Menü


Altınova OtelleriBalıkesir’in incilerinden olan Altınova, Ayvalık ilçesinin altında bir tatil kasabası olarak geçmektedir. Yılın sezon zamanlarında oldukça fazla ziyaretçiye kapılarını açan Altınova, deniz tatili yapacaklar için güzel bir seçenek olacaktır. Yılın belirli zamanlarında Altınova, kamp tatili yapanlar tarafından da oldukça fazla tercih edilmektedir. Ova olduğu için hava koşulları da bu özelliği göstermektedir. Tatil beldesi olarak geliştiği için sahil kısmındaki konutlaşma oldukça yoğundur. Şehrin içinden ziyade denizi ve kumsalı için tercih ediyor olabilirsiniz ve oteller de büyük ölçüde bu sahil kısmında bulunan konutlaşmaya dahildir. Sahildeki otellerde konaklama tercih edilebilir. Bu sayede Altınova’nın sakin sularının tadını çıkarabilir ve manzarayı izleyebilirsiniz. Altınova oteller konusunda oldukça seçenek barındıran bir bölgedir. Dilerseniz otel, dilerseniz pansiyon ya da apart gibi seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz. Tatilinizi kaç kişi ile yaptığınıza göre seçimlerinizde farklılıklar görülebilir. Her tercihe uygun olarak konaklama alanını Altınova’da bulabilirsiniz. Dilerseniz kamp da yapabilirsiniz. Bunun için de uygun bölgeler bulunmakta. Yaz aylarında oluşturduğu uygun hava koşulları ile birlikte Altınova’da kamp yapma imkanına sahip olabilirsiniz. Ova olmasından dolayı rüzgarlı olan Altınova, yaz aylarında ziyaretçilerini oldukça sıcak karşılıyor. Altınova büyük ölçüde plajları için tercih edilmekte. Mavi bayraklı olan ve ince kum yapısına sahip olan plajları ile birlikte huzurlu şekilde yüzebilecek, suyun keyfini çıkarabileceksiniz. Genel olarak derinliği uzun ölçüde giderek artan suyu ile birlikte çocuklarla da güvenli şekilde tatil yapmanız mümkün olacaktır. Plajlarda kumun ve güneşin keyfini çıkarırken birçok tesiste şemsiye ve benzeri imkanlardan yararlanabilirsiniz. Artı olarak yine şehre özgü tatları bulunduran mekanlarda yemek yiyebilirsiniz. Tatiliniz için oldukça doğru bir seçim olan Altınova sizlere huzurlu anlar yaşatacak. İçerisinde bulundurduğu güzellikleri, denizi ve kumsalı ile birlikte oldukça keyifli anlar geçireceksiniz. 

Altınova’da Apart Otel Rahatlığı

Tatiliniz için otel seçiminde birçok farklı unsur gözetebilirsiniz. Altınova’da ihtiyacınıza yönelik oteli bulmak oldukça kolay. Halihazırda tatil beldesi olan bu şehirde birçok isteğe göre şekillenmiş olan oteller, pansiyonlar ve apartlar bulunmakta. Öncelikle villa tipi apartlar kiralayabilirsiniz. Genel olarak haftalık olan ancak günlük ya da aylık da kiralama seçeneği bulunan bu apartlarda yemeğinizi kendiniz yapabilir, konaklamadan faydalanabilirsiniz. Aynı zamanda bulunan havuzlu apartlar ile birlikte eğer denize gitme gibi bir düşünceniz yoksa direkt olarak havuzun kullanımını sağlayabilirsiniz. Altınova apart oteller sizlere bu gibi fırsatları sağlıyor. Eğer yemeğinizi dışarıdan yiyecekseniz şehir merkezinde bir apart tercih edebilirsiniz. Bu sayede yemeğe ulaşımınız çok daha kolay olacaktır. Ancak yemek konusunda apart içerisindeki mutfağın kullanımını sağlayacaksanız konumunuz bu noktada fark etmeyecektir. Denize gitmek ve güneşin keyfini çıkarmak istiyorsanız yine sahil kısmına yakın olan apartları tercih edebilirsiniz. Ya da direkt olarak sahilde bulunmakta olan apartların imkanlarından faydalanabilirsiniz. Şehir merkezinde ve sahil kenarında olmak üzere bu apart türlerinin fiyatı da farklılık göstermekte. Diğer bir etken ise kişi sayısı. Eğer tatilinizi arkadaş grubunuzla veya ailenizle yapıyorsanız villa tipi apartlar tercih edebilirsiniz. Bu sayede oda sayısında çoğaltmaya gidebilirsiniz. Eğer evcil hayvanınızla tatil yapıyorsanız apartlar kolay birer seçenek olabilir. Altınova’da hayvan kabul eden otellerin yanı sıra evcil hayvanlarınızı kabul eden apartlar da bulunmakta. Daha serbest bir kullanım alanı sağlayarak evcil hayvanınızın da konforlu bir durumda olmasına yardımcı olabilirsiniz. Eğer tatilinizi tek kişi olarak yapıyorsanız veya çift olarak yapıyorsanız ve çok geniş bir kullanım alanına ihtiyacınız yoksa daire tipi apartları tercih edebilirsiniz. Oda sayısı yeterli gelecek ve kullanım alanı açısından da sizleri memnun edecektir. İçerisindeki mutfakta kullanmanız için gerekli olan eşyaların bulunduğu, sizlerin güvenli bir şekilde tatil yapmanızı sağlayan apart oteller Altınova’da. Altınova otelleri fiyatları ise apartınızın büyüklüğüne ve konumuna göre değişkenlik göstermekte.

Altınova’da Muhafazakâr Oteller

Tatil esnasında birçok insanın isteği farklılık gösterebilir. Tatil yapacağınız otelin yaşam tarzınıza ve inançlarınıza uygun olmasını talep edebilirsiniz. Bu noktada sıklıkla tercih edilen İslami oteller ön plana çıkıyor. Altınova İslami oteller konusunda oldukça zengin bir bölge. Öncelikle bu tür otellerde yüzme ve benzeri bölgelerde kadınların ve erkeklerin farklı ortamlarda bulunmaları sağlanıyor. İslami kurallara uygun olarak tatil yapmak isteyen kişiler deniz tatilinin yanı sıra havuzlu otelleri de tercih edebiliyor. Bu oteller erkekler ve kadınların girdiği havuzların ayrı olmalarını sağlıyor. Bu şekilde rahatlıkla tatilinizi gerçekleştirebilirsiniz. Mutfak içerisinde yapılan yemeklerde helal ürünler kullanılıyor. Aynı zamanda İslami şartlar çerçevesinde etlerin kesimi gerçekleştiriliyor. Bu sayede yemeğinizi yerken herhangi bir şekilde kontrol etmeniz gerekmeyecek. Servis alanlarında kadın ve erkeklere hizmet eden kişilerin yine aynı cinsiyetten olması sağlanıyor. Aynı zamanda odalarda kişilere özel seccade, tesbih gibi ibadet için gerekli eşyalar sağlanıyor. Bu şekilde kolaylıkla namaz gibi ibadetleri gerçekleştirebileceksiniz. Altınova termal otel konseptinde de bu kurallara uyan otellere sahip. Termal otellerde kış aylarında bile olsanız tatil yaparak mineralli suyun keyfini çıkarırken aynı zamanda istekleriniz doğrultusunda bir konaklama ortamı sağlayabilirsiniz. 

Her Bütçeye Uygun Otel

Tatilcilerin büyük oteller, apartlar ve pansiyonlar harici tercihte bulundukları bir diğer tür de butik otellerdir. Butik oteller genel olarak az oda sayısına sahiptir. Eğer kalabalık bir grup ile tatil yapıyorsanız önceden rezervasyon ile birlikte sizler için güzel bir fırsat olabilir. Ya da çift olarak çıktığınız tatillerde sakinliği butik otellerde yakalayabilirsiniz. Altınova butik otel konusunda lokasyon olarak çeşitlilik gösteriyor. Dilerseniz şehrin sokaklarında bir butik otelde konaklayabilir, dilerseniz de şehrin biraz dışında tamamen gürültüden uzak şekilde tatilinizi yapabilirsiniz. Butik otellerde oda sayısı az olduğundan haliyle konaklayan kişi sayısı da oldukça azdır. Bu yüzden eğer sessiz bir tatil yapmak istiyorsanız ve büyük oteller gibi çok odalı ortamlardan kaçınacaksanız butik oteller oldukça yerinde bir tercih olabilir. Butik otellerde genel olarak az sayıda çalışan bulunmaktadır. Ancak otelin küçük olmasından dolayı yine de birebir hizmeti deneyimleyebilirsiniz. Beş yıldızlı konforda ve daha az kalabalık bir otel arıyorsanız Altınova’daki butik otellere göz gezdirerek rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Butik oteller de kendi içerisinde farklılık göstermektedir. Her odası aynı şekilde dizayn edilmiş veya ihtiyaçlara göre farklı şekilde dizayn edilmiş odalar olabilir. Cephe konusunda da fiyat farkı yaşanabilir. Ancak Altınova otel fiyatları tüm bunların yanı sıra lokasyona göre de değişiklik göstermektedir. Sahile ne kadar yakınsanız otelin gecelik fiyatı o kadar yükselme gösterebilir. Şehrin merkezinde olan oteller de yine aynı eğilimi gösterebilir. Bu yüzden rezervasyon yaptırdığınız zaman aralığına dikkat etmeniz gerekmekte. Erken rezervasyon ile çok daha uygun bir şekilde konaklama gerçekleştirebilirsiniz. Daha da ekonomik bir tatil istiyorsanız Altınova uygulama oteli inceleyebilirsiniz. Bu oteller üniversitelerin turizm ile ilgili bölümlerinde okuyan kişilerin stajlarını gerçekleştirip deneyim sağladıkları otellerdir. Bu yüzden fiyat olarak da bir nebze uygun olacaktır. Bu durumu değerlendirerek ekonomik bir tatil yapabilirsiniz. Ya da direkt olarak plaja bağlantılı olmasını istiyorsanız ve sabah kalktığınızda plaja çıkmak gibi bir düşünceniz varsa, denize sıfır olan otelleri inceleyebilirsiniz. Çeşitlenen oda kapasite türleri ile birlikte ister bireysel, ister arkadaşlarınızla, isterseniz de ailenizle her bütçeye uygun konforlu bir tatil geçirebilirsiniz. Evcil hayvana sahipseniz ve tatilinizi bu şekilde gerçekleştirecekseniz seçtiğiniz otelin buna uygunluğunu incelemekte fayda var. 

Altınova Plajlarının Keyfini Çıkarın

Altınova, deniz tatili için oldukça uygun bir bölgedir. Sahil kesiminde hemen hemen her bölgeden denize girilebilir ve sakin bir suyu vardır. Aynı zamanda Altınova’da çoğu plaj mavi bayraklıdır. Bu da oldukça temiz olduklarının bir göstergesidir. Rahatlıkla yüzmek için mavi bayraklı plajları tercih edebilirsiniz. Altınova sahil otelleri tercih ederek otellerin sahillerde kendilerine ait plajlarını kullanabilirsiniz. Bu şekilde aynı zamanda yiyecek ve içecek gibi unsurlara da kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz. Tüm plajlarda şemsiye ve şezlong gibi imkanlara erişiminiz olacaktır. Bu sayede oldukça konforlu bir tatil geçireceksiniz.

-Kumada Plajı: Doğal bir yapı olan Kumada, ziyaretçilerin oldukça dikkatini çekiyor. Kumsaldan bir köprü yardımı ile ulaşım sağlayabileceğiniz Kumada’da kamp kurabilir veya rahatlıkla denize girebilirsiniz. Açık deniz ve Ayvalık sahiline bakan iki kısmı bulunmaktadır. Dilerseniz açık deniz kısmında yüzebilir veya su sporları yapabilirsiniz. Dilerseniz de iç tarafta daha sakin bir şekilde yüzebilirsiniz. Her iki olanak da Kumada ile sizlere tanınıyor. Sakin sularında yüzerken aynı zamanda Kumada oluşumunun sizlere sunduğu görsel şölenden de faydalanabilirsiniz. Temizlik gibi unsurlarla öne çıkan bu plajda şemsiye ve şezlongunuzla birlikte keyifli zaman geçirebilir, suyun tadını çıkarabilirsiniz. Çeşitli su sporları yapabilirsiniz. 

-Sarımsaklı Plajı: Bu plaj, 7 kilometrelik uzunluğu ile Türkiye’nin en uzun plajlarından biri olarak kabul edilmektedir. Öyle ki içerisinde birçok otel, işletme ve benzeri kurum bulunmaktadır. Sarımsaklı Plajındaki kum tanecikli yapısı ile birlikte vücuda yapışmıyor. Aynı zamanda mavi bayraklı olan bu plaj, temizliğiyle ön plana çıkıyor. Bir halk plajı olan Sarımsaklı Plajına giriş ücretsiz. Ancak şemsiye veya şezlong kiralamak isterseniz belli bir ücret vermeniz gerekebiliyor. Bunun dışında plajda bulunan birçok farklı otelden birinde konaklayabilirsiniz. Bu sayede çok daha kolay bir şekilde plaja erişim sağlamanız mümkün olacaktır. Aynı zamanda otelinizin plajda bulundurduğu tesisten rahatlıkla faydalanabilirsiniz. Ya da o bölgede bulunan kamp merkezleri ile kamp yapabilirsiniz. Her şekilde konaklamanız için seçenekler bulunuyor. Birçok ziyaretçisi olmasına rağmen temizliğini koruyan bu plaj, sağlıklı şekilde tatilinizi gerçekleştirmenize yardımcı olacak. Altınova’da Yapılacak Aktiviteler

Altınova, küçük bir kasaba olmasına rağmen burada gerçekleştirebileceğiniz ve oldukça da eğlenebileceğiniz birçok aktivite bulunmakta. Öncelikle Kumadası’nı görmelisiniz. Kumadası oldukça nadir bir oluşum olmakla birlikte görsel açıdan da sizleri memnun edecek. Bunun dışında Altınova’nın etrafında gezebileceğiniz birçok tarihi, turistik yer bulunmakta. Cunda Adası gibi bölgelere de Altınova’dan kolaylıkla geçiş sağlayabilirsiniz. 

-Kozak Yaylası: Kozak Yaylası, Altınova’ya gittiğinizde mutlaka uğramanız gereken bir doğa harikasıdır. Yeşiliyle birlikte gözlerinizi kamaştıracak olan bu yaylada doğanın tadını çıkarabilir ve uzun yürüyüşler yapabilirsiniz. Bu yayla çam fıstığı ile ünlü. Yemeklerde sıklıkla kullanılan çam fıstığının üretimini yapan bu yaylada genel olarak sadece bu ağaçların bulunduğu ormanlar bulunmakta. Burada yaşayan insanlar da bu şekilde geçimlerini sağlıyor. Yeşilinin bolluğu ile birlikte turistler tarafından da uğrak bir nokta haline gelen bu yaylayı sizler de ziyaret edebilirsiniz. Bu çam fıstıklarından yapılmış olan yöreye özgü gıdaları direkt olarak yayladan temin edebilir ve evinize döndüğünüzde de tüketebilirsiniz. 

-Su Sporları: Altınova’da plajlar meşhur ve rağbet görüyor. Suyu sakin olan ve yüzmenin tehlikeli olmadığı bu plajlarda da birçok farklı aktivite yapılabilir. Bunlardan biri ise su sporları. Su sporlarının yapılmakta olduğu suların hareketleri oldukça önemlidir. Oldukça sakin bir yapıya sahip olan Altınova sahilleri, su sporları için elverişli alanlar. Eğer sahil bölgesinde bir otelde tatil yapacaksanız otellerin kendi bünyelerinde barındırdıkları, su sporlarına ait gereçlere kolay şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Kano ile birlikte sakin sularda bir gezintiye çıkabilir, su kayağı yapabilirsiniz. Gerekli ekipmanlar sağlandıktan sonra Altınova sahillerinde sporun keyfine varabilirsiniz. Aynı zamanda su sporları dışında havuzların da keyfini çıkarabilirsiniz. Macera arıyor ve eğlenmek istiyorsanız Altınova aquaparklı oteller sizleri bekliyor. Burada ailecek eğlenceye doyabilirsiniz.

-Balık Tutmak: Altınova’da balık tüketimi oldukça fazla. Sahil kasabası olmasından ötürü bu durum oldukça yaygın. Sizler de belirli bölgelerde balık tutma aktivitesini gerçekleştirebilirsiniz. Kendi yakaladığınız taze balıkları tüketebilirsiniz. 

-Manzaranın Keyfini Çıkarın: Altınova bilindiği üzere Türkiye’nin en uzun sahillerinden birine sahip. Bu yüzden ortaya çıkan manzaralar da bir hayli farklı oluyor. Özellikle güneşin doğuşu ve gün batımlarında ortaya çıkan manzara ziyaretçiler için görsel şölen ortaya çıkarıyor. Sahilden güneşi izlerken bir yandan fotoğraf makinenizle anı ölümsüzleştirebilirsiniz.

Yöresel Lezzetlerin Tadına Varın:


Bir şehri tanımanın önemli noktalarından biri de o yörenin yemeklerinin tadına bakmaktır. Altınova, bulunduğu bölge itibariyle zeytinyağlılar konusunda oldukça meşhurdur.

-Çam Fıstığı: Öncelikle Altınova’da gezebileceğiniz olan bir nokta Kozak Yaylasındaki çam fıstıklarından ortaya çıkarılmış gıdaların tadına bakabilirsiniz. Bunları hediyelik olarak alabilir veya evinizde de tüketmek üzere satın alabilirsiniz.

-Balık: Altınova genel olarak balıklarıyla da meşhur bir şehirdir. Balığın birçok türü çeşitli restoranlarda servis edilmektedir. Izgara veya sütlü, tuzlu balık gibi farklı türlerin tadına varmak istiyorsanız Altınova bunun için doğru adres. Mevsiminde servis edilmiş taze balıklarla birlikte bir ziyafet çekebilirsiniz. 

-Ayvalık Tostu: Altınova, Ayvalık’a bağlı olmakla birlikte yine Ayvalık’a özgü olan bu tost çeşidini Altınova’da deneyebilirsiniz. Hemen hemen her yerde karşınıza çıkacak olan Ayvalık tostunun tadı damağınızda kalacak. 

-Zeytinyağı: Ege bölgesinde olmasından ötürü Altınova’da da çok tüketilen besinlerden biri zeytinyağı. Halkın üretim sağladığı zeytinyağı ile yapılan yemeklerden tadabilirsiniz. Aynı zamanda bu zeytinyağlarını satın alarak evlerinizde kullanabilirsiniz. Organik şekilde mutfaklarınıza konuk olacak bu zeytinyağları yemeklerinize farklı bir lezzet verecek.
 

Altınova nerede?

Altınova, Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde bulunan bir yazlık kasabası, mahallesidir. Kıyıda konumlanmış bir tatil beldesidir.

Altınova nereye bağlı?

Altınova, Balıkesir iline bağlıdır. Balıkesir ilinin Ayvalık ilçesinde bulunan bir kasabadır.

Altınova’ya nasıl gidilir?

İstanbul’dan yola çıkıldığında isterseniz Tekirdağ üzerinden, isterseniz de Çanakkale üzerinden yolculuk edebilirsiniz. Otobüs ile Balıkesir seferlerine katılabilir, havayolu tercih edecekseniz Edremit’e iniş yapabilirsiniz. İstanbul’dan Bandırma’ya yapılan feribot seferleri ile Balıkesir’e ulaşabilir, sonrasında arabayla Altınova’ya gidebilirsiniz.

Altınova nerede kalınır?

Altınova’da ziyaretçiler için otel, pansiyon ve apart gibi birbirinden farklı opsiyonlar bulunmakta. 

Altınova kaç kilometre?

Ayvalık’tan Altınova’ya 13 kilometrelik bir mesafe bulunmakta. İzmir’den Altınova’ya uzaklık 125 kilometre iken, İstanbul’dan bu mesafe 533 kilometre olarak biliniyor. Çeşitli güzergah değişiklikleri ile farklılıklar olabilir. 

Altınova’da ne yenir?

Taze balıkları tadabilirsiniz. Bunun dışında Ayvalık tostunu deneyebilirsiniz.

Altınova’da ne yapılır?

Manzara izleyebilir, su sporları yapabilirsiniz. Yöre lezzetlerini deneyebilirsiniz.

Altınova nasıl bir yer?

Tatil kasabası olan Altınova, ilkbahar ve yaz sezonlarında ziyaretçileriyle cıvıl cıvıl bir yer. Sakin suları ile birlikte su sporları, yüzmek için oldukça ideal.