Menü


Limak Thermal Boutique Hotel - Boutique Class

Gokcedere Mah. Adnan Kahveci Cad. Termal, Yalova, Yalova Province

Hilton Garden Inn Yalova

Bayraktepe Mahallesi Bursa Yolu Cad. No:92/1 Yalova

Armutlu Otelleri

Armutlu Termal Turizmi

Armutlu ilçe genelinde termal kaynak merkezlerine sahip olan oldukça kıymetli ve önemli termal merkezlerden biridir. Yalova merkezden sonra en gözde termal tatil köyü olarak bilinen bölgededir. Armutlu otelleri termal suyu tatilcilerine ulaştırma konusunda son derece konforlu ve iyi bir hizmet anlayışa sahip otellere sahiptir. Termal suyun önemi son derece fazladır. Suyun kalitesi içerdiği mineraller ile doğru orantılı olması sebebiyle misafirlerine suyun analiz içerenlerini belgeleyen karnelerini ilk olarak sunmaktadır. Yalova armutlu otelleri olarak adlandırılan ve bölgenin önemli geçim kaynaklarından olan termal oteller hemen her nokta da misafirlerinin beklentilerini karşılamaktadır. Termal havuzların kadın ve erkek olarak ayrıldığı Armutlu muhafazakâr otelleri, her aile tipi için uyumluluk içeren oldukça önemli detaylara sahiplerdir. Armutlu islami oteller adı altında da anılan bu konsept, bir termal klasiği haline gelmiştir. Konuklarına kadınların ve erkeklerin kullanımına ayrılmış havuzlarıyla hizmet eder.  

Armutlu havuzlu oteller de son derece popüler seçeneklerdir. Termal sularının yanında yüzme için ayrılmış havuzları bulunur. Genellikle termal su kaynaklarına yakın bölgelere inşa edilen konaklama yerleri, şehir merkezlerine uzak kalabilmektedir. Bu nedenle Armutlu tam pansiyon otelleri olarak kişilere hizmet sunmaktadır. Otelden çıkmadan da tüm ihtiyaçların karşılanması amaçlanarak misafirlere hizmet sunulmaktadır. Termal tatili genellikle genç bireyler tarafından çok tercih edilmeyen bir yapıya sahip olabilir. Kış mevsimlerinde tercih edilme oranı daha çok olan termal tatillerin su sıcaklıkları nedeniyle yaz döneminde biraz daha az tercih edildiği görülmektedir. Bu nokta da önemli olan termal sulardan faydalanmak isteyenlerin ciddi rahatsızlıkları var ise termal suya girebilmeleri için doktorlarından onay almalarıdır. Sonuç olarak sıcak su vücut ısısınız yükselteceği için kronik hastalıklar, kalp yetmezliği gibi şikâyetleri tetikleyebilmek gibi bir süreç yaşanmaması için doktorların gözetiminde kullanılması gerekir. Yalova bölgesinin zengin yer altı kaynaklarından olan bu kaynak sular Türkiye genelinde kaliteli olarak değerlendirilebilen mineral zenginliği yüksek su kaynaklarıdır. Tüm bunlar ile birlikte birçok hastalık içinde şifa vermektedir.

Armutlu Seyahat Rehberi 

Kişilerin seyahat planlarına dâhil ettiği önemli kaynaklardan biri olan Armutlu kaplıca otelleri oldukça meşhur kaplıcalardır. Suyun sıcaklık seviyesi 57 ile 73 derece standartlarında değişmekte ve birbirinden farklı birçok hastalığa şifa olmaktadır. Termal suya girme noktasında şifa bulmak isteyenlerin düzenli olarak en az on gün boyunca termal sudan faydalanmaları gerekmektedir. Armutlu tesettür otelleri olarak da bilinen kadınlar ve erkeklerin farklı bölgeleri ve havuzları olma durumu birçok misafir tarafından beğenilerek tercih edilmektedir. Armutlu otel tavsiye ve önerileri üzerine giden kişilerinde oranı oldukça fazladır. Günümüzde kişilerin hemen tüm detayları takip ediyor olması ve termal ayrıcalıklarının vücut ve bağışıklık sistemi üzerine faydaları bilinmektedir. Armutlu seyahat rehberine bakıldığında gezilecek birçok noktasının olduğu da ayrıca dikkatlerden kaçmamaktadır. Armutlu butik otel olarak hizmet veren konaklama seçenekleri de bulunur. Bu otellerde konfor ve termal ayrıcalıklarının müşterilere sunulduğu hizmetleri bulunur. Armutlu bölgesi için butik otel kapsamı otel kapasitesi ve sayısı ile bağlantılı olmasının yanı sıra otel hizmetlerinin de sınırlı olması anlamına gelmektedir. 

Armutlu plajları olarak ön planda dikkatleri çeken fıstıklı plajı, halk plajı, halka deniz keyfini tam anlamıyla yaşatmaktadır. Armutlu tatil otelleri olarak ilçedeki sakinlerin denizden daha fazla yararlanmalarını amaçlamak da ve bu konuda halka yardımcı olmaktadır. Sahil bölgelerin bakımları ve deniz etkinliklerini çeşitlendirmeleri gibi. Armutlu lüks oteller varlıklarıyla bölgeye turist çekmekte ve tatil sezonunu canlandırmaktadır. Hemen herkes tarafında beğenilerek gelinen bir bölge olan Armutlu, tatil köyleri ve lüks otelleriyle eşsiz bir deniz ya da termal tatil keyfini tatilcilere sunmaktadır. Tabiatı gereği yeşil ile maviyi buluşturan ve kişilere termal ile denizi aynı anda sunan konforlu ve lüks oteller ile Yalova turizmine yön vermektedir. Termal keyfini yaşamak isteyen kişilerin gün içerisinden denizden de faydalanabilecekleri plajlarıyla geniş bir kitleye hitap edebilen olan Armutlu son derece turizme açık ve işlevsel bölgelerden birdir. Yalova bir Ege bölgesi ya da Akdeniz bölgesindeki ultra lüks oteller konseptiyle hizmet veren bir il değildir. İlçelerinde sahip oldukları lüks çizgisi 4 yıldızlı otel konforudur ve bu hizmeti misafirlerine sunmaktadır. 

Armutlu Bölgesinin Eşsiz Doğası 

Armutlu merkeze belirli bir mesafede olan doğa harikası yerler ile tatilcilere muhteşem bir seyahat planlaması ve gezisi sunmaktadır. Hemen herkes tarafından Armutlu sahil otelleri konaklama için tercih edilse de aslında Armutlu apart otel seçenekleriyle biraz daha merkezde konaklayarak yakın bölgelerin gezilmesi de amaçlanabilir. Belirli bir km uzaklıkta bulunan dipsiz göl, Bozburun feneri gibi güzel tabiat ve doğa harikalarını deneyimlemek hemen herkes tarafından tercih edilen bir durumdur. Bu sebeple otellerin rehberleri eşliğinde, belirli bir kişi sayısına ulaşılarak günlük geziler bu bölgelere düzenlenmiştir. Armutlu merkez otelleri olarak bilinen fazla sayıda otel bulunmaktadır. Bölge yüz ölçümü olarak çok büyük değildir ama tatil cenneti olması sebebiyle yılın dört mevsimi de tatilci göçü yaşayan önemli merkezlerden biri olması, yılın her mevsimi işlevsel otellere olan ihtiyaçları arttırmaktadır. Armutlu tatil köyü otelleri bazı bölümleri devremülk gibi kullanılırken hata bu şekilde inşa edilen bölgelerinde varlıkları bulunur. Bazı yapılanmalar da Armutlu aile otelleri olarak devam etmektedir. Aile otelleri genellikle kalabalık ailelerin rahatça konaklayabilecekleri konforda olan çift açılır odaların bulunduğu bölümlerden oluşmaktadır. Armutlu termal turizmi için aile otellerinin varlığı en fazla olan bölgeler arasındadır. Marmara bölgesinin inci olan ve çok fazla sayıda tatilci akınına uğrayan bölge de doğa gezileri de en az termal tatiller kadar ön planda olmaktadır. Dipsiz göl olarak anılan göl bölgenin yer altı zenginliklerini bir uzantısı olan krater göllerindendir. Göl, oldukça fazla sayıda su canlısına ev sahipliği yapmaktadır. Dipsiz göl olarak anılmasının sebeplerinden biri ise derinliğinin henüz net olarak ölçümlenememesinden ve ölçümlerin çeşitli sonuçlar ve değerler ile veriler bırakmasından kaynaklanmıştır. Gezilecek yerler arasında yer alan bu doğa harikası bölge için hemen her otel, tatilcilerin belirli bir sayıya ulaşmalarının ardından şehir gezileriyle günleri değerlendirmektedir. Deniz sezonunda  doğa gezisi çok fazla tercih edilmese de sonbahar ya da ilkbahar mevsimlerinde doğa yürüyüşleri için Yalova’nın ilçeleri sıklıkla değerlendirilmektedir.  

Armutlu Otelleri ve Fiyatları 

Bölge otelleri olarak son derece ekonomik bir yapılaşmaya sahip olan ve termal turizmi olarak ortalama bedellerin altında bir rakam ile kişilere hizmet veren Armutlu tatil köyleri, fiyat olarak termal bir tatil bütçesinin değerinde tatili müşterilerine sunmaktadır. Armutlu termal otelleri herşey dâhil konseptinin fiyatları, bölgedeki diğer otellere göre biraz daha yüksek olacaktır. Bölge genel olarak termal bölgeler ile karşılaştırıldığında çok yüksek rakamlar ile hizmet vermiyor olsa da kendi içine kategorilere ayrılarak maliyet değerleri oranlanır. Herşey dâhil konsepti ile Armutlu otelleri fiyatları incelendiğinde, yüksek bir maliyet hesaplanacaktır. Bu nedenle standart otel hizmetleri daha ekonomik olabilir. Bazı bütçeler için standart rakamların da yüksek olması halinde otelcilik bölümü öğrencilerinin eğitim amacıyla hizmet veren Armutlu uygulama oteli seçenekleri değerlendirilebilir. Bu seçenekler, ekonomik konaklama ücretleriyle Armutlu uygun oteller grubunda kişilere konforlu ve sınırsız bir hizmet sağlamaktadır.  Armutlu termal otelleri fiyatları, değişen günümüz şartlarında halen uygun oteller olma özelliklerini korusalar da termal konforu ve ayrıcalıklarından yararlanmak için ayrıca bazı otel için kullanımların ayrı bir fiyatlandırmaya tabii oldukları da belirtmek gerekir. Termal suyundan yararlanmak için spa, hamam ve sauna hizmetleri hemen hemen her otel de değişken ücretlendirmelere tabiidir. Spa standartları ücretliyken hamam ve sauna hizmeti ise otel hizmetleri politikaları gereğince kuruluşlar arası farklılık göstermektedir. Armutlu balayı otelleri kategorisi, tamamen sakinlik ve doğa temalı olarak hizmet vermektedir. Hemen en önemli detaylardan biri olan ve sektörde balayı kategorisine farklı bir bakış getiren önemli farklardan biridir. Armutlu otelleri termal tatilin önce gelen isimlerinden olması sebebiyle hemen her konuda sektöre yön veren ve önemli merkezlerden biridir. Yalova sahip olduğu yer altı zenginlikleri ve değerler ile Türkiye genelinde önce bir il olmasının yanı sıra son dönemde yapılan köprü ile ulaşım ağı daha da güçlenerek ulaşım kolaylaştırılmıştır. Bölgeye deniz yoluyla gelmek isteyenlerin kolaylıkla ve kısa sürede ulaşabiliyor olması ise hayatı kolaylaştıran etkenlerden bir tanesi olarak dikkatleri çekmektedir. Kara yolu olarak ise Yalova merkeze 55 km uzaklıkta olan ve virajlı bir yol grafiğine sahip olan bölgenin doğa dokusu sayesinde kara yolu ulaşımında kişilere eşlik eden yeşil ve tabiatıyla huzuru yol güzergâhını misafirlerine hissettirmektedir.  


 

Armutlu nerede?

Yalova’nın tatil ilçelerinden biridir. İstanbul’a yakın tatil merkezlerinden olması sebebiyle sıklıkla tercih edilen bir bölge olmaktadır. Tatil köylerinin bulunduğu deniz ve plajlarının oldukça beğenildiği bir bölgedir.  Marmara bölgesinde tatil beldelerine sahip Yalova ilinin plaj olarak da son derece fazla olduğu ilçelerinden biridir. Armutlu tatil beldesi olarak halk arasında bilinen son derece keyifli bir tatil geçirilebilecek adreslerdendir. İl genelinde deniz tatili amaçlı olarak değerlendirilen bir ilçedir. Armutlu tatil köyleriyle meşhur bir bölgedir.  Son derece merkezi bir konumda olan tatil beldesi hemen herkes için ulaşılabilir konumdadır. Yalova merkeze yakın mesafededir. 

Armutlu nereye bağlı?

Armutlu tatil beldesi, Yalova iline bağlı bir tatil yöresidir. Marmara bölgesinde bulunan ve son derece konforlu bir tatil merkezi olan Armutlu yaz tatilleri için tatil köyleri ya da kış sezonunda termal oteller bölgesi olarak değerlendirilmektedir. İstanbul’a yakın bir konuma sahip olması sebebiyle yaz turizmi oldukça gelişmiş bir konumdadır. Hemen her konu da tatilcilere hizmet sunan bölge termal kaynak suları ile de kış dönemlerinde Yalova bölgesine ait termal oteller zincirine dâhil olmaktadır. Termal olarak kaynak suları şifalı olması sebebiyle birçok hastalık için faydalıdır. Herkes tarafından şifa bulunabilecek kadar kıymetli doğal zenginliklere sahiptir.

Armutlu kaç km?

İstanbul üzerinden bir mesafe ölçümü yapmak gerekirse, yaklaşık üç saat sürecek kara yolu yolculuğunun ardından Armutluya ulaşım sağlanmış olacaktır. Marmara Bölgesi termal zincirlerin bir halkası konumunda olan Armutlu, Yalova ili için son derece kıymetli bir ilçedir. Hatta kıymet ölçüsü İstanbul için de değerlidir. Sonuç olarak İstanbul’a yakın bir deniz turizmi konusunda son derece elverişli bir konumdadır. İstanbul ile armutlu arasındaki yol mesafesi yaklaşık 145 km’dir. Bu nedenle yakın bir bölgede tatil yapmak isteyen kişilerin uğrak yeri olarak bilinmektedir. Türkiye’nin batısında kalıyor olması sebebiyle doğu illerine uzak bir mesafededir. 

Armutluya nasıl gidilir?

Karayolu ile kolayca gidilebilen ve ulaşım konusunda müşterilerine zorluk yaşatmayan bölge oldukça rahat bir ulaşım ağına sahiptir. Armutluya gidebilmek için tek tercih karayolu olmaktadır. Yalova üzerinden geçilerek ulaşılan Armutlu tatil seçenekleri birbirinden farklı oteller ile tatilcilere sunulmaktadır. Hemen her konuda kişilerin tercihlerine seçeneklerin sunuluyor olması bölgenin en avantajlıdır. Bölgeye gidilme konusu müşterilere zorluk çıkarmıyor olması sebebiyle, İstanbul tarafından bölgeye gidecek tatilciler için Yalova merkezden geçilerek gidilmesi şarttır. Yalova’nın ilçesi olan ve tatil turizmi hemen hemen her mevsim tatilcilere hitap eden bir bölge olmaktadır. 

Armutlu nasıl bir yer?

Tabiat olarak doğası ve manzaralarıyla oldukça eşsiz bir tatil beldesi olan Armutlu, hemen herkes tarafından son derece beğenilerek tatil cenneti sayılan kıymetli bölgelerden biridir. Yalova il genelinde sahip olduğu ilçeleriyle günümüzde İstanbul gibi büyükşehirlerin adeta balkonu konumundadır. Hafta sonları kısa tatiller düzenlenebilecek kadar yakın bir mesafede kişilere hizmet verebilen şehir, deniz olarak Ege ve Akdeniz bölgesi olmasa da Marmara bölgesinin incisi denilebilecek durumdadır. Armutlu’da sakin bir doğaya hâkimdir. Yeşil alanları ve otelleri fazla olan bir bakıma köy atmosferiyle misafirlerini büyüleyen bir dokuya sahiptir. Bu nedenle sakinlik ve huzur arayanların uğrak yeri olmaktadır. 

Armutlu'da ne yenir?

Armutlu beldesinde meşhur lezzetler arasında olmayı başaran sahil ilçelerinin gözdesi balık restoranları oldukça yaygındır. Günlük olarak avlanan taze olta balıklarının sofraları şenlendirdiği Armutlu olta balıkçılığının en yaygın olduğu bölgeler arasındadır. Ancak Armutluya özel olarak pide, son derece meşhur bir lezzettir. Sosyal tesislerde kahvaltı yapmaya vaktiniz olursa mutlaka pide çeşitlerini tadımlamadan bölgeden ayrılmayın. Yalova iline bağlı olan ve kendi adını ayrıca duyurmayı başarmış bölgenin tatil köyleriyle ün yapması sebebiyle bölgenin yaz aylarında bölge canlıdır. Termal tatilin yaygın olarak görüldüğü ancak deniz den de yararlanıldığı seyahat rehberlerindeki önemli noktalardan biridir. 

Armutlu kaç derece?

Marmara bölgesinin güneyinde kalan bölge ısı derecesi Marmara iklimine göre biraz daha yüksektir. Tatilciler için yaz mevsiminde vazgeçilmezlerinden olan Armutlu deniz, güneş ve kum üçlüsüyle tam bir doğa tatili ve tabiat sunacaktır. İstanbul’a yakın olması nedeniyle yaz dönemlerinden fazla göç alan bölge yüzölçümü olarak küçük olmasının yanı sıra tesisleriyle misafirlerine yoğunluk hissini yaşatmamayı hedeflemektedir. Yaz mevsimlerinde oldukça sıcak bir hava akımına sahipken, kış döneminde ise bu hava akımı bir parça gerileyerek devamlılığını sürdürmektedir. Kış mevsimleri çok soğuk geçmeyen Armutlu tatil cenneti yaz aylarında ise deniz ve güneşin keyfini çıkartmak isteyen kişilere sınırsız hizmet verecektir. 

Armutlu’da nerede kalınır?

Armutlu hemen herkesin kolayca rezervasyon yaptırabileceği bir tatil beldesidir. Yalova turistik ilçeleriyle ün kazanmış illerden biri olmasına rağmen Armutlu adını tek başına duyurmayı ayrıca başarmış küçük bir ilçedir. Tatil köylerinin yoğun olarak bölgede hissedildiği ilçede termal oteller ve apart evlere de rastlamak mümkün olacaktır. Bu noktada önemli olan tatil anlayışının ne olduğudur. Termal tatil, yaz tatili ya da doğa gezileri için üç farklı tatil kategorisinde tatil köyleriyle ve tam pansiyon ya da herşey dâhil hizmetleriyle müşterilerine sınırsız hizmet sunmayı hedeflemektedir. Hemen hemen herkesin tatil anlayışına hizmet veren bölge, misafirlerinden uzun yıllardır tam not almayı başarmaktadır.