Menü


Dalaman Airport Lykia Thermal & Spa Hotel

Havaalani Yolu 3. Km Kenan Evren Bulvari, Susam Sk. 21 Dalaman, Mugla

Dalaman Otelleri

dalaman otelleri

Dalaman Türkiye’nin en çok tercih edilen tatil merkezlerinden biri olması sebebi ile buradaki otel seçeneklerini çok farklı tiplerde ve özelliklerde görebilirsiniz. Dalaman otelleri, müşterilerinin taleplerini karşılayabilecek her şey dahil, tam ya da yarım pansiyon gibi tüm ekonomilere uygun seçenekleri ile oldukça tercih edilen konaklama tesislerine sahiptir. Bununla birlikte, termal veya SPA konaklamaları düşünenler için farklı fiyattaki otellerle de bu bölgede karşılaşabilirsiniz. Dalaman otelleri ile ilgili olarak, denize sıfır veya merkez otel gibi tercihlerden birini de seçebilirsiniz. En önemli turizm merkezlerinden olan Dalaman bölgesinde butik ya da apart olan oteller de oldukça tercih edilen seçeneklerdir. Sağlık için tercih sebeplerinden olan termal otellerde kükürtlü sulardan faydalanmak isteyenler için de Dalaman termal otelleri yaz ya da kış mevsiminde değerlendirilebilir.
 

Dalaman Butik Otelleri

Yabancı ve yerli turistlerin tercihlerinde önemli bir yerde olan Dalaman bölgesinde; Dalaman butik otelleri farklı konseptleri ile misafirlerine hizmet vermektedir. Özellikle, genel otel niteliklerinin dışında daha farklı beklentileri olan misafirler farklı mimarileri ile karşınıza çıkan Dalaman butik otelleri ile ev rahatlığında tatil planlarını gerçekleştirebileceklerdir. Özgün niteliklere sahip olan bu oteller, genellikle dört mevsim açık olarak hizmet vermektedir. Dalaman ve çevresinde istediğiniz özelliklerde butik otel bulmak oldukça kolay olacaktır.
 

Dalaman Apart Otelleri

Tüm aile bireylerinin ya da bireysel tatil yapanların konaklayabileceği yapıda olan Dalaman apart otelleri bölgede, farklı boyut ve seçeneklerde bulunmaktadır. Bu çevredeki apart otellerin özellikleri arasında, havuzlu veya havuzsuz olması, şehir merkezinde ya da dışında olması gibi seçeneklerin yanı sıra restoran   veya kahvaltı hizmeti veren Dalaman apart otelleri de karşınıza çıkmaktadır. Apart oteller, her bütçe için farklı özelliklerdedir. Daire tipi, villa tipi ya da müstakil ev tarzı seçenekleri ile karşınıza çıkan apart oteller arasından sizin için en uygun olanını tercih edebilirsiniz.
 

Dalaman Merkez Otelleri

Dalaman merkezinden, plajlara veya farklı merkezi konumlara yakın olan oteller bu bölgede bulunmaktadır. Dalaman merkez otelleri farklı kişi sayısına göre oda özellikleri olan, sahile yakınlığı, pazara yakınlığı gibi seçenekleri bulunan özelliklere sahip otellerdir. Konuklar, önceliklerine ve ihtiyaçlarına göre farklı fiyatlardaki merkez otellerinden faydalanabilirler. Merkezde bulunan otellerin minibüs ya da otobüs ile ulaşımlara yakın olması da tercih edilme sebeplerindendir. Ayrıca, yakın koy veya plajlara ulaşım merkezden kolayca sağlanabilmektedir. Merkezden havalimanına ulaşım da merkez otelde konaklamaları cazip kılmaktadır.
 

Dalaman Termal Otelleri

Termal oteller, sağlığına önem veren konuklar için son derece önemlidir. Dalaman termal otelleri, insan sağlığı için faydalı kükürtlü suları ile misafirler için oldukça tercih edilen yerlerdendir. Termal otellerde bulunan havuzlarda farklı kimyasal yapıda bulunan mineraller içeren sular bulunmaktadır. Doğal bir ortamda bulunan bu otellerde çamur havuzları da mevcut olup, tuz havuzları ve farklı özellikler taşıyan havuzları da görebilirsiniz. Dalaman termal otelleri, SPA ve masaj gibi hizmetleri de vermektedir. Bununla birlikte, kış mevsiminde de havuzlardan ve diğer olanaklardan faydalanmak mümkündür. 
 

Dalaman Uygulama Oteli

Dalaman bölgesinde farklı konumlarda Dalaman uygulama oteli bulunmaktadır. Şehir merkezlerine uzaklıkları farklı mesafelerdeki uygulama otellerinden belirleyeceğiniz konuma göre aradığınız özellikleri taşıyan oteli seçebilmeniz mümkündür. Otellerin oda özelliklerine göre farklı ve uygun fiyat seçenekleri bulunmaktadır. Uygulama otellerinde bazı yaş gruplarında indirim uygulanmakta olup, yaz ve kış mevsimlerinde oteller açık vaziyette bulunmaktadır. 
 

Dalaman Balayı Otelleri

Güney sahillerinin tümüne yakınlığı ile bilinen Dalaman’da sakin ya da hareketli atmosfere sahip olabileceğiniz Dalaman balayı otelleri farklı özelliklerde bu bölgede bulunmaktadır. Bununla birlikte, sakin koyların çok fazla sayıda olması sebebiyle de özel bir tatil beklentisi olan turistler için bu bölge tercih edilen bir yer olmuştur. Yeni evli çiftler Dalaman ve çevresinde tercih edecekleri plajlara, koylara göre kendi planları doğrultusunda; her şey dahil, tam ya da yarım pansiyon gibi özelliklerdeki otellerin yanı sıra, butik otel, apart gibi konaklama mekanlarından bolca seçenek ile karşılaşabileceklerdir. Sakin veya eğlenceli bir tercih yapmak isteyen çiftlere, farklı bütçelere uygun konaklama imkanları bulunmaktadır.
 

Dalaman Havalimanı Otelleri

Dalaman havalimanı, turizm merkezlerine yakınlığı ve merkezi konumda bulunması sebebi ile önemli bir yere sahiptir. Dalaman havalimanı otelleri çok kısa mesafeler ile limandan ulaşılabilecek şekilde konumlandırılmış olarak Dalaman’ da bulunmaktadır. Otellerde açık ve kapalı yüzme havuzları, araba kiralama hizmetleri, SPA, hamam gibi olanaklar bulunmaktadır. Çevredeki önemli yerlere kolayca ulaşım da gerçekleşebilmektedir.
 

Dalaman Otelleri Her Şey Dahil 

Dalaman bölgesinde her şey dahil hizmet veren birçok otel bulunmaktadır. Ayrıcalıklı bir hizmet ile konaklama sağlayabileceğiniz Dalaman otelleri her şey dahil özellikleri arasında, sabah öğle akşam yemekleri, ara atıştırmalıklar ve çay saatleri, sınırsız içecek hizmetleri gibi konaklama özellikleri vardır. Her şey dahil olan otellerde gün içerisinde, çocuklar ve yetişkinler için eğlenceli aktiviteler, gece için de farklı görsel programlar bulunabilmektedir. Dalaman otelleri her şey dahil konsepti bulunan otellerin bazıları merkezi konuma yakın olup bazıları da çok sayıdaki koylara ve plajlara göre konumlandırılmıştır.
 

Dalaman 5 Yıldızlı Oteller

Yerli ve yabancı turistlerin tercihlerinde birinci sıralarda yer alan Dalaman ve çevresinde farklı sayıda yıldız özellikleri bulunan oteller mevcuttur. Dalaman 5 yıldızlı oteller, konukların beklentisini karşılayabilecek; oda, havuz, aktivite, yeme içme gibi özellikler bakımından 5 yıldız konseptine uygun şekilde programlara sahip olup, genellikle Dalaman’ın  doğal ve yeşil ortamına yakın bölgelerde konumlandırılmışlardır. Çocuklu aileler için, balayı çiftleri için veya sakin ve dinlendirici bir tatil arayışında olanlar için Dalaman 5 yıldızlı otelleri zaman zaman indirimli fiyat seçenekleri ile de cazip fırsatları müşterilerine sunmaktadırlar. 
 

Dalaman Otelleri Fiyatları

Otellerin ayrı özellikler taşıması ve ekonomik yapıya uygunluğu insanların tatil konusundaki tercih sebeplerini oldukça etkileyen bir konudur. Dalaman otelleri fiyatları; yıldız sayısına, konumuna, butik yapısına, apart veya farklı özelliklerde olmasına bağlı olarak çeşitlilik göstermektedir. Turizm merkezi Dalaman’da çok farklı bütçelerde çok ucuza ya da pahalıya tatil yapma imkanı bulabilmekteyiz. Dalaman çevresinde otel sayısının fazla olması sebebi ile farklı seçeneklerin bulunması, bu bölgenin tercih edilebilirliğini arttırmıştır. Otel fiyatları ile ilgili olarak, indirimli bir ödeme yapmak isteyenler için ise sezonlara, aylara göre fiyat incelemesi yaparak karar vermek daha karlı olacaktır.
 

Dalaman Muhafazakâr Oteller

Son zamanlarda gelişen ve müşterilerin memnuniyetini sağlayacak şekilde hizmetler verilen muhafazakâr otel konseptlerini, Dalaman ve çevresinde kolayca bulabilirsiniz. Dalaman muhafazakar oteller doğaya, koylara veya merkeze yakın olarak konumlandırılmış olup, bu özelliklerde bir tatil geçirmek isteyen konuklar için oldukça çeşitli olanaklarla karşınıza çıkmaktadır. Özellikle tarihi gezileri ve doğayı seven aileler için de bir çok gezilip görülecek yere sahip olan Dalaman’da dolu dolu ya da sakin bir tatil geçirme imkanı bulunmaktadır.
 

Dalaman Kaplıca Otelleri

Dalaman çevresi termal turizm tercih edenler için de uygun bir konumda bulunmaktadır. Dalaman kaplıca otelleri Farklı mineral yapıda bulunan termal suları ile misafirlerine sağlık hizmetleri de verebilmektedir. Termal havuzlardan faydalanma, masaj, dinlenme gibi beklentileri olan tatilciler için termal, kaplıca otel seçeneği uygun olacaktır.
 

Dalaman Şehir Otelleri

Dalaman merkezi, plaj ve farklı koylara yakın bir yer olmasından ötürü, kısa mesafelerde tatil seçenekleri ile cazip bir konumdadır. Dalaman şehir otelleri özellikle, havalimanı nın bulunması sebebi ile iş veya özel seyahatler için kullanılabilmektedir. Bu bölgede farklı ekonomik durumlara uygun otelleri tercih etmeniz mümkündür. Merkezdeki ulaşım olanakları da Dalaman seyahatinizi kolaylaştıracak durumdadır.  
 

Dalaman SPA Otel

Özellikle yoğun ve yorucu geçmiş bir yılın sonunda kişilerin kendilerini dinlendirmek isteyecekleri seçeneklerden biri de SPA otelleridir. Dalaman SPA otel konseptinde, sakin ve  dinlendirici bir tatil arayışı bulunan kişilerin tüm beklentilerini karşılayacak uygulama programları bulunmaktadır. Özellikle, sauna, hamam, masaj ve daha birçok dinlendirici uygulamayı Dalaman SPA otellerinde bulabilmekteyiz.
 

Dalaman Otel Tavsiyesi

Tatilcilerin beklentileri ihtiyaçlarına göre çok çeşitli olabilmektedir. Bazı insanlar doğa içinde sakin bir tatili tercih ederken, bazı insanlar da aktivite ve eğlence dolu bir tatili tercih etmektedirler.  Dalaman otel tavsiyesi olarak, bu turizm merkezinin birçok olanağa sahip ve her bütçe için konaklama imkanları mevcuttur denilebilir. Dalaman’da antik gezilerden doğa yürüyüşlerine, gece eğlence hayatından farklı köy ve yerleri keşfetmeye kadar birçok seçenek mevcuttur. Her beklentiye uygun merkezi veya doğaya yakın konumda bulunan otelleri Dalaman’da seçme imkanı bulabilirsiniz.
 

Dalaman Uygun Oteller

Otel tatili için önemli unsurlardan biri hem kaliteli hem de uygun fiyatlı hizmet almaktır. Dalaman uygun oteller bakımından çok farklı seçenekleri değerlendirebileceğiniz bir tatil bölgesidir. Tesislerin verdikleri hizmete göre yaptıkları fiyatlandırmalar kimi aylar ve günlerde değişiklik göstermektedir. Uygun bir tatil geçirme planınızı yoğun olmayan tarihleri seçerek gerçekleştirebilirsiniz. Dalaman ve çevresi Akdeniz iklimi özelliklerini taşıması sebebi ile geniş bir zaman dilimi içerisinde tatil yapma imkanı sağlayabilmektedir. Bölgede otel sayısı ve özellikleri çok çeşitli olduğu için beklentilerinize uygun tatil yapma olanağını burada bulabilmeniz mümkündür.
 

Dalaman Tatil Otelleri

Bir bölgenin konumu, doğası, ulaşılabilirliği, havalimanı gibi özellikleri, o bölgenin turizm yoğunluğunu etkilemektedir. Dalaman ve çevresi birçok beklentiyi karşılayacak yapıda olması sebebi ile tatil otelleri bulma konusunda önemli bir yerdedir. Dalaman tatil otelleri; tam pansiyon, yarım pansiyon, her şey dahil, butik otel, apart otel gibi farklı konseptleri ile bölge ve çevresinde fazla sayıda bulunmaktadır.
 

Dalaman Sahil Otelleri

Dalaman çevresi ve doğası ile eşsiz bir konumda yer almaktadır. Çok sayıda sahil, plaj ve koyu bulunan bu turizm merkezinde her tip ve fiyatta otel bulmak mümkündür. Dalaman sahil otelleri; denize yakın bir tatili planlayan konuklar için uygun konseptleri içermektedirler. Plajları ve temiz denizi ile önemli bir yer olan Dalaman’da; her şey dahil, tam pansiyon, yarım pansiyon, butik otel gibi daha birçok otelin sahil kesimlerinde bulunduğunu söylenebilir.
 

Dalaman İslami Otel

Dalaman ve çevresi farklı tatil taleplerine uygun otellerden meydana gelmektedir. Dalaman İslami otel Seçeneğini de bulabileceğiniz bu bölgede konuklarına farklı hizmetler sunan, farklı ekonomik durumlara uygun, ayrı ayrı bölgelerde oteller yer almaktadır. İslami oteller; ayrı havuz bölümleri gibi yapıları ile İslami özellikleri taşıyan otel arayışında bulunan müşterilere hizmet verebilmektedir. Bunun yanında, Dalaman çevresinde İslami apart oteller de tercihlere uygun özelliklerde bu bölgede yer almaktadır.
 

Dalaman Aile Otelleri

Dalaman aile otelleri özellikle çocuklu misafirler için aquapark özellikleri ve ailelere özel aktiviteler ile tatil ihtiyaç ve isteklerine uygun olarak farklı bölgelerde bulunmaktadır. Aile otelleri arasında, apart oteller, her şey dahil oteller, tam pansiyon veya yarım pansiyon gibi özelliklerle ailelerin arzu edilen tatili gerçekleştirmelerini sağlamaktadır. Özellikle, çocuklu ailelerin daha rahat, güvenli ve konforlu bir tatil geçirmeleri için yapılan hizmetler, Dalaman çevresindeki aile otellerinin tercih edilme sebeplerini oluşturmaktadır. Bölge, aile otelleri bulma açısından oldukça çeşitli konaklama imkanlarına sahiptir.
 

Dalaman Otel Fırsatları

Çoğu insan tatil planı yaparken hem fırsatlardan yararlanmak hem de konforlu bir tatil geçirmek beklentisi içindedir. Dalaman otel fırsatları; mevsime, aya, hafta sonu veya hafta içi gibi değişken sebeplere bağlı olarak farklı fiyatlandırılmış olabilmektedir. Özellikle, erken rezervasyon işlemi ile belli oranlarda indirim sağlanabilmektedir. Bununla birlikte, ekonomik bir tatil için farklı bütçelere uygun birçok otel de bu bölgede yer almaktadır.


dalaman otelleri
 

Dalaman Nerede?

Dalaman, Akdeniz Bölgesindedir, ve Muğla iline bağlı bir ilçedir. Çevresinde; Fethiye, Ortaca ve Köyceğiz ilçeleri bulunmaktadır. Bununla birlikte, Ege Denizi ve Akdeniz’in birleştiği bir yerde konumlanmıştır.

Dalaman Nereye Bağlı?

Dalaman,  Muğla iline bağlı bir ilçe olup Akdeniz Bölgesinde yer almaktadır.

Dalaman Nasıl Bir Yer?

Dalaman, Akdeniz’de bulunan gözde turizm merkezlerinden biridir. Bozulmamış bir doğası ve çok sayıda tertemiz koyları bulunmaktadır. Konaklama alanları, koyları, tarihi zenginlikleri ile yerli ve yabancı turistlerin en çok tercih ettiği yerlerden biri olmuştur. Ayrıca, Dalaman Çayı ve bölgedeki vadiler gezilip görülecek yerler arasındadır. Bununla birlikte, Dalaman havalimanı konumu itibariyla turizm merkezleri için önemli bir yer tutmaktadır. 

Dalaman Kaç km?

Dalaman Muğla arası mesafe; 88 km olup, yaklaşık 1 saat 32 dakika zaman almaktadır. Dalaman Fethiye arası; 44 km olup, yaklaşık 41 dakika sürmektedir. Dalaman Köyceğiz arası; 28 km olup, 26 dakika sürmektedir. Dalaman İstanbul arası mesafe ise; 756,7  kilometredir.

Dalamanda Ne Yenir?

Dalaman’da yöresel lezzetlerin yanında, deniz ürünleri de bol miktarda bulunmaktadır. Bölgedeki restoranlarda farklı deniz ürünleri, özellikle kefal, yayın balığı gibi ürünler seçenekler arasındadır. Bunun yanında, bölgede elde edilen bazı bitkilerden de farklı yöresel yemekler yapılmaktadır.

Dalamanda Ne Yapılır?

Dalaman’da antik çarşılar, antik kentler gezilebilir. Dalaman’da çok sayıda koy vardır. Tekne turlarına katılabilir ya da koylarda yat tatili yapılabilir. Çevrede birçok plaj bulunmaktadır. Bunun yanında, termal sulardan faydalanılabilir. Dalaman çayı, kanyon, göller, çiftlikler ve köyler diğer ziyaret edilecek yerlerdir.

Dalaman Nerede Kalınır?

Dalaman, farklı beklentileri karşılayabilecek çeşitli ve farklı özelliklerde bulunan konaklama alanlarına sahip bir Turizm bölgesidir. Dalaman’da , apart oteller, pansiyonlar, butik oteller, tam pansiyon, yarım pansiyon ya da her şey dahil konseptli birçok konaklama mekanı bulunmaktadır. Ayrıca çok özel bir doğaya sahip olan Dalaman’da kamp tatili sevenler için de uygun alanlar bulunmaktadır. 

Dalamanda Nereye Gidilir?

Dalaman’da yüzme, dalış ya da su sporları gibi olanaklardan faydalanmak için koylara gidilebilir. Dalaman çayı ise bölgede özel bir yere sahiptir. Doğal güzellikler arayan kişiler için çay ve bölgedeki göller ziyaret edilebilir. Dalaman çevresi tarihi unsurlar bakımından da farklı güzellik ve kalıntılara sahiptir. Bununla birlikte, antik kentler ve antik çarşılar ziyaret edilecek yerler arasındadır.  Dalamanda nereye gidilir sorusunun diğer bir cevabı da burada bulunan farklı atmosfer ve doğaya sahip olan köyleri olabilir. Kleopatro hamamı, eski köprü gibi diğer tarihi yerlerin yanı sıra bölgedeki festivaller de önemli gezilecek yerlerindendir.