Menü


Ayder Yaylası Otelleri


ayder yaylası otelleri

Ayder Yaylası, Doğu Karadeniz’in doğasıyla kendine hayran bırakan Rize İlinde bulunur. Tam olarak Çamlıhemşin İlçesinin 19 km güneydoğusunda yer almaktadır. Bu yerleşim, her geçen yıl çok sayıda yerli ve yabancı turist çekmektedir. Yayla turizmi dışında sağlık turizmi için de tercih edilir. Yüzlerce yıldır varlığını sürdüren kaplıcalarıyla gerçek bir şifa kaynağına sahiptir. Çamlıhemşin’in en ünlü yaylası olan Ayder Yaylası otelleri, onlarca turiste ev sahipliği yapabilir. Bölgede çekilen dizi ve filmlerin de bölgenin tanıtımına olumlu yönde etkisi olmuştur. Her ihtiyacı karşılayabilecek birçok tesise sahiptir. Son derece sakin olan bölgede, doğa içerisinde dört mevsim keyifli ve dinlendirici bir tatil yapmak mümkündür. Yeşilin her tonunu içerisinde barındıran yaylanın temiz havasının keyfini çıkarmak için Ayder Yaylası uygun oteller sunmaktadır. Ayrıca turistik veya sportif faaliyetlere katılarak yolculuğunuzu unutulmaz kılmanız mümkündür. Küresel bir üne kavuşan ve en sevilen seyahat duraklarından biri olan Ayder Yaylası otelleri her türlü seçeneğe sahiptir. Turistlerin her ihtiyacını karşılayan farklı konseptler bulunmaktadır. Bu amaçla tasarlanan konaklama tipleri arasında; butik, apart, bungalov, termal, dağ evleri ve lüks oteller bulunmaktadır. Yeni evliler, yabancı turistler, ekstrem spor tutkunları, şifa arayışında olanlar ve doğa severler için farklı imkanlara sahiptir. Tatil öncesi araştırma yapılması memnuniyet açısından önemlidir. Hayallerinizdeki tatilin en önemli belirleyicisi, dinlenme noktanız olan otelinizdir. Konaklayacağınız yeri, kişisel tercihlerinize göre belirleyebilirsiniz. 

 

Rize Ayder Yaylası Otelleri ve Fiyatları

Ayder Yaylasına olan ilgi bahar ve yaz aylarında artmaktadır. Deniz tatili dışında, büyüleyici doğasıyla farklı bir alternatif oluşturmasıyla tercih edilir. Yaylada geçirilen zamandan herkesin keyif alması için birçok otel seçeneği bulunmaktadır. Son dönemlerde romantik bir balayı geçirmek isteyenlerin gözde rotalarından biri olmuştur. Yeni evliler için romantik Ayder Yaylası balayı otelleri bulunmaktadır. Balayı için özel odalar, karşılama sepetleri ve kahvaltı gibi içeriklerden oluşan özel paketler ziyaretçilere sunulmaktadır. Geleneksel Karadeniz mimarisinden etkilenen bungalov evler, kalabalık aileler için apart oteller, dağ evleri, butik ve lüks otel işletmeleri bulunmaktadır. İşletmelerde sunulan hizmete göre Ayder Yaylası otelleri fiyatları farklılık göstermektedir. Gerçek Karadeniz yayla deneyimini yaşatmayı amaçlayan işletmeler, ziyaretçilerine huzurlu bir tatil ortamı sağlamaktadır. Bölgeye yönelen ilgi sayesinde gelişen turizm faaliyetleri, bölge insanı için yeni bir geçim kapısı yaratmıştır. Büyüleyici Kaçkar Dağına çıkmak isteyen dağcıların rotasında olan yayla, ekolojik çeşitliliği ve sportif faaliyetleri ile de dikkatleri üzerine çekmektedir. Farklı tarzda oteller haricinde bölgede kamp alanları da bulunmaktadır. Ayder’de kalmak için ödeyeceğiniz ücret; kaldığınız dönem, otelde sunulan hizmet kalitesi ve gün sayısına göre farklılık yaratabilir. En iyi fiyatla hayallerinizi süsleyen tatili geçirmek için kampanyaları takip edebilir, erken rezervasyon seçeneğini değerlendirebilirsiniz. 

 

Ayder Yaylası Butik Otelleri

Ayder Yaylası, doğa turizminin Türkiye’de en bilinen isimlerinden biridir. Yemyeşil görüntüsü ve kirletilmemiş doğasıyla görenlerini kendine hayran bırakmaktadır. Bölge şifalı topraklarıyla yeryüzünde bir cennet tablosu çizmektedir. Seksenli yılların sonlarından turizm bölgesi ilan edilmiştir. Aynı zamanda büyük bir bitki çeşitliliğine sahip olan bir milli parka da sahiptir. İlerleyen yıllarda, yerli ve yabancı turistleri kendine hayran bırakan bölge, günümüzde binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Bu artan talebe azimli ve becerikli yöre halkı duyarsız kalmamıştır. Bu sayede otel çeşitliliği de artmış, yöre halkı turizmden ekmek yemeye başlamıştır. İşletmeler tarzı bakımdan gerçek bir ev sıcaklığına sahiptir.  Sizi adeta bir çocuk masalından kopup gelen, büyüleyici özelliklere sahip yaylaya davet etmektedir. Ayder Yaylası butik otelleri ev hissini yaşatan sıcaklığı ile tanıdık bir duygu oluşturmaktadır. Daha çok aile ya da kişi işletmesi olan bu oteller, özgün bir yapıya sahiptir. Az oda sayısına sahip olduğu için oldukça samimi bir hizmet anlayışıyla karşılaşabilirsiniz. Kısa süreli seyahatlerinizde ev konforunuzdan ödün vermemek için de tercih edebilirsiniz. Yaylada en çok karşılaşılan otel türlerinden biri olarak turistlerce beğeni kazanmıştır. Ayder Yaylası otel tavsiyesi arayan bir aile için butik oteller oldukça uygun bir seçim olacaktır.

 

Ayder Yaylası Otelleri Her Şey Dahil Fırsatları

Uzun zamandır planladığınız yayla seyahatine çıkmak için fırsatları değerlendirebilirsiniz. Ayder Yaylası otelleri herşey dahil konsepti,  tüm hizmetlerden yararlanmak isteyenler için son derece uygundur. Özellikle kalabalık gruplar ve aileler için gereken tüm hizmetleri sunmaktadır. Yerli ve yabancı gelen tüm turistler tarafından en sevilen paketlerden biridir. Sunulan bu eşsiz hizmet ile seyahat birçok açıdan geliştirilebilir. Her şey dahil türlerinde gün boyunca yemekler bir sorun olmaktan çıkar. Seyahatinizde otelinizden ayrılmak istemiyorsanız, siz de bu tarz hizmetler veren otelleri tercih edebilirsiniz. Oldukça lüks bir hizmet anlayışı ile siz de otelinizin tüm imkanlarından yararlanabilirsiniz. Ayder Yaylası otel tavsiye yazılarını okuyarak, bu hizmetlerden daha önce faydalanan kişilerin yorumlarını inceleyebilirsiniz. Müşteri memnuniyetini birinci ağızdan teyit edebileceğiniz bu yazılar sayesinde siz de en doğru oteli bulabilirsiniz. Siz de yaylaların yeşil tepelerinde huzurlu bir yürüyüş yapabileceğiniz, doğa ile iç içe olma fırsatı yakalamak için bölgedeki otelleri inceleyebilirsiniz. Hizmet beklentinize uygun olan oteli seçerek tatiliniz için en önemli adımı gerçekleştirebilirsiniz. 

 

Ayder Yaylası Kaplıcaları

Ayder Yaylası, harika tabiatı dışında şifalı suları ile şifa bulmak isteyen insanlara yardımcı olmaktadır. Temiz havası ile ciğerlerinizi rahatlatırken, Ayder Yaylası termal otel fırsatlarını da değerlendirebilirsiniz. Eski zamanlardan beri yöre halkı tarafından kullanılan bu kaplıcalar, 2005 yılında hizmete açılmıştır. Termal turizminin geliştiği diğer bölgelere göre daha farklıdır. İçerisinde bulunan sodyum, kalsiyum, magnezyum, demir-alüminyum ve klorür gibi değerli mineralleri barındırır. Berrak formdaki şifalı su, 50 derece sıcaklıkta ve kokusuzdur. Daha çok eklem ağrısı şikayetleri bulunan turistleri kendine çeken bu kaplıcalar, birçok hastalık için de destekleyici bir tedavi imkânı sunmaktadır. Birçok hastalık için de şifa getirdiği söylenmektedir. Ayder Yaylası kaplıca otelleri, bölgenin en çok tercih edilen otel türlerinden biridir. Peştamal, şort, havlu ve saç kurutma makinesi gibi hizmetler içeri girerken verilmektedir. Çocuklarınızla da kaplıya gidebilirsiniz. Tesislerde çocuklar için havuz ve banyolarda bulunmaktadır. İnsan vücuduna büyük yarar sağlayan bu sağlıklı suyla, hemen bu şifa arayışına katılabilirsiniz. Günlük hayatın koşuşturmasında yorulduysanız, bu tesisler sayesinde stres ve sıkıntının etkilerinden arınabilirsiniz. Yıl boyunca hizmet veren kaplıcalar ile bedeninize ihtiyacı olan değeri verebilirsiniz. Doğu Karadeniz turunun en kıymetli anlarında sağlıklı bir ara verebilir, doğanın sunduklarını değerlendirebilirsiniz. Bölgenin saygın kaplıca otellerine ait  kür havuzlarını kullanabilir, özel banyolarda temizlenebilir ya da aileler için özel paketlerden faydalanabilirsiniz. 

 

Ayder Yaylası 5 Yıldızlı Oteller

Ayder Yaylası 5 yıldızlı oteller, lüks ve özel hizmetleri tatilcilere sağlamaktadır. Türkülere konu olan dereleri ile Ayder’de bu hizmet özelliklerini sağlayan birkaç tesis bulunmaktadır. Tatilcilerin memnuniyetini ön plana koyan bu otellerde siz de özel bir tatil geçirebilirsiniz. Yaylanın en harika manzaralarına sahip olan bu oteller birçok ayrıcalık sunmaktadır. Odalarda klima, mini buzdolabı, mikrodalga fırın ve hatta mutfak gibi seçenekler bulunmaktadır. Ayder Yaylası lüks oteller, turistlere gezi, yöresel yemekler ve halk oyunları gibi ekstra hizmetler de sunmaktadır. Bu tarz organizasyonlarla gerçek Karadeniz deneyimi daha iyi yaşayabilirsiniz. Doğa ile iç içe olan bu bölgede sabahları erken kalkarak, yürüyüşler ya da meditasyon yaparak rahatlayabilir, kendinize zaman ayırabilirsiniz. Taleplerinize uyan yapıda odaları tercih ederek, otelinizin konforlu ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz. Vücudunuzu dinlendirecek Ayder Yaylası jakuzili otel ile dinlendirici bir tatil geçirebilirsiniz. Aileniz ya da dostlarınızla çıktığınız bu seyahatte aldığınız hizmetlerle en iyi şekilde kullanabilirsiniz. 

 

Kış Mevsiminde Ayder Yaylası

Daha çok ilk bahardan son bahara kadar yoğun turist karşılayan bölgede, kışlar daha sakin geçmektedir. Kışın etkisiyle daha farklı bir güzelliğe kavuşan yayla, beyazlara bürünür. Termalden gelen sıcak su hemen hemen bütün tesislerde kullanılmaktadır. Karın azaldığı, havanın daha yumuşak olduğu zamanlarda yürüyüşe çıkarak kışın büyüsüne kapılmak mümkündür. Diğer sezonlara göre daha tenha olan bu dönemde rahat ve  konforlu bir konaklama hizmeti sağlan Ayder Yaylası kış otelleri tercih edilmektedir. Ulaşım 24 saat devam etmekte ve konaklama tesislerine gidiş sağlanmaktadır. Olumsuz koşullarında bile rahat bir yolculuk yapmak mümkündür. Sportif ve kültürel etkinlerin azaldığı bu dönemde bunlar yerine bazı festivaller düzenlenmektedir. En sevilen şenliklerden olan Kardan Adam Festivali seyahat etmeniz için iyi bir zamanlama olabilir. Ailecek eğlenceli zaman geçirilmesini sağlayabilir. Sağlık açısından Ayder’in kaplıca imkanlarından da yararlanabilirsiniz. Sezon fark etmeksizin yıl boyu hizmet vermeyi sürdüren kaplıcalarla şifa bulabilirsiniz. Konaklama için tercih edebileceğiniz dağ evleri ve bungalovlar bu sezonun en gözde tercihleridir. Özel alana sahip olan bu seçenekler ailece yapacağınız tatilleriniz için son derece idealdir. Terasa çıkarak çayınız içerken ladin ve kayın ağaçlarının mükemmel görüntüsünü izleyebilirsiniz. 


ayder yaylası otelleri
 

Ayder’de Yapılacak Aktiviteler

Karadeniz’in yayla turizmine en büyük katkı sağlayan noktası olan Ayder’de şifa, huzur ve bir sürü aktivitede bulabilirsiniz. Ayder’de sizi bekleyen onlarca farklı aktiviteyi seçebilirsiniz.  Yayla havası temiz havası ile başınızı döndürebilir. Kaplıcalarla vücudunuza alternatif tıbbın mucizelerini yaşayabilir, sakin doğasında huzura kavuşabilirsiniz. Tatilcilerin deneyimlerini belirttikleri Ayder Yaylası otel yorumları sayesinde tatilinizi geçireceğiniz yere daha kolay karar verebilirsiniz. Daha fazlası için diğer seçenekleri hemen değerlendirebilirsiniz. 

 

Ayder Yaylasında Ne Yenir?

Yayla, enerji ve temiz havasıyla birçok insanı kendine çekmektedir. Gelir gelmez odanıza yerleştikten sonra açlık hissetmeniz son derece normal bir durumdur. Yayla havası sizi acıktıracak bir etki göstermektedir. Otelinizde ya da yaylada bulunan ufak işletmelerde yemek yiyebilirsiniz. Gelmişken Ayder’e özgü yiyecekleri denemelisiniz. Doğal ürünlerden oluşturulan bu sağlıklı yemeklerle enerji depolayabilirsiniz. Tadı damağınızda kalacak yöresel lezzetlerden bazıları şunlardır:

 

Ayder Yaylası ve Çevresinde Gezilmesi Gereken Yerler

Doğanın en harika manzaralarına ev sahipliği yapan bu yaylada her adımda büyülenebilirsiniz. Rize Ayder Yaylası Otelleri çevredeki diğer ufak yaylaları gezebilirsiniz. Manzaranın büyüsüne kapılmak için öğleden sonra çöken sisin oluşturduğu bulutları gözlemleyebilirsiniz. Yayla havası soğuk olacağı için yanınıza ceket almak isteyebilirsiniz. Bu sis bulutlarının aralarından süzülen güneş ışıkları eşliğinde, heybetli Kaçkar Dağlarını izleyebilirsiniz. Geleneksel Karadeniz mimarisiyle yapılan evlere sahip köyleri görmeye gidebilirsiniz. Fırtına Vadisi ve Ayder Yaylası Milli parklarına giderek köye güzelliğini veren kaynakları yakından görebilirsiniz. 

 

Ayder’e Nasıl Gidilir?

Doğa harikası olarak tanımlanan Ayder Yaylasına gitmek birçok kişinin hayalidir. Ayder yolculuğunu düşünenler için çeşitli ulaşım alternatifleri bulunmaktadır. Uzak şehirlerden geliyorsanız, süreyi kısaltmak için hava yollarını kullanmayı tercih edebilirsiniz. Rize’de bir havaalanı bulunmadığı için en yakındaki seçenek olan Trabzon’a bilet alabilirsiniz. Daha uygun fiyatlı bir aktarma için HAVAŞ’ın ulaştırma hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz. Pazar İlçesine ulaştıktan sonra Ayder dolmuşlarını kullanarak yaylaya ulaşabilirsiniz.  Kalabalık bir grupla ya da çok eşya ile seyahat ediyorsanız, havalimanından otelinize ulaşmak için bazı özel firmalar ile anlaşabilirsiniz. Ya da araç kiralayabilirsiniz. Uçağa binmek yerine kara yollarını tercih ediyorsanız, sizi bekleyen birkaç seçenek bulunmaktadır. Şehirlerarası otobüslerle çoğu şehirden Rize’nin Pazar ilçesine gidecek bir bilet alabilirsiniz. Hemen hemen her gün sefer bulabilirsiniz. Pazar’a ulaştığınızda dolmuşları ya da özel araçları tercih edebilirsiniz. Uzun bir yolculuk için otobüs konforlu bir seçim olmayabilir. Diğer yaylaları gezmek ulaşım konusunda kafa karışıklığı yaşamak istemiyorsanız kendi aracınızla gelmeyi de tercih edebilirsiniz. Karadeniz sahil yolunu kullanarak Ayder’e gelebilirsiniz. Otel seçmekte, etrafı tanımak için keşif yapmakta ya da yolculuk hakkında tereddütler yaşıyorsanız özel turların düzenlediği gezilere katılabilirsiniz. Sizin için dört dörtlük bir tatil planlayan şirketlerle yolculuk yapabilirsiniz. Eşsiz, organik çay bahçelerini görebilir, Karadeniz insanının yaşantısını deneyimleyebilirsiniz. 

 

Ayder Yaylası Nerede?

Doğu Karadeniz’de, Çamlıhemşin İlçesinin 19 kilometre güneydoğusundadır. 

Ayder Yaylasına Nasıl Gidilir?

Uçak yolculuğu ile Trabzon Havalimanına vardıktan sonra; kiralık araç, ulaşım hizmeti sağlayan firmalar ya da Pazar ilçesinden Ayder’e giden dolmuşlarla gidilebilir. Kara yolculuğu için; Pazar ilçesine giden şehirlerarası otobüs, tur firmaları veya özel araç seçilebilir. 

Ayder Yaylası Kaç Km?

Ankara: 883km    

İstanbul: 1228km

Trabzon: 153km

Ayder Yaylası Nereye Bağlı?

Rize’nin Çamlıhemşin İlçesine bağlıdır. 

Ayder Yaylası Nerede Kalınır?

Butik, apart, bungalov, dağ evleri, resort oteller gibi birçok konaklama seçeneği bulunur. 

Ayder Yaylasında Ne Yapılır?

Kamp, doğa yürüyüşü veya kaplıca keyfi yapılabilir.

Ayder Yaylasında Ne Yenir?

Çılbır, çumur, hamsi buğulama, kuymak gibi yöresel lezzet denenebilir. 

Ayder Yaylası Nasıl Bir Yer?

Bir vadinin içerisinde, tüm yıl yemyeşil olan yaylanın içerisinde şelaleler ve dereler akar. Çevresini saran ormanın eşsiz bir bitki örtüsüyle doğal bir oksijen deposudur.