Menü


Artvin OtelleriDoğu Karadeniz bölgesinde bulunan ve doğal güzellikleriyle her sene binlerce kişiyi ağırlayan Artvin yağışlı iklimi ve engebeli coğrafyasıyla dikkat çeker. Şehrin bu özellikleri, yaz aylarında serin bir kaçamak yapmak isteyenler için harika bir seçenek olmasını sağlar. Artvin Karadeniz’e sınırı bulunan şehirlerden biridir. Şehir Rize ve Gürcistan ile komşudur. Birbirinden farklı doğal güzellikleri ve yemyeşil bitki örtüsü ile dikkat çeken Artvin sayısız konaklama imkanına da sahiptir. Birbirinden farklı Artvin otelleri sayesinde herkes kendine uygun konaklama seçeneğini rahatlıkla bulabilir. Bölge çeşitli aktiviteler yaparak, hareketli bir tatil geçirmek isteyenler için oldukça uygun olduğu gibi sakinlikten hoşlananlar için de uygun özellikler sunar. Sahip olduğu göller ve çaylar sayesinde su sporlarıyla ilgilenenler için de gözde şehirlerden biri olan Artvin’i yılın farklı zamanlarında ziyaret etmek mümkündür. Dört mevsim boyunca turistik akışa açık olan şehirde farklı mevsimlerde farklı türlerde aktiviteler gerçekleştirmek mümkün olur. Farklı tatil seçenekleri sayesinde tatil yapacak kişi sayısına uygun konaklama alanını bulunması da kolaydır. Bu sayede ailenizle ve arkadaşlarınızla fark etmeksizin kendinize uygun bir otel bulabilirsiniz.

Artvin'de Kalabileceğiniz Farklı Oteller

Tatilinize başlamadan önce ilk olarak konaklayacağınız oteli seçmek çok önemlidir. Doğru otel seçiminin gerçekleştirilmemesi bütün tatilin keyfini kaçırır. Daha çok strese girmenize sebep olabilecek bu tür bir durumla karşılaşmamak için tatile çıkmadan önce tüm otel seçeneklerinizi incelemeli ve size uygun olanları tercih etmelisiniz. Artvin otel seçenekleri açısından oldukça geniş bir seçenek skalasına sahip olan şehirlerdendir. Şehirde bulunan otel seçeneklerinin tümü birbirlerinden farklı özelliklere sahiptir. Bu sayede farklı kullanıcılar rahat edebileceği yerleri bulabilir. Artvin havuzlu otelleri özellikle yaz aylarında ziyaret edenler için uygun seçeneklerden biridir. Bu otellerin sahip olduğu açık ve kapalı havuzlar sayesinde gezi günlerinin sonunda kendinizi suya atarak rahatlayabilirsiniz. Artvin sahil otelleri manzarasıyla dikkat çeken seçneklerdendir. Odanızdan görebileceğiniz deniz manzarasına sahip olan bu oteller şehrin doğal güzelliklerinin tadını her gün  çıkarabilmenizi sağlar. Artvin villa otel seçenekleri ise lüks bir tatil yapmak isteyenler için doğru seçimdir. Özellikle ailenizle tatile çıktığınızda başka misafirlerle ortak yemek alanları paylaşmak istemiyorsanız harika bir seçim olur. Artvin bungalov otelleri de samimi bir hava yakalamak isteyen ve ev sıcaklığına sahip yerlerden hoşlananlar için uygundur.

Artvin Dağ Otelleri İle Şehir Ayaklarınızın Altında

Artvin engebeli arazisi ve dağlı yapısıyla dikkat çeken şehirlerden biridir. Dağlık arazilerin baskın olduğu alanlarda dağ otelleri tadını çıkarabileceğiniz oldukça rahat konaklama merkezlerinden biridir. Artvin dağ otelleri dört mevsim boyunca sıcacık bir ortam sunar. Dağların zirvesine yerleştirilmiş olan bu oteller genellikle dağ evleri şeklinde farklı parçalara sahip olan bir tesis şeklinde bulunur. Bu sayede misafirler kendilerine özel bir dağ evinde kalıyor hissiyatına sahip olur. Bu samimi dağ evi görünümünün yanında oteller misafirleri için restoranlar ve kafeler gibi çeşitli hizmetler bulundurur. Artvin yayla otelleri de bu yapıya sahip olan türlerdendir. Bu tür yüksek yerlere yapılmış oteller şehrin yemyeşil manzarasını ayaklarınızın altına sererek eşsiz güzelliğe sahip bir görünüm oluştururlar. Böylece tatiliniz boyunca her sabah uyandığınızda bu güzelliğin tadını çıkarabilirsiniz.

Artvin Otelleriyle Kış Ayları Çok Daha Eğlenceli

Artvin iklimi dolayısıyla kış aylarında da oldukça büyük miktarda br turistik akışa sahip olan şehirlerden biridir. Kayak merkezleri sayesinde soğuk ve stresli kış aylarında ara vererek keyifli vakitler geçirmek mümkün olur. Artvin kış otelleri bu tür tatiller için misafirlerin çok daha konforlu zaman geçirmelerini sağlarlar. Bu otelleer soğuk kış aylarına özel olarak yapılandırılmış ve zorlu şartlara karşı dayanıklı hale getirilmiştir. Bu sayede en soğuk havalarda dahi bu otellerde rahatlıkla vakit geçirebilirsiniz. Artvin kayak merkezi otelleri kış aylarında yapılabilecek en iyi seçimler arasında bulunur. Bu oteller kayak merkezleri içerisinde bulundukları için kışın kayak yapmak isteyenlere büyük kolaylık sağlar. Böylece karlı havada herhangi bir yol kat etmek zorunda kalmadan kayak yapabilir ve uzman gözetiminde farklı kış sporlarını öğrenebilirsiniz. Bu otellerin tümü odalarında misafirlerin soğuk havalardan etkilenmesi engelleyecek ısıtıcılar ve sıcak su seçenekleri bulundurur.

Artvin Kaplıca Otelleri İle Tüm Stresinizden Arının

Tatil her ne kadar çoğu kişi tarafından yazın gerçekleştirilen bir aktivite gibi görülsede insanların soğuk kış aylarında da ara vermeye ihtiyaçları olur. Günlük hayatın stresli düzeninden biraz olsun kaçabilmek ve kendinizi yenilemek için Artvin kaplıca otelleri harika bir seçimdir. Kaplıcaların sıcak suyuyla tüm kaslarınız gevşer. Artvin termal oteller, dört mevsim ziyaret edebileceğiniz yerlerdendir. Kışa aylarında sıcak termal suları ile tüm vücudunuzu gevşetebileceğiniz gibi sıcak havalarda soğuk termal havuzlar sayesinde canlanabilirsiniz. Bu havuzlarda bulunan mineralli sular cildinizden kaslarınıza kadar, vücudunuzdaki her parçanın gevşemesini ve ağrılarınızın azalmasını sağlayabilir. Özellikle sene boyunca  kaslarınız çok yorulduysa ve ağrılardan şikayet ediyorsanız bu otelleri ziyaret etmekte fayda vardır. Sahip oldukları çeşitli hizmetlerle de sıcak bir hava oluşturan bu otellerde tüm endişelerinizi geride bırakabilirsiniz. Şehrin şifalı sularının misafirlere en iyi şekilde sunulmasını sağlayan bu oteller sayesinde bölgeyi keşfe çıktığınız uzun bir günün ardından rahatlama imkânı bulabilirsiniz.

Üstün Kaliteye Sahip Hizmetleriyle Artvin Otelleri

Şehirde yer alan otel seçeneklerinin birçoğunun ortak noktası sahip oldukları hizmetler olur. Otellerin verdiği hizmetlerin miktarı değişiklik gösterebilir. Kaliteli hizmete sahip otellerin tercih edilmesi tatilinin çok daha pürüzsüz geçmesini sağlar. Böylece tatil süreci boyunca ufak detaylar ile kaygılanmazsınız. Artvin tatil otelleri arasında sahip oldukları oyun alanları ile çocuklu aileler de hitap eden seçenekler mevcuttur. Bu oyun alanlarında genellikle uzman bakıcılar eşliğinde çocuklarınızın güvenliği sağlanır. Bu tür bir hizmet, anne babaların da tatil boyunca biraz olsun rahat yapabilmesi için oldukça kullanışlı olur. Artvin 5 yıldızlı otelleri kimi zaman her şey dahil konseptindeki seçeneklere sahip olurlar. Herşey dahil konsepti yiyecek içecek servisinin tümünün otel tarafından karşılanmasını kapsar. Bu konsept içerisinde alkollü ve alkolsüz içecek servisleri de bulunur. Artvin balayı otelleri arasında bu konsepte sahip olanlar yeni evli çiftlere oda servisi de bulundurur. Çiftlerin odasına meyve ve şarap servisine sahip olan bu tür oteller sayesinde romantik bir tatil yapmak çok daha kolay hale gelir. 

Artvin Otelleri Fiyatları

Artvin'de bulunan otellerin geniş çeşitliliğe sahip olması farklı kesimlerden kişilerin kendilerine uygun konaklama alanı bulmalarına yardımcı olur. Bu çeşitliliğin fiyatlar üzerinde de etkisini göstermesi her bütçeye uygun seçeneğin rahatlıkla belirlenebilmesi için kolaylık sağlar. Artvin otelleri fiyatları oldukça geniş bir aralığa sahiptir. Tüm bu otellerin fiyatlarının değişmesine sebep olan bazı nitelikler bulunur. Bu niteliklerin en önemlilerinden biri otelin sahip olduğu hizmetlerdir. Artvin turistik otelleri arasında sayısız hizmete sahip olan ve uzun süre boyunca kalabileceğiniz alternatifler mevcuttur. Bu tür oteller pansiyon tipi olanlara göre farklı fiyatlara sahip olurr. Bir diğer önemli nokta da otelin konumu olur. Sakin ve gözlerden uzak bir tatil geçirmek isteyenler, dağ evi yapısındaki otelleri tercih ederken, çeşitli gezilerle tatillerini doldurmak isteyenler için Artvin merkez otelleri harika bir seçim olur. Her iki otelin ulaşım koşulları farklılık gösterdiği için fiyatlarının da birbirlerinden farklı olması kaçınılmazdır. Erken rezervasyon yaptırarak Artvin fırsat otelleri arasından seçim yapmak da mümkündür.

Artvin'de Ulaşım Nasıl Gerçekleştirilir?

Artvin Karadeniz Bölgesi’nde Gürcistan sınırında bulunur. Sınır ile yakınlığı sebebiyle bölgedeki diğer şehirlerden biraz daha yerleşime uzak ve sakindir. Bu durum Artvin’e ulaşımı etkilemez. Şehre ulaşım için en sık kullanılan yollardan biri havayolu olur. Özellikle uzak yerlerden şehre seyahat edecekseniz hava yolları harika bir seçim olur. Şehre ulaşmak için otobüsler ve trenler de sık kullanılan yollardan biridir. Şehir içerisinde ulaşım da oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilir. Otobüs ve minibüsler şehir içerisinde istediğiniz yere gidebilmenize yardımcı olur. Turistik alanlarında genellikle turlar halinde giden servisler bulunur. Bu sayede tek seferde istediğiniz yere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Şehrin her yerinde bulunan sayısız otel sayesinde gezmek istediğiniz alanlara yakın yerlerde konaklayabilir ve ulaşımı çok daha kolay bir hale getirebilirsiniz. Örneğin Karagölü ziyaret etmek istiyorsanız ve burada zaman geçireceksiniz Artvin Şavşat otelleri sizin için uygun seçim olabilir. Bu sayede otel ile gezilecek alan arasındaki mesafeyi minimuma indirmiş olursunuz.

Artvin'de Gezebileceğiniz Yerler

Artvin sahip olduğu sayısı doğal güzelliğin yanı sıra tarihi miraslarıyla da dikkat çeker. Bölgedeki bu çeşitlilikler sayesinde herkese uygun bir gezi rotası belirlenebilir. Artvin’e gittiğinizde görmeden dönmemeniz gereken yerlerden biri Kafkasör Yaylasıdır. 1250 metre yükseklikte bulunan bu yaylada çeşitli oteller de mevcuttur. Artvin Kafkasör Yaylası otelleri bungalov tipi seçeneklere de sahiptir. Yaylada yaz aylarında çeşitli festivaller düzenlenir. Bu oteller sayesinde festivallere katılmak istediğiniz ulaşım sıkıntısı çekmenize gerek kalmaz ve yayla içerisinde rahatlıkla konaklayabilirsiniz. Görülmesi gereken bir diğer yer de Ortacalar Çifte Köprüsü olur. Tarihi güzelliklerden biri olan bu kültür mirası yüzyıllar öncesinde inşa edilmiş ve 2003 yılında restore edilerek ziyarete açılmıştır. Artvin Hopa otelleri fiyatları bu bölgeye yakın oldukları için biraz yüksek olabilir. Fakat bu otelleri tercih etmek köprüyü rotanıza eklemeye fırsat tanıyacağı için oldukça avantajlı bir seçim olabilir. Artvin Borçka otelleri de yine bu bölgeye kolaylıkla ulaşım sağlayabileceğiniz konaklama alanları arasında bulunur.

Dikkatleri Çeken Artvin Yöresel Tatları

Artvin Karadenizde bulunmakla birlikte hem Gürcistan hem de Doğu Anadolu'ya oldukça yakın bir şehirdir. Bu sebeple tüm bu bölgelerin mutfağından esintiler taşır. Ayrıca şehrin lezzetleri Karadeniz mutfağının güçlü bir temsilcisidir. Şehri ziyaret ettiğinizde yemeden dönmemeniz gereken lezzetlerin başında karalahana sarması gelir. Kahvaltı salonlarını da ziyaret ederek birbirinden lezzetli kuymakların tadına varabilrisiniz. Artvin Doğu Anadolu mutfaklarından da esintiler taşıdığı için harika cağ kebapları yapan restoranları mevcuttur. Artvin Ardanuç otelleri çevresinde bulabileceğiniz cağ kebap restoranları sayesinde Anadolu lezzetlerinin tadına varabilirsiniz. Yoğurtlu silor da bölgeye özgü olan ve tadılması gereken seçeneklerdendir. Yufkaların sarılıp kurutulması ve yoğurtlu bir sosla süslenmesiyle yapılan bu yemeğin kıymalı türevleri de mevcuttur. Yörenin mutfağında öne çıkan biri diğer yemek de puçukodur. Yörenin en ünlü lezzetlerinden biri olan puçuko, taze fasulyelerin kurutulmasıyla yapılır. Bulgurlu ve salçalı bir yemek olan puçuko son derece doyurucudur. Karagöl çevresinde ise çeşitli deniz ürünleri restoranları bulabilirsiniz. Bu restoranlarda birinden taze alabalıkların tadına varabilirsiniz.

Artvin'de Yapabileceğiniz Birbirinden Eğlenceli Aktiviteler

Artvin sahip olduğu birbirinden farklı turistik bölgesi sayesinde yapabileceğiniz sayısız aktiviteyle doludur. Bölgede yapabileceğiniz aktiviteler ziyaret zamanınıza göre değişiklik gösterebilir. Kış aylarında en sık yapılan aktiviteler arasında kayak gelir. Şehrin yüksek bölgelerine kış aylarında yağan karlar sayesinde çeşitli kış sporları gerçekleştirilebilmesi mümkün olur. Ayrıca, Artvin’e gittiğinizde Yaylalar Köyünü ziyaret edebilirsiniz. Yöresel lezzetlerin birçoğunu bulabileceğiniz bu köyün hem doğal güzelliğinin hem de sahip olduğu lezetlien tadını çıkarabilirsiniz. Artvin Yusufeli otelleri bu köye yakınlığı dolayısıyla ideal konaklama yerlerindendir. Bu köyü ziyaret etmek isterseniz Yusufelindeki konaklama seçeneklerini tercih etmek ulaşım açısından çok büyük kolaylık sağlar. Şehirde yapabileceğiniz en keyifli aktivitelerden bride tarihi bölgeleri gezerek geçmişe göz atmak olur. Geçmişe açılan bir kapı niteliği gösteren bu tarihi bölgeleri gezerek bölgedeki geçmiş kültürler hakkında birçok şey öğrenebilirsiniz. Bölgedeki milli parkları da gezerek doğal güzelliklerin tadını çıkarabilirsiniz. Artvin Sahip olduğu el değmemiş güzellikleri ile dikkatleri üzerine çeker. Siz de rotanızı bu güzelliklere göre ayarlayarak eşsiz manzarasını kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

Artvin’de Satın Almanız Gereken Şeyler

Artvin sahip olduğu sayısız kültürel doku ile dikkat çeken önemli bir Anadolu şehridir. Şehirdeki gezilerden hatıra sahibi olmak ve geçirdiğiniz güzel zamanı size hatırlatacak hediyelik eşyalar edinmek oldukça mutluluk verici olabilir. Artvin’e gittiğinizde edinmeniz gereken bölgeye özgü renklerden biri kilimleri olur. El ile dokunmuş olan bu kilimler sahip oldukları çeşitli desenlerle kendilerine ait hikayeler anlatırlar. Bölgenin ünlü ürünleri arasında bada bulunur. Şehirde arıcılık oldukça gelişmiş durumdadır. Bu sebeple son derece sağlıklı ve kaliteli balı Artvin’de kolaylıkla bulabilirsiniz. Ehram ve şal çeşitleri de bölgede bulabileceğiniz el dokuması ürünler arasında bulunur. Son derece otantik görünümlere sahip olan bu runner kültürel mirasların yaşamasını sağlar. Bölgedeki yerel dükkanlardan çeşitli hediyelik eşyalar da alabilirsiniz. Bu eşyalar arasında bölgede sık görülen hayvanların figürleri ve sepetler bulabilirsiniz. Tüm bunlar size bölgede geçirdiğiniz zamanların güzel bir hatırlatıcısı olur. Ayrıca, gezinizden dönüşünüzde yakınlarınıza hediye etmek için tüm bu ürünler harika seçimlerdir.


 

Artvin Nerede?

Artvin Karadeniz Bölgesi’nin doğusunda, Gürcistan sınırındadır.

Artvin Hangi Bölgede?

Artvin Doğu Karadeniz Bölgesi’ndedir.

Artvinin Neyi Meşhur?

Artvinin en meşhur ürünlerinden biri el dokuması kilimlerdir. Kültürel bir miras olan kilim dokumacılığı Artvinde hala devam eder. Bölgenin balı da oldukça meşhur ve lezzetli ürünlerdendir. Ahşap sanatı çok sık bir şekilde icra edildiği için ahşap hediyelikler de meşhur olan ürünlerdendir. Boğa sembolleri en ünlü figürlerdendir. 

Artvin Kaç Km?

Artvin Rize'ye yaklaşık 150 km mesafede konumlanmıştır. Şehir Gürcistan’dan da sadece 300 km uzaklıktadır. 

Artvin'de Ne Yenir?

Artvin KAradeniz mutfağının güçlü temsilcileri arasında bulunur. Ancak Doğu Anadolu'ya ve Gürcistan'a yakınlığı dolayısıyla bu mutfaklardan da esintiler taşır. Artvinde kruutlmuş fasulyeden yapılan puçuko yemeğini kesinlikle tatmanız gerekir. Ayrıca Karadeniz’e sahili olduğu için alabalıklar da denenmesi gereken lezzetlerdendir. 

Artvin Kaç Saat?

Artvin merkezinden Gürcistan’a yaklaşık 5-6 saat arası sürede ulaşmak mümkündür. Artvin Rize arası ise sadece 2 saattir.

Artvin’e Nasıl Gidilir?

Şehre ulaşmak için kullanabileceğiniz çok farklı yöntemler bulunur. Hava yolu, kara yolu ve demir yolu kullanabileceğiniz seçeneklerdendir. Özellikle çevre illerden ulaşım sağlayacaksınız demiryolunu kullanabilirsiniz.

Artvin Nerede Kalınır?

Şehirde her bölgede otel bulmak mümkündür. Şehri ziyaret ettiğinizde ulaşmak istediğiniz bölgelere göre dağ otelleri, bungalov tipi oteller gibi seçenekler arasından tercihinizi yapabilirsiniz.

Artvin’e Ne Zaman Gidilir?

Bölgeye 4 mevsim boyunca gitmek mümkündür. Kış aylarında yüksek noktalarına kar yağacağı için kış sporlarıya ilgileniyorsanız bu dönemde gitmek uygun olabilir.