Menü


Girne’de Oteller

Girne Otelleri


Yavru vatan Kıbrıs her yıl neredeyse yüz binlerce ziyaretçisini ağırlamakta ve tarihi mekânları, kültürel dokusu ile sevenlerine güzel bir tatil keyfi aşılamakta. Sizlerde Kıbrıs’ta tatil yapmak ve özellikle de Girne’de tatil için bir otelde seyahat etmek istiyorsanız karşınıza çıkabilecek alternatifleri değerlendirmeniz gerekir. Gezmek ve eğlenmek için Kıbrıs aslında en güzel tatil duraklarından biri olabilir. Bir çok farklı kültürden ve medeniyetten insanın bir arada yaşadığı Kıbrıs’ın kapısını aralamak ve orada tatil yapmak istiyorsanız ihtiyacınız olabilecek oteller farklı konseptlerle çeşitlenmekte. Girne tatil otelleri sayesinde seyahat ederken konaklayabileceğiniz birçok adres ile karşılaşabilirsiniz. Girne tatil otelleri farklı özelliklere sahiptir ve otellerin dokusunun farklı olması söz konusudur. Hem deniz tatili yapmak istiyorsanız hem de kültürel anlamda bir tatil yapmak istiyorsanız kendinize güzel bir vakit ayırıp tatilinizi güzel anılarla doldurabilirsiniz. Ayrıca hafızanızda yer edecek güzel kültürel tatil duraklarına erişebilirsiniz. Konserlere, eğlencelere ve davetlere katılarak tatilinize renk katabilirsiniz. 


Girne Otelleri
 

Girne Tatil Otelleri ile Keyif Dolu Anlar

Kıbrıs herkes tarafından tercih edilen bir tatil bölgesidir. Kıbrıs’ın kentleri ve şehirleri genel anlamda otel yoğunluğuna sahip olan kentlerdir. Kıbrıs Girne tatil otelleri yoğunluğundan faydalanmak isteyen turistler de en çok tercih edilen ve en popüler olan otellerde konaklamakta ve Kıbrıs’ın güneşinin tadını çıkarmaktadır. Yine de Kıbrıs’ta yer alan ve çok güzel bir kıyı şeridine komşu olan bir kenttir. Girne liman otelleri, kullanıcılar tarafından tercih edilir çünkü bu oteller kıyı kesiminde yer alır. Sahile oldukça yakın ve denize komşu oldukları için buralardan plajlara erişim kolaydır. Sahil boyunca pek çok farklı otel konumlanmıştır. Bu otellerin tamamı, turistlere deniz keyfi yaşatmayı hedefler. Aynı zamanda belirtmekte fayda var ki; Girne otelleri merkez kısmında da toplanmıştır ve bu kısımda da yer alan seçenekleriniz bulunmaktadır. Daha çok kültürel ve tarihi bir gezinti düşünüyorsanız ve gezeceğiniz duraklar otelinize yakın olsun istiyorsanız merkezde bulunan otelleri de tercih edebilirsiniz. Merkezde karşınıza çıkabilecek alternatifler de çeşitlenmektedir ve burada da oldukça popüler otellere rastlayabilirsiniz. Girne sahil otelleri ve otellerin sunduğu hizmetleri inceleyebilirsiniz.

 

Girne’deki Otellerin Yeri ve Listesi

Değerlendirebileceğimiz çok farklı sayıda otel ismi ile karşılaşabilirsiniz ve bunlar arasından kendi zevkinize uygun olanını seçip konaklayabilirsiniz. Seyahat rehbetlerinde Girne otelleri harita üzerinde kolaylıkla incelenebilir. Buralardan da daha detaylı bir şekilde otellerin konumlarını ve isimlerini görebilirsiniz. Kendi ihtiyaçlarınıza yönelik olarak Girne oteller haritası üzerinden gezeceğiniz konuma göre tercihlerinizi belirleyebilirsiniz. Sahile yakın olmasını istiyorsanız, buna yönelik otellere göz atabilirsiniz veya gezilecek alanları görmek istiyorsanız yine merkezde konumlanmış seçeneklerin adreslerini belirleyebilir ve haritayla kendinize bir gezi rotası oluşturabilirsiniz Girne şehir otelleri genel anlamda haritada merkezde konumlanmış iken Girne’de oteller listesi araştırması yapıp seçeneklere göz attığınız zaman merkezin dışında denize çok yakın olan farklı alternatiflerle tanışabilirsiniz. Aradığınız alternatifi bulabilmek veya aradığınız otelin telefon numarasına erişebilmek için Girne otel telefon numaraları araştırması da yapabilirsiniz. Girne otel rezervasyon yapabilmenize imkân sağlayan çeşitliliğe sahip olduğundan gitmeden evvel rezervasyonunuzu yapıp daha uygun ve daha avantajlı bir şekilde konfora erişebilirsiniz. Girne otelleri erken rezervasyon sayesinde çok daha hesaplı bir hale gelebilir. Bu otellerin erken rezervasyon indirimleri neredeyse yüzde 40 ve yüzde 50 seçeneklerine ulaşır. Aynı zamanda erken rezervasyon, size zaman kaybetmeden odanıza yerleşme imkânı sunacaktır. Kıbrıs Girne otel isimleri listesi çıkararak, seçeneklerin sizlere sunduğu hizmetleri değerlendirebilir, ailenize veya arkadaşlarınıza en uygun tatil konseptini rahatlıkla belirleyebilirsiniz.

 

Girne’de Tatil İçin En İyi Mevsim 

Girne’de bahar aylarında sıcaklıklar yüksektir ve ortalama 25 derecedir. Ancak gezmek ve gündüz saatlerinde şehirde dolaşabilmek için Mayıs ve Nisan ayları ziyaret açısından çok daha verimli aylar olabilir. Girne hakkında bilinmesi gerekenler; genel anlamda buranın ünlü bir liman kenti olduğu ve aynı zamanda Kıbrıs adasının da en gözde tatil beldesi olduğudur. Nüfusu her geçen gün giderek artmaya başlayan Girne‘de aynı zamanda yaz aylarında da turistler nüfusu daha da artırmaktadır. Bu sebeple özellikle temmuz ayında şehir oldukça hareketli ve eğlenceli olmaktadır. Burada gezebileceğiniz yerler çok fazladır ve karşınıza çok farklı adreslere çıkar. Bu adresleri değerlendirerek ve eğlence imkânlarından faydalanarak tatilinize hareket katabilirsiniz. Girne de tatili yapmak ve şehrin imkânlarından faydalanmak istiyorsanız özellikle de bir size en uygun olan konaklama alternatiflerini değerlendirmelisiniz. Girne konaklama seçenekleri, size konforu ve rahatlığı vaat edebilecek standartlara sahiptir. Burada hem ultra lüks oteller hem de uygun fiyatlı konaklama alternatifleri karşınıza çıkabilir. Sizlerde kendi bütçenize ve kendi tatile anlayışınıza göre bir seçim yaparak bu otellerden maksimum derecede faydalanabilirsiniz. Girne'de otel fiyatları, verilen hizmetlere göre değişiklik gösterir.

 

Girne’deki Butik Oteller ve Fiyatları

Girne’deki oteller genellikle denize yakın kesimlerde olduğu için turistik açıdan da elverişli konumlara sahiptir. Bu elverişli konumlar ve denize yakınlık sayesinde ziyaretçiler, dilediği vakitlerde denize erişebilir. Girne butik otelleri son zamanlarda sıklıkla tercih ettiği alternatifler arasında gösterilebilir çünkü butik oteller hem oldukça şık hem de oldukça samimi bir görünüme sahiptir. Ziyaretlerinizde tercih edebileceğiniz bir adres olan bu yerlerde daha çok köy ve küçük villa yaşantısını bulabillirsiniz. Girne butik otel isimleri ile alakalı bir piyasa araştırması yaparak karşınıza çıkabilecek alternatifleri değerlendirebilirsiniz.  Girne butik otel fiyatları, her bütçeye hitap eden avantajlı seçeneklerle karşınıza çıkar. Sizler de seyahatlerinizde genelde aile işletmesi olan bu samimi ortamlarda keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Eğer tatile çocuklarınızla birlikte çıkacaksanız bahçeli olan pansiyonları da tercih edebilirsiniz. Burada sizler dinlenirken çocuklar, bahçede güle oynaya vakit geçirebilir.

 

Beş Yıldızlı Girne Otelleri

Girne otelleri beş yıldız seçenekleri lüks olarak adlandırılır ve içerisinde pek çok farklı hizmet sunar. Bu hizmetlerin içerisinde eğlence anlayışına çok fazla yer verilir. Otelde geçireceğiniz her saate farklı etkinlikler eklenir. Bunlardan faydalanmak için daha çok beş yıldızlı ve lüks olarak adlandırılan otelleri tercih edebilirsiniz. Buralarda eğlencenin sınırı yoktur. Müzik, dans ve spor aktiviteleriyle birlikte animasyon etkinlikleri sabahın erken saatlerinde başlar, gecenin sonuna dek devam eder. Girne lüks oteller açısından çok fazla alternatiflere sahiptir. Her birinin konsepti birbirinden farklıdır. Girne otelleri beş yıldızlı alternatiflerle tatilinizde sıra dışı ve eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Girne balayı otelleri de genellikle lüks odalara ve oldukça gösterişli dokulara sahiptir. Sizlerde balayınızı şık ve lüks adreslerde geçirmek istiyorsanız bu alternatiflerine bakarak seçim yapabilirsiniz. Balayı için Girne otel tavsiyesi içerisinde bu seçenekler ön plana çıkar. Bu seçeneklerde odanız sizin hazırlanır ve çeşitli ikramlıklarla süslenir.

 

Girne’de Bulunan Farklı Tarz Oteller

Her şey dahil ve yüksek yıldıza sahip olan seçenekler ziyaretçilerin memnun kaldığı oteller olarak adlandırılabilir. Her şey dahil otellerde daha çok farklı hizmetler konusu olur. Tüm gün ihtiyaç duyabileceğiniz her şey otel personeli tarafından size sunulur. Bu hizmetlerin hepsi konaklama ücretinize dahildir. Bu sebeple genellikle otelde yiyip içtiğiniz şeyler için ekstra ücret ödemezsiniz. Girişte ödediğiniz ücret size yüksek gelebilir. Ancak konaklama süreniz boyunca yararlandığınız imkânları düşündüğünüzde aslında bu seçenekler avantajlıdır. Girne uygulama oteli seçenekleri de daha çok turizm sektöründe çalışmak isteyen insanların, öğrencilerin eğitim aldıkları bir otel türüdür. Girne otel pansiyon tarzındaki seçenekleri de sık tercih edilen yerlerdendir. Bu otellerde genellikle konaklama dışında başka bir hizmet yer almamaktadır. Girne karantina otelleri ise sizlere hijyenik bir tatil deneyim sunar. Pandemi döneminde burada sosyal mesafeye uyulur ve ziyaretçi sayısı kısıtlandırılır. Burada da konaklayarak oldukça güvenli bir karantina geçirebilirsiniz. Dini hassasiyeti olanlar da rahatlıkla Girne İslami otel alternatiflerine göz atabilir. Girne muhafazakar oteller başlığı altında da karşınıza çıkabilir. Bu otellerin her kısmı hassasiyetlere uygun olarak organize edilir. Tabii ki, Girne’nin eğlence anlayışına uygun düşebileceği kumarhane faaliyetleri yürüten oteller de söz konusudur. Girne kumarhane otelleri tercih edebileceğiniz bir alternatif olarak karşımıza çıkabilir.

 

Girne'deki Oteller ve Fiyatları

Girne tatil açısından değerlendirilebilecek adreslerin arasında ilk sıralarda yer alır. Turistik bir şehir olan Girne, aynı zamanda tarihi açıdan da çok zengin olan mekânlara ev sahipliği yapar. Burada birbirinden ilginç tarihi mekân, cami, medrese ve Akdeniz Uygarlıkları’ndan kalıntılar karşınıza çıkacaktır. Hem tatil yapabilmek için denize ve güneşe ihtiyacınız var ise hem de tatilin yanı sıra kültürel bir de seyahat planlıyorsanız adresiniz Girne olabilir. Kentin güney taraflarında bulunan sıradağları şehre oldukça yakındır. Bu dağları ve daha fazlasını ziyaret etmek ve bölgenin en yüksek noktasına tırmanmak imkansız değildir. Dağcılığa ilginiz varsa ve doğa harikası bir manzara ile karşılaşmak istiyorsanız buraları da ziyaret edebilirsiniz. Girne otelleri farklı konseptlere sahiptir. Dolayısıyla Girne otel fiyatları da değişkenlik gösterir. Girne'deki oteller ve fiyatları ayrıca, bulunduğu konumdan da etkilenir. Sahilde konumlanan yerler biraz daha yüksek fiyatlıdır. İncelediğiniz Girne otelleri isimleri ve konumlarından kendi tercihlerinize uygun seçimleri yaparak tatilinize hemen başlayabilirsiniz. Girne otelleri fiyat anlamında beklentinizi karşılayabilecek çeşitliliğe sahiptir yani tercih edebileceğiniz fazla sayıda seçenek bulunduğu için bütçenize uygun seçimler yapmanız kolay olur.

 

Yaz Aylarının Vazgeçilmez Rotası Girne

Genel anlamda Akdeniz ikliminin yaşandığı Girne'deki oteller ve fiyatları belirli bir aralıktadır ancak zamansal faktörler söz konusu olduğu için değişkenlik her daim olabilir. Şehirde yaz dönemi, birçok kentten çok daha uzun sürer ve yaz aylarının uzun sürmesi de turistler açısından çok önemlidir. Uzun yaz aylarında pek çok ziyaretçi burada tatil yapar. Girne Alsancak otelleri bölgede yer alan iyi seçeneklerdendir. Seyahatinizde bu bölgeyi de ön plana alabilirsiniz. Burada yetişen pek çok farklı meyve ve sebze söz bulunur. Nem ortalaması ve sıcaklığı çok yüksek olduğundan dolayı temmuz ayı ortalarında 40°nin üzerinde sıcaklıklar söz konusu olur ve bu sıcaklık sayesinde insanlar denize ve güneşe olabildiğince doyar. Bölgenin ikliminden kaynaklı olarak burada portakal, greyfurt gibi narenciye ağaçları bol bir şekilde yer almaktadır. Aynı zamanda zeytin kıyı şeridinde yer alan ağaçlardandır ve zeytinler sayesinde bölge halkı zeytin yağı, sabun, zeytincilik gibi faaliyetlerde bulunur. 

 

Girne’de Gezilecek Edilecek Yerler

 

Aynı zamanda Kıbrıs Girne tatil köyleri de çok fazladır. Buralar genellikle her şey dahil konsepti ile çalışır. Eğer amacınız sadece deniz tatili ise Girne’de tatil köyleri arasından bir seçim yapabilirsiniz. Hemen hemen hepsi denize sıfır konumuyla tatilcilere avantaj sağlar.

 

Girne Tatil Paketleri 

Kıbrıs Girne tatil paketleri ile hem ekonomik hem de oldukça keyifli bir tercih yaparak tatilinizi daha uygun alternatifler dönüştürebilirsiniz. Bu tatil paketlerinin içerisinde genel anlamda yer alan oldukça fazla sayıda hizmet söz konusu olur.  Girne otel spa hizmetleri ile hem dinlenebilir hem de ruhuzu yenileyebilirsiniz. Tatil paketlerinin içerisinde bazen uçak biletleri de yer alır. Bazen de konaklamanın dışında farklı eğlence alternatifleri söz konusu olur. Sizlerde bunlardan yararlanmak ve karşınıza çıkabilecek alternatifleri çeşitlendirmek istiyorsanız bu paketlerden yararlanabilirsiniz. Girne tatili paketleri sayesinde oldukça uygun fiyatlardan tatil yapabilirsiniz ve eğlenceli bir süreç geçirebilirsiniz. Kıbrıs’ın tatile yeri olması ve her mevsim turistlere kucak açması, Kıbrıs’ta tatil evlerinin de söz konusu olmasını sağlamaktadır. Girne tatili evleri bir otel yaşantısından elde edebileceğiniz konforu ve keyfi size ev yaşantısında verebilir. Bu evlerde konuk olarak tatilinizin keyfini çıkartabilirsiniz ve alışkın olduğunuz ev yaşantısına tatilde de devam edebilirsiniz. Girne bölgesi otelleri arasından sizin kendi tatil anlayışınıza ve keyfinize uygun bir alternatif tercih edebilirsiniz.

 

Girne Nasıl Bir Yer?

Festivalleri ve otel zenginliği ile dört mevsim tatile açık bir bölgedir. İnanılmaz bir mimariye ve kültürel dokuya sahip olan Kıbrıs’ın bir ada olması ve Rumlara ev sahipliği yapması sebebiyle içerisinde pek çok farklı manastır, han ve cami yer almaktadır. Kendine özel evleri, deniz kenarına olan yakınlığı, yürüme mesafesindeki iş ve alışveriş merkezleri ile bilinir. Aynı zamanda da kumarhaneleriyle Akdeniz’in en önemli duraklarından biridir.

 

Girne’ye Nasıl Gidilir?

Şehri en kolay uçak seferleri ile ziyaret edebilirsiniz. Girne otelleri uçak dahil olduğu zaman hem daha avantajlı hem de daha konforlu olmaktadır. İnişinizin hemen sonrasında genelde servis sizi bekler ve konaklayacağınız yere ulaştırır. Girne ekonomik oteller alternatiflerinde bile uçuş seçenekleri sizleri beklemektedir.

 

Girne’de Ne Yenir?

Cacık, fava, humus, turşu, hellim peyniri gibi kendine özgü mezelerden tüketebilirsiniz. Akdeniz deyince akla gelen meyvelerden, portakal, limon, turunçgil mutlaka tatmalısınız.

 

Girne’de Nereye Gidilir?

Karacaoğlanoğlu Müzesi ve Şehitliği, İkon Müzesi, Bellapais Manastırı/ Beylerbeyi Köyü, St.Hilarion Kalesi, Batık Gemi Müzesi, Bufavento Kalesi, Hz. Ömer Türbe Ve Meclisi, Koruçam Ve Akdeniz Köyleri

 

Girne’den Ne Alınır?

Altın ve gümüş takılar sevdiklerinize hediye etmek için en iyi alternatiflerden olabilir. Daha küçük hediyeler için ise renkli ve doğal işlemeli taşlardan yana tercihinizi yapabilirsiniz.