Menü


Edremit Otelleri

edremit otelleri

Ege Bölgesinde bulunan Edremit, Balıkesir’in dördüncü büyük ilçesi olarak bilinmektedir. Doğal güzellikleriyle her yaz birçok tatilciyi kendine çekmektedir. Normalde nüfusu 150 bin kişi civarında olan şehir, yaz aylarında çok fazla insana ev sahipliği yapmaktadır. Lokasyon olarak da oldukça farklı bir konumdadır. Kazdağları, Edremit’e uzanmaktadır. Edremit bu yüzden eğimli bir coğrafyaya sahiptir. Bir yanı denize sıfırken, diğer tarafında bin metreyi aşmakta olan bir tepe bulunmaktadır. Edremit otelleri ile mevsim fark etmeksizin tatilcilere hizmet vermektedir. Yazların yanı sıra, kış aylarında da Edremit’e yolunuz düşebilir. Birbirinden farklı otel çeşitleri ile birlikte her bireyin tatil ihtiyaçlarını karşılayacak olan bu otellerde konforu bulacaksınız. Beş yıldızlı otellerin yanı sıra apartlar, butik oteller gibi çeşitli otel türlerinde konaklayabilirsiniz. Edremit’i tüm güzellikleriyle keşfedebileceğiniz bir tatil planında otelinizi de planınıza uygun olarak seçerek işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Yaz aylarındaki doluluğu da göz önünde bulundurarak erken rezervasyon yaptırabilir ve erken rezervasyon için verilen fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Her şey dahil olarak da ulaşabileceğiniz tatil paketleri ile tam konforlu bir şekilde tatilinizi tamamlayabilirsiniz. Siz de doğanın tadını çıkarmak istiyor ve de kendinizi dinleyebileceğiniz bir tatil istiyorsanız, Edremit tam olarak size göre.

Edremit Otelleri ve Fiyatları

Edremit’te birçok farklı otel türü bulunmaktadır. Bölgenin hem yaz hem de kış aylarında tatilcileri ağırlaması ile birlikte kimi otel türlerinde sezonsal olarak fiyat değişiklikleri görülmektedir. Sahil kenarındaki oteller yazın oldukça fazla rağbet görürken, kış aylarında iç kesimlerdeki termal otellere ilgi oluşmaktadır. Fiyatlandırma da bu yönde şekillenmektedir. Kış aylarında sahil kenarındaki otellerde daha uygun şekilde konaklayabilirken, yaz aylarında konaklamak için genel olarak erken rezervasyon yaptırmanız gerekebilir. Yaz aylarında da termal oteller büyük ölçüde tercih edilebilmektedir. Bu nedenle otellerde doluluk oranları çok yüksek derecede artmaktadır. Tatilinizi kesin olarak planladıktan hemen sonra erken rezervasyon yaptırırsanız herhangi bir problemle karşılaşmazsınız. Aynı zamanda otel türleri arasında da fiyat farkları bulunmaktadır. Üniversitelerin turizmle ilgili bölümlerinde okuyan öğrencilerin stajlarını gerçekleştirdiği Edremit uygulama oteli gibi oteller ile oldukça uygun şekilde konaklama sağlayabilirsiniz. Edremit’te seçtiğiniz otelin merkezde veya merkezin dışında olmasına göre fiyatlandırma farkı yaşanabilir. Denize kıyısı olan oteller ve şehrin ortasında, çarşıdaki bir otelin gecelik fiyatı farklılık gösterecektir.

Edremit Butik Otelleri

Butik oteller sessiz ve sakin bir şekilde tatil yapmak isteyenler için oldukça doğru bir seçimdir. Butik oteller şehrin hemen hemen her bölgesinde bulunmaktadır. Eğer merkezi bir yerde konaklamak istiyorsanız çarşı kısımlarında da butik otel veya pansiyon bulmanız mümkündür. Edremit butik otelleri sahil kenarında da konumlanmıştır. Butik otel konforunda ve sessizliğinde deniz manzaralı şekilde tatilinizi yapabilirsiniz. Butik oteller oda sayısı olarak sınırlı bir sayıya sahiptir. Öyle ki birkaç odadan oluşan butik oteller bulunabilir. Ancak konfor olarak beş yıldızlı otel konforu sağlanması amaçlanmıştır. Her şey dahil paketler ile kahvaltının yanı sıra akşam yemeğinin de dahil olduğu fırsatlardan yararlanabilirsiniz. İçerisinde havuzu olan butik otelleri tercih ederek suyun keyfini çıkarabilirsiniz. Bunun dışında sadece sakin bir konaklama oteli istiyorsanız butik oteller sizler için uygun olacaktır. Fiyatlandırma olarak da bölgesel olarak oldukça uygun fiyatlara konaklayabilirsiniz. 

Edremit Muhafazakâr Oteller

Tatilcilerin tercih ettiği diğer bir otel türü ise Edremit muhafazakâr otel olarak geçmektedir. Bu tür otellerde İslami kurallara uygun olarak hareket edilmektedir ve de tüm planlamalar buna göre yapılmaktadır. Öncelikle havuz ve plaj gibi alanlarda kadın ve erkek olmak üzere ikiye ayrılma sağlanmıştır. Bunun dışında dinlenme alanlarında da aynı prensip benimsenmektedir. Muhafazakâr otellerde otel odalarında ibadet adına tatilcilere ihtiyaçları olan seccade, tesbih gibi eşyalar verilmiştir. Bu sayede ibadetinizi kaçırmadan, vaktinde olarak yapabilirsiniz. Namaz kılanlar için kıble yönünü gösteren belirteç de bulunmaktadır. Bunun yanında muhafazakâr otellerde alkollü içecek satışı yapılmaz. Mutfakta kullanılan her şeyin helal olması gerekmektedir. Helal et kesiminde de İslami kurallar baz alınarak kesim gerçekleştirilmelidir. Kimi muhafazakâr otelde restoran bölümünde de kadın ve erkek olarak ayrılma görülebilir. Muhafazakâr otellerde sadece havuz kısmı değil, plaj kısmı da bulunabilir. Ve burada da kadın ve erkek olarak ayrılma görülmektedir. 

Edremit Apart Oteller

Apart otel rahatlığını Edremit’te de yaşayabilirsiniz. Karşınıza çıkan apart oteller, serbest bir konaklama tarzı için doğru bir seçim olacaktır. Apart oteller daire konsepti ile tasarlanmıştır. Binanın görevlisi bulunmaktadır, dairelerin değil. Bu şekilde mahremiyete önem verilmektedir. Sanki bir apartman daireniz varmışçasına hareket etmeniz mümkün. Edremit şehir otelleri arasında da apart oteller bulunmaktadır. Şehrin ortasında bulunan bu apartlar ile birlikte kolaylıkla her yöne ulaşım sağlayabilirsiniz. Apart dairelerin yanı sıra apart villalar da tatilciler tarafından oldukça fazla tercih edilen bir seçenektir. Eğer kalabalık bir şekilde tatile gidiyorsanız bu seçeneği değerlendirebilirsiniz. Bu şekilde kendinize daha geniş bir alan yaratmış olur ve konforlu bir tatil geçirebilirsiniz. Apart otellerde mutfağı dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. İçerisinde bulundurduğu yemek yapmak için gerekli malzemeler ile birlikte Edremit’te aldığınız taze balıkları apartın mutfağında yapabilirsiniz. Bir yandan yemeğinizi yerden diğer yandan muhteşem Edremit manzarasını izleyebilirsiniz.

Edremit Termal Oteller

Edremit’te dikkat çeken bir diğer nokta doğal su kaynaklarıdır. Şifalı sular olarak bilinen termal kaynaklarıyla birlikte yaz veya kış demeksizin Edremit kaplıca otelleri ziyaretçilerini memnun ediyor. Termal su içerisinde birçok farklı mineral barındırıyor ve belirli sıcaklık dereceleri arasında bulunması gerekiyor. Sağlık turizminde Edremit bölgesinin oldukça önemli bir yeri var. Eklem ağrıları çekenler, cilt sorunlarıyla uğraşanlar, genel olarak termal otellerde konaklamayı tercih ediyor. Doktorlar tarafından da kişilere birebir olarak önerildikten sonra termal otel tercihinde bulunulabiliyor. Eklem ağrılarına iyi gelmekle birlikte cilt sorunlarının da çözülmesinde yardımcı oluyor. Edremit spa otelleri de aynı şekilde rahatlamanıza olanak tanıyacak. İçerisinde bulundurduğu hamam, sauna gibi imkanların yanı sıra uzman masör ve masözlerle tüm yılın yorgunluğunu üzerinizden atabileceksiniz. Seçtiğiniz masaj paketleri ile birlikte bu hizmetleri alabilir ve otellerin diğer imkanlarından da yararlanabilirsiniz. Edremit termal otel fiyatları bu yönde şekilleniyor. Şehrin hemen hemen her bölgesinde bulunan bu termal oteller, kış aylarında da tatil keyfi yapmanıza olanak tanıyor. Bu sayede tatil beldelerinden biri olan Edremit’e gitmek için yaz aylarını beklemeye gerek kalmaksızın sıcak termal sularda konforlu tatilinizi yapabileceksiniz. 

Her Şey Dahil Konsept ile Edremit Otelleri

Edremit bir tatil beldesi olduğu için içerisinde bulunan birçok otelde de farklı fırsatlar var. Tatilcilerin tercih ettiği konseptlerden bir tanesi de her şey dahil paketler. Her şey dahil paketlerde otelin tüm imkanlarından tamamen faydalanabiliyorsunuz. Ücretsiz şekilde faydalanabileceğiniz durumların yanı sıra yine ücretli şekilde katılım sağlayabileceğiniz etkinlikler de bulunuyor. Balıkesir Edremit otelleri her şey dahil konseptte ilk olarak açık büfe kahvaltı bulunuyor. Kapsamlı şekilde bir kahvaltı bulunduran bu otellerde akşam yemeğini de aynı şekilde yiyebilirsiniz. Hem kahvaltının, hem de akşam yemeğinin dahil olduğu her şey dahil konsepti sizleri memnun edecek. Akşam yemeği için farklı bir alternatif aramaksızın otelinizde yemeğinizi yiyebileceksiniz. Her şey dahil otellerde spor merkezleri gibi birçok imkandan da faydalanabilirsiniz. Her otelin ekstra olarak sağladığı olanakar konseptlerine göre farklılık gösterebilir. Ancak her şey dahil paketlerinde bu tür imkanların kullanımı da dahil olarak görülebilir. Ücretli veya her şey dahil pakete ek olarak ücretsiz olması durumu her otelde değişiklik gösterebilir.

Edremit Otellerinde Balayı

Edremit, Ege’nin incilerinden bir kent olarak tatilcilerin uğrak noktasıdır. Bu noktada yeni evli çiftler de balayı için Edremit’i tercih edebilirler. Doğal güzellikleri ve sakinleştirici aurasıyla birlikte yeni evli çiftler için oldukça güzel bir seçim olacaktır. Edremit tatil otelleri yeni evli çiftler için birçok farklı olanak sağlamaktadır. Bunların önceliği bazı oteller tarafından yapılan yeni evliler için balayı paketleridir. Fiyat olarak daha uygun olmakla beraber birçok artısı da bulunmaktadır. Herhangi bir öğünün çift için ücretsiz olması veya oda servisi gibi konular balayı paketlerine dahildir. Her otelde bu durum farklılık gösterebilir. Oda servisi yerine ücretsiz aktivitelere katılım izni veren oteller de bulunmaktadır. Balayınızı ayarlamadan önce otellerin balayı tatili için tercih edenlere tanıdıkları fırsatları incelemeniz gerekmektedir. Bu fırsatlar doğrultusunda son kararınızı vererek hayallerinizdeki balayı tatilini yaşayabilirsiniz. Dilerseniz Edremit’te doğanın içinde bir otel tercih edebilir, dilerseniz de sahilde ve deniz manzaralı bir otelde konaklayabilirsiniz. 

Edremit’te 5 Yıldızlı Otel Konforu

Edremit otelleri 5 yıldızlı olarak da hizmetinizde. Edremit içerisinde birçok beş yıldızlı otel bulunmakta. Bunların birçoğu deniz manzaralı olan oteller olarak biliniyor. Denize sıfır olarak bulunan oteller genel olarak beş yıldızlı oluyor. Bu şekilde denize ulaşımınız daha kolay bir şekilde sağlanıyor. Bunun dışında otel içerisinde sağlanan imkanlar da göz önüne alındığında Edremit’teki beş yıldızlı otellerde tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz. Birbirinden farklı havuzlar bulunduran, içerisinde çeşitli aktivitelere yer veren, rahatlamanıza yardımcı olacak masaj türü hizmetleri olan, oda çeşitlerini tatil yaptığınız kişi sayısına göre şekillendirebileceğiniz, hizmetinden memnun kalacağınız birbirinden farklı otel sizleri bekliyor. Erken rezervasyon fırsatıyla yaz dönemi için bu otellerden birinde yerinizi ayırtabilirsiniz. Yaz döneminde özellikle içerisinde havuz bulunduran veya denize oldukça yakın olan otellerde doluluk oranları yüzde yüze kadar çıkmakta. Bu yüzden size uygun oteli seçip kararlaştırdığınız tatil tarihinden bir müddet önce göz atabilirsiniz. 

Edremit’e Yolculuk

Edremit’e yolculuk İstanbul’dan oldukça kolay. Balıkesir’in herhangi bir ilçesine İstanbul’dan geçmek için Bandırma feribotunu kullanabilirsiniz. İstanbul’dan yaptığınız yolculuk sonrası feribotun indiği bölgedeki otobüslerden istikametinizi seçerek yolunuza devam edebilirsiniz. Edremit’e de yolculuğunuzu bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Hava yolu veya demir yoluyla da yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz. Her istikametten Balıkesir merkezine geldiğinizde otobüsle ya da taksiyle Edremit’e kolayca geçiş yapmanız mümkün. Tatilinizi planlayıp yola çıktıktan sonra herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. Balıkesir Edremit otelleri konaklamanızı bu kısa yolculuklar sonrası gerçekleştirebilirsiniz. Özel aracınızla yolculuğunuzu yapmak istiyorsanız birbirinden farklı yol kombinasyonları bulunmakta. Ana bağlantılı karayollarını tercih ettiğinizde yol üstünde mola vermek adına birçok merkez ile karşılaşabilirsiniz. Diğer türlü yolunuzu ortalama bir saat olarak kısaltmış olursunuz. İstanbul’dan iki şekilde Edremit’e gidebilir ve ikisinde de farklı zamanlarda ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Edremit’te Gezilecek Yerler

Edremit, yaz aylarında tatilcilerin de gelmesiyle cıvıl cıvıl bir kent haline geliyor. Çevredeki doğal güzellikler ve Edremit içindeki tarihi yansıtan eserler ile birlikte gezerek bitmeyecek olan bu şehir oldukça hoşunuza gidecek. Edremit şehir merkezi otelleri içerisinde konaklama gerçekleştiriyorsanız şehir merkezini rahat bir şekilde gezebilmeniz mümkün. 

-Kaz Dağları: Oksijen oranı bol, sağlığa oldukça faydalı olan bu dağların milli parkından gezinize başlayabilirsiniz. 

-Çamlıbel Köyü: Bu köy de bir doğa harikası olarak biliniyor. Köy içerisinde bulunan bungalow otellerde konaklama sağlayabilirsiniz. Bulundukları ortam ile birleşik biçimde olan bu konaklama evleri sizlere doğal bir deneyim sunacak. 

-Darıdere Tabiat Parkı: Doğal güzellikleriyle ünlü olan Edremit’in bir diğer tabiat parkı. Burada kamp kurma imkanınız da bulunuyor. Edremit’in birçok bölümünde kamp kurarak doğal güzellikleri yerinde keşfedebilirsiniz. Piknik yapabilir ve parkın içerisinde bulunan spor alanlarında voleybol, basketbol oynayabilirsiniz. 

-Sarıkız Tepesi: Kazdağlarının en yüksek noktalarından biridir. Her yıl bu tepede Edremit’e bağlı Güre Belediyesi tarafından Sarıkız Şenlikleri düzenlenmektedir. 

-Güre Kaplıcaları: Edremit’e bağlı Güre’de bulunan bu kaplıcaların birçok hastalığa karşı şifa olduğu söylenmektedir. Antik Çağ’dan bu döneme hala kullanılmakta olan kaplıcaları mutlaka ziyaret etmelisiniz. 

-Antandros Antik Kenti: Bu antik kentin tarihi milattan öncesine dayanmaktadır. Yapılan kazı çalışmalarında ortaya çıkan bulgular müzede sergilenmektedir. 

Edremit Lezzet Durağı

Edremit denince akla direkt zeytinyağı gelmektedir. Zeytinyağının kullanımının yanı sıra üretiminin de oldukça yüksek oranda olduğu Edremit’e uğradığınızda bir şişe zeytinyağı almayı unutmayın. Aynı zamanda zeytinyağının kullanıldığı yemekleri de tatmadan Edremit’ten ayrılmayın. Edremit’te konakladığınız otelde de buna istinaden menüler hazırlanmaktadır. Yörenin geleneksel yiyeceklerinden de bulunmaktadır. Bunun yanında bir peynir tatlısı olan höşmerimi de denemenizde fayda var. Edremit sahil otelleri plajlarında da birçok restoranda yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. 

Edremit’te Yapılabilecek Aktiviteler

Edremit’te ilk olarak mutlaka kaplıcalara gitmelisiniz. Bölgenin ünlü olduğu kaplıcalarında siz de şifa bulabilirsiniz. Edremit’te bulunan antik kentleri ziyaret etmelisiniz. Bu antik kentler şehrin tarihi hakkında sizlere çok fazla fikir verecek. Edremit otelleri merkez bir konumda kalıyorsanız bir müddet şehrin ortasından uzaklaşıp doğa ile baş başa kalmak sizler için iyi gelebilir. Bu noktada da kamp seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Edremit sınırları içerisinde bulunan birbirinden farklı ve fazla kamp alanı ile birlikte istediğiniz alanda çadırınızı kurabilir ve doğal koşullarda bir konaklama sağlayabilirsiniz. Sadece bu çadırların kurulumu adına hazırlanmış olan kamp alanlarında belli bir ücret karşılığında birkaç gün çadırınızla konaklayabilirsiniz. Edremit’te yapmanız gereken birçok aktivite var. Çarşıya çıktığınızda hediyelik dükkanlarından sevdiklerinize Edremit hatıraları alabilirsiniz. Bunun yanında oldukça meşhur olan zeytinyağını yine satın alabilirsiniz. Evinize döndüğünüzde bu zeytinyağını yemeklerinizde kullanarak yemeklerinizin farklı bir lezzet kazanmasını sağlayabilirsiniz. 

 

Edremit nerede?

Edremit, Türkiye’nin Ege Bölgesinde, Balıkesir ilinin bir ilçesidir.

Edremit kaç km?

Balıkesir merkezi ve Edremit arasında 87 kilometre bulunmaktadır.

Edremit’te ne yenir?

Zeytinyağlı yemekler, çeşitli balıklar, çeşitli otlarla yapılmış olan yemekler ve de mantı çeşitleri Edremit’te sıkça tüketilmektedir. 

Edremit nasıl bir yer?

Edremit, doğal güzellikleri ile birlikte turistlerin uğrak noktası olan bir şehir. 

Edremit’e nasıl gidilir?

Hava yolu olarak Balıkesir’e direkt olarak uçuşlar mevcut. Bunun sonrasında taksi veya otobüs gibi taşıtlarla Edremit’e ulaşabilirsiniz. Karadan, özel araç ile de kolaylıkla gidebilirsiniz. Bunun dışında İstanbul’dan Bandırma feribotunu kullanarak oradan Edremit’e geçiş sağlayabilirsiniz.

Edremit’in neyi meşhur?

Edremit’te zeytinyağı oldukça meşhurdur. Bunun yanında saçaklı mantı, börülce, höşmerim de meşhur yemekleri arasındadır.

Edremit kaç derece?

Edremit’te yaz ayları ortalama sıcaklık 25 derecedir. Kış aylarında ortalama sıcaklık 5 dereceye kadar düşmektedir.

Edremit’te ne yapılır?

Deniz manzarasının tadını çıkarırken yörenin meşhur tatlarını deneyebilir, bölgenin tarihi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.