Menü


Holiday Inn Bursa - City Centre, An Ihg Hotel

Uluyol Bezen Sok No. 14 Osmangazi Bursa, Bursa, Bursa

Hilton Bursa Convention Center & Spa

Istanbul Caddesi No:347 Bursa, Bursa, Bursa

Crowne Plaza Bursa, An Ihg Hotel

Odunluk Mh. Akpinar Cd., No:17 Nilufer Bursa, Bursa, Bursa

Divan Bursa

Kukurtlu Mahallesi, Dr.rutu Burlu Caddesi No: 11,osmangazi Bursa, Bursa, Bursa

Gorukle Oruc Hotel & Spa

Dumlupinar Mah.iskele Sk.no:13 Gorukle, Nilufer Bursa, Bursa, Bursa

Sheraton Bursa Hotel

Odunluk Mahallesi Akpinar Caddesi N Bursa, Bursa, Bursa

Euro Park Hotel Bursa

Gorukle Mah. Universite 1 Cad. Nilufer, 914 7 Bursa, Bursa, Bursa

Bursa Otelleri

Bursa Otelleri

Türkiye’nin en kalabalık dördüncü şehri olan Bursa aynı zamanda yaşanabilir şehirler listesinde de birinci sıradadır. Yaşanabilir olduğu kadar turistik açıdan da oldukça gelişmiş bir şehirdir. Bursa, kültür ve kış turizmi bakımından Türkiye’de oldukça önemli bir konumdadır. Yıl içerisinde birçok turist için kapılarını açar. Turistlerin ziyaret edebilecekleri tarihi yerler Bursa’da çok fazladır. Sadece tarihi değil gezilecek yerler de oldukça çeşitlidir ve her kesimin ilgisini çekebilir. Bursa otelleri de gelen turistlerin ihtiyaçlarını karşılayacak doğrultuda oldukça çeşitlilik gösterir. Bu çeşitlilikle birlikte turistlerin istekleri doğrultusunda seçim yapmaları kolaylaşır. Bunların yanında Bursa’da şifalı su kaynakları çok olduğu için kaplıcalar bakımından zengindir. Bu zenginliğinden dolayı Bursa termal otelleri her zaman en güzel imkânları sunar. Ayrıca içerisinde yer alan Uludağ dolayısıyla kış ve doğa sporları açısından önemli bir merkezdir. Bunun yanında oldukça iyi kayak merkezlerini içerisinde bulundurur. Bu etkenlerle birlikte kış aylarında oldukça yoğun turist çeker. Kış aylarıyla birlikte Bursa kayak otelleri en revaçta olduğu günleri yaşar. Bu otellerin vaat ettikleri eğlencelerle yerli ve yabancı turistler tatillerini oldukça güzel geçirir. Bu otellerin kaliteli hizmetleriyle birlikte memnuniyet artar.

Bursa Otelleri ve Fiyatları

Bursa, her insanın kendi ilgi alanına göre seyahat planlarını ayarlayabileceği bir yerdir. Bu sebeple de otel çeşitliliği oldukça fazladır. Doğa tutkunları için birkaç yerde Bursa doğa otelleri, yeni evli çiftler için balayı otelleri, bungalov oteller, kayak otelleri gibi farklı alternatiflerde oteller Bursa’da yer alıyor. Bu otellerin çeşitliliği ile birlikte sundukları hizmetlere göre Bursa otelleri fiyatları değişebilir. Ailecek gideceğiniz bir tatilde tercih edeceğiniz Bursa aile otelleri yıldız sayısına, ailedeki kişi sayısına veya otel içindeki aktivitelerin çeşitliliğine göre fiyat aralığı değişiklik gösterebilir. Otellerinize uygun bir ücret ödemek için rezervasyonlarınızı erkenden yapabilirsiniz. Tarayıcınızdan bulduğunuz Bursa otelleri listesi ile size en çok uyan otellerin fiyatlarını karşılaştırıp seçiminizi yapabilirsiniz.

Bursa Termal Otelleri

Bursa’nın şifalı su kaynaklarından yararlanabileceğiniz güzel termal otelleri bulunuyor. İçerisinde normal havuzların yanı sıra termal havuzlarının bulunmasıyla diğer otellerden ayrılıyor. Bu otellerin fiyatları içerisinde bulunan hizmetlere göre değişiklik gösteriyor. Bursa termal otelleri olabildiğince herkesin bütçesine uyum sağlayan otellerdir. Ayrıca konum olarak bazı termal oteller Bursa merkez otelleri arasında yer alıyor. Bursa merkezde yer alan bu oteller oldukça konforlu olduğu için avantajlıdır. Bazı termal otellerin merkezde bulunması fiyatlarını arttırmamıştır. Bursa’nın sularındaki doğal zenginlikten Bursa termal otelleri mevcuttur. Termal otellerin bir diğer güzel hizmeti de hamamlarından ve şifalı sularından yararlanırken masaj olanağı da sunmalarıdır. Bu masaj imkânı ekstra ücrete tabi olabilir. Yorgunluğunuzu atmak dinlenmek için bu otelleri tercih edebilirsiniz. Bursa’daki tarihi hamamları ziyaret ederek de şehirde vakit geçirebilirsiniz. Bunun dışında otelden çıkmak istemeyenler de otellerin içindeki hamamları kullanabilir. Bursa termal otelleri tarafından sunulan hamam hizmetleri oldukça popülerdir. Konaklama yapmayanlar da bu hizmetlerden ekstra ücretlerle faydalanabilir.

Bursa Apart ve Butik Otelleri

Fiyat olarak biraz daha ekonomik olan butik ve apart oteller, Bursa’da oldukça fazla bulunur. Bursa butik otelleri merkezi bir konumda ise sizin için ulaşımı kolaylaştırır ve sizin tek bir taşıtla istediğiniz yere gitmenize olanak sağlar. Butik oteller az odalı olması ve aile işletmesi olmasıyla bilinir. Bu butik otellerde misafirperverliği hissetmeniz oldukça olasıdır. Bu otellerdeki hissettiğiniz sıcaklıkla birlikte hafızanızdan çıkaramayacağınız güzel bir mekânı keşfetmiş olursunuz. Butik oteller arasında en farklı deneyimi yaşayacağınız oteller bungalov otellerdir. Bursa bungalov otelleri genellikle harika manzaralara sahiptir. Özellikle bulundukları konum dolayısıyla fiyatları diğer butik otellerden biraz daha farklı olabilir. Fakat orada geçirilen güzel bir tatil sonrası fiyat farkının neden olduğunu anlayabilirsiniz. Apart oteller de genellikle ev ortamındaki rahatlığı yakalamanız için birebirdir. Genellikle içerisinde mobilyaların olduğu minik odalardan oluşur. Günübirlik ya da kısa süreli seyahatlerde özellikle tercih konusu olabilir. Bursa apart otelleri fiyat olarak ekonomik olduğu için ve ev serbestliğini yaşamanız konusunda konforlu hissettirdiği için tercih edilebilir. Ayrıca fiyat olarak uygun olması öğrenciler için de bu seçenekleri avantajlı hale getirir.

Kış Tatiliniz için Bursa Kayak Otelleri

Kış aylarının vazgeçilmez seçeneklerinden birisi Bursa’dır. Sınırlarında bulunan Uludağ ile kış turizminin capcanlı olduğu bir şehirdir. Kış aylarında çok fazla turist ağırlar. Bursa Uludağ otelleri oldukça yüksek kalitedeki hizmetleriyle müşterilerin memnuniyetini artırır. Kış aylarının gözdesi olan Bursa kayak otelleri kış tatilinizi en güzel şekilde değerlendirmenizi sağlayacaktır. Bu otellerin bazıları kayak odası, pist gibi diğer otellerden ayrılan imkânlar sunar. Yarıyıl tatilinde çocuğunuza harika bir karne hediyesi vermek isterseniz Bursa Uludağ otelleri tarafından sunulan imkânlarından yararlanabilirsiniz. Bir arkadaş grubunuzla birlikte kayak takımlarınızı kapıp eğlenceli bir kış tatili geçirebilirsiniz. Kış tatilinizi Yılbaşı gecesine denk getirip Bursa kış otelleri eğlencelerinden faydalanabilirsiniz. Bu gecede otellere çok ünlü sanatçılar geliyor. Bu alternatifleri de değerlendirerek tatilinize ivme kazandırabilirsiniz. Arkadaş grubunuzla bir kayak tatili yapmak isterseniz siz de şehirde çok güzel oteller bulabilirsiniz. Arkadaşlarınızla sabahları zirve noktalardan kayarak vakit geçirebilirsiniz. Kayak otelleri akşamları da ateş başında sucuk ekmek gibi etkinlikler düzenler. 

Bursa 5 Yıldızlı Oteller

Hizmet kalitesinin en yüksek seviyede olmasını istiyorsanız 5 yıldızlı otellerde konaklayabilirsiniz. Bursa’nın pek çok yerinde 5 yıldızlı otel bulabilirsiniz. Genellikle hepsinde havuz, spa, internet, restoran, spor salonu gibi hizmetleri bulunur. Bursa 5 yıldızlı oteller oldukça şık ve gösterişli seçenekler bulunur. Bu otellerin fiyatları sundukları hizmet dolayısıyla diğer otellere göre biraz daha fazladır. Eğer kış aylarında Bursa’ya giderseniz kayak yapmaya gidebilirsiniz, 5 yıldızlı otellerin çoğunda ulaşım aracınızla kayak merkezlerine gitme imkânınız olur. Dinlenmek isterseniz ve zamanınızın büyük çoğunluğunu odanızda geçirmek isterseniz 5 yıldızlı Bursa lüks otelleri oda servisi sunar. Böylelikle tatilinizi konforlu şekilde geçirebilirsiniz. Bu oteller ailelerin de tercih edebileceği otellerdir. Otellerin yemek ve konaklama alternatifleri çeşitlidir. Bu alternatifleri kendinize göre organize edebilirsiniz. Eğer yeni evlendiyseniz Bursa balayı otelleri seçeneklerine göz atabilirsiniz. Burada konaklayacağınız 5 yıldızlı otel, balayı çiftlerine özel olarak hazırlanan odalarda sizi ağırlar. Odanızı çiçekler ve çeşitli ikramlıklarla süslenir. Lüks otellerin sunduğu imkânlarla birlikte tatilinizi keyifli hale getirebilirsiniz. Bazı 5 yıldızlı otellerde erken rezervasyon ile birlikte indirimli konaklama imkânınız olabilir.

Bursa Otelleri

Yeşilin İçinde Bursa Doğa Otelleri

Bursa’da doğadan, yeşillikten kopmak istemiyorsanız doğayla iç içe bir tatil geçirmek isteyebilirsiniz. Bunun için Bursa doğa otelleri seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Bu oteller genellikle birkaç küçük evin yan yana dizilmiş hallerinde oluşur. Bu oteller size kamp yapıyor hissi yaşatır. Çoğunluğu ormanın içerisinde yer alır. Dağlık kesimlerde yer alan bu otellerde ihtiyaçlarınızı kolaylıkla karşılayabileceğiniz tüm hizmetler sunulur. Bursa dağ otelleri şehirden biraz uzak olsa da hizmet konusunda sıkıntı çekmezsiniz. Doğa ve dağ oteller şehrin karmaşasından uzaklaşmak ve dinlenmek için en iyi seçenekler arasında yer alır. Doğayla iç içe olduğunuz atmosferde iş stresinden uzaklaşabilir, tatil sonuna dek dinlenmenin tadını çıkarabilirsiniz. Bununla birlikte çeşitli doğa etkinlikleri de yapabilirsiniz.Sabah kalktığınızda ormanın içinde olan yürüyüş parkurlarından faydalanabilirsiniz. Bu tarz Bursa dağ otelleri şömine hizmeti de verir. Eşinizle birlikte romantik bir tatil geçirmek isterseniz de bu seçenekleri değerlendirebilirsiniz. 

Bursa’ya Nasıl Gidilir?

Bursa’ya karayolu, hava yolu ve deniz yolu üzerinden ulaşmanız mümkündür. Ulaşım konusunda en çok tercih edilen alternatif kara yollarıdır. Ulaşım için karayollarını tercih ediyorsanız isterseniz arabanızla isterseniz de otobüsler ile Bursa’ya varabilirsiniz. Türkiye’deki çoğu şehirden Bursa’ya direkt otobüs seferleri düzenlenir. Ayrıca Mudanya-Güzelyalı, İstanbul-Yenikapı feribot hattı ile birlikte deniz yolunu kullanarak da Bursa’ya ulaşabilirsiniz. Feribot hattını kullanırsanız ve Bursa Mudanya otelleri tercihiniz olursa sizin için ulaşım daha da kolaylaşacaktır. Hava yolları diğerlerine göre daha az tercih edilse de oldukça kaliteli bir yolculuk geçirmenizi sağlar. Bursa’da hava yollarını tercih ederseniz şehirde iniş yapabileceğiniz iki tane havalimanı bulunur. Tüm bunların yanı sıra şehirdeki en özel ulaşım aracı teleferiktir. Teleferikle zenginleştirilen Bursa Uludağ otelleri için bu ulaşım aracını kullanabilirsiniz. Teleferik, kısa bir süre içinde sizi güzel Bursa manzarası eşliğinde varış noktanıza ulaştırır. Şehirdeki ulaşım çeşitliliği Bursa otelleri için önemli bir avantaj sağlar. Turistlerin ulaşım hakkında yaşayabilecekleri sıkıntılar da en aza indirmiştir. Bursa’ya giderken ya da şehir içerisinde sizin için hızlı ve kolay ulaşım imkânlarından yararlanabilirsiniz.

Bursa’da Gezilecek Yerler

Bursa’nın tarihi ve kültürel dokusu ele alındığında gezilecek ve görülecek çok fazla yerin olduğu fark edilir. Bursa merkez otelleri tercih edip şehrin merkezindeki yapıları kolaylıkla ziyaret edebilirsiniz. Bursa’ya yolunuz düştüğünde Kozahan’a uğrayabilirsiniz. Kozahan İpek Yolu’nun da üzerinde bulunduğu konaklama yeridir. İpekten eşyaların satıldığı dükkanların bulunduğu ve ortasında çayınızı içebileceğiniz bu yerde keyifli vakit geçirebilirsiniz. Bursa’nın tamamı yeşillikler içinde olduğu için güzelliğiyle gelen ziyaretçileri büyüler. Bursa’da ilginizi çekebilecek güzel müzeler de bulunur. Arabalarla ilgiliyseniz ve eski arabaları görmek isterseniz, Tofaş Anadolu Arabaları Müzesini ziyaret edebilirsiniz. Karagöz ve Hacivat, Bursa için önemli bir semboldür. Bursa kültür gezisi yapıyorsanız mutlaka Karagöz Müzesi’ne uğramalısınız. Bursa’nın yeşilliğine hayran kalmak isterseniz, Bursa Soğanlı Botanik Parkı’nda dolaşabilirsiniz. Park, şehrin içinde huzuru bulabileceğiniz yemyeşil bir alan oluşturularak yapılmıştır. Alışverişleriniz için Bursa Kapalı Çarşı’ya uğrayabilirsiniz. Bunların dışında bursa hamamları, camileri ve türbeleri ile ünlüdür. Seyahatinizde aşağıda mekânları ziyaret etmelisiniz.

- Hamamlar: Bursa’nın şifalı sularından yararlanmak isterseniz 500-600 yıllık tarihi hamamlara gidebilirsiniz. Tarihi Keçeli Kadın Hamamı, Mahkeme Hamamı, Çekirge Hamamı gibi tarihi hamamlara uğrayabilirsiniz.

- Camiler: Bursa’daki tarihi camiler önemli bir yere sahiptir. Mimari açıdan dikkatleri çeker. Ziyaret edebileceğiniz tarihi camiler; Ulu Cami, Yeşil Cami, Emir Sultan Cami.

- Türbeler: Yeşil Türbe, Orhan Gazi Türbesi ve Osman Gazi Türbesi Bursa’da önemlidir. Osmanlı zamanında padişahların yaşadığı şehirlerden biri olduğu için padişahların ve şehzadelerin mezarları buradadır. Her yıl yüzlerce kişi tarafından ziyaret edilir.

- Hanlar: Bursa, İpek Yolu’ndaki ticaretin önemli bir parçasıdır. Bu sebeple de Bursa’da hanlar oldukça fazladır. Koza Han, Balibey Han, Emir Han, Fidan Han uğranması gereken yerlerdir.

Bursa’da Ne Yenir?

Bursa seyahatlerinizde bir lezzet şöleni yaşayabilirsiniz. Şehir, yemekleri konusunda büyük bir çeşitliliğe sahiptir. Güzel bir et yemeği yemek ya da masanızı deniz mahsulleri ile donatmak isterseniz, şehirde her ikisinin de en lezzetlileri ile karşılaşırsınız. Birbirinden meşhur yiyeceklerini Bursa’ya gittiğinizde kesinlikle denemelisiniz. Aşağıda şehrin en özel lezzetlerini bulabilirsiniz.

- İskender,

- İnegöl Köftesi,

- Kestane Şekeri,

- Şeftali Reçeli,

- Cantık Kebabı,

- Elbasan Tava,

- Tahinli Pide.

Kadim tarihi ile ünlü şehirde bunların dışında da birbirinden güzel Osmanlı yemeklerini yiyebileceğiniz restoranlar mevcuttur. Ayrıca Bursa’nın tarih kokan Cumalıkızık Köyü’nde güzel bir köy kahvaltısı edebilirsiniz. Bursa’da yediğiniz yiyeceklerin tadı damağınızda kalır.

Bursa’da Yapılacak Aktiviteler

Bursa’nın pek çok yerinde ücretli ya da ücretsiz aktivite alternatifleri mevcuttur. Seyahatlerinizde kalacağınız yeri tercih ettiğiniz aktiviteye göre seçebilirsiniz. Bursa otelleri listesi ve listede sunulan imkânları değerlendirebilir. Seyahat planınıza göre konum olarak en uygun oteli seçebilirsiniz. Meşhur teleferiğe binip Bursa manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz. Özellikle bahar aylarında farklı deneyimler yaşatan ve doğanın harika bir parçası olan Ulubat Kuş Cenneti’ne uğrayabilirsiniz. Bursa Tarihi Evleri’ni dört mervsim ziyaret edebilir. Irgandı Köprüsü üzerindeki dükkanları hem yazın hem de kışın gezebilirsiniz. Belki de köprüde düzenlenen sanat günlerine denk gelebilirsiniz. Adrenalin tutkunuysanız Bursa’da uğramanız gereken birkaç yer bulunur. Oasis Dalış ve Doğa Sporları Merkezi’nde yaz aylarında dalış yapmayı deneyimleyebilirsiniz. Adrenalin tutkunları Extrempark ve Sukaypark’a da uğrayabilir. Oasis Dalış ve Doğa Sporları Merkezi ve Extrempark Nilüfer İlçesi’ndedir. Adrenalin severlerin tercihi Bursa Nilüfer otelleri içinden yapabilir. Bursa doyasıya eğlenebileceğiniz aktivitelerle ziyaretçilerinden beğeni toplar.

Bursa’da Ne Alınır?

Bursa’dan sevdiklerinize hediyelik ya da kendinize hatıra eşyalar alabilirsiniz. İpek şallar ve şehrin meşhur havlusu en iyi seçenekler arasında yer alır. Cumalıkızık tarafına giderseniz orada da tahtadan el yapımı malzemeler bulabilirsiniz. Yiyecek olarak, nefis kestane şekerini hem evinize hem de sevdiklerinize götürmek için satın alabilirsiniz. Aşağıdaki yerlerde yöresel ürünleri bulabilirsiniz.

- Kapalı Çarşı: Bursa denildiğinde akla gelen yerlerden biridir. Osmanlı zamanından kalma tarihi bir yapıdır. Burada gezerken bir yandan tarihi dokuya mest olabilir diğer yandan da güzelce alışveriş yapabilirsiniz.

- Uzun Çarşı: İlk tarihi çarşı olarak bilinir. Giyim ile ilgili alışverişlerinizi buradan yapabilirsiniz.

- Ulu Çarşı (Havlucular Çarşısı): Bursa’nın meşhur havlusunu buradan alabilirsiniz.

İstanbul – Bursa Arası Kaç Kilometre?

İstanbul ile Bursa arası 156 kilometredir. Hava, kara ve deniz yoluyla İstanbul’dan Bursa’ya seyahat mümkündür. Kullanılan taşıtlara göre yolculuk süresi değişiklik gösterir.

Bursa Kaç Derece?

Bursa’da yıllık ortalama sıcaklık 19.6 derecedir. Yaz aylarında sıcaklık 20 – 35 derece arasında, kış aylarında ise 0 – 5 derece arasında değişiklik gösterir.

Bursa Nerede?

Bursa Marmara Bölgesi’nde yer alır. Kuzeyinde Marmara Denizi bulunur. Marmara Denizi’ne kıyısı vardır. Komşu şehirleri Yalova, Bilecik, Kocaeli ve Kütahya’dır.

Bursa’da Ne Yenir?

Bursa’da meşhur olan iskender, kestane şekeri, cantık kebabı, İnegöl Köfte, Elbasan tava, tahinli pide ve pideli köfte yenir. 

Bursa’da Ne Yapılır?

Bursa’da müzeler, tarihi yerler, hamamlar, camiler, türbeler ve külliyeler ziyaret edilebilir. Doğal yaşam alanlarında dolaşılabilir. Kış turizmi için kayak, snowboard tercih edilebilir. Ayrıca şehirde teleferik deneyimi yaşayabilir ve plajları ziyaret edebilirsiniz.

Bursa’da Nerede Kalınır?

Bursa’da konaklama oldukça çeşitlidir. Kış seyahatlerinizde kayak yapmak için kış otellerini tercih edebilirsiniz. Dağ evleri, bungalovlar, apart ve butik oteller mevcuttur. Bunlar dışında konforlu lüks otellerde kalınabilir

Bursa Nasıl Bir Yer?

Tarihi ve kültürel açıdan gelişmiş bir şehirdir. Hem aktivitelerde hem de yöresel ürünlerde çok fazla alternatif mevcuttur. Kültür ve kış turizmi bakımından önemli bir yerdir. Karasal iklime sahiptir. Türkiye’nin en büyük dördüncü şehridir. Tarihteki öneminden dolayı da her yıl turistleri misafir eder.