Menü


Avşa Adası OtelleriBalıkesir’in Marmara ilçesine bağlı olan Avşa Adası, yaz sezonunda akla gelen ilk tatil bölgelerinden biridir. Marmara Denizi üzerinde bulunan bu ada, İstanbul’a da oldukça yakındır. Bu nedenle hem Erdek’ten, hem de İstanbul’dan çok kolay bir şekilde ulaşım gerçekleştirilebilir. Diğer tatil bölgelerine oranla Avşa, oldukça ekonomiktir. Yaz aylarında yaşanılan yoğunluk göz önüne alınarak erken rezervasyon ile birlikte Avşa adası otelleri konaklamak için oldukça konforludur. Avşa’da yılın yaz ayları haricinde nüfus ortalama iki bin civarında seyretmektedir. Yaz sezonundaki yoğunlukta ise bu sayı 100 bin dolaylarına ulaşmaktadır. Avşa’da isteklerinize yönelik birçok farklı otel türünü bulabilirsiniz. Beş yıldızlı oteller, pansiyon oteller, apart oteller, butik oteller ve muhafazakâr oteller olmak üzere tatil stilinize karşılık gelen otel türünde size uygun oteli seçerek rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Avşa’da gerçekleştirebileceğiniz etkinliklerden, konaklayabileceğiniz otellerden oldukça memnun kalacaksınız. Sizler de yaz aylarınızı keyifli bir şekilde geçirebilmek için Avşa Adasını tatil lokasyonunuz olarak seçebilirsiniz. Sizlere uygun birçok otelde konaklama gerçekleştirebilirsiniz. 

Avşa Adası Otelleri ve Fiyatları

Avşa Adasında konaklama fiyat olarak sürekli şekilde farklılık göstermektedir. Adaya yaz ayları haricinde ulaşım çok sık olarak gerçekleşmez. Kış aylarında haftasonları olmak üzere deniz otobüsleriyle seferler düzenlenmektedir. Kış aylarında adadaki nüfus azalır ve yazlıkçı halk, tatilciler adadan ayrılmış olur. Bu nedenle hareketlilik de azdır. Ancak hizmet vermekte olan oteller mutlaka bulunmaktadır. Kış sezonunda yapacağınız tatil sizler için oldukça ekonomik olacaktır. Avşa Adası otelleri fiyatları esas olarak yaz aylarında ortaya çıkmaktadır. Yaz aylarında adanın nüfusu çok hızlı bir şekilde artmaktadır. Yazlıkçıların adaya gelmesi ve tatilcilerin adayı tercih etmesi ile birlikte hızlı şekilde bir canlanma yaşanır. Bu noktada oteller de hizmet vermeye başlamaktadır. Doluluk oranları göz önüne alınarak birçok otel tam kapasite olarak hizmet vermektedir. Sizler de yaz aylarında Avşa Adasında bir tatil düşünüyorsanız öncesinden erken rezervasyon fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Bu sayede adanın birdenbire kalabalık bir hale gelmiş olmasından etkilenmezsiniz. Aynı zamanda Avşa Adası tatil otelleri bulundukları konuma göre de fiyatlandırma konusunda değişiklik gösterebilir. Sahilde bulunan veya adanın iç kısmında bulunan otellerin fiyatlandırması farklı olacaktır. 

Avşa Adası Butik Oteller


Avşa’da konaklamak için seçilen otel türleri arasında popüler olanlardan biri de butik otellerdir. Butik oteller küçük olmaları ile birlikte misafirlerine sıcak bir ortam sağlarlar. Bu oteller genelde sürekli olarak oteli yaptıran kişi tarafından işletilir ve misafirlerle bu yönde ilgilenilir. Çalışan sayısı da misafir sayısına göre orantılıdır. Avşa Adası butik otelleri ziyaretçilerin isteğine göre birçok farklı türde şekillenebilir. Sadece konaklama ve kahvaltı ya da beraberinde akşam yemeği dahil olan otellerin yanı sıra, bünyesinde farklı imkanlar bulunduran oteller de mevcuttur. Ziyaretçilere özel havuz bunlardan biridir. Ziyaretçiler bu sayede rahat bir şekilde suyun keyfini çıkarabilir. Aynı zamanda butik oteller konum olarak da farklılık göstermektedir. Kendin iç tarafında, şehir merkezinde bulunan butik otellerin yanı sıra şehir dışında bulunan butik oteller de bulunmaktadır. Bunların da fıyatlandırmasında belli farklılıklar görülmektedir. Sahil bölgesinde bulunan butik oteller de bu sınıflandırmaya dahildir. Sahil bölgesinde bulunan otellerde fiyatlandırma diğer otellere göre farklılık gösterecektir. Denize direkt olarak kolay yoldan ulaşım bir otel için oldukça büyük bir etkendir. Bu şekilde sahilde bulunan butik otellerde erken rezervasyon ile daha uygun şekilde konaklayabilirsiniz. 

Avşa Adası Muhafazakâr Oteller

Ziyaretçiler tarafından tercih edilen bir diğer otel türü ise muhafazakâr oteller olarak geçiyor. Muhafazakâr otellerde İslami şartlara uygun olarak birçok farklı kural benimsenmekte. Bu kurallara istinaden konuklarına hizmet tanıyan otellerin de fiyatlandırması farklılık gösterebiliyor. Kendine ait plajı olan ve sahil kenarında olan bir otel ile şehrin içindeki bir otelin fiyatlandırması değişiklik gösteriyor. Avşa Adası muhafazakâr oteller kendi içinde kurallarla hizmet tanıyor. Öncelikle kadın ve erkeklerin kullandıkları havuz, dinlenme alanı gibi bölgelerin birbirinden ayrılmış olması gerekiyor. Otelin plajı bulunuyorsa, yine aynı şekilde ayrılması gerekiyor. Bunun dışında muhafazakâr otellerin mutfaklarında da uyguladıkları kurallar mevcut. Bunların başında tamamen helal ürünlerin kullanılması geliyor. Bunun dışında da kullanılan etlerin İslami usullere göre kesilmesi gerekmekte. Restoran gibi alanların da kadın ve erkek olarak ayrıldığı otellerde, ziyaretçilere hizmet sağlayan görevliler de ayrılıyor. Bunun dışında odalarda kişilerin ibadetlerini yerine getirmelerine yardımcı olacak olan seccade, tesbih gibi eşyalar da mevcut. Bu sayede ibadetlerinizi de çok kolay bir şekilde aksatmaksızın yapabilirsiniz. Avşa Adası İslami oteller ziyaretinizi bekliyor.

Her Şey Dahil Avşa Adası Otelleri

Her şey dahil konsept, genelde turistlerin oldukça dikkatini çekmektedir. Herhangi bir zahmete girmeksizin her şeyin tam bir şekilde sağlanması, tatilin oldukça keyifli şekle bürünmesine yardımcı olmaktadır. Avşa’daki birçok otelde de bu her şey dahil konsepti görülebiliyor. Kıyıda olan oteller özellikle genelde beş yıldızlı statüsünde olduğundan, bu tür konseptler bu otellerde gözlenebiliyor. Öncelikle kahvaltıda açık büfe olmasının yanı sıra akşam yemeği ve hatta öğlen yemeği gibi imkanlar sunulabiliyor. Avşa Adası otelleri 5 yıldızlı olarak hizmet verdiğinde birçok ekstra olanaktan faydalanabiliyorsunuz. Çoğu otelin kendine özel farklı tesisleri bulunabiliyor. Spor salonları ve benzeri bu imkanlardan ücretsiz olarak faydalanabilmeniz mümkün hale geliyor. Ücretsiz veya ücretli olmak üzere sizlere farklı deneyimler yaşatabilecek olan bu her şey dahil konseptli oteller için rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. 

Balayı İçin Avşa Adası Otelleri

Avşa Adası, yeni evli çiftler için balayı lokasyonu olarak oldukça fazla tercih edilmektedir. Sizler de balayınızı bu doğa harikası adada yapmayı düşünebilirsiniz. Bunun için içerisinde her şey dahil paketler bulunduran beş yıldızlı oteller tercih edilebilir. Bu tür otellerde balayı kampanyalarından faydalanabilir ve fırsatların keyfini çıkarabilirsiniz. Balayı çifti olarak gittiğiniz otelde odanıza yapılan kahvaltı servisi ile uyanabilirsiniz. Ya da otel bünyesinde yapılan çeşitli etkinliklere ücretsiz olarak veya indirimli olarak katılım sağlayabilirsiniz. İçerisinde balayı paketi bulunduran otellerde bu gibi birçok farklı artı sizleri bekliyor. Avşa Adası otelleri her şey dahil konseptlerde bu tür paketler görülebilir.Ya da kimsenin olmadığı bir konaklama alanı tercih ediyorsanız günlük ya da haftalık olarak kiralayabileceğiniz villa tarzı apartları inceleyebilirsiniz. Avşa Adası balayı otelleri konusunda sizlere birçok seçenek tanıyor. Otelinize yerleştikten sonra Avşa Adasını keşfe çıkabilir ve çift aktivitelerine katılabilirsiniz. Keşfetmeniz için birbirinden farklı lokasyonlar ve güzellikler sizleri bekliyor. Balayınız için harika bir durak olacak olan Avşa’da oldukça keyifli vakit geçireceksiniz. Erken rezervasyonla kalabalık yaz sezonunda bile oldukça uygun bir fiyata balayınızı yapabileceksiniz. 

Avşa Adası Beş Yıldızlı Otelleri

Avşa Adasında sıkça görülen otel türü beş yıldızlı lüks otellerdir. Çoğu tatilci tarafından her şey dahil konseptleri ile öncelikli olarak tercih edilen bu oteller, genel olarak denize sıfır konumdadır. Avşa Adasındaki tatilcilerin büyük çoğunluğu denizin keyfini çıkarmak için bu tercihte bulunmakta. Denize kolay ulaşım sağlayabilmek içinse konakladığınız yerin denize yakın olması çok önemli. Bu noktada denize sıfır ve kendi plajlarına sahip olan Avşa Adası lüks otelleri sizlere yardımcı oluyor. Avşa Adası otelleri havuzlu ve plaja sahip olmak üzere kategorilendirilebilir. Ancak bu lüks, beş yıldızlı otellerin bir çoğunun kendine ait plajı olmakla birlikte havuzları da bulunmaktadır. Aqua park konseptinde de havuzları bulunan bu oteller, ziyaretçileri her yönden memnun etmeyi amaçlamaktadır. Sizler de her şey dahil paketlere sahip olan ve birçok farklı imkan sağlayan bu lüks otelleri tercih edebilirsiniz. 

Avşa Adası Apart Otelleri

Apart oteller, tamamen bağımsız olmak isteyen tatilciler için oluşturulmuş olan bir konsepttir. Tıpkı bir daire sahibiymişsiniz gibi hissettirecek olan apart otel konsepti, şehir içi ve şehir dışı konumlanmalarıyla farklılaşıyor. Avşa Adası apart otelleri sizlere bir ev ortamı sunuyor. Mutfağıyla birlikte, adadan aldığınız taze balıklar ve sebzelerle yemekler ortaya çıkarabilir ve Avşa Adası manzararasına karşı akşam yemeğinizi yiyebilirsiniz. Apart oteller kişi sayısına göre oda sayısına sahip olabilir. Üç artı bir ya da dört artı bir olarak bulunabilen apart oteller, dubleks olarak da hizmet verebilir. Tatilinizi beraber geçireceğiniz grubun kişi sayısını göz önünde bulundurarak rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Avşa Adası merkez otelleri olarak şehrin içinden bir apart otel kiralayarak şehri keşfedebilir, deniz kenarındaki apart otellerde manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. Tamamen isteklerinize göre seçimlerinizi şekillendirebileceğiniz birçok apart otel ile tatilinizin keyfini çıkarın. Ev konforunda geçireceğiniz bu tatilden oldukça büyük keyif alacaksınız. 

Avşa Adasına Yolculuk

Avşa Adasına yolculuk deniz yolu ile yapılmaktadır. Şehrin içinde araba kullanmayı düşünüyorsanız Avşa’ya arabalı feribot kullanarak gitmeniz doğru olacaktır. Bu noktada Tekirdağ’dan kalkan arabalı feribotları tercih edebilirsiniz. İstanbul’dan ise günlük olarak Avşa’ya deniz otobüsleri kalkmaktadır. Kış sezonunda bu seferler genel olarak sadece haftasonu gerçekleştirilmektedir. Aynı zamanda yine araba ile gitmeyi düşünüyorsanız Erdek’ten kalkan arabalı feribotları da tercih edebilirsiniz. Birçok farklı noktadan feribotlarla ya da deniz otobüsleri ile Avşa Adasına ulaşmak mümkün. Yolculuğun sonunda sizleri bekleyen Balıkesir Avşa otelleri ile birlikte tatiliniz keyifli başlayacak. 

Avşa’da Gezilecek Yerler


Avşa’ya gittiğinizde denizin keyfini çıkarmak dışında gezip görmeniz gereken yerler var. Bunlardan ilki Avşa Çarşısı denebilir. Avşa Çarşısında aradığınız birçok şeyi bulabilir ve hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz. Aynı zamanda Avşa adası uygun oteller dendiğinde çarşıda bulunan pansiyonlar ve butik oteller önerilebilir. Bu sayede denize de oldukça yakın bir konumda olabilirsiniz. Avşa Adası sınırlarının içinde yaklaşık 400 yıl önce rahiplerin yaşıyor olduğu bir manastır da mevcut. Bu manastır kalıntıları mutlaka gidip görmeniz gereken kalıntılar. Manastırdan kalan bu kalıntıları inceleyerek adanın tarihi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Adada gitmeniz gereken diğer bir nokta ise şarap fabrikaları. Bu adada yetiştirilen üzümlerden birkaç fabrikada olmak üzere şarap üretimi yapılmakta. Şarap fabrikalarını ziyarete gittiğinizde canlı olarak şarapların yapım aşamasını inceleyebilirsiniz. Bu şaraplardan tadım gerçekleştirebilirsiniz. Ve de mağaza kısmından yanınızda götürmek üzere şarap satın alabilirsiniz. Şarabıyla oldukça meşhur olan Avşa Adasından şarap tadımı yapmadan dönmeyin. Aynı zamanda zeytinyağı üretimi ile ünlü olan bu adada zeytinyağı için de satım mağazaları bulunuyor. Organik olarak edinebileceğiniz bu zeytinyağlarını evinizde yemek yaparken kullanabilirsiniz. Yiğitler Köyünü rotanıza ekleyebilirsiniz. Bu köyde de halk tarafından şarap üretimi sağlanmakta. Bunun yanında halk balıkçılık ile de ilgilenmekte. Aynı zamanda içerisinde bulundurduğu halk plajında da gününüzü geçirebilirsiniz. Eğer Avşa Adasında gece hayatını keşfetmek istiyorsanız şehirde bulunan Barlar Sokağına göz atabilirsiniz. Birçok farklı bar seçeneği ile birlikte akşamınızı burada geçirebilirsiniz. Avşa Adasından farklı adalara geçiş yapabilirsiniz. Marmara Adası ve Ekinlik Adası sizler için güzel seçimler olabilir. Buralarda bulunan plajlarda da keşfe çıkabilirsiniz. Dalış ve benzeri aktiviteleri gerçekleştirebilirsiniz. 

Avşa Adası Plajları

Avşa Adası aquaparklı oteller ile otel havuzlarında eğlenebilir, suyun keyfini çıkarabilirsiniz. Ancak Avşa Adası doğal plajları ile de oldukça ünlü. Bu yüzden yüzmek, farklı bir tecrübe edinmek adına birçok farklı koyu ziyaret edebilir ve farklı sularda yüzde deneyimi yaşayabilirsiniz. Avşa adası sahil otelleri tarafından bulundurulan özel plajlar haricinde, halka açık olan birbirinden farklı plajlar da mevcut. Suyun seviyesine bağlı olarak çocuklu ailelerin tercih etmesi gereken plajlar da mevcut. Halk plajlarında ise kimi zaman özel işletmeler tarafından şemsiye ve şezlong kiralamak mümkün olabiliyor.

-Kadınlar Plajı: Karadut Koyunda bulunan Kadınlar Plajı, sadece kadınların kullanımı için açık durumda. Bu şekilde dilediğiniz gibi suyun keyfini çıkarabilmeniz mümkün.

-Çınar Koyu: Bu koy, adanın en büyük koyu olarak biliniyor. Haliyle içerisinde gidebileceğiniz birçok plaj da mevcut. Özel işletmelerin yanı sıra halka açık olan kısmı da var. Burayı tercih ederek denize ücretsiz şekilde girebilirsiniz. Eğer şemsiye ve benzeri imkanlar sağlamak istiyorsanız özel işletme olan plajları tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda soğuk bir şeyler içerek yemek de yiyebilirsiniz. 

-Altınkum Plajı: Bu plaj ismini kumunun yapısından almakta. İnce kumu ve altın rengi ile birlikte mutlaka denize girmeniz gereken alanlardan bir tanesi. Oldukça fazla tercih edilen bir plajdır. Günün belli bir bölümünden sonra yer bulmanız mümkün hale gelmeyebilir. Bu yüzden erken gitmekte fayda vardır. Aynı zamanda eğer çocuklu olarak seyahat ediyorsanız bu plajda çocukların denize girmesi de oldukça kolaydır. Suyun oldukça sığ olması güvenlik açısından bir artı sağlamaktadır. Bu plajda da şemsiye ve şezlong hizmeti bulunmaktadır ancak belli bir ücrete kiralamanız gerekmektedir. 

-Yiğitler Köyü Plajı: Gidip görmeniz gereken Yiğitler Köyünün plajıdır. Genel olarak halk plajı kategorisindedir. Şemsiye ve şezlong hizmeti bulunmamaktadır. 

-Karadut Koyu: Sığ bir suya sahip olan denizi, çocuklu aileler tarafından tercih edilme sebebi. Burası da halk plajı kategorisinde. Ancak bölgede bulunan özel işletmeden şezlong ve şemsiye kiralamanız mümkün. 

-Tavşanlı Koyu: Berrak ve sığ suyu ile birlikte yine çocuklu aileler için doğru bir tercih olacaktır. Ayrıca bölgedeki restoran işletmeleri sayesinde deniz keyfi sonrasında öğlen veya akşam yemeğinizi de yiyebilirsiniz. 

Avşa Adası nerede?

Marmara Bölgesinde bulunan ada, İstanbul’a oldukça yakındır.

Avşa Adasına nasıl gidilir?

İstanbul’da birkaç farklı noktadan deniz otobüsü ile adaya ulaşım sağlayabilirsiniz. Yine Tekirdağ ve Erdek’ten de deniz yoluyla ulaşım sağlanmaktadır.

Avşa Adası kaç km?

İstanbul ve Avşa Adası arasındaki mesafe 136 kilometre olarak bilinmektedir.

Avşa Adası nasıl bir yer?

Avşa Adası, genel olarak yaz aylarında tatilciler, yazlıkçılar tarafından tercih edilen ve tatil için oldukça elverişli olan bir adadır. Yaz aylarında hareketlenmesi ile birlikte birçok imkan doğmaktadır.

Avşa Adasında neler yapılır?

Avşa Adasında denizin keyfini çıkarabilir, tatil yaptığınız arkadaşlarınız veya ailenizle keyifli vakit geçirebilirsiniz. Avşa’da bulunan üzümlerden üretilmiş olan şarapları tadabilirsiniz. Bunun yanında yaz sezonunda oldukça aktif olması ile birlikte birçok eğlence aktivitesine katılabilirsiniz.

Avşa Adası'nda nerede kalınır?

Avşa’da konaklayabilmek adına oteller, pansiyonlar, butik oteller, apartlar gibi seçenekler bulunmaktadır. 

Avşa Adası'nda nerelere gidilir?

Avşa’nın plajlarına gidebilirsiniz. Şarap fabrikalarını gezebilir, manastıra gidebilirsiniz.