Menü


Marmara Adası Otelleri

marmara adası otelleri

Marmara Adası, çevredeki şehirlerden kolaylıkla ulaşım sağlayabileceğiniz, tatil için elverişli olan bir ada olarak bilinmekte. Genel olarak nüfusunun azlığı, yaz mevsiminde tatilcilerin gelmesiyle son buluyor. Bu adada doğanın güzellikleri hakim. Özel aracınızla veya otobüslerle adanın herhangi bir bölümüne kısa sürede ve kolayca gidebilmeniz mümkün. Marmara Adası otel tavsiye etme konusuna gelindiğinde adanın merkezi haricinde birbirinden farklı köyleri bulunmakta. Bu köyler genel olarak zeytin ve balıkçılık ile geçimlerini sağlıyor. Bu ufak köylerde bulunan otellerde de konaklamanız mümkün. Aynı zamanda şehir merkezinde konaklamak istiyorsanız kolaylıkla köylere kısa gezintiler de düzenleyebilirsiniz. Adada birçok bölgede butik otel, pansiyonlar ve apartlar olmak üzere konaklama çeşitleri bulunuyor. Dilerseniz merkezde, dilerseniz de köylerde konaklayabilirsiniz. Lokasyona göre fiyat aralığı değişkenlik gösterebiliyor. Yaz mevsiminde uygun bir şekilde konaklayabilmek adına şimdiden erken rezervasyon hakkında bilgi alabilirsiniz.

Marmara Adası’nın Apart Otelleri

Marmara Adası’nda oldukça popüler olan bir otel konsepti olan apart oteller, sizlerin rahatlığı için birebir. Eğer konakladığınız alanda görevliler de dahil olarak kimsenin olmasını istemiyorsanız, ev rahatlığında bir tatil istiyorsanız apart oteller sizleri bekliyor. Apart otellerde hiçbir öğün konuklara sağlanmıyor. Dairenizin içinde mutfak bulunuyor. Bu mutfağı kullanarak yemeğinizi hazırlayabilirsiniz. Ya da yemeğinizi şehir merkezindeki restoranlarda yiyebilirsiniz. Marmara Adası apart otel konsepti sadece daire formatında değil, villa formatında da bulunabiliyor. Fiyatları da bu doğrultuda farklılık gösteriyor. Apart otelleri adanın merkezi olmak üzere bütün köylerinde görebilirsiniz. Size en uygun bulduğunuz alanda konaklamalısınız. Adada genel olarak her yer birbirine yakın olduğundan, eğer ulaşım hakkında bir sıkıntı olmayacağını düşünüyorsanız otelin manzarasını baz alarak kararınızı verebilirsiniz. Bu sayede mutfağınızda hazırladığınız yemekleri güzel bir gün batımı manzarasıyla balkonunuzda birlikte yiyebilirsiniz. Eğer kalabalık bir grup olarak Marmara Adası’na seyahat ediyorsanız villa apart oteller sizler için oldukça uygun olacak. Gönlünüzce hareket edebileceğiniz bu otellerde havuz ve jakuzi gibi imkanlar da bulunabiliyor. Tüm bunlardan yararlanabilirsiniz. Denize gitmek gibi bir düşünceniz yok ise havuzlu bir apart villada konaklamak sizler için büyük bir artı olabilir. Marmara Adası otelleri fiyatları apart kategorisinde lokasyona bağlı olarak değişmektedir. Aynı zamanda apartın oda sayısı, daire veya villa olmadığı da bu noktada oldukça önemli. Buna istinaden kararınızı verip huzurlu bir tatile başlayabilirsiniz.

Marmara Adası’nda Her Şey Dahil Konaklayın

Marmara Adası yarım pansiyon oteller ve Marmara Adası tam pansiyon oteller aralarından tercih yapmanız için bekliyor. Yarım pansiyon oteller ve tam pansiyon oteller arasında yemek öğünleri konusunda farklılıklar görülüyor. Eğer yarım pansiyon bir otel tercih ederseniz kahvaltının yanı sıra akşam yemeği de ücrete, konaklamaya dahil demektir. Aynı zamanda genelde kahvaltıda içtiğiniz içeceklerin de konaklamaya dahil olması sağlanmaktadır. Bu durum da her otelde farklılık göstermektedir. Bunun yanında tam pansiyon oteller ise sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ve akşam yemeği olmak üzere konuklarına üç öğünü de sağlamakta. İhtiyaçlarınız dahilinde iki tür arasında seçim yapabilirsiniz. Tam pansiyon aynı zamanda gün boyu atıştırmalıkların ve içeceklerin de konaklamaya dahil olduğu pansiyon türüdür. Eğer öğlen yemeği saatlerinde otelde olmayacaksanız ve de şehrin herhangi bir bölümünde restoranda öğününüzü tamamlayacaksanız yarım pansiyon otelleri tercih edebilirsiniz. Ancak dışarıda yemek yemekten taraf değilseniz ve üç öğünü de otelinizde tüketecekseniz tam pansiyon sizlere göre. Adanın uzak bölgelerinden ziyade merkezinde olduğunuzda ve otelin çevresinde olduğunuzda tam pansiyon oteller sizler için avantajlı olabilir. Gün boyu adayı keşfetmek istiyorsanız da yarım pansiyon otellerde konaklayabilirsiniz. Bu sayede gittiğiniz ada köylerinde de öğünlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Marmara Adası’nda Balayı

Balayı için sessiz ve sakin bir yer tercih ediyorsanız Marmara Adası tam olarak size göre. Marmara Adası balayı otelleri butik otel olarak, apart olarak veya pansiyon olarak hizmet verebiliyor. Düğününüzden sonra gürültüsü olmayan bir tatil yeri arıyorsanız Marmara Adası’nda bulunan otellere hemen göz atabilirsiniz. Öncelikle balayı için fırsatlar sunan oteller bulunabilir. Balayılar için her şey dahil paketler bulunduran otellerden her şey konaklamaya dahil olarak yararlanabilirsiniz. Otellerde bulunan neredeyse bütün imkanları kullanabilmeniz mümkün oluyor. Birçok otel balayı için kendilerini tercih eden çiftlere sabahları oda servisi gibi jestlerde bulunabiliyor. Siz de bu şekilde kendinizi şımartmak isterseniz bu otelleri tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda apart otellerden yana da tercihinizi kullanabilirsiniz. Apart villa ve apart dairelerde herhangi bir servis almaksızın konaklamanızı gerçekleştirebilirsiniz. Bulunan mutfakta yemeklerinizi pişirebilir ve manzara eşliğinde akşam yemeğinizi yiyebilirsiniz. Marmara Adası merkez otelleri de balayı için tercih edilebilir. Adanın ortasında, merkezinde olmak istiyor ve her gün merkezi baştan aşağı keşfetmek istiyorsanız merkezi konumdaki otelleri tercih edebilirsiniz. Özel aracınız varsa merkezden hiç de uzak olmayan ada köylerine günlük olarak seyahatler gerçekleştirebilirsiniz. Evcil hayvanınız varsa adadaki oteller bu konuda da sizlere bilgi veriyor. Butik oteller evcil hayvan girişine de izin verebiliyor. Bu konuda seçtiğiniz otelin bilgilerini inceleyebilir ve sonrasında iletişime geçebilirsiniz. 

Marmara Adası Butik Otelleri

Butik oteller, Marmara Adası’nda sıklıkla karşılaşabileceğiniz otel türlerinden biri. Özellikle şehir merkezinde ve köylerde turist yoğunluğuna oranla olarak yayılımları değişiklik göstermekte. Marmara Adası butik otel konsepti konusunda sizleri memnun ediyor. Ada nüfusu çok yüksek olmadığı için yapısal olarak da evler oldukça minyatür ve şehirleşme çok yoğun değil. Şehirde aileler tarafından ya da kişiler tarafından evden dönüştürülmüş butik oteller bulunmakta. Bu butik oteller ortalama beş yatak odalı olarak görülüyor. Eğer adaya kalabalık bir arkadaş grubu ile giderseniz bir butik otelde tamamen bu arkadaş grubu ile konaklayabilirsiniz. Aynı zamanda bu durumu göz önünde bulundurarak erken rezervasyon yaptırmanız gerekmekte. Marmara Adası yüzeysel olarak küçük bir ada olduğu için bir butik otelden denize kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ancak denize girmek gibi bir amacınız yoksa ve sadece şehrin keyfini çıkarmak istiyorsanız butik otellerde de havuz gibi imkanlar var. Marmara Adası havuzlu otelleri denize gitmek yerine havuzu tercih eden konukları için ideal. Bu havuzlar sadece otel sakinlerinin kullanımına açık olduğu için rahat bir şekilde yüzebilir, güneşlenebilirsiniz. Plajların kalabalık olduğu zamanlarda alternatif olarak bu havuzları kullanarak serinleyebilirsiniz. Marmara Adası otelleri denize sıfır butikleri tercih ederek de bu otellerin kendilerine ait olan plajlarını kullanabilirsiniz. Halk plajlarından ayrı olarak sadece otel sakinlerine özel olan bu alanlarda sizler için şemsiye, şezlong gibi imkanlar da sağlanmakta. Butik otellerin tam pansiyon veya yarım pansiyon olmasına göre günlük yemek öğünlerinden faydalanabilirsiniz. Butik otellerin fiyatları da konumlarına göre değişiklik göstermekte. Deniz kenarında olanlar ve adanın merkezinde olanlar farklılık gösterirken, aynı zamanda köylerde bulunan butik oteller de fiyat açısından değişiklik gösteriyor.

Marmara Adası’nda Muhafazakâr Oteller

Muhafazakâr oteller aileler ve benzeri birçok kesim tarafından tercih edilen bir otel türü olarak bilinmekte. Marmara Adası muhafazakâr otel konseptiyle de sizlere hizmet veriyor. Muhafazakâr otel konsepti genel olarak İslami kurallar çerçevesinde tatil yapmak isteyen ve bu konuda hassasiyeti bulunan ziyaretçilere yönelik. Bu otellerde birçok farklı kural uygulanmakta. Öncelikle alkollü içecek tüketimi ve satışı bulunmuyor. Öne çıkan maddelerden biri bu. Mutfakta kullanılan etlerin, tüm yiyeceklerin helal sertifikalı olması gerekiyor. Bu şekilde herhangi bir domuz katkısı olup olmadığı anlaşılabiliyor. Marmara Adası İslami oteller hizmet kısımlarında da ziyaretçilerin isteklerine yönelik seçenekler sunuyor. Otel kapsamındaki yüzme havuzları kadın ve erkek konuklar için ikiye ayrılmış durumda. Bunun dışında çocuklarınız için de eğlenebileceği çocuk havuzları bulunuyor. Eğer denize sıfır bir otelse tasarlanmış olan plajlar da kadın ve erkek olarak ikiye ayrılıyor. Otel bünyesindeki masaj odaları, saunalar kadın ve erkek olarak iki ayrı bölümde hizmet veriyor. Hassasiyeti olan konuklar bu şekilde hizmetlerden faydalanabiliyor. Muhafazakâr otellerde ibadet alanları da detaylı olarak düşünülüyor. Mescitler ve abdest alanları bulunuyor. Bunun dışında konakladığınız odalarda da detaylar düşünülüyor. Eğer ibadetinizi odanızda gerçekleştirmek istiyorsanız tesbih, seccade gibi imkanlarla bunu da yapabilirsiniz. Muhafazakâr otellerde baştan sona her şey İslami kurallara uygun olarak düzenleniyor. Marmara Adası’nda bulunan butik otellerde bu kuralları benimseyen oteller olduğunu görebilirsiniz. Bu sayede bu doğrultuda bir tatil yapmak istiyorsanız bu konseptteki bir otel sizler için uygun olacaktır. 

Marmara Adası’nın Lezzetleri

Marmara Adası’nın geçim kaynakları olan zeytin ve balık ile, mutfaklarına da bu etkinin tam anlamıyla yansıdığını söyleyebilirsiniz. Bu yüzden bu adaya gittiğinizde balığın her türlüsünü yiyebileceğinizi, çeşitli bitkilerle yapılmış yemekleri tadabileceğinizi ve adanın geçim kaynaklarından biri olan zeytinlerin doğallığına tanıklık edebileceğinizi unutmayın. Şehir merkezine çıktığınızda deniz kenarı bölgelerde birçok balık restoranı olduğunu görebilirsiniz. Genel olarak bu balıklar bu yörenin insanları tarafından tutulmakta ve taze olarak restoranlarda servis edilmekte. Balık sofralarındaki salatalarda da yörede yetişen özel bitkilerin kullanıldığını görebilirsiniz. Her alanda bitkilerin yetişme türü değişkenlik göstermektedir. Adadaki lezzetli otlarla hazırlanmış olan yemeklerin tadına bakmalısınız. Bunun dışında yaz mevsiminde gittiyseniz adada hazırlanan dondurma çeşitlerini mutlaka denemelisiniz. Balıkesir’de genel olarak meşhur olan sakızlı dondurma, Marmara Adası’nda da bulunuyor. Yaz sıcağında sizler için oldukça ferahlatıcı olacak. Adada üzüm bağları bulunuyor. Yerel halk ise bu üzümlerin suyunu tüketiyor. Sizler de bu üzüm sularının satıldığı yerleri bularak tüketebilirsiniz. Marmara Adası otelleri her şey dahil konseptte olanlarda gün boyunca olan öğünler konaklamaya dahil olabiliyor. Bu tür butik otellerde yöresel lezzetlerin tadına varabilirsiniz. Ada aynı zamanda zeytincilik ile ünlü olduğundan zeytinyağı üretimi de bulunmakta. Evinize dönerken mutfağınızda kullanmak üzere zeytinyağı da edinebilirsiniz. 

Marmara Adası’nda Gezilecek Yerler

Marmara Adası genel olarak doğal güzellikleri ile bilinmekte. Siz de şehirden uzak bir tatil istiyorsanız ve sessizlik önceliğiniz ise Marmara Adası doğru bir tercih olacak. Marmara Adası otelleri arasından tercih yaptıktan sonra gezilecek yerleri de listenize bir bir ekleyerek tatilinizi renklendirebilirsiniz. 

-Saraylar: Marmara Adası’nda bulunan Saraylar beldesi, kesinlikle görülmeye değer. Türkiye’de mermeri ile ünlü bir alan olarak biliniyor. Öyle ki antik çağlardan bu yana bu adadan mermer temini yapılıyor. Yakın tarihte de sarayların ve benzeri yapıların inşasında buradan çıkarılan mermerlerin kullanıldığı biliniyor. Sizler de burada bulunan mermer tepelerin güzelliğini görmek için ziyarette bulunabilirsiniz. Sahili bulunan Saraylar’da aynı zamanda bu sahilde görülen mermerden heykeller var. Beldede bulunan birkaç otelden birini konaklama amaçlı seçebilirsiniz. Genel olarak apartlarla hizmet verilen bu beldede mermerden güzellikleri görüp doğanın keyfini çıkarabilirsiniz.

-Çınarlı: Marmara Adası’ndaki köylerden biri olan Çınarlı, balıkçılığıyla meşhur. Burada taze tutulmuş balıkların tadına varabilirsiniz. Aynı zamanda apart ve pansiyon gibi konaklama yerlerinde konaklayabilirsiniz. Köye ismini veren çınar ağaçlarını inceleyebilirsiniz. 

-Gündoğdu: Bu köyün temel geçim kaynağı zeytincilik olarak biliniyor. Burada zeytin tadımları yapabilir, oldukça sığ olan plajda denize girebilirsiniz. Nüfus olarak oldukça az insanın yaşadığı köye yaz aylarında turistler geliyor. Köyde apart oteller, butik oteller bulunuyor.

-Topağaç: Bu köyde temel geçim kaynağı balıkçılık olarak biliniyor. Artan ziyaretçi sayısı ile birlikte köyde konaklama yerleri oluşmaya devam ediyor. Burada da butik oteller ve apart otellere, pansiyonlara rastlayabilirsiniz.

-Asmalı: Yeşilin tadını çıkarabileceğiniz Asmalı’nın temel geçim kaynakları zeytincilik ve balıkçılık. Yine burada da pansiyon tarzı otellerde konaklayabilirsiniz.

Marmara Adası’nda Ulaşım

Marmara Adası, Marmara Denizi’nde bulunan ve ulaşımı oldukça kolay bir ada. Balıkesir Marmara Adası otelleri arasından seçim yaptıktan sonra yolculuğunuza başlayabilirsiniz. Marmara Adası’na İstanbul’dan gitmek istiyorsanız ulaşımınızı feribot ile gerçekleştirebilirsiniz. Yine Balıkesir’den gidecekseniz feribot kullanabilirsiniz. Aynı şekilde Tekirdağ’dan da teknelerle Marmara Adası’na geçebilirsiniz. Özel aracınızla gitmek istiyorsanız feribot kullanmanız gerekmekte. Bu şekilde ada içinde de ulaşımınızı bireysel olarak sağlayabilirsiniz. Balıkesir’in çeşitli ilçelerinden de Marmara Adası’na ulaşmak mümkün. Teknelerle bunu gerçekleştirebilirsiniz. Adaya ulaşımınız deniz yolu ile olacak. Adanın içinde de ulaşım oldukça kolay, hiç zorlanmadan kısa bir süre içerisinde gezmeniz gereken her yeri gezebilirsiniz. Özel araçla adaya geldiğiniz zaman yaz aylarında artan nüfusa dikkat etmeniz gerekmekte. Adaya diğer şehirlerden gelen misafirler ile birlikte trafikte yoğunluk yaşanabilir. Bunun dışında kolay düzeni ve küçük olmasıyla özel aracınızla çok rahat bir şekilde adayı baştan aşağı gezebilirsiniz. Eğer özel aracınızla gelmediyseniz, direkt olarak feribota bindiyseniz de ada içi ulaşım sizlere zor gelmeyecek. Adada bulunan otobüsler adanın birçok köyüne seferler düzenliyor. Otobüslerle istediğiniz köye ulaşım sağlayabilirsiniz. Artı olarak adanın merkezi ve köylerindeki arası mesafeler oldukça kısa. Ortalama olarak 7 kilometre denebilir. Tüm köylere bu şekilde çok rahat olarak ziyaret gerçekleştirebilirsiniz. Eğer toplu taşıma kullanmak istemiyorsanız taksiler sizin için doğru seçim olacaktır. Kısa mesafeler olduğu için taksiye binmenizde herhangi bir sakınca yok. Eğer birkaç kişi olarak yolculuk gerçekleştiriyorsanız ortak bir şekilde taksi kullanabilirsiniz. Ada içinde plajlar, koylar arasında değişim yapmak istiyorsanız tekneler ile bunu gerçekleştirebilirsiniz. Birçok koyda tekneler için kurulmuş olan alanlar mevcut. Eğer büyük bir ekiple tüm koyları keşfetmek istiyorsanız bu sizler için oldukça güzel bir avantaj olacaktır. Bu şekilde adanın tüm koylarını gezebilir ve suyun farklılaştığı yerleri inceleyebilirsiniz. İstanbul’dan, Tekirdağ’dan ve Balıkesir’den seferler bir hafta içinde birçok kez yapılmakta. Özellikle yaz sezonunda seferlerde çoğalma görülüyor. 

marmara adası otelleri
 

Marmara Adası nerede?

Marmara Adası, Marmara Denizi’nin güneybatısında bulunmaktadır.

Marmara Adası nereye bağlı?

Marmara Adası, Balıkesir’e bağlıdır.

Marmara Adası nerede kalınır?

Marmara Adası’nda konaklamanızı kolaylaştıracak apart, pansiyon, otel, butik otel gibi birçok seçenek bulunmaktadır. 

Marmara Adası kaç km?

İstanbul ve Marmara Adası arasında 266 kilometre bulunmaktadır. 

Marmara Adası nasıl bir yer?

Marmara Adası, eğer doğa ile iç içe olmak istiyorsanız tam size göre bir lokasyon.

Marmara Adası’nda neler yapılır?

Marmara Adası’nda doğa sporları yapabilirsiniz. Genel olarak adanın manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz. Adanın ünlü olan noktalarına ziyaretler gerçekleştirebilirsiniz. 

Marmara Adası’nda ne yenir?

Marmara Adası’nda, bölgede yetişmekte olan bitkileri tüketebilir, zeytin tüketiminde bulunabilirsiniz.