Menü


Güre’de Tatil ve Oteller

güre otelleri

Ege Bölgesi, sahil kıyısı kentleriyle birlikte oldukça uğrak bir tatil bölgesi olarak bilinmektedir. Balıkesir, çoğu tatil beldesine ev sahipliği yapan bir ildir. Bu tatil beldelerinden bir tanesi de Güre’dir. Doğallığı ile öne çıkan Güre, yaz veya kış olması farklılık yaratmaksızın tatilciler için uğrak bir nokta haline gelmiştir. Bulunduğu konumdan ötürü ziyaretçilere görsel şölen yaratacak olan ve kaynaklarıyla kış aylarında bile tatil yapmanızı sağlayacak olan Güre’yi mutlaka ziyaret etmelisiniz. Güre, özellikle sağlık turizminde oldukça etkili ve ismini duyurmuş bir bölgedir. Mineralli suları ile birlikte termal kaplıcaları birçok ziyaretçinin tercih sebebi olarak bilinmektedir. Kaplıcalarının meşhur olmasından dolayı Güre termal kaplıca otelleri konusunda oldukça zengindir. Güre’nin meşhur olmasının bir yönü de konumundan kaynaklıdır. Konum olarak Kazdağları’nın eteklerinde bulunmaktadır. Bir yönü dağlara, bir yönü denize bakan bu şehirde haliyle oksijen bolluğu vardır. Bu yüzden de birçok insan tarafından tercih edilmektedir. Astım hastaları tarafından oksijeni konusunda rağbet gören Güre, sağlık turizminde oldukça önemli bir yere sahiptir. Sadece kaplıcaları değil, plajlarında da tatil yapabilirsiniz. Denizinin temizliği ile birlikte yaz aylarında da plajlarına rağbet edilmektedir. Yine de sakin yapısını koruyan Güre, birçok kişi tarafından sessiz bir tatil geçirme isteği ile tercih edilmektedir. 

Güre’de Otel Fiyatları

Güre, sadece yaz aylarında değil, özellikle kış aylarında da turistler tarafından sıkça tercih edilen bir bölgedir. Bu yüzden sezon olarak kış aylarında termal otellerde büyük ölçüde yoğunluk bulunmaktadır. Eğer kış ayında Güre’yi ziyaret edecek ve bir termal otelde konaklayacaksanız rezervasyonunuzu o döneme bırakmamanız sizin için daha iyi olacaktır. Erken rezervasyon ile birlikte çok daha uygun fiyatlara konaklamanızı gerçekleştirebilirsiniz. Güre otelleri fiyatları bu noktada farklılık gösterecektir. Eğer sahilde bir otelde konaklayacaksanız yaz mevsimindeki yoğunluğu da göz önüne almanız gerekmekte. Her iki mevsimde de Güre’de turist yoğunluğu olduğu için fiyat farklılığında otellerin konumları oldukça önemli. Bu gibi termal otel ya da sahil otellerinin yanı sıra Güre uygulama oteli gibi otelleri tercih edebilirsiniz. Bu otellerde üniversitelerin turizm bölümlerindeki öğrenciler staj yaptığından, fiyat olarak daha uygun şekilde konaklama sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra ormanlık alanlarda, doğa içinde tatil yapmak istiyorsanız bungalov oteller sizler için doğru bir tercih olacaktır. Bu otellerin de fiyatları değişmektedir. Eğer otelde kalmak istemiyor, kamp yapmak istiyorsanız, belirli kamp alanlarında konaklayabilirsiniz. Bu bölgeler fiyatlandırma açısından oldukça uygun durumdadır. 

Güre’de Butik Oteller

Butik oteller, kalabalık yerine daha sakin ortamları tercih eden ziyaretçiler için oldukça uygun otellerdir. Butik otellerde oda sayısı olarak normal otellere oranla daha az oda bulunmaktadır ve bu tür oteller genelde oteli yaptıran kişi tarafından birebir yönetilmekte, denetimi yapılmaktadır. Çalışan sayısı da oda sayısına oranlıdır. Konfor olarak normal bir otelden farkı yoktur. Hatta konfor konusunda oldukça yüksek seviyede butik oteller de bulunabilir. Güre butik otelleri şehrin birçok bölgesinde bulunabilir. Şehir merkezinde de bulunabilen bu butik oteller, aynı zamanda sahil kenarlarında da bulunabilir. Fiyatları da buna göre değişkenlik gösterecektir. Eğer deniz manzarasını seyretmek istiyorsanız buna uygun bir butik otel bulabilirsiniz. Eğer şehir merkezinde vakit geçirecekseniz ve de şehir manzarası tercih ediyorsanız, daha merkezi bir konumda olmak istiyorsanız bu tür butik oteller sizler için doğru bir tercih olabilir. Her bütçeye uygun ve her şekilde tatil stilinize uyum sağlayabilecek olan butik oteller arasından seçim yaparak rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Butik otel konforunda Güre’nin manzarasını izleyerek doğal güzellikleri keşfe çıkabilirsiniz. Evcil hayvanınızın bulunması durumunda bu koşulları sağlayan butik otellerden yana tercihinizi kullanabilir ve konforlu bir tatil geçirebilirsiniz.

Güre Apart Otelleri

Otel dendiğinde akla gelen bir diğer çeşit ise apart oteldir. Diğer otellerden farklı olarak apart otellerde kontrol tamamen size aittir. Dilediğiniz gibi apart oteli kullanabilirsiniz. Günlük olarak herhangi bir görevli bulunmamaktadır. Ancak ihtiyacınız olduğunda ulaşım sağlayabilirsiniz. Genel olarak daireler şekilde dizayn edilmiştir. Yemek ve benzeri şeyler konaklamaya dahil değildir. Apart daire içerisinde bulunan mutfakta yemeklerinizi kendiniz pişirerek tüketebilirsiniz. Güre apart otel konusunda oldukça zengindir. Sahil kesimlerinde bulunan apart oteller ile birlikte deniz manzarasının keyfini çıkararak kendi hazırladığınız yemeği balkonda yiyebilirsiniz. Apart otellerde kahvaltı ve benzeri hizmetler bulunmadığı için fiyat olarak da oldukça uygun olacaktır. Sadece konaklama olarak kullanabileceğiniz bu otellerden oldukça memnun kalacaksınız. Aynı zamanda bazı apart otellerde havuz ve benzeri imkanlar da bulunmaktadır. Bu imkanlardan da faydalanabilmeniz mümkün. Tatilinizi sakin ve bağımsız şekilde geçirmek istiyorsanız apart oteller tam olarak size göre. Rezervasyonunuzu yaparak yılın her mevsiminde Güre’nin güzelliklerini keşfe çıkabilirsiniz. 

Güre Muhafazakâr Oteller

Tatilcilerin tercihlerinden biri olan muhafazakâr oteller, Güre’de bolca bulunan otel çeşitleri arasında. Muhafazakâr oteller ile birlikte İslami şartlara uygun olarak tatilinizi yapabilirsiniz. Birçok farklılıkla birlikte isteğiniz doğrultusunda hareket edebilirsiniz. Muhafazakâr otellerde öncelikle kadınlar ve erkekler için ayrı plaj alanları veya ayrı yüzme havuzları bulunmakta. Termal muhafazakâr otellerde de bu durum aynı şekilde gerçekleşmekte. Bu sayede kadın ve erkekler farklı alanlarda suyun keyfini çıkarabilir. Bunun yanı sıra yemeklerde de helal ürün kullanımına dikkat edilmekte. Hatta yemeklerde kullanılan etler, İslami şartlara uygun olarak kesilmekte. Güre muhafazakâr oteller tüm bu isteklerinizi yerine getiriyor. Muhafazakâr otellerde kişilerin odalarındaki detaylar da düşünülüyor. İbadetlerin gerçekleştirilmesine olanak tanıyan seccade, tesbih gibi eşyalar da kişilere özel olarak odalarda bulunduruluyor. Bu sayede vakitli olarak ibadetlerinizi de gerçekleştirebilirsiniz. Termal oteller, havuzlu oteller, aqua parklı oteller gibi birçok otel çeşidinde muhafazakâr otel özellikleri görmeniz mümkün. Sizler de bu sayede tatilinizi inançlarınız doğrultusunda yapabilir ve Güre’nin keyfini çıkarabilirsiniz. 

Güre’de 5 Yıldızlı Oteller

Güre 5 yıldızlı oteller, tatilciler tarafından oldukça fazla tercih edilen bir otel türü olarak görülüyor. Beş yıldızlı otellerde tatilcilerin konforu düşünülmüş olarak birçok farklı olanak bulunmaktadır. Bu yüzden tatillerinde her şeyin dahil olmasını isteyen ve tatilin keyfini çıkarmayı hedefleyen ziyaretçiler, beş yıldızlı otelleri sıklıkla tercih etmektedir. Güre’de beş yıldızlı oteller genel olarak sahil tarafında bulunmaktadır. Denize kıyısı olan oteller genelde beş yıldızlı olarak bilinmektedir. Denize kolay şekilde erişimi olması bir otelin en önemli özelliklerinden biridir. Güre otelleri denize sıfır oteller tercih edilerek denize daha kolay bir ulaşım sağlanabilir. Sabah kalktığınızda plaja ulaşmak için bir mesafe gitmek istemiyor ve direkt olarak plajda olmak, imkanlarından faydalanmak istiyorsanız beş yıldızlı otelleri tercih edebilirsiniz. Güre’de sadece sahil bölgesinde değil, iç taraflarda da beş yıldızlı oteller bulunmaktadır. Bu oteller kaynaklara yakın olan termal otellerdir. Kış aylarında da beş yıldızlı otel konforunu çok rahat bir şekilde yaşayabilir ve tüm imkanlarından faydalanabilirsiniz. Beş yıldızlı otellerde tüm bu imkanlara karşılık ekstra olarak sunulan hizmetler bulunmaktadır. Bu hizmetler ücretli olabilir ve de dönemsel olarak farklılık gösterebilir. Sizler de her şey dahil bir tatil keyfi yaşamak istiyorsanız tercihinizi bu yönde kullanabilirsiniz.

Güre Termal Otelleri

Güre, genel olarak termal otelleri ile tanınan bir bölgedir. Her yıl çok fazla ziyaretçi termal otellerde konaklar. Yaz veya kış fark etmeksizin özellikle kış aylarında tatil keyfi yapmak için tercih edilen bu termal oteller, birçok yönden tatilcileri memnun etmektedir. Termal otellerde bulunan havuzlar, mineral barındıran kaynak sularından oluşmuştur. Bu minerallerin vücuda birçok etkisi bulunmaktadır. Romatizma gibi sorun yaşayan veya cilt konusunda sorun yaşayan tatilciler sıklıkla bu termal otelleri tercih etmektedir. Doktor önerisiyle bu otellere gelen birçok tatilci vardır. Eğer sizler de şifa dolu bu kaynağa ulaşmak istiyorsanız Güre’yi ziyaret edebilir ve termal otellerde konaklayabilirsiniz. Güre kaplıca otelleri sizlere soğuk havada da tatil yapma imkanı tanıyor. Güre’de oldukça fazla bulunan bu konsept ile birlikte sizlere de birçok otel arasından tercih hakkı doğmakta. İhtiyaçlarınıza en uygun oteli seçerek erken rezervasyon gerçekleştirebilirsiniz. Kış aylarında yoğunluk olacağını göz önünde bulundurarak zamanınızı buna göre ayarlayabilirsiniz. Doluluk oranını da düşünerek erken rezervasyon gerçekleştirmeniz doğru olacaktır. Şifa kaynağı olan kaynak suyu ve kaplıcalarıyla Güre, sizlere sağlık getiriyor. Sağlık turizmindeki önemli yeri ile birlikte termal kaynakların keyfini çıkararak güzel bir tatil geçireceksiniz. Güre termal otel fiyatları da konaklamayı sağlayacağınız sezon, rezervasyonu gerçekleştirdiğiniz zaman ve otelin sizlere sağladığı imkanlara bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Aynı zamanda içinde birçok farklı masaj imkanının bulunduğu Güre spa otelleri de tercih dahilinde bulundurulabilir. 

Güre’ye Seyahat

Güre’ye ulaşım birçok şekilde gerçekleştirilebilir. Öncelikle karayollarını tercih edebilirsiniz. İstanbul’dan Bursa istikametini izleyen toplam 487 kilometre yolu giderek Güre’ye ulaşabilirsiniz. Bursa’dan sonra Balıkesir ve Edremit istikametinde giderek Akçay’dan sonra Güre’ye ulaşmanız mümkün. Bu yol ana yol olarak kabul edildiğinden yol üzerinde mola verebilmeniz adına birçok farklı imkanınız bulunmakta. Bunun dışında Çanakkale istikametinden ilerleyerek yolunuzu kısaltabilirsiniz. İstanbul’dan günün belirli saatlerinde Bandırma’ya feribot seferleri düzenlenmekte. Feribot ile kısa bir sürede Bandırma’ya ulaştıktan sonra otobüsler ile direkt olarak Güre’ye ulaşabilirsiniz. Feribotun durduğu alanda konumlanmış olan bu otobüsler, yolculuğunuzu kolaylaştırıyor. Bunun yanında eğer feribota arabanızla binmişseniz yine Edremit istikametinden Güre’ye ulaşabilirsiniz. Demir yolu ile Balıkesir treni ile sonrasında yine Edremit, Akçay istikametini otobüs ile izleyebilir; uçakla yaptığınız seyahatte ise yine Balıkesir’e indikten sonra kalan kısmı otobüs ile gidebilirsiniz. Güre’ye gitmeniz içinse belirli bir zaman dilimi yok. Yaz aylarında denizi için ziyaret edebileceğiniz Güre’ye, yılın her zamanında kaplıcaları için gidebilirsiniz. Güre otelleri her şey dahil olarak sizleri ağırlayacak.

Güre’de Gezilecek Yerler

Güre, öncelikle konum olarak birçok turistin dikkatini çekmektedir. Bir yanı Kazdağlarına, diğer yanı denize bakan bu şehir sadece manzarasıyla bile ziyaretçilerini büyülüyor. Tüm bunların yanı sıra şehre gittiğinizde uğramanız gereken birkaç yer bulunmakta. Bu mekanları doğal ve beşeri olarak sınıflandırabiliriz. Küçük bir şehir olan Güre’de, bu mekanları kısa bir süre içerisinde gezip keşfedebilmeniz mümkün. Hem Güre’nin tarihi hakkında bilgi sahibi olabilir, hem de doğal güzelliğin keyfini çıkararak kuş seslerini dinleyebilirsiniz. Tüm bunları birlikte gerçekleştirebilirsiniz.

-Zeytinyağı Fabrikası: 1323 tarihli bu zeytinyağı fabrikası, bölgenin geçim kaynağının büyük bir göstergesi. Zeytinyağı üretimi ile ünlü olan bu bölgede, bu kalıntıları görebilirsiniz.

-Güre Kaplıcaları: Bu kaplıca efsane olarak Afrodit’in güzelliğini aldığı kaplıca olarak anılmaktadır. Yılın her ayında hizmet veren bu kaplıca, Güre bölgesinin sağlık turizmi açısından öne çıkmasını sağlamıştır. Sizler de oldukça meşhur olan bu kaplıcaları ziyaret edebilir ve şifalı suyun tadını çıkarabilirsiniz. 

-Güre Cami: Güre’de bulunan en eski yapı olarak biliniyor. Sizler de bu camiyi ziyaret ederek tarihe tanıklık edebilirsiniz. 

-Pınarbaşı: Bir piknik alanı olarak bilinen Pınarbaşı, doğal güzelliklerle birlikte siz ziyaretçilere keyifli anlar yaşatıyor. İçerisinden akan kaynak suyuyla yaz aylarında bulunmanız gereken oldukça serinletici bir alandır. Bir yandan pikniğinizi yaparken, bir yandan doğanın sesini dinleyebilirsiniz. Aynı zamanda bu alan içerisinde de ziyaretçilere piknikten ziyade direkt olarak yemek yeme fırsatı tanıyan restoranlar bulunmaktadır. Genellikle balık türevlerini burada tüketebilirsiniz. Taze balıklarıyla öne çıkan Güre’de balık keyfini su sesleri eşliğinde yapabilirsiniz. Ve doğal alanda tatil tercih edecekseniz, şehir merkezinden uzak olan; yine Pınarbaşı piknik alanındaki gibi doğayı deneyimlemenize olanak tanıyacak olan Güre bungalov otel tercihinde bulunabilirsiniz. 

Güre Mutfağı

Ege Bölgesi, genel olarak zeytinyağlı yemekleri ile meşhurdur. Güre’de de zeytinyağının önemini görebilirsiniz. Çok uzun zaman önce bölgede bulunmuş olan zeytinyağı fabrikası da bunun bir kanıtı olarak karşınıza çıkacak. Bu yüzden zeytinyağı bulunduran yemeklerin tadımını rahatlıkla yapabilirsiniz. Hediyelik olarak da bu organik zeytinyağlardan alabilirsiniz. Daha sonra evinizde kullanmak için de edinebilmeniz mümkün. Bunun dışında Güre, sahil kenti olduğu için balık açısından oldukça zengindir. Yılın çoğu zamanında döneminde taze olarak sizlere sunulacak olan balıkların tadına bakabilirsiniz. Eğer apart otelde kalıyorsanız şehirden taze balığınızı alarak apartınızda ızgara yapabilirsiniz. Deniz manzarasına karşı bir akşam yemeği yiyebilirsiniz. Bunun dışında konaklanılan otellerde deniz mahsulleri sıklıkla kullanılmakta. Güre sahil otelleri ile birlikte birçok farklı balık türünü taze şekilde tüketebilirsiniz. Balığınızın yanında Güre’nin bol oksijenli ortamında yetişen otlarla hazırlanmış olan salataların da tadına bakabilirsiniz. Yetiştiği ortama göre tadını almakta olan bu bitkilerle Güre’de yiyeceğiniz salatanın tadı da farklı olacak.

Güre’de Yapılacak Aktiviteler


Güre’de birçok aktivite bulunmakta. Öncelikle konakladığınız Güre havuzlu oteller tarzı alanlarda suyun keyfini çıkarabilirsiniz. Bunun dışında denize kıyısı bulunan otellerde konaklayarak yaz aylarında denizde soluğu alabilirsiniz. Güre’nin kaplıcalarıyla ünlü olmasından ötürü yılın her mevsimi kaplıcaları ziyaret edebilir ve buralarda konaklayabilirsiniz. Güre’nin doğal güzelliklerini keşfedebilmek adına yürüyüşlere çıkabilir ve bol oksijenli havasını soluyabilirsiniz. Güre Belediyesi tarafından her sene Sarıkız Şenlikleri düzenlenmekte. Olur da o dönem Güre’de olursanız, şenliklere katılım sağlayabilirsiniz. Bu şekilde bölgenin kültürü ile ilgili detaylı bir bilgiye sahip olmanız mümkün. Bunun dışında ailenizle gerçekleştirdiğiniz seyahatlerde şehrin içini keşfedebilirsiniz. Hediyelik eşya dükkanlarından memleketinizdeki tanıdıklarınız için birer hatıra edinebilirsiniz. Ormanlık alanda bulunan piknik alanlarına gidebilirsiniz. Bu alanlarda doğanın sesini dinleyerek keyifli şekilde yemeğinizi yiyebilir ve arkadaşlarınızla, ailenizle vakit geçirebilirsiniz. Güre’de kamp alanları da bulunmakta. Kamp alanlarından birini belirleyerek Güre’yi çadır konaklama ile de deneyimleyebilirsiniz. Güre’de yapabileceğiniz birçok farklı aktivite bulunmakta. Bunların başında da sağlığınız için tercih edebileceğiniz kaplıca ziyaretleri geliyor. Yılın her bölümünde fark etmeksizin bu kaplıcaları ziyaret ederek belirli derecedeki doğal kaynak suyundan faydalanabilirsiniz. 

güre otelleri

 

Güre nerede?

Güre, Balıkesir ilinde bulunmaktadır. Edremit ilçesine bağlı bir bölgedir. Edremit’e uzaklığı 12 kilometredir. Konum olarak Güre, Kazdağları’nın eteklerindedir.

Güre nasıl bir yer?

Güre, yaz veya kış olması fark etmeksizin tatil yapabileceğiniz oldukça doğal kaynaklara sahip olan bir bölgedir.

Güre hangi ile bağlı?

Güre, Balıkesir ilinin Edremit ilçesine bağlıdır.

Güre kaç km?

Güre ve Edremit arasında 12 kilometrelik bir uzaklık bulunmaktadır.