Menü


The Marmara Antalya

Eski Lara Yolu No. 136 Sirinyali Antalya, Antalya

Sealife Family Resort Hotel

Konyaalti Sahil Seridi Antalya, Antalya

Rixos Downtown Antalya All Inclusive - The Land Of Legends Access

Sakip Sabanci Boulevard, Konyaalti Beach Antalya, Antalya

Konyaaltı Otelleri

antalya-konyaaltı otelleri

Antalya, sıcak iklimi ve doğal güzellikleriyle birlikte tatil için en sık tercih edilen şehirler arasında bulunur. Şehrin sahip olduğu birbirinden güzel tatil beldeleri ve ilçeleri tatil yapmak isteyenler için oldukça önemlidir. Antalya’nın en ünlü tatil beldelerinden biri de Konyaaltıdır. Bu belde diğerlerine göre küçük olmakla birlikte samimi havası ve muhteşeme sahilleriyle dikkat çeker. Konyaaltı küçük bir tatil beldesi olmasına rağmen tatilinizi doldurabileceğiniz sayısız aktiviteye ve gezilebilecek tarihi, kültürel güzelliklere sahiptir. Bölgeyi ziyaret edenler için keyifli bri tatil geçirmek kaçınılmazdır. Bölgede tatilinizi planlarken ilk olarak kalmak istediğiniz yeri seçmelisiniz. Konaklama noktaları bölgede çoks ayıda bulabileceğiniz yerlerdir. Konyaaltı otelleri sayısız seçenekleri sayesinde oldukça geniş kitlelere hitap eder. Bölgede gezmek istediğiniz yerlere ve yapmak istediğiniz aktivitelere göre sayısız alternatif bulabilirsiniz. Tüm bu çeşitlilik arasında kendi bütçenize uygun yerleri bulmak da çok daha kolay olur. Siz de Konyaltını’nın güzellikleri inceleyerek tatil programınızı oluşturabilir ve günlük hayatından stresinden uzaklaşmak için bir adım atabilirsiniz.

Konyaaltı Otel Seçenekleri

Tatilinizi planlarken ilk olarak göz önünde bulundurmanız gereken noktalar arasında kalacağınız yer gelir. Konaklama yerini seçerken kendinize uygun bir yeri tercih etmemek tatilinizin hayalinizdeki kadar keyifli olmasını sağlar. Tüm otel seçeneklerini inceleyerek kendinize en uygun olan ve gezmek istediğiniz bölgelere yakın olan otelleri tercih etmek tatilinizi hayallerinizinde üstünde bir noktaya taşır. Konyaaltı’nda bulunan otel seçenekleri oldukça geniş bir skalaya sahiptir. Bu skalda bulunan otellerin tümü birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Bu farklılıklar arasında verdikleri hizmetler, otellerin büyüklüğü, bulundukları konum sayılabilir. Konyaaltı butik otelleri ön plana çıkan seçenekler arasında bulunur. Bu tür oteller genellikle diğerlerine göre daha küçük olurlar ve daha az sayıda misafir ağırlar. Bu özellik otellerin hizmetleri çok daha samimi bir hale gelmesine yardımcı olur. Ayrıca, kalabalık ortamlarda bulunmaktan hoşlanmayanlar için iyi bir alternatif sunar. Konyaaltı havuzlu oteller, yüzme deneyimine yakın olmak isteyenler için harikadır. İstediğiniz özellikleri belirledikten sonra farklı seçenekleri inceleyebilir ve Konyaaltı otel tavsiye yazılarını okuyarak doğru tercihi yapabilirsiniz.

Konyaaltı Muhafazakâr Otel Seçenekleri

Konyaaltında bulunan faklrı konaklama seçeneklerinin en önemli özelliği birbirinden farklı kültürlere sahip misafirleri ağırlayabilecek türlere sahip olmalarıdır. Bu oteller arasında kendiniz için uygun olan türü bulmak oldukça kolaydır. Konyaaltı muhafazakâr oteller farklı seçenekler arasında ön plana çıkanlardan biridir. Özellikle dini hassasiyeti olanlar için bu tür en uygun koşulları sunar. Konyaaltı İslami oteller sahip oldukları alkolsüz içecek servisi hizmetleriyle de dikkat çeker. Bu tür teller de kadınlar ve erkekler için ayrı havuzlar bulunur. Otellerin bu özelliği muhafazakâr yaşam tarzına sahip olan ve klasik oteller de bu yaşam tarzına uygun hizmeti bulamayanlar için harika bir tercihtir. Bu otellerde çocuklu aileler içinde çeşitli hizmetler bulunabilir. Bunların başında çocuk havuzu ve çocuk oyun alanı gelir. Bu oyun alanında bulunan yüksek güvenlik önlemleri sayesinde gönül rahatlığıyla çocuklarınızın eğlenmesini sağlayabilirsiniz.

Konyaaltı 5 Yıldızlı Oteller

Konyaaltı bölgesinde faklrı yıldız sayılarına sahip çeşitli oteller bulunur. Otellerin sahip oldukları yıldızlar, farklı standartları karşıladıklarının göstergesidir. Bu sebeple seçim yaparken otellerin yıldızlarına da dikkat etmeniz gereklidir. Tek yıldıza sahip olan oteller en az 10 odaya sahip olan otellerdir. Otellerin bir yıldız alabilmesi için kahvaltı salonu ve lobisi bulunması gereklidir. Antalya Konyaaltı otelleri 3 yıldızlı alternatifler ile ön plana çıkar. Bunların 3 yıldıza sahip olabilmesini sağlayan önemli özellikleri yüzme havuzu olur. Ayrıca üç adet yıldız için bünyesinde en az bir adet yüzme havuzuna olması gerekir. Bu yerlerin odalarda televizyon ve çamaşır servisi gibi servisleri de sunması şarttır. Antalya Konyaaltı otelleri 4 yıldızlı seçenekler ise bünyelerinde çeşitli restoranlar da bulundurur. Bu tür otellerin bünyesinde bir adet kapalı ve bir adet açık olmak üzere en az iki adet yüzme havuzu bulunmalıdır. Konyaaltı 5 yıldızlı oteller bölgede en sık bulabileceğiniz seçeneklerdendir. Bu tür oteller tam teşekküllü bir sistem bulunur. En az iki adet yüzme havuzunu yanı sıra odalarda konforunda sağlanmasına yardımcı olan çeşitli hizmetler mevcuttur. Aynı zamanda her odasında da televizyonlar bulunur. Özellikle uzun süreli tatiller yapmak istiyorsanız, bu konsept oldukça konforludur.

Konyaaltı Spa Otelleri

Günlük hayat bazen oldukça stresli hale gelebilir. İş hayatında sahip olduğunuz sorumluluklar, günler boyunca ara vermeden süren koşuşturmacalar vücudunuz için zorlayıcı olabilir. Tüm bu koşuşturmalar sırasında vücudunuza kendini yenilemesi için fırsat vermeniz çok önemlidir. Bunun için yapabileceğiniz en iyi aktivitelerden biri spa otelleri olur. Konyaaltında yapacağınız rahatlatıcı ve keyifli bir tatil sırasında spa otellerinde konaklamak vücudunuzun tam ihtiyacı olan şeydir. Konyaaltı spa otelleri masaj hizmetleriyle dikkat çeker. Bu tür otellerin konsepti bedeninizin rahatlayabilmesini ve yenilenebilmesini sağlayacak şekilde kurulur. Bu otellerdeki spa seansları sırasında birbirinden kaliteli yağlar, rahatlatıcı kokular kullanılır. Antalya lüks oteller arasında bu tür hizmetlere sahip olan seçenekler de çok sayıdadır. Bazı spa oteller de termal sulara da sahip bulunur. Bedeninizin ihtiyacı olan minerallere sahip olan bu sular, kaslarınızın gevşeyebilmesi ve iyileşebilmesi için harikadır.

Herşey Dahil Konseptiyle Konyaaltı Otelleri

Konaklama seçeneklerinde alacağınız hizmetler tatilinizin yönü için belirleyici olur. Tatil sırasında rahatlamak ve kafanızı tamamen boşaltmak istiyorsanız, herşey dahil konspetine sahip alternatifler sizin için en iyi seçim olur. Konya otelleri herşey dahil seçenekleri misafirlerin  her ihtiyacının karşılanmasını sağlayan türde konaklama mekanlarıdır. Bu tür otellerde konaklama süresi boyunca yemek sorun yaşamazsınız. Herşey dahil konseptinde misafirlere üç öğün otel tarafından servis edilir. Bu sayede tatiliniz boyunca nerede yemek yiyeceğiniz konusunda kararsızlık yaşamaz, her gün birbirinden lezzetli yemeklere ulaşabilirsiniz. Bu konseptte dahil olan biri diğer hizmette beş çayı ikramlardır. Üç öğün arasında atıştırmalığa ihtiyaç duyduğunuzda beş çayı hizmeti oldukça kullanışlı olur. Bir diğer önemli hizmette gün boyunca alkollü ve alkolsüz içecek servisi olur. Konakladığınız süre boyunca istediğiniz içeceği istediğiniz zaman hiçbir ücret ödemeden tüketmeniz mümkündür. Servislere genellikle oda servisi de dahil olur ve bu sayede odanızdan çıkmak zorunda kalmadan yemek yiyebilirsiniz.

Konyaaltı Otel Fiyatları

Konaklayacağınız oteli seçerken dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta da ödeyeceğiniz ücret olur. Her kullanıcının kendi bütçesine uygun ücreti ödemesi tatilin zorlayıcı hale gelmemesi için çok önemlidir. Konyaaltı’ndaki oteller sahip olduğu çeşitlilik sayesinde farkı bütçe aralıklarına sahip olan kişilerin kendilerine uygun yeri bulabilmesi yardımcı olur. Konyaaltı otelleri fiyatları çeşitli özelliklere göre değişiklik gösterirler. Fiyatları etkileyen bu özelliklerin başında otelin türü gelir. Her otel türü kendine özel bir sisteme ve yapıya sahiptir. Konyaaltı suit otel en sık tercih edilen son derece lüks konaklama mekânlarından biridir. Bu otelelr sahip oldukları suit odalarla dikkat çekerler. Suit odalar, lüks bir daire yapısında olduğu için alternatiflerine göre biraz daha yüksek fiyatlıdır. Bu odaların büyüklüğüne göre de fiyatlar aralığı değişebilir. King suit odalar, diğer odalardan daha büyüktür ve içlerinde çalışma masası, kütüphane ve koltuk takımı gibi mobilyalar bulundurur. Bu sebeple fiyatlar biraz daha artacaktır. Hizmet de fiyatları etkileyen faktörlerdendir. Özellikle herşey dahil konseptinde konaklama fiyatlarının daha yüksek olduğu görebilirsiniz. Ancak bu konsept yiyecek ve içecekler dahil olduğu için tasarruflu olabilir.

Konyaaltında Ulaşım Nasıldır?

Tatile çıkarken en önemli detaylar arasında ulaşım da bulunur. Tatil yapacağınız beldeye ulaşımın yanı sıra beldenin içindeki farklı noktalara ulaşım da çok önemli konular arasındadır. Konyaaltına farklı bölgelerden ulaşım için kullanabileceğimiz farklı yöntemler bulunur. Bölgeye Antalya’dan ulaşmak için otobüsler kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra farklı şehirlerden bölgeye ulaşmak istiyorsanız, özel araçları tercih edebileceğiniz gibi uçakla yolculuk yaparak Antalya Havaalanı’na kısa sürede varabilirsiniz. Daha sonra havaalanından HAVAŞ’lar ile bölgeye rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Konyaaltı, oldukça küçük bir belde olduğu için birçok yere yürüyerek ulaşmak mümkündür. Ayrıca bisiklet kiralayarak da bölgede ulaşım sağlayabilirsiniz. Konyaaltı merkez otelleri konumları sayesinde bölgedeki her yere rahatlıkla erişmenize yardımcı olur. Bu oteller tam merkezde bulundukları için birçok gezi rotasına yakındır ve ulaşımı çok daha kolay bir hale getirir. 

Konyaaltı Gezilecek Yerler

antalya-konyaaltı otelleri
 

Konyaaltı tatillerinizi planlamak için sayısız seçeneğe sahip olan ve hem doğal hemde kültürel zenginliklerle dolu bir tatil beldesidir. Bu beldede gezi rotasına ekleyebileceğiniz sayısız seçenek sayesinde kendinize uygun tatili planlamak çok daha kolay olur. Bölgede ziyaret edebileceğiniz kültürel zenginlikler arasında Antalya Müzesi önemli bir yere sahiptir. Yüzyıllar öncesinden kalma sayısız tarihi eserin sergilendiği bu müzeyi ziyaret ederek tarihe tekrar şahit olabilirsiniz. Ziyaret edebileceğiniz yerlerden biri de Geyikbayırı Mağarası’dır. Bu mağara Antalya’nı en önemli doğal güzelliklerinden biridir. Özellikle yağışlı günlerde nefis bir manzara oluşturan bu mağara, 6.5 m derinliğiyle dikkat çeker. Antalya Aquarium da ziyaret etmeniz gereken yerlerden biridir. Sayısız balık türünün ve deniz canlısının gözlemenebilecğei bu akvaryum özellikle çocuklu ailelerin keyfini çıkarabileceği önemli noktalardandır. Konyaaltı tatil otelleri tüm bu bölgelere kolaylıkla ulaşım sağlanabilecek şekilde konumlanmış seçeneklere sahiptir. Antalya Konyaaltı otel tavsiye seçenekleri arasında tüm bu bölgelere yakın oteller bulmak mümkündür. Bu sayede siz de rotanız için uygun konaklama mekanını bulabilirsiniz.

Konyaaltı Yöresel Lezzetleri

Tatil yaparken, bulunduğunuz bölgenin lezzetlerini deneyimlemek de önemlidir. Farklı lezzetlerin denenmesi ve keşfedilmesi tatillerin en güzel yanlarından biridir. Konyalaltı da saihp olduğu yöresel elzzetler ve sayısız restoranla misafirlerine bu imkanı sunar. Bölgede en sık bulabileceğiniz türde restoranlar ‘kendin pişir kendin ye’ konseptine sahip olanlardandır. Bu tür restoranlar samii havalarıyla dikkat çekerler. Bu tür alanlar sayesinde piknik severler de oldukça keyifli vakit geçirerek lezzetli yiyecekler tadabilir. Bölgedeki kahvaltı salonları da oldukça ünlüdür. Serpme kahvaltılar  sayesinde gününüze en iyi şekilde başlayabileceğini lezzetleri tadabilirsiniz. Bölge restoranlarda tadabileceğiniz en popüler lezzetler arasında barbun tava bulunur. Bu yemeğin yanında genellikle haydari, hibeş ve piyaz gibi mezeler tüketebilirsiniz. Konyaaltı uygun otel seçenğini bulmaya çalışırken bu elzzetlere saiph restoranların oteliizin çevresinde olamına daikkte tetmek çnemlidir. Bölgedeki tepelerin çevresine konumlanmış olan restoranlar misafirlerin farklı lezzetleri daha kolay bir şekilde bulabilemesini sağlar. Bu sayede yemek yemek için yol kat etmenize gerek kalmadan bölgenin sahip olduğu eşsiz lezzetlerin tadını çıkarabilirsiniz.

Konyaaltı Sahilleri ve Plajları

Konyaaltı’na gittiyseniz serin sularını ve temiz plajlarını ziyaret etmeden tatilinizi bitirmemelisiniz. Bölgede bulunan plajlar ve koylar doğal güzellikleriyle misafirlerin dikkatleri üzerlerine çekerler. Konyaaltı plajı en popüler olanlardan biridir. Bölgede en sık tercih edilen bu plajda çeşitli işletmeler bulunur. Bu işletmeler sayesinde duş ve yemek gibi hizmetlerden yararlanmak mümkündür. Eşsiz güzelliğe sahip olan kıyı şeridi boyunca bisikletle gezintilere çıkmak da oldukça keyifli olur. Sarısu Kadınlar Plajı da çok sevilen salihlerdendir. Sadece kadınların kullanımına açılmış olan bu plaj özellikle kız kıza tatil yapmak isteyenler için harika bir seçimdir. Topçam Plajı da turisti akışın yoğun olduğu bölgelerden biridr. Bu plaj sahip olduğu manzaralarıyla oldukça otantik bir eneyim yaşamanızı sağlar. Konyaaltı sahil otelleri konaklamalarında bu bölgelere ulaşım çok daha kolay olur. Bu tür otellerin bazılarında özel bir plaj yer alır. Sadece otel misafirleri tarafından kullanılabilecek plajlara sahip bu seçenekler, denize yakın olmak isteyenler için harika bir seçim olabilir.

Konyaaltı’nda Yapabileceğiniz Aktiviteler

Konyaaltı sahip olduuğu eşsiz doğal güzellikleri ve kültürel zenginlikleriyle yapabileceiniz sayısız aktiviteye sahiptir .Bu aktiviteler sayesinde oldukça keyifli bir tatil yapabilirsiniz. Tüm bu aktivite çeşitleri herkesin kendine uygun bir seçeneği bulabilmesini sağlar. Bölgede yapabileceğiniz en önemli aktivitelerden biri deniz paraşütüdür. Konyaaltı plajı da rahatlıkla yapabileceğiniz bu aktivite klasik paraşütten biraz farklıdır. Deniz paraşütünde, paraşüt bir teknenin arkasına bağlanarak çekilir. Bu sayede denizin üzerinde, deniz havasıyla bütünleşerek uçuyor gibi hissedebilirsiniz. Bölgede bulunan Doyran Göleti ise özellikle aile tatilleri de ziyaret edilmesi gereken önemli noktalardan biridir. Bu göletin çevresinde piknik yapabilir ve bisikletle bölgede geziye çıkabilirsiniz. Bölgede bulunan oylarda bir tekne gezintisine çıkmak da mümkündür. Bu tekne gezitnileriyle çeşitli adaları ve koyları keşfedebilir doğal güzelliklerin tadına varabilirsiniz. Denizden biraz uzaklaşmak isteyenler için de tarihi bölgeleri gezintiye çıkmak yapılabilecek aktivitelerdendir. Bu bölgeleri gezerek Antalya’da uzun yıllar boyunca konumlanmış olan sayısız imparatorluğun izlerini gözlemleyebilirsiniz. Ayrıca, bölgede düzenlenen festivaller de oldukça keyifli zaman geçirmenizi sağlar.

 

Konyaaltı Nerede?

Konyaaltı Akdeniz Bölgesi’nde bulunur.

Konyaaltı Nereye Bağlıdır?

İlçe, Antalya’ya bağlıdır. 

Konyaaltı’na Nasıl Gidilir?

İlçeye ulaşmak için kullanabileceğiniz en kolay yöntem otobüslerdir. Şehir dışından bölgeye ulaşmak gittiğinizde ilk olarak Antalya’ya gidebilir ve şehir merkezindeki otobüslerle ilçeye ulaşabilirsiniz. 

Konyaaltı’nda Ne Yenir?

Konyaaltını ziyaret ettiğinizde ilk olarak deniz ürünlerini tatmalısınız. Bölgede çok sayıda deniz ürünü bulunduğu için taze barbunların lezzetinin tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca zeytinyağlı yemekler de bölgede oldukça ünlüdür. Hibeş ve haydari gibi mezeler de denenmesi gereken yiyeceklerdendir. Kuru fasulye ile yapılan ekşi bir yemek olan piyazı da bu bölgede tahinli alternatifiyle tadabilirsiniz. Bölgeyi ziyaretlerinde kahvaltı salonlarındaki gözlemeleri de denemelisiniz.

Konyaaltı’nda Ne Yapılır?

Konyaaltı’nda yapabileceğiniz çok sayıda aktivite bulunur. Bu aktivitelerin başında deniz ile bağlantılı oranlar gelir. Tekne gezintileri, deniz paraşütü ve yüzme en sık tercih edilen aktivitelerdendir. Bölgede bu aktivitelerin yanı sıra tarihi gezilere de katılabilirsiniz. Müzeleri gezebilir ve Roma hamamını ziyaret edebilirsiniz. Kent meydanında bulunan hediyelik eşya dükkanlarını gezerek tatilinizden hatıra kalacak hediyelik eşyaları inceleyebilirsiniz.

Konyaaltı’nda Nerede Kalınır?

İlçede kalınabilecek sayısız otel bulunur. Bu oteller arasında kendine ait alanı olan ve sakin bölgelerde konumlandırılmış olanlar da mevcuttur. Ayrıca bölgenin merkezinde bulunan ve her yere rahatlıkla ulaşabileceğiniz türde otelleri de rahatlıkla bulabilirsiniz. Bölgede yerlilerin samimiyet ile yönetilen butik otel seçenekleri bulmak da mümkündür.