Menü


Tilya Resort Hotel

Devlet Sahil Yolu A Kume Evleri Darica Mevkii No:10 Trabzon, Trabzon

Doubletree By Hilton Trabzon

Barbaros Hayrettin Pasa Sokak No 35 Trabzon, Trabzon

Akçatepe OtelleriTrabzon Akçatepe ilçesi kendine has doğa manzarası ile bezeli olması ve yeşili kucaklayan yapısı ile ziyaretçilerin durağı haline gelmiş bir ildir. Her anlamda ilginizi çekebilecek olan pek çok farklı gezi durağı ve alternatifi söz konusu olduğu için ziyaretinizi buradan yana yapabilirsiniz. Bu bölge genel anlamda doğası ve otelleri ile meşhurdur. Karadeniz’e hakim olan ve Karadeniz’e bakan bir yönü olan ilçenin genel anlamda ziyaretçileri çok olmaktadır. Bunun sebebi bir yeşilin dopdolu olduğu bir Karadeniz ilçesi olduğu için dağ kenarına sıralanmış da evleri söz konusu. Her anlamda ziyaretçilerin kullanımı için yapılmış olan bu tesisler otel niteliği taşımaktadır. Sizler de Akçatepe’de pek çok farklı yaylayı ziyaret ederek burada konaklayabilirsiniz. Aynı zamanda bölgenin etrafında yer alan restoranlar çok meşhurdur ve bu bölgeyi ziyaret ettiğiniz zaman muhakkak ki buranın lezzetlerinden tadabilirsiniz. Belirtmekte fayda var ki kendine has doğası ve muhteşem yeşil dağ ve vadi manzaraları ile bölgeyi ziyaret edebilmeniz için arabaya gereksinim duyabilirsiniz. Karadeniz’in en güzel konumunda yer alan bölgede Akçatepe dağ evleri de ilgi çekicidir. Bu dağ evlerinde konaklayarak sizlerde bölgenin manzarasına yakından bakabilirsiniz. Hem kafa dinlemek hem de tatil yapmak için muhteşem bir seçim olabilecek dağ  evlerinde konaklayabilirsiniz.

Akçatepe Otelleri ve Fiyatları

Ziyaretçilerin akınına uğrayan bir yer olarak Karadeniz’in en güzel sahil kesiminde yer alan bu ilçe genel anlamda ziyaretçisi bol bir ilçedir. Muhteşem manzarası ve doğaya hakim olan yapısı sayesinde büyük ilgi görmektedir. Her anlamda burada konaklayabileceğiniz pek çok farklı otel ile karşılaşabilirsiniz. Seyahat ettiğini süre içerisinde gezdiniz duraklarda karşınıza çıkabilecek muhteşem yeşil manzaralı doğa ilginizi çekebilecektir. Sizlerde burayı ziyaret ettiğiniz zaman gezme avantajına sahip olacaksınız ve gezdiğiniz duraklarda karşınıza çıkabilecek pek çok farklı otel söz konusu olabilir. İlk etapta karşınıza çıkacak olan seçenek, Akçatepe doğa otelleri olacak. Bu otellerin genel anlamda diğer otellerden yaygın olan farkı geniş bir manzaraya hakim olmalarıdır. Bu geniş manzara uyandığınızda veya gece yattığınızda görebileceğine sayısız orman, vadi ve göl manzarasıdır. Şehrin en geniş manzarasına sahip olan ve Ordu’nun en büyük ilçesi olma özelliğine sahip olan Akçatepe yaylaları, gölleri ve muhteşem doğa manzarası ile bezelidir. Sizlerde buralarda konaklamak ve seyahat etmek istiyorsanız Akçatepe otelleri tavsiye olarak kullanıcılarca verilir, tavsiye  verilen otellere göz atarak seçiminizi yapabilirsiniz.

En Iyi Akçatepe Otelleri

Akçatepe otelleri genel anlamda değişen özelliklere ve hizmetlere sahiptir. Genel anlamda otellerin özelliklerini göz attığınız zaman karşınıza farklı alternatifli oteller çıkacaktır. Bu otellerin özellikleri değişkenlik gösterebilir ve sizin kullanımınıza hitap edebilecek farklı sayıda oteller söz konusu olabilir. Belirtmekte fayda var ki otellerin yapısı ve özelliği hizmetine göre değişkenlik gösterir. Bu otellerin ücreti de farklılık gösterebilir. Beş yıldızlı ve her şey dahil oteller genellikle kullanıcıların en çok tercih ettiği otellerdendir. Çünkü bu oteller, her anlamda turistlere ve ziyaretçilere en yüksek hizmeti verebilecek tarzda tasarlanmıştır. Yine aynı şekilde bölgede yer alan dağlarda ovalarda konaklamak istiyorsanız ve buraların manzarasına hakim olan otel arayış içerisinde iseniz karşınıza çıkabilecek çok farklı sayıda dağ oteli de söz konusudur.  Genel anlamda en iyi seçenekler de Akçatepe’nin daha otelleri olabilir çünkü bölgenin dağları çok meşhurdur. Burayı daha önce ziyaret etmiş olan ve seyahat etmiş olan kullanıcıların yorumlarına göz atarak nereleri ziyaret ettiklerini öğrenebilirsiniz ve hangi otellerde konakladıklarını belirleyebilirsiniz.

Akçatepe‘de Gezilecek Yerler

Akçatepe’nin Muhteşem Dağ Evleri

Trabzon’un ve  Karadeniz’in muhteşem bir doğası söz konusudur. Bu muhteşem doğa ev sahipliği yapan pek çok farklı ilçe bulunmaktadır. Akçatepe de bunlardan birisidir. Muhteşem doğa ve deniz manzaralı daha evlere sahiptir. Dağ evlerinde dinlenme ve yemek yeme alanı da söz konusudur. Bu alanlar için evlerin ayrılmış bir parçası bulunur. Bu muhteşem doğaya ve panoramik manzaraya sahip olabilmek için muhakkak ki iyi ve bir hizmeti kaliteli bir otele göz atmanızda fayda var. Genel anlamda kendine yakın olan illere ve ilçelere yönelik bir manzarası söz konusudur ve bazı otellerden bu manzarayı panoramik bir şekilde gözlemleyebilirsiniz. Belirtmekte fayda var ki tesis şeklinde olan dağ evleri çok ilgi ve rağbet görmektedir. Buralarda konakladığınız zaman inanılmaz bir doğa sizleri bekliyor çünkü yeşil ve maviyi her yerde Trabzon Akçatepe dağ evleri pencerelerinden bir arada görebileceksiniz. Akçatepe otel Trabzon adresinde yer alan oteller arasında karşınıza çıkabilir ve bu bölgede seçiminizi özgürce yapabilirsiniz. Kendi ihtiyaçlarınıza göre seçebileceğiniz farklı sayıda pek çok otel bulunmaktadır. Özellikle de dokusu ve yeşili kucaklayan manzarası ile bu otellerin inanılmaz iyi manzaraları en çok sevdiğiniz yanı olabilir. Burada yer alan otellerde konakladığınız süre zarfında pek çok şey hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.Akçatepe Merkez Otelleri

Akçatepe Trabzon iline bağlı olan bir ilçedir. Buranın kendine has mavi ve yeşil manzarası söz konusu olduğu için genel anlamda kullanıcıların buraya akın etmesi ve doğayla baş başa kalmak istemesi yaygındır. Belirtmekte fayda var ki pek çok farklı otel karşınıza çıkabilecekler ve bu otellerden bazıları merkezin içerisinde yer alırken bazıları ise yayla ve dal kenarlarında bulunmaktadır. Akçatepe merkez otelleri ile şehrin ve bölgenin diğer tarafına yayılmış olan oteller arasında belirgin fiyat farklılıkları da söz konusu olabilir. Genel anlamda hizmetten alınan kaliteyle verilen hizmetin bedeli değişkenlik gösterebilir. Çünkü pek çok farklı otel söz konusudur. Otellerin verdikleri hizmet konseptlere göre değişir. Yamaçlar hizalanmış olan doğa otelleri ile şehrin içerisinde yer alan merkez otelleri farklı konseptlere sahiptir. Bu seçenekler arasından sizler de kendinize uygun olabilecek bir oteli rahatlıkla bulabilirsiniz. Uygun alternatifler ile beş yıldızlı ve her şey dahil olan hizmetler de seçiminize sunulmuştur. 

Akçatepe'de Ne Yenmeli?

Akçatepe, Karadeniz’de yer alan bir ilçe olduğu için bölgenin yemeklerinin hepsini burada denemeniz mümkün olur. Trabzon mutfağının oldukça meşhur olan hamsi buğulama, hamsili pilav,  mıhlama gibi lezzetleri bir de burada denemelisiniz. Ayrıca burada ilginizi çekebilecek farklı lezzetler ile her an tanışabilirsiniz.  Trabzon’da ve Akçatepe’de çok meşhur olan restoranlar vardır ve buradaki duraklarda durarak hem soluklanabilirsiniz hem de Karadeniz’in en meşhur içeceğini burada yudumlayabilirsiniz. Burada çayın en lezzetli halini tadabileceğinizi belirtmekte fayda var. Her anlamda ilginizi çekebilecek lezzetler söz konusu ve bu lezzetleri tadabilirsiniz. En başta tatmanız gereken şey Hamsiköy Sütlacı olabilir. Bu sütlaç normal sütlaçtan farklı olarak süt oranı daha çok bir sütlaç olma özelliğine sahiptir. Belirli köylerinde ve yaylalarında el emeği ile yapılan tereyağları da yine aynı şekilde lezzetli alternatifler arasında yer alır. Bu tereyağı ile yapılan yemekleri pilavlar ve mıhlama oldukça popülerdir. Aynı zamanda çok meşhur olan Trabzon pidesi de yemek isteyebileceğiniz bir diğer alternatiflerden. Hamsi’nin pek çok türü söz konusu olduğu için en iyi hamsiyi yiyebilmek için yine en doğru yerdesiniz. Çıtlama, buğulama ve hamsi kuşu olarak denk gelebileceğiniz hamsi çeşitleri arasından kararınızı vermeden hepsinden tadabilirsiniz. Akçaabat köftesi de oldukça meşhur olduğundan bundan da deneyimleyebilirsiniz. Akçaabat köftesinin özelliği bölgede beslenen ve yetiştirilen hayvanların elde edilmesi ayrıca sarımsakla harmanlanarak pişirilmesidir. Konaklamalarınızda kesinlikle bu lezzetin tadına bakmadan bölgeden ayrılmamalısınız.

Akçatepe Nasıl Bir Yer?

Yaylası ve gölleri ile meşhur olan ilçede genel anlamda yerel halk yaşar ve bu halk oldukça sıcak kanlı ve misafirperverdir. Her anlamda ilginizi çekebilecek sayısız orman, vadi ve göl manzarası söz konusu olup ilginizi çekebilir. Akçatepe butik otelleri içerisinde yer alarak sizlerde ziyaretinize ve seyahatinize yön verebilirsiniz. Burada yer alan köylerde konumlanmış olan butik oteller her anlamda ilginizi çekebilecek yerlerdendir. Sizin de ilginizi çekebilecek tasarımları ve konseptleri olan dağ otelleri de aynı zamanda tercih edebileceğiniz alternatifler arasında değerlendirilebilir. Karasal iklimin görülmediği daha çok ılıman bir iklimin hakim olduğu bölgede yağışlar çok uzun saatler sürebilir. Uzun mevsimler boyunca yağışlar söz konusu olur ve bu mevsimsel yağışların sonucunda da verimli topraklar elde edilir. Bu verimli topraklarda üretilen çay ve fındık gibi besinler de ülke ekonomisi için çok önemli besinlerdir. Aynı zamanda yöre halkı da bu tarz besinlerin üretiminden geçimini  sağladığı için bu iklim yağışlarının söz konusu olması onlar için çok önemlidir.

Akçatepe’ye Ne Zaman Gidilmeli?

Akçatepe’nin en iyi gezilmesi gereken zamanı ilkbahar aylarının sonları olabilir. Çünkü, mayıs sonu ve haziran başında bölge oldukça ılıman bir iklime sahip olur. Burada yer alan bölge insanı da bu mevsimlerde yaylalarına taşınırlar ve ekinleri ile vakit geçirirler. Doğanın en güzel renklerini seyredebileceğiniz bu aylar toprak açısından da en verimli aylar olarak adlandırılabilir. Seyahat programınızda zamanı iyi belirleyerek gezinizi yapmanız daha doğru bir seçim yapmış olursunuz. Bir tatili planlamadan evvel bu tatili ile alakalı gezilecek yerlerin ve gidilecek zamanın iyi belirlenmesi gerekir. Bu belirlemeyi yaptıktan sonra tatilinizi yapmanız ve tatilinizden maksimuma varan bir verimliliği almanız söz konusu olabilir. Her anlamda ilginizi çekebilecek farklı oteller söz konusu olduğu için ve farklı duraklar söz konusu olduğu için buraları ziyaret etmeden evvel ziyaret edeceğiniz bölgenin iklimi ile alakalı bir bilgi edinmeniz gerekebilir. Bu bilgi edinmek için de muhakkak karşınıza çıkabilecek alternatifleri iyi değerlendirerek seçiminizi yapmanız gerekir.

Akçatepe Nerededir?

Trabzon’un bir ilçesi olan Akçatepe genel anlamda yaylalara ve daha manzaralarına sahip olan bir ilçedir. Bu ilçeye ulaşım oldukça kolaydır ve seyahat edebileceğiniz süre zarfında aracınız ile beraber oldukça güvenli bir şekilde bölgeye ulaşabilirsiniz. Trabzon’a ve diğer komşu illere olan yakınlığı ile bilinen bu ilçe genel anlamda doğanın ve yeşilin hücresi olarak adlandırılabilir. Bu ilçenin kendine has yapısı ve yeşili her anlamda ilginizi çekebilir. Karşınıza çıkabilecek farklı alternatifleri değerlendirerek sizlerde seçiminizi daha iyi bir şekilde yapabilirsiniz. Seçiminizi yaptığınız zaman karşınıza çıkabilecek alternatifler çeşitlenmektedir. Çevresindeki illere ve Trabzon’a olan yakınlığı sayesinde pek çok farklı kullanıcı çevre illerden buraya gelmektedir. Burayı ziyaret etmek istiyorsanız sizlerde arabanız ile seyahat ederek buraya uğrayabilirsiniz. Aynı zamanda buradaki köylerde yaylalarda oldukça çeşitlenmektedir ve buraları da ziyaret listenize dahil edebilirsiniz. 

Akçatepe Otel Fiyatları Nasıl?

Otellerin içeriği ve kapsamında nelerin olduğu ile alakalı olarak bir değerlendirme yapıldığında bu otellerin genellikle farklı fiyat aralıklarına sahip olduğu gözlemlenmiştir. Bu fiyatların farklılık göstermesi ve farklı fiyat aralıklarının söz konusu olması oldukça normal bir durumdur. Konaklamanızda yarım pansiyon seçeneğini değerlendirirseniz daha ortalama fiyatlar, oda kahvaltı seçeneğini değerlendirirseniz hesaplı rakamlar karşınıza çıkar. Farklı lezzetleri deneyimlemek için oda kahvaltı konseptini seçebilirsiniz. Ancak yarım pansiyon alternatifi de restoranlarda yiyeceğiniz yemeklere göre tatiliniz boyunca size tasarruf sağlayabilir. Değerlendirmelerinizi dahilinde en uygun fiyatlarla karşınıza çıkacak seçenekler, apartlar olabilir. Akçatepe apart otelleri genellikle ekonomiktir çünkü sundukları hizmetleri beş yıldızlı seçeneklere göre farklılık gösterir. Genellikle fiyatlara yemek dahil olmaz ancak odanızda bulunan mutfaklarda yöreden aldığınız organik yiyeceklerle lezzetli yemekler hazırlayabilirsiniz. Aynı şekilde Akçatepe butik otelleri ekonomik tercihler arasında yer alır. Ancak bu seçeneklerde yemek de konaklama için ödediğiniz ücrete dahil olur. Akçatepe otel fiyatları değişken olduğu için sizlerde kendi bütçenize uygun bir tercih yaparak burada konaklayabilirsiniz. Bölgeyi gezerken görebileceğiniz yer sayısı fazla olduğu için merkezdeki konaklama seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. 

Akçatepe Kaç Km?

Çevresindeki illere olan yakınlığı ile meşhur olan bölgeye gelen anlamda oldukça popüler şeylere yakındır. Buraları ziyaret ettiğiniz zaman bölgeye de uğrayabilir ve bölgenin atmosferinden, doğasından yararlanabilirsiniz. Muhteşem bir yeşil ve deniz manzarası görmek istiyorsanız buraya mutlaka uğramanız gerekir. Trabzon’un merkezine yakınlığı ile dikkat çeken Akçatepe, şehre sadece 1 saat uzaklığındadır. Buraya geldiğiniz zaman muhakkak ki Akçatepe’nin köylerine ve yayla kısımlarına da uğramanızda fayda var. Araba ile seyahat ediyorsanız 10 dakikalık mesafeler ile köylere uğrayabilirsiniz. Buralarda köy kahvaltıları yapabilirsiniz ve seyahat etmek için de daha otellerin tercih edebilirsiniz. Bölgedeki ulaşım ağları da gelişmiştir. Bölgeden kalkan dolmuşları kullanarak, Trabzon’un dört bir yanını rahatlıkla gezebilirsiniz.