline bağlı olan Fethiye ilçesinde bir beldedir. 
 

Ölüdeniz’de Ne Yenir?

Ölüdeniz ve bölgesinde en fazla yenen ürünler deniz ürünleri ve et yemekleridir. Bölgede, yöresel lezzetler de oldukça fazladır. Börek ve gözleme çeşitleri, bulgurlu domates aşı gibi yöresel lezzetlerin yanı sıra; karides, kalamar, levrek gibi deniz ürünleri de sunulan lezzetler arasındadır.

 

Ölüdeniz Kaç Km?

Ölüdeniz’in Fethiye merkezine olan uzaklığı;  yaklaşık 14 km’dir. Ölüdeniz’in Muğla ile olan uzaklığı; yaklaşık 131 km’dir. Ölüdeniz ile İstanbul arası uzaklık; ortalama 805 km’dir. Ölüdeniz ile Ankara arası olan uzaklık; yaklaşık 634 km’dir. Ölüdeniz Dalaman arası uzaklık; yaklaşık 61 km’dir. Ölüdeniz İzmir arası uzaklık; yaklaşık 306 km’dir.

 

Ölüdeniz’e Nasıl Gidilir?

Ölüdeniz’e karayolu veya Dalaman bölgesinden havayolu ile gelinmesi mümkündür. Ölüdeniz’e karayolu olarak, üç ana yol bağlanmaktadır. Muğla, Antalya ve Burdur’dan bölgeye karayolu ile ulaşmak mümkündür. Havayolunu tercih edenler ise; Dalaman bölgesinden Fethiye’ye 55 km’lik karayolu yolculuğu yapacaklardır. Dalaman  Havalimanından ulaşım çeşitli ulaşım hizmetleri ile de mümkün olabilmektedir.

 

Ölüdeniz’de Ne Yapılır?

Bozulmamış bir doğa ve denize sahip ölüdeniz ve çevresinde koylar gezilebilir, tarihi veya antik yerler ziyaret edilebilir. Özellikle bölgede yapılan yamaç paraşütü alanları, ölüdeniz çevresinin dikkat çeken yerlerindendir. Ölüdeniz’de ne yapılır sorusunun cevaplarından biri de; bölgede bulunan tabiat parkı, civar köyler veya yeşil alanlar gezisi olabilir. Ayrıca, tekne turları ile görebileceğimiz farklı özelliklerde mağara gibi doğa harikaları da dikkat çeken diğer özel yerlerdir.

 

Ölüdeniz Nerede Kalınır?

Ölüdeniz ve çevresi yerli ve yabancı tatilcilerin birinci tercihlerinden biri olması sebebi ile, konaklama imkanları farklı tercihlere göre oldukça fazla çeşitliliktedir. Bölgede farklı özelliklerde bol miktarda otel, pansiyon, apart, butik otel, SPA otel gibi konaklama tipleri bulunmaktadır. Farklı bütçelere göre kalınacak yer bulma imkanı bu bölgede kolayca bulunabilmektedir. Bölge konaklama hizmetleri açısından oldukça gelişmiştir.

 

Ölüdeniz’de Nereye Gidilir?

Ölüdeniz bölgesine yakın tarihi yapılardan oluşan Kayaköy, tarihi gezileri sevenler için önerilebilecek bir yer olup; gezme, yeme içme gibi aktiviteler için; Hisarönü bölgesine gidilebilir. Ölüdeniz’de nereye gidilir sorusunun bir diğer cevabı da, eşsiz bir doğal görünüme sahip olan koylar ve plajlar olabilir.  Kelebekler vadisi, kanyonlar ve parklar da diğer gezilecek nadir güzellikteki yerlerdir denilebilir. 

 

Ölüdeniz Nasıl Bir Yer?

Ölüdeniz; Ege Bölgesi’nde bulunan Fethiye ilçesine bağlı, eşsiz bir doğanın içerisinde konumlanmış, adeta bir havuz görünümünde, birçok fotoğrafa konu olmuş, yerli ve yabancı turistlerin en çok tercih ettiği bir turizm beldesidir. Ölüdeniz; açık denizden ayrı, içeri kısma doğru kıvrılan bir yapıda olduğu için denizi açık deniz gibi değil, oldukça sığ yapıda olan hemen derinleşmeyen bir denizdir. Doğanın kucağında bir konuma sahip olan bölge; dünyanın da dikkatini çeken bir coğrafyaya sahiptir. Bulunduğu ve sahip olduğu bu şartlar doğrultusunda, konaklama imkanları bölgede çeşitlenmiştir. Bununla birlikte, doğal ortamın çok bozulmadığı bir yerdir. Ölüdeniz nasıl bir yer sorusunun bir diğer cevabı da şöyle olabilir. Bölge ve çevresinde çeşitli restoranlarda birbirinden farklı lezzetler sunulmakta olup, gezme alanları ve her zevke hitap eden aktivite olanaklarıyla bu bölge cazip olma özelliğini korumaya devam edecektir denilebilir.