Menü


Maçka’da Gezilecek Yerler


Maçka Otelleri

Karadeniz’in en güzel doğaya sahip olan ilçelerinden biri olan Maçka, kesinlikle ziyaret edilmesi gereken yerler arasında yer alır. Burayı ziyaret ettiğiniz zaman karşınıza çıkabilecek doğa manzaraları ve yeşilin her yana hükmetmiş olması oldukça ilginçtir. Sizlerde doğa tatili tutkunu iseniz her anlamda ziyaret etmeniz gereken Türkiye’nin en gözde bölgelerinden Karadeniz bölgesi ilginizi çekecektir.  Burada muhteşem doğa manzarası ve Karadeniz’in engin suları her anlamda güzel bir görüntü ortaya çıkartıyor. Belirtmekte fayda var ki buraya gitmeden evvel seçeceğiniz oteli iyi belirlemeniz gerekmektedir. Burada gezilecek yerler çok fazla sayıda olduğu için ve doğanın güzelliği karşısında fazla süre burada kalmak isteyebileceğiniz için her anlamda ilginizi çekebilecek otellere de göz atmanızda fayda var. Maçka otelleri, değişken özelliklere ve hizmetlere sahipleri ve bunlardan sizin kullanımınıza yarayabilecek olanına göz atabilirsiniz.İlçede başlıca ziyaret edilmesi gereken pek çok farklı nokta olduğu için öncelikle bunlara önem vererek ziyaretlerinizde bir düzenlemeye gidebilirsiniz. Ayrıca buradaki en meşhur yerlerden olan ve yol boyunca ziyaret ettiğiniz duraklarda siz manzarasını görebileceğiniz Altındere vadisi de çok önemlidir. Bu vadide yer alan Sümela manastırı, muhakkak görülmesi gereken yerlerin ilk başlarında yer alır.

 

Maçka Gezi Rehberi

 

Maçka Otelleri Ve Otel Fiyatları

Burayı ziyaret ettiğiniz zaman gezebileceğiniz bir çok farklı durak söz konusu ve bu durakları bir gün içerisinde gezmeniz oldukça olası değil. Dolayısıyla buraları gezdiğiniz zaman ziyaret ettiğiniz bölgelerde konaklamak istiyorsanız ve bu muhteşem duaya birkaç gün daha vakit ayırmak istiyorsanız muhakkak ziyaret edebileceğiz pek çok farklı otel söz konusu. Öncelikle belirtmek de fayda var ki burayı ziyaret ettiğiniz zaman karşınıza çıkabilecek oldukça sıcak oldukça insanlar söz konusu. Buradaki insanlarla beraber doğayı kucaklamak ve daha fazla gezmek için de Maçka merkez otelleri veya daha çok yerel ve kırsal yerlerde yer alan butik otellerine göz atabilirsiniz. Bunlar genel anlamda değişken özelliklere sahip olmakta özellikle de Maçka butik otel konseptine oldukça uygun bir yerdir ve burada köy halkının köy evleri söz konusu ve bu köy evlerinin daha sonradan otel haline getirilmesi de yaygındır. Sizlerde hem bir köy yaşantısı hem de bir ev sıcaklığı arıyorsanız muhakkak gibi otellerde ziyaret ettiğiniz zaman tatiliniz daha da keyifli bir hale gelecektir. Tabi yine belirtmekte fayda var ki otellerin konseptleri ve içerikleri farklı olduğu için farklı fiyatlara da söz konusu olması yaygındır. Maçka otel fiyatları genellikle de bu tarz değişken özelliklere sahip olduğu için hizmetlerde değişken olabiliyor. Siz nerede bu oteller arasından seçim yaparken kendi bütçenize uygun bir seçim yapmayı ihmal etmeyin. Kendi bütçenize uygun olabilecek şekilde karşılaşabileceğimiz pek çok farklı otel söz konusu. İçerikleri ve hizmetleri değişkenlik gösterse de Maçka’nın içerisinde yer alan çoğu otel oldukça konforlu ve güvenli olarak adlandırılabilir.

 

En İyi Maçka Otelleri

Maçka’ya ziyaret ettiğiniz zaman karşınıza çıkabilecek pek çok farklı otel söz konusu olacaktır ancak belirtmekte fayda var ki bu otelleri değişken özellikleri de söz konusu olabilir. Özellikle de kırsal kesimlerde yer alan butik oteller ile merkezde yer alan büyük oteller değişkenlik gösterebilir. Butik oteller genellikle daha küçük ve daha çok ev havasında oteller oldukları için ziyaretçileri de daha farklı kesimden insanlar olabilir. Ancak beş yıldızlı ve her şey dahil oteller genellikle daha farklı içeriye sahip oldukları için burayı ziyaret eden insanların da bu otellerde konaklaması yaygındır. Ziyaret edeceğiniz durakları belirledikten sonra bu duraklara yakın olan bir otel arayış içerisindeyseniz, muhakkak ki yaylalarda bulunan veya dağ yamaçlarında bulunan dağ otellerine göz atabilirsiniz. Tüm Trabzon ve Karadeniz manzarasını ayaklarınızın altına serebilecek pek çok farklı otel manzarası da söz konusu. Sizler de manzara ve doğayı seviyorsanız, bu tarz otellerden ya da seçiminizi yapabilirsiniz. Yine aynı şekilde köy yaşantısına adapte olmak ve köy yaşantısını tanımlamak istiyorsanız apart otellerde karşınıza çıkabilir nispeten bunlar diğer otellere göre daha uygun fiyatlı oteller olabilir. Maçka apart otel tercihinizi yaparken de iyi bir piyasa araştırması yaparak otellere göz atabilirsiniz. Maçka uygun oteller genellikle apart otel olarak hizmet vermektedir ya da daha farklı oteller olabilir. Bunları belirlemesini yapabilmek için ilk etapta iyi bir piyasa araştırması yapmanız gerekebilir. Bu araştırma yaptıktan sonra Seçiminizde daha rahat ve özgür bir şekilde yapabilirsiniz. Yine belirtmekte fayda var ki otellerin konseptleri ve içerikleri değişkenlik gösterdiği için hizmetleri de değişkenlik gösterir mesela örnek vermek gerekirse Maçka beş yıldızlı otelleri içerisinde havuz, spa gibi hizmetler de olabilir. Daha çok doğa manzarası ile bir arada olmak istiyorsanız vadi ve yaylaların arasında sıralanmış olan yayla ve ovaların içerisinde yer alan butik otellere göz atabilirsiniz. Butik oteller genel anlamda daha uygun fiyatlı oteller olarak adlandırılabilir çünkü bu oteller büyük olmadığı gibi daha çok eve benzeyen bir büyüklüğe sahiptir. Büyük evlerden dönüştürülmüş olan bu küçük oteller genellikle az sayıda ziyaretçi kapasitesine sahiptir.

 

Maçka Otelleri Nasıldır?

Bu bölgede yer alan oteller genellikle doğa oteli ve manzara oteli olarak karşımıza çıkabilir. Bu otellerin Karadenizli kucaklayan bir manzarası söz konusu olabilir. Sizlerde eğer ki karşınıza çıkabilecek duraklar arasında seyahat ederken ve gezerken yorulmak istemiyorsanız ve günübirlik bir ziyaretten ziyade kalacak da bir yer arıyorsanız bu otelleri keşfedebilirsiniz. Bölgeye gitmeden evvel oteller ile alakalı detaylı bilgi sahibi olursanız daha iyi bir tatil deneyimi sizleri bekliyor olabilir. Ayrıca belirtmekte fayda var ki otellerin konseptleri ve hizmetleri değişkenlik gösterebilir dolayısıyla farklı otelleri göz atarak sizin kendi tatile anlayışınıza hitap edebilecek otellerle tanışabilirsiniz.Mesela örnek vermek gerekirse termal oteller genel anlamda son zamanlarda çok sık bir şekilde insanlar tarafından tercih edilmektedir. Termal suların iyileştirici etkisi olduğundan insanların sağlık sorunları yaşaması sebebiyle bu suları tercih etmesi yaygındır. Bu otellerin genel anlamda hizmetleri diğer otellere nazaran değişkenlik gösterebilir. Yani otelde konakladığınız süre zarfında ve otelde seyahat ettiğiniz süre zarfında pek çok farklı hizmet sizleri bekliyor olabilir. Termal otellerde sıcak su keyfinin tadına varabilmek için bu otelleri fiyatlarını öğrenebilirsiniz. Maçka termal otel fiyatları, değişkenlik gösterebilir ancak yine de belirli bir fiyat aralığında hizmet vermektedirler.  Sizlerde kendi bütçenize uygun seçimler yaparak farklı alternatiflerle karşılaşabilirsiniz. Bu alternatifler arasından örnek vermek gerekirse pek çok farklı otel yine söz konusu olacaktır. Termal otellerden ziyade uygulama otelleri de karşınıza çıkabilir. Maçka uygulama oteli, fiyatları genel anlamda daha çok değişkenlik gösteriyor çünkü bu otellerin diğer otellere nazaran nispeten daha uygun fiyatlardan karşınıza çıkması yaygındır. Bu otellerin konforlu ve güvenli olmasından kaynaklı olarak seyahatiniz boyunca burada konaklayarak sürekli yorulmadan günübirlik seyahat yerine 2 güne yayarak Maçka’ya gezebilirsiniz. Maçka’da gezilmesi ve görülmesi gereken pek çok farklı yer olduğu için özellikle de tarihi yerler olduğu için buraları gezmek için zaman ayırmanız gerekebilir.

Maçka Otelleri
 

Maçka’da Konaklama

Maçka’da konaklamak istiyorsanız Maçka’da sayısız oteli ile karşılaşabilirsiniz. Bu otellerden özellikle de sizin kullanımınıza ve gündelik yaşantıdaki konforunuza hitap edebilecek farklı sayıda hizmet söz konusu olabilir. Otellerin içeriğine baktığınız zaman genellikle bu hizmetleri görebilirsiniz. Dolayısıyla burayı ziyaret etmeden evvel bir piyasa araştırması yaparak otelle ile alakalı detaylı bilgiler elde edebilirsiniz. Yine belirtmekte fayda var ki otellerin kendine has yapısı ve oldukça özelleşmiş konseptleri söz konusu olduğu için otellerin içeriği ile alakalı bilgi edinmelisiniz. Maçka’da doğa manzarasına hakim olmak istiyorsanız bir Maçkanın en güzel değerleri ile vadileri arasında bir otel arıyorsanız buna yönelik seçim yapabilirsiniz. Belirtmekte fayda var ki karşınıza çıkabilecek otellerin farklılaşma söz konusu. Özellikle de Maçka merkezde değilde daha çok sahil kısmında ve yaylaların içerisinde yer alan oteller daha çok butik otel statüsüne sahip olmaktadırlar. Bu butik oteller sizlere bir ev konforunu verebilecek otellerdir. Küçük minyatür otel olarak adlandırılabilir butik oteller genellikle evlerden dönüştürülmüş otellerdir. Burada az sayıda ziyaretçi konaklayabilir. Ama merkeze yakın olmak istiyorsanız daha lüks beş yıldızlı her şey dahil otellerde de karşılaşabilirsiniz.

 

Maçka Nerede?

Maçka Karadeniz bölgesinde yer alır ve Trabzon iline bağlı bir ilçedir. Trabzon’un ilçelerini nispeten daha meşhur ve daha turistik bir ilçedir. Bu ilçeyi ziyaret ederek sizlerde tatilinize renk atabilirsiniz. Yeşilin egemen olduğu ilçede genel anlamda bir çok vadi ve yayla bulunmaktadır. Bu vadi ve yaylaların arasında sıralanmış pek çok farklı otel karşınıza çıkacaktır. Doğa manzarası seviyorsanız ve dua düş günü iseniz bu otellerde konaklayarak seyahatinizi devam ettirebilirsiniz. Karşınıza çıkabilecek alternatifler çeşitlendiğinden özellikle de doğa manzarasına yönelik bir arayış içerisinde iseniz butik otellere göz atabilirsiniz.

 

Maçka’ya Nasıl Gidilir?

Buraya ulaşım sonucuna göre bileceğiniz pek çok farklı doğa manzarası ve doğa harikası kültürel duraklar söz konusu. Buraya gelen anlamda merkezden gelen insanlar Gümüşhane üzerinden kara yolu ile bulaşmaktadır. Trabzon merkezde olan yakınlığı ile de bilindiği için genel anlamda ziyaretçisi bol bir yerdir. Merkeze yaklaşık 30 km uzaklığındadır ve dağlarla çevrili bir vadiye sahiptir. Ulaşım biraz yorucu ve uzun olabilir ancak yine de burayı ziyaret etmelisiniz.

 

Maçka’da Nerede Kalınır?

Maçka’da genellikle ziyaret eden ziyaretçiler burada yeralan otellerde konaklamaktadır. Buradaki oteller kendi hizmetlerine ve kendi vizyonlarına göre özelleşmektedir. Bazı otellerde Spa hizmeti, havuz hizmeti vs gibi pek çok farklı hizmet söz konusu olabiliyor. Ancak bazı oteller ise kendi yapısı gereği apart otel tarzında küçük oteller olabiliyor. Merkeze yakın oteller genellikle daha çok ev kalabalık misafirlerini ağırladığı için büyük oteller olarak adlandırılabilir ve çoğu beş yıldızlı otel sıfatına sahiptir. Sizlerde Maçka’ya geldiğiniz zaman buraya gezmek istediğinizde seyahat edeceğiniz süre zarfında konaklayan bileceğiniz otellerle tanışabilirsiniz.

 

Maçka’da Nereye Gidilir?

Maçka’da ziyaret edebileceğiniz pek çok farklı seyahat rotası söz konusu. Bu noktaları belirledikten sonra burayı ziyaret etmeniz gerekebilir. Farklı kültürel ve dokusu eskiye pek çok yapı ile karşılaşabilirsiniz. Aynı zamanda belirtmekte fayda var ki Karadenizin simgesi haline gelen Sümela Manastırı da Maçka’da yer alır ve bu vadenin de inanılmaz popüler bir yanı söz konusudur. Sizler de karşınıza çıkabilecek alternatiflerden yararlanarak Maçka’ya ziyaret edebilirsiniz burada gezebileceğiniz ve görebileceğiz pek çok farklı yer söz konusu. Altındere Vadisi içerisinde yer alan pek çok farklı manastırı gezebilirsiniz. Aynı zamanda Karadeniz'in efsanevi lezzeti olan Karadeniz çayından yudumlayarak Boztepe’de eşsiz bir keyif yaşayabilirsiniz.
 

Maçka’da Ne Yapılır?

Maçka’yı ziyaret etmenizin en önemli sebeplerinden biri burada gezilecek çok farklı durağın olmasıdır. Burada sevdiklerinizle beraber tüm Trabzon manzarasını ve tüm Karadeniz manzarasını tadını çıkartabileceğiniz manastırlar söz konusu. Burada yapabileceklerinizin sınırı çok fazla yok çünkü burada pek çok farklı doğa yürüyüşü, sahilde deniz kenarında bir çay içmeye, Karadeniz lezzetlerinden tatma gibi aktiviteler yapabilirsiniz. Güzel bir anı biriktirebilmek için de burayı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Aynı zamanda burada tarihi ve kültüre de ışık tutarak kültürüyle alakalı pek çok şey öğrenebilirsiniz. Tarihin bizlere armağan ettiği ve aktarmış olduğu pek çok farklı manastır, mağara, anıt, vadi ve yayla ile karşılaşabilirsiniz.
 

Maçka Kaç Km?

Maçka Trabzon oldukça yakın bir ilçesidir, buranın  genel anlamda Trabzon ile yakın bağlantısı olduğundan ziyaretçiler burayı es geçmeden uğrayıp buradaki manastırların keyfini çıkartır. Yaklaşık olarak 45 km civarında olan Trabzon ili Maçka arası muhakkak ziyaret etmeniz gereken duraklar arasında yer alır. Keyifli bir tatil yapmak istiyorsanız ve bu tatilinizi sevdiklerinizle beraber güzel bir şekilde yapmak istiyorsanız ziyaret edebileceğiniz pek çok farklı yer var ve bu noktalara gelebilmek için arabayı kullanabilirsiniz. Araba kullanarak pek çok farklı bölgeyi ziyaret edebilirsiniz ve buradaki köylere ulaşabilirsiniz. Köylerin içerisindeki insanlarla konuşabilirsiniz aynı zamanda Maçka’ya yakın olan başka ilçelerle de temasa geçebilirsiniz.