Menü


Çamlıhemşin Otelleri 

Doğu Karadeniz’de bulunan Rize, en az merkeziyle olduğu kadar ilçeleriyle de çok sevilen tatil rotaları oluşturmaktadır. Çamlıhemşin, bölgedeki en yeşil ilçelerden biridir. Sahip olduğu doğal yaşlı ormanları ile yeşilin her tonuna ev sahipliği yapmaktadır. Havzanın sahip olduğu bitkisel ve jeomorfolojik yapısından dolayı yaban hayvanları açısından büyük bir çeşitliliğe de sahiptir. Denize kıyısı bulunmamaktadır. Turizmde bu kadar önemli bir noktada olmasında, yaylaları büyük pay sahibidir. Cennetten bir köşeye benzetilen bölge, doğal güzelliği ile herkesin kendine hayran bırakmaktadır. Nüfus olarak da bulunduğu ildeki en sakin bölgelerden biridir. İlçede ilk karşınıza çıkan, bölgenin kalbi olan Fırtına Deresidir. Dere sayesinde Fırtına Vadisi ve bölgede bulunan kaplıcalar varlığını sürdürmektedir. Çamlıhemşin, verdiği hizmetle sağlık ve yayla turizminde oldukça önemli bir isimdir. Çamlıhemşin otelleri, geniş bir çeşitlilik ile misafirlerine birçok seçenek sunmaktadır. Konaklamak için bungalov, butik, dağ evi, apart otel gibi imkanlardan faydalanabilirsiniz.  Fırtına Deresi’nin karşısında oturup çay içerken Çamlıhemşin doğasına hayran kalabilirsiniz. 

Çamlıhemşin Otel Fiyatları

Çamlıhemşin, Türkiye’nin en çok yağış alan bölgesinde bulunmaktadır. İlçede turistik faaliyetler tüm sezon boyunca devam etmektedir. Oldukça çetin olan, Karadeniz iklimi göz önüne alındığı zaman bölge daha ılıman olan bahar ve yaz aylarında daha çok talep görmektedir. Siz de bütün yaylaları gezmek, yöreyi daha iyi tanımak istiyorsanız bu aylarda seyahat etmeyi tercih edebilirsiniz. Mavi ve yeşilin birbirine kardeş olduğu bölge, doğal yapısıyla hayranlık uyandırmaktadır. Yerli ve yabancı binlerce turistin en sevdiği doğa turizmi destinasyonu olarak büyük bir ün kazanmıştır. Çevresiyle olduğu kadar, yapıları için de doğal hammaddelerden yapılan ürünler kullanılmaktadır. Buna en güzel örnek, mimarisi ile yıllara meydan okuyan tarihi Çamlıhemşin evleridir. Türkiye’de yayla turizminin en popüler ismi olmasında kültürel mirasını iyi bir şekilde koruması da etkili olmuştur. Karadeniz turları düzenleyen firmaların listesinden, asla eksik olmayan bölgede ekstrem spor faaliyetleri de önemle yürütülmektedir. Bir kez bile olsa görmeniz gereken Çamlıhemşin otel fiyatları ile her bütçeye hitap etmektedir. Çamlıhemşin süit otel, butik otel, apart otel ve kaplıca otelleri gibi farklı fiyat gruplarına sahip birçok tercih imkanı bulunmaktadır. Seyahat planlarınızı önceden yaparak erken rezervasyon ya da ödeme seçenekleriyle en uygun fiyatları yakalayabilirsiniz. Gerçek Karadeniz yaşantısını kendi gözlerinizle görebileceğiniz bölgede, doğa ile iç içe vakit geçirebilirsiniz. Kalabalıktan ve telaştan uzaklaşarak şimşir ağaçlarının gövdesine yaslanıp manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. 

Çamlıhemşin Merkez Otelleri

Çamlıhemşin ilçe merkezinden geçen Fırtına Deresi, bütün bu ekosistemde en önemli kaynaklardan biridir. Turistlerden de yoğun ilgi gören dere 57km uzunluğa sahiptir. Hem adrenalin hem de doğa severlerin birleştiği bir yerdir. Bölgeyi kaplayan sık ormanlar haricinde, organik çay bahçelere sahiptir. Düzlük alanı oldukça az olduğu için yüksek tepelere yapılan ve kültürel bir sembole dönüşen evleri ilk bakışta fark edebilirsiniz. Fırtına vadisinde karşıya geçmenizi sağlayan tarihi Şenyuva Köprüsü’nde doğanın kusursuz işleyişine tanık olabilirsiniz. Çamlıhemşin merkez otelleri, büyük bir coşkuyla akmaya devam eden Fırtına Deresi’nin etrafına konumlandırılmıştır. Genellikle aileler tarafından işletilmektedir. Kaçkar Dağının zirvesine gitmeyi hedefleyen dağcılar tarafından konaklamak için tercih edilmektedir. Bu anlamda Çamlıhemşin uygulama oteli de tercih edilebilir. Bölgede bulunan oteller arasından, beklentilerinize göre lüks hizmet veren otellerde de kalabilirsiniz. Diğer yaylaları da gezme düşünceniz varsa merkezde kalmayı tercih edebilirsiniz. Bölgede bulunan lokanta ve çay evlerinde yöresel yiyecek ve içecekleri deneyebilirsiniz. Dilerseniz dere etrafında yürümek dışında daha heyecan verici faaliyetlere katılabilirsiniz. Grup olarak gittiyseniz kesinlikle rafting yapmalısınız. Adrenalin damarlarınızdan akarken, botunuzun hızlı akan derede ilerletmeye çalışırken eğlenirken takım ruhu kazanabilirsiniz.  

Çamlıhemşin Apart Otelleri

Rize’nin turizmde en aktif ilçelerinden biri olan Çamlıhemşin, her geçen gün daha fazla ziyaretçi ağırlamaktadır. Doğanın tüm güzelliğini görebileceğiniz yaylaları, ormanları ve dereleri ile ilgi görmektedir. Hem beden hem de ruh sağlığı için özellikle tercih edilen yerlerdendir. Sakin yapısı ile yoğun stres yaşayan insanlara rahatlayabileceği, izolasyon imkanı tanıyan bir ortam kazandırmaktadır. Karadeniz tatil planları yaparken en çok Çamlıhemşin otel tavsiye yazıları ile karşılaşılmaktadır. Bu ilgiyle bölgede bulunan konaklama imkanları da iyileşmiş, farklı ziyaretçiler için yeni seçenekler sunmaya başlamıştır. Ekonomik seçenekler arayanlar tarafından Çamlıhemşin apart otel sıklıkla tercih edilmektedir. Öğrenci grupları ve aileler için topluca barınma imkanı vermesi, farklı oda seçenekleri olması ve en önemlisi mutfağının olmasıdır. Mutfak dışarıya bağımlı olmak zorunda kalmadan yemek yapma imkanı vermesiyle oldukça önemlidir. Otopark, çamaşır makinesi, internet gibi hizmetlerden ücretli ya da ücretsiz yararlanabilirsiniz. Sahip olduğu hizmet gruplarına göre fiyatlarında bir değişiklik görülebilir. Konum, oda tipi, gidilen sezon, otelin sağladığı hizmetler rakamların değişmesine sebep olmaktadır.  ++

Festivalleri ile Çamlıhemşin 

Turizm faaliyetlerinin artması için belediyeler çalışmalar yapmaktadır. Son yıllarda yapılan şenlikler ile yerli ve yabancı turistlerin ilgisi çekilmiştir. Bölgede bulunan gelişmiş konaklama seçenekleri arasından Çamlıhemşin butik otelleri ön plana çıkmaktadır. Gerçek bir ev özeninin gösterildiği bu işletmeler, sevdiğiniz insanlarla konaklayabilirsiniz. Oldukça samimi ve özenli hizmetin keyfini çıkarırken, bölgede düzenlenen festivallere katılım sağlayabilirsiniz. Bu yoğun dönemlerde önceden rezervasyon yaptırarak seyahat planınızı garantileyebilirsiniz. Çamlıhemşin Ayder Yaylası’nda düzenlenen Kardan Adam Şenliği en sevilen organizasyonlarından biridir. Bölgede her sene ocak ayında gerçekleştirilen festival eğlenceli görüntülere sahne olmaktadır. En büyük kardan adam yapma yarışmasına her yaş grubundan insan ilgi göstermektedir. Ayrıca kayak yarışmaları ve halat çekme gibi yarışlarda yapılmaktadır. Kazanan kişiler ödül kazanmaktadır. Oldukça yeni bir festival olan Çamlıhemşin Pastacılar Festivali beklentinin üzerinde ilgiyle takip edilmektedir. Yüzlerce yıllık pastacılık geleneğine sahip bölgenin tarihine dikkat çekilmiştir. Yapılan pastalar katılımcılara ikram edilmektedir. 

Çamlıhemşin Termal Otelleri

İlçe merkezine, 12 kilometre uzaklıktaki Ayder Yaylası’nda kaplıcalar bulunmaktadır. Yeşillikler içerisinde kendine yer bulan şifa pınarı kaplıcalar, yerli ve yabancı ziyaretçilerin hastalıklarına deva olması için kullanılmaktadır. İklim ve doğal özellikleriyle sahip olduğu potansiyeli kullanarak, alternatif bir turizm kaynağı yaratmıştır. Kullanılan su, içerisinde bulanan minerallerle diğer kaplıcalardan farklıdır. Koku bulundurmaması, renksiz ve berrak yapısı ile bölge doğasında olduğu gibi eşsizdir.  55 derece olan su, yüksek ısı seviyesine sahip olduğu için sterildir. 2005 yılından beri bölgede faaliyet gösteren Çamlıhemşin termal otelleri yıl boyunca hizmet vermektedir. Uzman doktorlar eşliğinde uygulanan tamamlayıcı tedaviler sayesinde hastalar olumlu değişimler gösterebilmektedir. Cilt ve romatizma hastaları tarafından özellikle tercih edilmektedir. Çamlıhemşin jakuzili otel seçeneği de şifalı sulardan yararlanmak isteyen turistlerce tercih edilmektedir. Kaplıcaları için gittiğiniz Çamlıhemşin’de konaklarken diğer bölgeleri de gezebilirsiniz. Sık ağaçlarla kaplı oksijen kaynağı yaylalarda gezebilir, çevrede yapılan faaliyetlere katılarak doğayla özdeşleşebilirsiniz. 

Çamlıhemşin Yaylaları

On iki yaylası arasından en meşhur olanı turizm bölgesi ilan edilen Ayder Yaylasıdır. Hem doğa hem de sağlık turizminde ilçeye en büyük getiriyi sağlayan yer olduğu söylenebilir. Ayder’in bu kadar büyük bir üne kavuşmasının ardından diğer yaylalarda ilgi çekmeye başlamıştır. Turizm ve konaklama noktasında hala gelişim sürecindedir. Şenyuva Köprüsü’nü geçtikten sonra karşınıza çıkan Pokut Yaylası, 2050 metre yüksekte arı doğası ile harika bir manzaraya sahiptir. Bozulmayan ve gerçek yayla havasını taşıyan bölgelerden biridir. Yaylanın ismi dilimizde rüzgarlı anlamına gelmektedir. Nüfus olarak oldukça az bir sayıya sahip olan yayla, doğa özlemi çekenler için iyi bir seçenek yaratıyor. Çamlıhemşin teras otel seçeneklerine sahip olan bölgede kısa ve uzun süreli konaklama yapılacak butik otellerde mevcuttur.  Yaylada geceleri oldukça soğuk geçeceği için kalın kıyafetler götürmek isteyebilirsiniz. Zirveye kadar ulaşan sık ağaçlı yapısı ile potuk yaylası doğanın bereketli yüzünü tatilcilere göstermektedir. Yayla turizminin parlayan yıldızlarından biri de Gito Yaylasıdır. Diğer yaylalarda olduğu gibi yeşiller içerisinde bulunmaktadır. 2070 metre yüksekte bulunan bu yayla, Çat Vadisinin biraz ilerisinde kalmaktadır.  Bulut denizlerinin arasından harika manzaralar keşfedebilirsiniz. Yüksek salıncaklarda sallanırken bulutlara dokunacak kadar yükseğe çıkabilir, manzarayı izleyebilirsiniz. Palovit yaylası hızla akan aynı isimdeki şelalesi ile fotoğrafçıların gözde lokasyonlarından biridir. Oldukça dar bir yola sahip olduğu için yolda ilerlemekte biraz zorlanabilirsiniz. Şelaleye fazla yaklaşmamalısınız, aksi takdirde ıslanabilirsiniz. Huser Yaylası, girişinde bir ücret talep edilmemektedir. En yüksekte bulunan yerleşim olduğu için yayla gezintisinde sona bırakmak isteyebilirsiniz. Burada bütün yaylaları görebilirsiniz. Aynı zamanda tüm Rize’de güneşin doğuşunu ve batışını en iyi görüntüleyebileceğiniz yer de burasıdır. Konaklamak için tercih edebileceğiniz Çamlıhemşin yayla otelleri her geçen gün turist sayısına yetişebilmek için artmaktadır.  

Çamlıhemşin Bungalov Otelleri

Kalabalıktan sıkılan insanlar, yılın yorgunluğunu atmak için sakin yerlerde tatil yapmak ister. Daima yeşil olan Rize, doğa sağlık ve kültür turizmi için benzersiz fırsatlar oluşturur. İnşaat sesi yerine kuş sesleri ve dere şırıltısı sunan Çamlıhemşin iyi bir dinlence yeridir. Özellikle yaz ayları geldiği zaman, bölgenin iklimi yumuşar ve doğa kendini gösterir. Eski mimarisini koruyan bölgelerde bile doğaya gösterilen saygı görülmektedir. İşletmeciler, misafirleri için de doğa ile iç içe bir ortam yaratmaya çalışmışlardır. Son yıllarda doğada yalnız kalabilmek için en çok tercih edilen otel türlerinden biri de bungalovlardır. Kendilerine ait, veranda, bahçe, mutfak gibi alanları olması ile özellikle gözlerden uzakta alanlara inşa edilmişlerdir. Çamlıhemşin bungalov otelleri, günümüzde en çok tercih edilen konaklama imkanlarından biridir. Ahşaptan yapılan evlerde konaklayan konuklar, rahatsız edilmeden özel zaman geçirebilirler. Meditasyon ya da spor yapabilirsiniz. Çam ağaçlarının kokusu eşliğinde verandanıza oturup, kitabınızı bitirebilirsiniz. Evcil hayvanların kalmasına izin veren, hayvan dostu oteller bulmak da mümkündür.

Çamlıhemşin’e Nasıl Gidilir?

Doğu Karadeniz’de bulunan Çamlıhemşin, Rize’ye bağlı ilçelerden biridir. Rize merkeze olan uzaklığı 65km’dir. Tüm Türkiye’den bölgeye kara yolları ile ulaşım sağlamak mümkündür. Özel aracınız ile başladığınız bu yolda öncelikle Rize’ye ardından haritanızı takip ederek ilçeye doğru gidebilirsiniz. Araba kullanmak yerine otobüs yolculuğu yapmayı da tercih edebilirsiniz. Türkiye’nin tüm şehirlerinden Rize Otogarı’na her gün otobüs seferleri düzenlenmektedir. Otobüs bilet fiyatları mesafeye ve şirkete göre değişim gösterebilir. Rize otogarına ulaştıktan sonra toplu taşıma araçları ile Çamlıhemşin’e gidebilirsiniz. Dilerseniz taksi ile de ilçeye ulaşım sağlayabilirsiniz. Elbette bu ulaşım için toplu taşıma araçlarını kullanmak daha bütçe dostu bir seçenektir. Uzak mesafeden gelenler için hava yolları çok daha kolay bir seçenek sunacaktır. Rize’de havalimanı bulunmadığı için en yakın liman olan Trabzon Havalimanı’na bilet almanız gerekmektedir. İndikten sonra HAVAŞ hizmetlerinden yararlanarak, Rize şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Daha sonra sizin için en uygun ulaşım aracı ile Çamlıhemşin’e gidebilirsiniz. Farklı alternatifler olarak araç kiralayabilir ya da taksi tutabilirsiniz. Araç kiralama bedelleri modellerine göre değişiklik göstermektedir. Yaylalara çıkmayı düşünüyorsanız 4x4 gibi güçlü araçları tercih etmelisiniz.  

Çamlıhemşin’de Gezilmesi Gereken Yerler

Bölge ile özdeşleştirilen doğal ve tarihi eserler bulunmaktadır. Capcanlı doğası ile herkesi kendine çeken Çamlıhemşin’e gelmişken görmeden gitmemeniz gereken birçok nokta bulunmaktadır. Rize Çamlıhemşin otelleri arasından bir seçim yapmadan bu listeyi inceleyerek daha iyi bir karar verebilirsiniz. İşte Çamlıhemşin’de görmeden eve dönülmemesi gereken yerler:

Çamlıhemşin’de Yapılacak Aktiviteler

Çamlıhemşin, doğal yaşam fırsatları ile herkesi kendine hayran bırakmaktadır. Sakin doğasında dinlemeyi seçenler olduğu gibi adrenalinle canlanmak isteyenler içinde birçok seçenek mevcut. Gelmişken en azından birini denemenizi önerdiğimiz bazı aktiviteler:

En iyi parkurlar:

Trekking: Kaçkar Dağları bu yürüyüşlerin yapılması için oldukça iyi bir alandır. Tur şirketleri tarafından konaklamalı turlar da bulunmaktadır. 
 

Çamlıhemşin Nerede?

Doğu Karadeniz’de bulunan Rize’de bulunmaktadır. Şehir merkezinden 65 km uzaktadır. 

Çamlıhemşin Nereye Bağlı?

Çamlıhemşin İlçesi, Rize’ye bağlıdır. 

Çamlıhemşin'e Nasıl Gidilir?

Hava, deniz ve kara yolları ile gidilebilir. Kara yolu ile ulaşım seçenekleri arasında özel araç ve şehirlerarası otobüsler bulunmaktadır. Bir diğer alternatif ise havayoludur.  

Çamlıhemşin'de Ne Yapılır?

Yayla gezileri, jeep safarileri, olta balıkçılığı, heliski, ziplining, trekking gibi bir sürü aktivite yapmak mümkündür. 

Çamlıhemşin’de Nerede Kalınır?

Butik, apart, kaplıca otelleri, yayla otelleri gibi birçok konaklama seçenekleri bulunmaktadır. 

Çamlıhemşin'e Ne Zaman Gidilir?

Türkiye’nin en çok yağış alan bölgesi olduğu için daha çok yaz aylarında ziyaretçi çekmektedir. 

Çamlıhemşin Kaç Km?

Yolculuğa başlanan şehre göre mesafeler değişiklik göstermektedir. Bazı şehirler için:

Ankara: 879km

Trabzon: 145km

İstanbul: 1200km

Erzurum: 322km